Pokerowa Trójka

Ocena 5.00/21 głosów
Pokerowa Trójka

Uważa się, że Pokerowa Trójka powstała ponad trzysta lat temu, z dynamicznej angielskiej gry trzech kart znanej jako ‚Brag’, która sama w sobie jest do dzisiaj, bardzo popularną grą.

Gra ta, zawędrowała do Ameryki i znana jest jako ‚Casino Brag’ lub ‚British Brag’. Dopiero w ostatnich czasach ewoluowała i stała się grą jaką znamy dzisiaj: Pokerową Trójkę, która jest jedną z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się gier w Kasynie!

  1. Zasady gry
  2. Zakład Ante
  3. Zakład
  4. Czy dealer kwalifikuje się?
  5. Para plus
  6. Strategia w Pokerowej Trójce
  7. Stół w Pokerowej Trójce - wyjaśnienia

Zasady gry

Pokerowa Trójka jest rozgrywana jedną talią kart, które są tasowane po każdym rozdaniu, i są to dwie gry w jednej. Gracz może wybrać i zagrać w ‚Ante i Zakład’ lub w ‚Parę plus’, lub też w obydwie jednocześnie. Gracze mogą postawić różne zakłady na Ante i Zakład oraz na Parę plus.

W grze z Ante i Zakładem, gracz musi pokonać dealera, aby wygrać. Natomiast, jeżeli gracz postawi tylko na Parę plus, to musi po prostu mieć najniższą kwalifikującą się rękę - parę, aby mieć zysk, ze swojej stawki. Większość graczy stawia jednak na obydwa zakłady w tym samym czasie, co czyni grę bardziej eksytującą, oraz może przynieść znaczny zysk, gdy otrzymasz odpowiednie karty.

Ranking kart jest taki sam, jak w pokerze, z jednym wyjątkiem - strit w Pokerowej Trójce stoi wyżej niż kolor. W grze z trzema kartami, z jedną talią, statystycznie łatwiej jest otrzymać kolor, niż strita, dlatego też siła tych dwóch rąk, jest odwrócona.

Zakład Ante

Z zakładem Ante, gracz przeciwko dealerowi i musisz mieć najlepszą rękę, aby wygrać. Stawiasz swój zakład Ante na odpowiednim polu, na stole.

Jeżeli wygrasz zakład Ante, to otrzymasz równowartość swojej stawki. Jeżeli będziesz miał strita lub więcej to otrzymasz premię do swojego zakładu Ante, za trójkę premia 5.00 i za poker premia wynosi 6.00!

Zakład

Gdy otrzymasz swoje trzy karty, to musisz zdecydować, czy grasz dalej czy pasujesz. Jeżeli spasujesz, to stracisz wszystkie postawione zakłady postawione na polach Ante i Para plus i rozdanie zostanie zakończone. Jeżeli zdecydujesz się na dalszą grę, to musisz postawić zakład odpowiedni do zakładu Ante, w tym momencie dealer odsłoni swoje karty.

Jeżeli zagrasz ze swoją ręką i wygrasz, pod warunkiem, że dealer się zakwalifikuje, to otrzymasz takie same pieniądze za swój Zakład. Zakład nie podlega żadnym bonusom, zależnym od siły ręki. Jeżeli dealer się nie zakwalifikuje, to Zakład po prostu zostanie zwrócony graczowi.

Czy dealer kwalifikuje się?

W Pokerowej Trójce wiele zależy od tego czy reka dealera kwalifikuje się, czy nie. Aby zakwalifikować się ręka dealera musi zawierać przynajmniej jedną Królową lub wyżej. Jeżeli kryteria te nie zostaną spełnione, to ręka dealera nie zakwalifikuje się, co ma pewien wpływ na gracza.

Jeżeli dealer nie zakwalifikuje się, to gracz wygrywa swój zakład Ante, bez względu na trzymane karty i na jakiekolwiek Zakłady, zostały zwrócone Graczowi. Kwalifikacja dealera nie ma wpływu na zakłady Para plus.

Para plus

Zakład Para plus jest stawiany w odpowiednim miejscu i wymaga, abyś miał parę, aby wygrać. Jeżeli postawisz tylko na Parę plus, to dealer nadal otrzyma karty, ale nie będziesz musiał pokonać jego ręki.

Zakłady Para plus są wypłacane po następujących kursach:

Siła ręki Wypłata
Poker 41.00
3 karty tej samej figury 31.00
Strit 7.00
Kolor 5.00
Para 2.00

Ważne jest, aby zawsze pamiętać, zakład Para plus jest oddzielnym zakładem od Ante i Zakładu. Nawet jeżeli postawisz obydwa zakłady razem w tej samej ręce, to nadal będą one rozliczane osobno. Możesz wygrać zakład Para plus, a przegrać Ante i Zakład w tej samej ręce.

Strategia w Pokerowej Trójce

Istnieje jedna bardzo oczywista strategia w Pokerowej Trójce, kiedy to powinieneś zdecydować się grać - jeżeli masz przynajmniej mocną Q-6-4.Chociaż karty pomiędzy K-Q-10 i Q-6-4 nadal mają negatywne oczekiwania, to w dłuższym okresie, dadzą większy zwrot niż, gdy gracz po prostu spasuje. Dlatego ważne jest, aby gracz zdecydował, czy podejdzie do tego w ten sposób, czy też podejmie swoją decyzję, w oparciu o inne kryterium ręki początkowej.

Postawienie zakładu na Parę plus jest strategią samą w sobie, ponieważ możesz wybrać tą opcję lub też nie. Istnieje pięć sposobów, aby wygrać i oferowane kursy, są najlepsze w tej grze, z wypłatą 41.00 za pokera. Zakład Para plus jest powszechnie uważany za najbardziej ekscytującą część gry.

Największa decyzja, jaką gracz musi podjąć dotyczy stawianych zakładów. Większość graczy wybierze obydwie opcje Parę plus i Ante, podczas gdy inni wybiorą tylko jedną z nich. Musisz zdecydować, które z nich najlepiej Ci odpowiadają i dają najlepszą z możliwych szansę na dobrą zabawę. Większość graczy, będzie stawiało jednakowo na obydwa zakłady, niektórzy więcej postawią na Parę plus, a inni większe stawki postawią na Ante. Wszystko to zależy od gracza i od tego jakie zakłady najbardziej mu odpowiadają.

Stół w Pokerowej Trójce - wyjaśnienia

Mimo, że oferowanych jest wiele pól, a także pojawia się wiele informacji, to Pokerowa Trójka jest bardzo łatwa do zrozumienia.

Gracz ma do dyspozycji trzy pola. Może on postawić zakłady na pole Para plus, a także na pole Ante. Po rozdaniu kart, gracz musi zdecydować czy weźmie udział w rozdaniu, czy też nie. Jeżeli zdecyduje się zagrać, to stawka taka sama, jak dla Ante, zostanie postawiona na polu ‚Zakład’.

W tabeli, po lewej stronie pokazane są kursy dla Pary plus, natomiast po prawej stronie Premie dostępne za grę Ante, jeżeli otrzymasz strita lub więcej.

1: Tabela Para plus płaci 2: Zakład na parę plus 3: Zakład Ante
4: Zakład 5: Ranking kart 6: Ręka dealera
7: Tabela - Premiowe Ante

Znasz zasady, teraz dowiedz się gdzie legalnie w Polsce można grać w pokera. Niestety w Polsce z uwagi na niesprzyjające prawo gra w pokera jest mocno ograniczona.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/pokerowa-trojka-12

Oceń ten tekst

Podobne artykuły