Poker Pai Gow

Ocena 4.96/23 głosy
Poker Pai Gow

Poker Pai Gow wywodzi się ze starożytnej chińskiej gry domino Pai Gow (co oznacza ‚zdobądź dziewięć’) i została wymyślona przez Freda Wolfa na początku lat osiemdziesiątych.

  1. Podstawy
  2. Kluczowa strategia
  3. Na sposób Kasyna
  4. Podsumowanie

Gra ta bardzo szybko znalazła swoje miejsce w kasynach w Las Vegas, gdzie natychmiast odniosła zanaczący sukces i do tej pory zaliczana jest do ulubionych gier. Jest ona łatwa do zagrania, więc nie jest wielkim zaskoczeniem, że została również przeniesiona do świata gier hazardowych online.

Podstawy

Poker Pai Gow jest rozgrywany przy użyciu standardowej talii 52 kart i jednego Dżokera. Każdy gracz otrzymuje łącznie siedem kart i zdaniem jest ułożyć dwa układy z tych siedmiu kart - jeden standardowy układ pokera składający się z pięciu kart oraz układ dwóch kart.

Stawka gracza zostaje podzielona pomiędzy układ dwóch kart (‚przód’) i układ pięciu kart (‚tył’), a zadaniem jest próba pokonania obydwu układów krupiera, które składają się również z siedmiu kart. Powodzenie gwarantuje graczowi wygranie obydwu puli. Układ pięciu kart podlega tym samym kryteriom rankingu, jakie możesz znaleźć w dowolnej pokerowej grze, z jednym wyjątkiem - możliwe jest otrzymanie ‚Piątki’ przy użyciu Dżokera, która stoi wyżej w rankingu od Królewskiego Pokera.

Układ dwóch kart jest uporządkowany w następujący sposób: na początku Pary, następnie Wysoka Karta. Najlepszym z możliwych układem dwóch kart jest Para Asów, a najgorszym z możliwych 3-2.

W Pokerze Pai Gow, Dżoker może zostać wykorzystany do skompletowania Strita lub Koloru w układzie pięciu kart. W innych przypadkach jest traktowany jako As.

Aby zrównoważyć przewagę jaką posiadają gracze: możliwość swobodnego stosowania strategii - w przeciwieństwie do krupiera, który musi rozegrać swoje karty zgodnie z ustalonymi regułami (‚Na sposób kasyna’) - zostaną oni obciążeni 5% prowizją, jeżeli wygrają z obydwoma układami. Na przykład, stawiając 1£ i wygrywając z obydwoma układami, gracz otrzyma 1,95£. Ta prowizja ma tylko zastosowanie, jeżeli gracz wygra z OBYDWOMA układami.

Jedynym ograniczeniem jest to, że gracz nie może umieścić mocniejszego układu z ‚przodu’, w prównaniu do układu z ‚tyłu’. Innymi słowy, układ dwóch kart nie może być mocniejszy niż układ pięciu kart.

Kluczowa strategia

Ostatecznym celem w jakimkolwiek rozdaniu Pai Gow jest spróbować i wygrać z obydwoma układami kart - układem pięciu kart z tyłu i układem dwóch kart z przodu. Jeżeli Ci się to uda, to wygrasz całą pulę, minus 5% prowizji. Jeżeli nie sądzisz, że możesz wygrać z obydwoma układami, to powinieneś spróbować wygrać przynajmniej z jednym i zremisować z krupierem. Zdolność do oceny, kiedy najlepiej jest zagrać o obydwa układy lub wygrać tylko z jednym układem będzie kluczem do Twojego sukcesu w Pokerze Pai Gow.

Oto krótki podział rodzajów kombinacji siedmiu kart, jakie możesz otrzymać i wskazówki co powinieneś zrobić z tymi układami:

Cztery Asy i Dżoker: Jeżeli masz również wysoką Parę, taką jak Króle lub Królowe, to zagraj z pozostałymi pięcioma kartami, a wysoką Parę zostaw z przodu, a pięć Asów z tyłu. W przeciwnym razie zatrzymaj trzy Asy w Twoim układzie pięciu kart i zagraj dwoma Asami z przodu.

Kareta i Trójka: Jeżeli miałeś wystarczająco dużo szczęścia i otrzymałeś Karetę i Trójkę, to zaleca się rozdzielić Karetę, aby wysłać Parę na przód i zatrzymać Fula z tyłu. Jeżeli Kareta jest niskiej wartości, to może będzie lepiej zatrzymać ją jako Karetę, a rozdzielić Trójkę, aby wysłać Parę do Twojego układu dwóch kart.

Kareta i Para: Zatrzymaj Karetę w Twoim układzie pięciu kart i zagraj Parą z przodu.

Ful i Para: Zagraj wyższą Parą z przodu.

Ful: Zagraj Parą z przodu, a Trójkę zatrzymaj z tyłu.

Strit lub Kolor: Użyj Strita lub Koloru w układzie pięciu kart, a jednocześnie zagraj z przodu dwoma najwyższymi z możliwych kartami.

Dwie Trójki: Zatrzymaj niższą Trójkę z tyłu, a Parę z wyższej umieść z przodu.

