Najczęstsze błędy w pokerze

Ocena 5.00/25 głosów
Najczęstsze błędy w pokerze

Na początku zawsze jest najtrudniej, kiedy rozpoczynałem swoją przygodę z pokerem, byłem graczem bardzo niedoświadczonym. Chęć wygrywania i zdobywania pieniędzy w tej, wydawałoby się łatwej grze, przerosła mnie.

Przygodę swoją zacząłem od wpłacenia 50$ do jednego z poker roomów. Niestety w krótkim czasie straciłem cały zdeponowany kapitał i musiałem wpłacać od nowa. Jednak wtedy zacząłem się zastanawiać i analizować to, co według mnie, zrobiłem źle.

  1. Zbyt częste granie rąk
  2. Jak spadać to z wysokiego konia?
  3. Emocje
  4. Niepotrzebna kontynuacja gry
  5. Bad beat

Chciałbym Wam przedstawić błędy jakie popełniłem. Można zakwalifikować to do błędów graczy, którzy zaczynają swoją przygodę z kartami.

Zbyt częste granie rąk

Otwieramy jeden ze stołów i… chcemy grać! Chęć wejścia, zobaczenia co ujrzymy na flopie jest czasem tak duża, że nie zwracamy uwagi na to jakie karty dostajemy na pre-flopie! Para 22: „O! Mam parę, co mam do stracenia – trzeba zagrać!” – tak myśli większość graczy, którzy nie mają pojęcia jeszcze, że w takiej sytuacji wcale nie są na wygranej pozycji. Trzeba przecież wziąć pod uwagę to, że przy stole siedzi n graczy i teoretycznie każdy może mieć lepszą kartę od nas.

Na pre-flopie liczy się umiejętne podjęcie decyzji: selekcja kart, bardzo staranna. Karty typu 83, K5 czy A6 to przysłowiowe „śmieci” czy „blotki”, z którymi nie mamy za dużych szans zgarnięcia pot‚a (puli). Istnieje jednak przypadek, w którym bez względu na rodzaj posiadanych kart, możemy wchodzić w ciemno. Kiedy jesteśmy na small blindzie lub big blindzie.

Jak spadać to z wysokiego konia?

Rozpocząłeś przygodę z pokerem, siadasz przy stole, dostajesz na wejściu QQ. Podbijasz kilkukrotnie, rywal Cię sprawdza. Po ukazaniu się flopa okazuje się, że dalej masz parę, przeciwnik natomiast podbija bo okazało się, że ma już trójkę KKK. Wtedy dopiero zauważasz, że musisz grać all-in, bo nie posiadasz wystarczającej liczby środków. Czym to jest spowodowane? Wszedłeś na stół 1$/2$ ! Większe stawki – przecież można więcej wygrać. Owszem, to prawda, jednak prawdą jest również to, że można tutaj również bardzo szybko pożegnać się z gotówką, jeśli na przeciw siebie mamy bardziej doświadczonych graczy, którzy potrafią wykorzystać naszą niefrasobliwość.

Pamiętaj: rozpoczynając przygodę z pokerową grą, trzeba liczyć się z kapitałem posiadanych pieniędzy. Rozpocznijcie grę od 1,2 centów. Brzmi śmiesznie, bo co to za wygrana 10 centów? Najpierw naucz się grać, a jak już będziesz pewny swoich umiejętności, to dopiero zwiększ stawki.

Emocje

Emocje to czynnik, który wielu graczy wyprowadził na manowce. Jest to jeden z najpoważniejszych błędów zarówno graczy pokerowych, jak również tych, którzy grają w zakłady bukmacherskie. Przegraliśmy rozdanie, gdzie do wygrania było sporo kasy. Co robimy? Gramy dalej zwiększając stawkę, aby się odegrać. W rzeczywistości jednak, tylko bardziej się pogrążamy.

