Skrill (Moneybookers)

Ocena 4.32/53 głosy
Skrill (Moneybookers)

Skrill (wcześniej znany jako Moneybookers) to darmowy, najpopularniejszy portfel internetowy wśród graczy pokera i zakładów bukmacherskich.

Dzięki Skrill możesz w ciągu kilku sekund wpłacić lub wypłacić pieniądze u dowolnego bukmachera, zapłacić za zakupy w sklepie internetowym lub stacjonarnym, przesłać lub wypłacić środki na konto bankowe. Portfel Skrill jest najpewniejszą i najczęściej używaną metodą płatności w zakładach bukmacherskich, depozyty poprzez Skrill akceptuje ponad 90% bukmacherów internetowych.

 1. Co to takiego Skrill?
 2. Dlaczego wybrać Skrill (Moneybookers)?
 3. Jak założyć konto w Skrill?
 4. W jaki sposób wpłacić/wypłacić pieniądze do Skrill?
 5. Depozyt pieniędzy na Skrill a pytanie o cel wpłaty (hazard/inne)
 6. Karta Mastercard Skrill
 7. Jak zmienić walutę na Skrill?
 8. Jak skontaktować się ze Skrill?
 9. Aplikacja na telefony komórkowe
 10. Skrill Knect
 11. Bonusy a Skrill
 12. Skriller i Skriller Verified

Dzięki karcie przedpłaconej Skrill MasterCard możesz wypłacić pieniądze z dowolnego bankomatu w Polsce i zagranicą, a jeżeli wykonujesz dużo transakcji to dzięki koncie VIP wszystkie operacje będziesz mógł wykonywać całkowicie bezpłatnie.

Co to takiego Skrill?

Skrill (Moneybookers) to portfel elektroniczny służący do odbierania i przesyłania pieniędzy, został założony w 2001 roku w Wielkiej Brytanii, obecnie jest dostępny w ponad 200 krajach w 12 językach, obsługuje 40 milionów kont użytkowników. Skrill obsługuje 40 walut w tym polskiego złotego, jest całkowicie dostępny w języku polskim.

Skrill zarejestrowany jest w Wielkiej Brytanii, posiada licencję na działanie na terenie Unii Europejskiej jak i poza nią. Działalność Skrill jest regulowana przez Financial Services Authority Wielkiej Brytani i musi spełniać najsurowsze wymagania dla licencjonowanych instytucji finansowych.

Skrill Moneybookers

Dlaczego wybrać Skrill (Moneybookers)?

 • Szybkość. Skrill umożliwia natychmiastowe wpłaty do dowolnego bukmachera. Skrill to najpopularniejszy system płatności do bukmacherów, praktycznie każdy bukmacher obsługuje Skrill. Depozyt jest natychmiastowy, czas wypłąty zależy od bukmachera. Zazwyczaj depozyty i wypłaty na Skrill są darmowe.
 • Anonimowość. Dokonywanie wpłaty w internecie wiąże się wyłącznie z podaniem adresu e-mail i hasła. Skrill nie ujawnia danych osobowych ani finansowych swoich użytkowników innym podmiotom, dotyczy to również organów ścigania zarówno polskich jak i innych krajów. Skrill jest zobowiązany do udostępnienia danych klienta jedynie w przypadku otrzymania prawomocnego wyroku sądu co w praktyce oznacza, że dane z konta Skrill nie mogą zostać użyte jako materiał dowodowy w sprawie a jedynie jako potwierdzenie wcześniej udowodnionych zarzutów (np. pranie brudnych pieniędzy czy przyjmowanie wynagrodzenie za działalność przestępczą).
 • Niewielkie opłaty. Od niektórych operacji finansowych Skrill pobiera niewielkie opłaty jednak i tak jest to najtańszy portfel elektroniczny w internecie. Sczegóły opłat dostępne są tutaj.
 • Bezpieczeństwo. Skrill spełnia najwyższe branżowe wymogi dotyczące zabezpieczeń finansowych, jest autoryzowany przez brytyjską Komisję Nadzoru Finansowego. Z uwagi, że jest to usługa internetowa powiązana z adresem e-mail należy szczególnie dbać o bezpieczeństwo powiązanego adresu e-mail, ustawić skomplikowane hasło i nie ujawniać nikomu danych do logowania.
 • Karta MasterCard. Pełnoprawna karta bankomatowa przypisana do konta umożliwia płatności bez prowizji w internecie, stacjonarnych sklepach oraz wypłaty w dowolnym bankomacie.
 • Konto VIP. Program Skrill VIP jest dostępny dla każdego, kto dokonuje transakcji o wartości co najmniej 6 000 € w okresie trzech następujących po sobie miesięcy. Konto VIP uprawnia do szeregu benefitów m.in. zwolnienia z opłat, wyższe limity płatności, osobisty manager konta, konta wielowalutowe z lepszymi spread’ami. Zobacz wszystkie benefity.

