Downswing w pokerze

Ocena 4.83/24 głosy
Downswing w pokerze

Najprościej rzecz ujmując poniższy artykuł będzie o tym jak pokonać tzw. downswing czyli okres, w którym gracz odnotowuje znaczne straty z powodu braku szczęścia.

Pojęcie downswingu wiąże się także z tiltem. Tilt jest to stan mentalny każdego gracza, który w danym okresie nie potrafi podejmować dobrych decyzji, przez co jego budżet się uszczupla.

  1. Czym jest Downswing?
  2. Zejście na niższy poziom
  3. Spokój i cierpliwość
  4. Outy swoja drogą, rozsądek swoją
  5. Podsumowanie

Czym jest Downswing?

Downswing to pojęcie, które towarzyszy wszystkim graczom, bez względu na doświadczenie, staż czy poziom profesjonalizmu podczas gry. Nie ma osoby, która nigdy nie miała downswingu w swoich poczynaniach. Istnieje jednak pozytywny aspekt pojęcia downswingu, który zakłada, że jest w stanie on poprawić nasza grę!

Dla niektórych może to brzmić jak ‘masło maślane’ - jest to jednak prawda. Dlaczego? Postaram się wszystko nakreślić Wam, graczom w poniższym artykule.

No dobra, dopadł nas downswing i nie możemy sobie z nim poradzić. Jest to czynnik praktycznie niezależny do nas i musimy dość mocno się postarać aby z niego wyjść. Wielu graczy, zwłaszcza tych profesjonalnych, napisało wiele publikacji, które mają za zadanie podać najważniejsze wskazówki, które pozwalają wyjść z tymczasowego kryzysu. Trzeba pokazać graczom te czynniki, które mogą zadecydować i podtrzymaniu naszego budżetu i nie pogrążanie się jeszcze bardziej i bardziej.

Downswing występuje również w zakładach bukmacherskich. Aby osiągnąć sukces w bukmacherce należy zarówno wiedzieć kiedy obstawiać zakłady jak i kiedy należy wstrzymać się od zawierania zakładów.

Oto najważniejsze z czynników, które powinny być znane graczom podczas kryzysu jakim jest downswing.

Zejście na niższy poziom

Zazwyczaj zaczynamy od małych stawek na stołach. Nikt przecież nie zaczyna gry od Blindów 100/200$ - no chyba, że nie ma co robić z pieniędzmi. To, że musimy zejść o poziom niżej nie oznacza, że stajemy się gorszymi graczami - wręcz przeciwnie! Pokazujemy tym samym, że posiadamy zdrowy rozsądek, który jest tutaj naszym sprzymierzeńcem.

Mimo tego, że na danych stawkach szło nam bardzo dobrze a w chwili obecnej mamy kryzys, powinniśmy zejść niżej. Nie bądźmy zapatrzeni w siebie - zejście na niższy poziom w przypadku downswingu świadczy jedynie i naszym pozytywnym podejściu do wartości pieniądza.

Spokój i cierpliwość

Bądź zawsze spokojny i nie wdawaj się w dyskusje. Niestety jest bardzo wiele osób, które próbują nam dosłownie wmówić, że jesteśmy słabi i wyśmiewa się z nas w oknie czatu danego pokerroomu. Nigdy nie wciągajmy się w taki głupie docinki, które tylko dekoncentrują nas. Szczególny wpływ na nas ma to wtedy, kiedy gramy na kilku stołach. Mimo tego, że ktoś próbuje nas prowokować na jedynym stole, odbija się to na nas na pozostałych stołach, przy których aktualnie gramy.

Jeszcze jedna ważna zasada: nigdy, ale to nigdy nie pouczać swoich konkurentów - nie chcemy przecież aby nasz rywal wykorzystał naszą wiedzę przeciwko nam.

Podobnie jak w pokerze, spokój i cierpliwość jest niezbędna przy obstawianiu zakładów bukmacherskich. Chłodna głowa, oraz umiejętność powstrzymania się od obstawiania byle czego to podstawa w zawodowym typowaniu. Temat ten szerzej poruszamy w tekście o cierpliwości w zakładach bukmacherskich.

Outy swoja drogą, rozsądek swoją

A może tak będzie as na turnie? Podczas kryzysu w postaci downswingu bardzo często podświadomie staramy się wmówić samemu sobie, że właśnie na riverze czy turnie pojawi się karta, która da nam przewagę w danym rozdaniu.

Outy swoja drogą, rozsądek swoją. Poker to gra, która wyzwala w wielu zawodnikach mase adrenaliny. Wiąże się ona np. z wsunięciem całego stacka do puli i liczenie na to, że skompletujemy draw lub jeden z outów pojawi się na kolejnym etapie rozgrywki.

Musimy pamiętać, że każde rozgrywane przez nas rozdanie powinno być rozgrywane w sposób kompletnie zobojętniony. Niestety wielu graczy nie ma o tym pojęcia. W chwili gdy przegrywamy dane rozdanie, zapala nam się lampka, która chce za wszelką cenę pomóc nam się odegrać. Niestety jest to bardzo złe zagranie, o którym już nie raz pisaliśmy a Wy - nie raz czytaliście.

Pamiętaj - nie licz na pojawianie się konkretnych kart w przypadku downswingu. Zazwyczaj działamy w tych sytuacjach podświadomie. Niestety taki obrót sprawy nie jest dobrym doradcą. Podczas rozgrywania kolejnego rozdania nie raz zdarza się, że posiadamy blisko 20 outów do wygrania rozdania. Niestety nie udaje nam się wygrać konkretnej partii przez co nasza irytacja rośnie jeszcze bardziej. Sądzimy także, że jeśli w poprzednim rozdaniu dana karta nam ‘nie doszła’ to w kolejnym rozdaniu szanse rosną. Chyba nie muszę pisać, że jest to błąd zasadniczy.

Podsumowanie

Downswing to bardzo ciężkie pojęcie, którego nie życzę nikomu. Rzeczywistość jest jednak nieuchronna - praktycznie każdego z nas czeka słabszy okres gry, który może w znacznym stopniu uszczuplić nasz budżet. Musimy pamiętać o kilku wskazówkach, które przedstawiłem powyżej.

Pamiętajmy także, że często koniecznym jest odpuszczenie danej sesji gry i zwykły spacer, który również może pomóc. Bardzo ważnym etapem w naszej grze jest przede wszystkim cel, jaki obieramy sobie podczas gry. Musimy zdawać sobie także sprawę, że poker to gra, w której występuje czynnik szczęścia i jest to nieodzowna składowa pokera. Nikomu nie życzę downswingu, z doświadczenia wiem jednak, że prędzej czy później taki moment nastąpi. Życzyć mogę jedynie aby okres ten trwał jak najkrócej i abyście wiedzieli jak wybrnąć z opresji.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/downswing-w-pokerze-17

Oceń ten tekst

Podobne artykuły