Tilt, bo nim mowa, to nieświadome i niewytłumaczone zagranie, które ma na celu jak najszybsze (według nas oczywiście) odegranie się. Unikajcie tego, jeżeli ktoś wygrał sporą gotówkę na rozdaniu, to nie znaczy, że będzie zawsze wygrywał. Grajcie swoją grę i bądźcie cierpliwi, tylko takie cechy pozwolą Wam odnieść sukces. Zimna głowa i posypanie popiołem głowy, czyli wyciągnięcie wniosków z tego co zrobiłem źle będzie najlepszą radą w tym przypadku.

Jeśli emocje wzięły górę, odejdź od stolika jeśli to nie turniej i przemyśl to co zrobiłeś. W pokerze walczysz nie tylko z przeciwnikami, ale przede wszystkim z samym sobą – z własnymi emocjami. Musisz się nauczyć nad nimi panować jeśli chcesz coś w pokerze osiągnąć.

Czytaj również: Czy legalny poker jest możliwy w Polsce?

Niepotrzebna kontynuacja gry

W niektórych momentach emocje, opisane powyżej, dają tak bardzo znać o sobie, że przestajemy się kontrolować i dobieramy karty, nie zwracając uwagi na to, że gracze siedzący obok mają zdecydowanie starszy układ. Nie dobierajcie więc do strita gdy na stole leżą 4 karty tego samego koloru, bo skończyć się to może bardzo źle. Kłania się tutaj również znajomość hierarchii układów kart, której, jak się okazuje w późniejszym rozrachunku, nie znają wszyscy gracze. Czy jesteś pewien, że 23456 to to samo co A3456? Czy strit jest na pewno silniejszy od trójki? Odsyłam do lektury starszeństwa układów. Zachęcam również do zapoznania się z terminem kicker, gdyż bardzo często o zwycięstwie decyduje to, kto ma „większego kickera”.

Błędne myślenie oraz chęć niemal natychmiastowego zysku sprawia, że przegrywamy wciąż i wciąż. Zanim usiądziesz do stołu zastanów się, bo naprawdę warto:

  • Jak grać, żeby wygrać?
  • Jakich błędów unikać?
  • Jeśli przegrałem, to co zrobiłem źle?

Pytania może i są banalne jednak odpowiedzi niezwykle wartościowe. Po trupach do celu, powiedzieliby niektórzy. Jest to metoda, owszem, jednak trzeba się tutaj liczyć z możliwością utraty znacznej części naszych środków przeznaczonych na grę, a nie o to przecież chodzi.

Poker to rodzaj rozrywki, która ma sprawić, że w zgiełku codziennych obowiązków poczujemy się lepiej i zaczniemy cieszyć się życiem wygrywając jednocześnie. Jest to zajęcie, które ma przynosić profity, a nie redukować nasze fundusze. Pamiętajmy również o tym, że poker to gra dla ludzi niezwykle cierpliwych. Tylko cierpliwością jesteśmy w stanie wyrobić sobie nawyki, które będą dobrymi nawykami.

Czytaj: Cierpliwość w zakładach bukmacherskich - dowiedz się jak nie dać ponieść się emocjom i opanować chęć obstawienia w sytuacji gdy nie ma wartościowych zakładów do zagrania.

Bad beat

Na końcu chciałbym powiedzieć o czymś, co akurat nie jest błędem. W pokerze zdarzają się też sytuacje „pechowe”. Podobnie jak w piłce, drużyna może stracić bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, tak i tutaj ukazana ostatnia karta na riverze może zadecydować o naszej porażce, gdy jeszcze przed chwilą mieliśmy niemal pewną wygraną.

https://www.youtube.com/watch?v=hscUtGRzeHs

Tego typu sytuacje nazywamy bad beat. Ściślej mówiąc bad beat jest wtedy, gdy układ o bardzo małej szansie wygrania, jednak wygrywa lub gdy bardzo silny układ przegrywa z jeszcze mocniejszym (mnie się zdarzyło przegrać z pokerem mając fulla już na flopie).

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/najczestsze-bledy-w-pokerze-26

Oceń ten tekst

Podobne artykuły