W ostatnim czasie Skrill niestety zmienił się na gorsze i nie jest już tak lubiany przez graczy zakładów bukmacherskich i pokerowych. Po pierwsze znacząco podniósł prowizje: za wypłatę bankomatu z 7 PLN do 18 PLN, przesłanie pieniędzy nie jest już darmowe tylko kosztuje 1,9% przesyłanej kwoty a przewalutowanie pomiędzy dowolnymi walutami kosztuje aż 3,99%. Po drugie władze Skrill uległy polskim władzom i ugięły się pod nowelizacją ustawy hazardowej i zaczęły blokować wpłaty z kont Polaków do bukmacherów nie posiadających wykupionej licencji w Polsce. Z tych dwóch powodów Skrill nie jest już tak atrakcyjnym portfelem internetowym jak był jeszcze kilka lat temu.

W 2019 roku Skrill wprowadził miesięczną opłatę 5 EUR za brak aktywności na koncie użytkownika. Aby uniknąć naliczenia karnej opłaty należy w okresie 12 miesięcy wykonać co najmniej jedną transakcję lub chociaż raz zalogować się na swoje konto.

Jak założyć konto w Skrill?

Aby założyć konto w Skrill należy mieć ukończone 18 lat i posiadać adres e-mail.

 1. Przejdź na stronę Skrill i wypełnij formularz rejestracyjny poprawnymi danymi. Zwróć szczególną uwagę na wybraną walutę gdyż po dokonaniu pierwszej transakcji nie będzie można jej zmienić.
 2. Zaloguj się na e-mail i kliknij w link potwierdzający w celu weryfikacji adresu e-mail.

Koniec. W 2 prostych krokach założyłeś niezweryfikowane konto na Skrill. Możesz już teraz dodać kartę kredytową bądź debetową lub konto bankowe i wpłacić pieniądze, które następnie wykorzystasz w dowolny sposób.

Konto niezweryfikowane posiada łączny limit na transakcje finansowe wynoszący 2500 EUR (lub równowartość 10 000 PLN). Aby powiększyć limity należy zweryfikować konto poprzez przesłanie do Skrill skanów:

 • Dowód tożsamości ze zdjęciem
 • Dowód adresu zamieszkania

Jest to podobna procedura do weryfikacji tożsamości KYC, którą stosują firmy bukmacherskie. Po pomyślnym zweryfikowaniu tożsamości i adresu zamieszkania dostępne limity konta Skrill zostaną zdjęte.

Skrill Moneybookers

W jaki sposób wpłacić/wypłacić pieniądze do Skrill?

Skrill oferuje kilka metod depozytu na portfel elektroniczny:

 • Karta kredytowa lub debetowa.
 • Natychmiastowy przelew bankowy poprzez Przelewy24 lub szybki przelew bankowy.
 • Kod PaySafeCard.
 • Zwykły przelew bankowy.

Wypłaty ze Skrill można zlecić na konto bankowe lub bankową kartę kredytową bądź debetową. Konto lub kartę należy wcześniej dodać do swojego konta i zweryfikować poprzez płatność. W przypadku posiadania karty Skrill MasterCard ze zgromadzonych pieniędzy można korzystać bezpośrednio w sklepach lub wypłacać w dowolnym bankomacie.

Depozyt pieniędzy na Skrill a pytanie o cel wpłaty (hazard/inne)

Przy depozycie pieniędzy na Skrill kartą oraz przy samej weryfikacji zintegrowanej karty debetowej/kredytowej z kontem w serwisie, Skrill zadaje z automatu pytanie:

Wykorzystam tę kwotę z karty kredytowe/debetowej na:

 • cele inne niż hazard,
 • hazard (kasyno, zakłady sportowe, poker).

Należy oczywiście zaznaczyć opcję drugą: hazard gdyż w przeciwnym wypadku wpłacona kwota nie będzie mogła zostać dalej przesłana do legalnego bukmachera internetowego. Pytanie to pojawia się przed każdą wpłatą do Skrill kart i dotyczy każdej wpłaty oddzielnie tzn. jeżeli wpłacisz 100 PLN z zaznaczonym celem "inne" a następnie wpłacisz 200 PLN z celem "hazard" to będziesz mógł złożyć depozyt do legalnego bukmachera ale tylko do wysokości 200 PLN czyli kwoty, którą wpłaciłeś do Skrill z zaznaczeniem opcji "hazard".

Nie jest znany powód tego pytania, można się jedynie domyślać, że ma to związek z oszustwami (credit card fraud) i praniem brudnych pieniędzy. Karty kredytowe/debetowe są najbardziej narażone na kradzieże i wyłudzanie danych a serwisy hazardowe są bardzo dobrym miejscem na wypranie tych pieniędzy. Zatem przy depozycie kartą Skrill chce sobie w wewnętrznym rejestrze zaznaczyć czy dana transakcja może być potencjalną próbą oszustwa.

Sam użytkownik nie ma się czym przejmować, informacja o celu depozytu do Skrill nie będzie udostępniana żadnym innym podmiotom, należy zaznaczyć opcję hazard i cieszyć się rozrywką.