Trójka: Zawsze graj Trójką w Twoim układzie pięciu kart, chyba że masz trzy Asy, w tym przypadku lepiej będzie zatrzymać parę Asów, a trzeciego Asa i kolejną najwyższą kartę użyć w układzie dwóch kart z przodu.

Trzy Pary: Zaleca się zagranie z przodu najwyższą w rankingu Parą i zatrzymanie pozostałych dwóch Par z tyłu.

Dwie Pary: Jeżeli pary znajdują się od dwójek do szóstek, to rozdziel je i zagraj niższą parą z przodu, chyba że masz Asa i figurę, którymi możesz zagrać z przodu i zatrzymać dwie Pary w Twoim układzie pięciu kart.

Jeżeli posiadasz dwie średnie Pary (od siódemek do dziesiątek) lub niską Parę i wysoką Parę (Walety lub wyżej) rozdziel je, chyba że masz Asa, którym możesz zagrać z przodu.

Jeżeli posiadasz dwie średnie Pary lub dwie wysokie Pary, to zazwyczaj powinno się je rozdzielić.

Jeżeli posiadasz parę Asów i jakąkolwiek inną Parę, to zatrzymaj Asy z tyłu i umieść drugą Parę z przodu.

Jedna Para: Zatrzymaj parę z tyłu w Twoim układzie pięciu kart i umieść kolejne dwie najwyższe karty z przodu.

Brak Par: To najgorsze rozdanie z możliwych w Pokerze Pai Gow. Jedyne co możesz zrobić to zatrzymać najwyższą kartę z tyłu, a umieścić kolejne dwie najwyższe z przodu i mieć nadzieję, że się uda!

Na sposób Kasyna

Krupier zawsze umieści swoje karty zgodnie z kryteriami ustalonymi w ‚Na sposób kasyna’. Gracze mogą również skorzystać z tej opcji, poprzez ułożenie swoich układów według tych samych kryteriów. Należy jednak pamiętać, że ‚Na sposób kasyna’ nie jest strategią opracowaną po to, aby wygrać z obydwoma układami, ale żeby zmniejszyć straty!

Pięć Asów: Jeżeli krupier ma pięć Asów, to trzy położy z tyłu, a dwa z przodu.

Poker: Z dwoma Parami krupier zignoruje Pokera i zagra zgodnie z poniższą zasadą Dwóch Par. Z tylko jedną Parą krupier umieści z przodu Parę, tylko wtedy, gdy pozwala mu ona na zatrzymanie Strita lub Koloru w jego układzie pięciu kart. W pozostałych przypadkach krupier zatrzyma Pokera i umieści pozostałe dwie karty z przodu.

Kareta: Krupier umieści Parę z przodu i Parę z tyłu, chyba że ma on dodatkową Parę, w tym przypadku zatrzyma on Karetę.

Jeżeli Kareta powstała od dwójek do szóstek, krupier zatrzyma Karetę z tyłu, a zagra kolejnymi dwoma najwyższymi kartami z przodu.

Jeżeli składa się ona od siódemek do dziesiątek, to krupier je rozdzieli, chyba że może zagrać z przodu, z conajmniej Królem.

Jeżeli pojawią się Walety - Króle, to krupier będzie je zawsze rozdzielał, chyba że można będzie zagrać Asem z przodu.

Z czterema Asami, krupier zawsze rozdzieli je na dwie Pary Asów.

Ful: Krupier zawsze zatrzyma Trójkę z tyłu i umieści Parę z przodu

Kolor lub Strit: Do tych dwóch układów odnoszą się te same zasady jak dla Pokera powyżej.

Trójka: Trójka zostanie zatrzymana w układzie pięciu kart, chyba że składa się z trzech Asów, w tym wypadku Para Asów zostanie zatrzymana z tyłu, a układ As - Wysoka Karta zostanie umieszczony z przodu.

Dwie Pary: Krupier zagra niższą Parą z przodu i zatrzyma wyższą Parę z tyłu - chyba, że ma on przynajmniej As - Walet do zagrania z przodu, to w tym przypadku zatrzyma on obydwie Pary w układzie pięciu kart.

Jedna Para: Krupier zatrzyma Parę z tyłu i umieści dwie najwyższe karty z przodu.

Wysoka Karta: Krupier zatrzyma najwyższą kartę w układzie pięciu kart i umieści kolejne dwie najwyższe karty z przodu w układzie dwóch kart.

Podsumowanie

Teraz już znasz kryteria, których zawsze trzyma się krupier, tak więc możesz kształtować swoje układy na własną korzyść i wykorzystać okazję na wygraną z obydwoma układami. Pamiętaj, że Twoim głównym zadaniem jest spróbować i wygrać z obydwoma układami, ale jeśli jest to mało prawdopodobne, to Twoim drugim zadaniem powinno być zapewnienie sobie wygranej z przynajmniej jednym z układów i zachować swoją stawkę!

Możesz rozpocząć grę w Pokera Pai Gow, pobierając program kasyna internetowego i wybierając ‘Gry karciane’ z głównego menu. Zapoznaj się z tym Przewodnikiem i skorzystaj z nowo nabytej wiedzy!

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/poker-pai-gow-11

Oceń ten tekst

Podobne artykuły