W przypadku błędnego zaznaczenia przy depozycie celu "inne" można w prosty sposób naprawić swój błąd przesyłając kwotę na inne konto Skrill (ale oczywiście do zaufanej bliskiej osoby!) po to aby ta osoba po godzinie odesłała podobną (ale nie taką samą) kwotę pieniędzy, po tym zabiegu kwota będzie już możliwa do płaty do serwisu bukmacherskiego. Inną opcją, ale znacznie dłuższą jest po prostu wypłata pieniędzy z powrotem na kartę lub konto bankowe i ponowna wpłata z zaznaczoną już poprawnie opcją hazard.

Karta Mastercard Skrill

Karta od Skrill to standardowa plastikowa karta bankomatowa. Umożliwia wypłaty z bankomatu, zakupy w w sklepach stacjonarnych oraz dokonywanie transakcji w internecie. Po dodaniu i zweryfikowaniu numeru telefonu na koncie skrill.com na karcie zostanie aktywowana funkcja 3D Secure (3DS). 

Funkcjonalność 3D Secure (3DS) zwiększa bezpieczeństwo transakcji online. Podczas realizacji płatności w internecie za pomocą karty możesz zostać poproszony potwierdzenie płatności za pomocą 6-cyfrowego kodu, znanego jako hasło jednorazowe, wysłanego w SMS na zarejestrowany na koncie Skrill numer telefonu. Wprowadzenie otrzymanego jednorazowego kodu na wyznaczonej stronie i potwierdza płatność.

Jak zmienić walutę na Skrill?

Skrill nie oferuje opcji zmiany waluty. Można jednak tego dokonać tylko i wyłącznie w jednym przypadku: jeśli użytkownik po rejestracji konta nie dokonał żadnej transakcji finansowej tj. nie wpłacił, bądź nie otrzymał żadnych pieniędzy.

W tym przypadku zmiana waluty na koncie Skrill będzie możliwa poprzez kontakt z działem obsługi klienta wykorzystując specjalnie przygotowany formularz kontaktowy pod adresem: Speak To Srill.

Jeśli natomiast gracz po rejestracji konta w Skrill dokonał choćby jednej transakcji finansowej opcja zmiany waluty nie jest dostępna.

Jak skontaktować się ze Skrill?

Z pomocą Skrilla można skontaktować się zarówno poprzez maila jak i dzwoniąc na polską infolinię. Telefon: +48 221 288 257 dostępny jest we wszystkich dniach tygodnia w godzinach 09:00 - 18:00 GMT, adres email to help@skrill.com, można też skorzystać z formularza kontaktowego z zakładki "Pomoc".

Aplikacja na telefony komórkowe

Skrill posiada darmową aplikacje na komórki zarówno na Android jak i iOS, aplikacja mobilna umożliwia błyskawiczne płatności i powiadomienia o otrzymanych wpłatach oraz pełny dostęp do konta Skrill.

Skrill Knect

W listopadzie 2019 roku Skrill wprowadził nowy program lojalnościowy o nazwie Skrill Knect. Każdy użytkownik Skrill i uczestnik programu lojalnościowego Knect będzie zdobywać punkty, które można wymieniać na nagrody rzeczowe lub kupony gotówkowe. Punkty w programie Knect przyznawane są za aktywne korzystanie i polecanie usługi Skrill.

Skrill Knect

Bonusy a Skrill

Zarówno zwykli użytkownicy jak i ci posiadający status VIP mogą skorzystać z cyklicznych ofert specjalnych oferowanych u partnerów oraz akcji specjalnych w Skrill czasami jest to zniżka w sklepie internetowym a czasami dodatkowa promocja od depozytu u bukmachera.

Uwaga! Przy dokonywaniu depozytu przez Skrill z intencją uzyskania bonusu powitalnego lub reload należy bezwzględnie sprawdzić regulamin bonusu gdyż niektórzy legalni bukmacherzy wpłat przez portfele internetowe nie kwalifikują do uzyskania bonusu. Więcej o tym temacie przeczytasz na stronie bonusy przez Skrill.

Zastanawiasz się który legalny bukmacher akceptuje Skrill? Przeczytaj poradnik bukmacherzy ze Skrill i obstawiaj legalnie zakłady.

Skriller i Skriller Verified

Od 3 listopada 2020 roku obowiązują dwa nowe poziomy klientów. Dla każdego z nich obowiązują następujące opłaty za wysyłkę pieniędzy Skrill do Skrill:

 • Skriller - 2.99%
 • Skriller Verified - za darmo

Jak zostać klientem o statusie Skriller Verified? Wykonaj wszystkie poniższe kroki:

 1. Dokonaj przynajmniej jednej wpłaty na konto Skrill.
 2. Wykonaj pełną weryfikację konta.
 3. Pobierz aplikację Skrill na telefon.

Zarejestruj się w Skrill

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/skrill-moneybookers-36

Oceń ten tekst

Podobne artykuły