Blackjack

Ocena 4.69/32 głosy
Blackjack

Blackjack jest jedną z najpopularniejszych gier w kasynie, w którą grają miliony graczy na całym świecie. Zobacz w jaki sposób możesz udoskonalić swoją grę w Blackjacka.

Blackjack jest kasynową wersją gry w oczko. Zadaniem gracza jest uzyskać jak najbliżej (ale nie więcej niż) 21 punktów. Najwyższym układem kart jest tzw. Blackjack, czyli as i 10 lub figura, za który gracz dostaje 150% zakładu (np. 15 zł za 10 zł).

 1. Blackjack - Porady i wskazówki
 2. Twarda i miękka - skomplikowana siedemnastka
 3. Graj swoimi kartami, a nie swoją stawką
 4. Podwajanie stawki
 5. Rozdzielanie par
 6. Uwagi końcowe

W grze używa się kilku talii złożonych z 52 kart. Używa się ich od jednej aż do ośmiu. Regułą jest, że im mniej tym lepiej dla gracza.

Zwróć uwagę:

 1. Ta tabela strategii udziela tylko informacji i została stworzona dla standardowych gier Blackjacka dla pojedynczego gracza, trzech i pięciu graczy
 2. Ponieważ karty w Blackjacku są rozdawane w sposób przypadkowy, odnoszenie zwycięstw i porażek jest możliwe, użycie tej strategii nie gwarantuje żadnego określonego rezultatu.
 3. Granie według Optymalnej Strategii Blackjacka nie gwarantuje sukcesu, ale oferuje najlepsze szanse w dłuższym okresie czasu.

Przypadkowy sposób, w jaki karty są rozdawane w Blackjacku oznacza, że żaden system nie gwarantuje sukcesu dowolnych kart gracza. Jednakże, są sposoby dzięki którym możesz zwiększyć swoje szanse i zyskać przewagę w dowolnej sytuacji.

W zależności od tego jakie karty posiadasz i jaką wartość ma odkryta karta Krupiera, to masz kilka możliwości do wyboru, a które są uważane za statystycznie najbardziej korzystnym sposobem gry.

„Twardy numer” to ten, który tworzą dwie karty i żadna z nich nie jest Asem. „Miękki numer” to taki, który zawiera Asa i ma dwie potencjalne wartości. Na przykład, masz A-5 to znaczy, że posiadasz 6 lub 16, co daje więcej opcji niż gdybyś posiadał 10-6 da.

Ta strategia zaleca również, iż nie powinieneś rozdzielać 10, ale spróbować podwoić gdy masz 11, przeciwko wszystkim kartom Krupiera z wyjątkiem Asa, kiedy spasujesz z 12 przeciwko 6 krupiera.

Może nie grasz zazwyczaj w ten sposób, ale matematycznie stwierdzono, że jest to najlepszy sposób na zwiększenie przewagi na swoją korzyść.

Skorzystaj z naszej specjalnej tabeli strategii, aby zobaczyć w jaki sposób eksperci myślą, że powinieneś grać i jak to się ma do Twoich własnej taktyki i podejścia. Pamiętaj, że strategia ta nie jest wzorem, w jaki sposób i o jakiej wartości stawiać zakł

 • Zawsze dziel Asy, z wyjątkiem gdy krupier ma Asa.
 • Nie dziel pary 5.
 • Spasuj z twardą 13 do 16, jeżeli krupier ma 6 lub niżej.
 • Jeżeli krupier ma 4,5 lub 6 to powinieneś grać z 12
 • Powinieneś kontynuować branie, aż do momentu, gdy będziesz miał 17 lub wyżej, jeżeli krupier ma dziesięć.
 • Zawsze pasuj gdy masz twardą 17 lub wyżej. Szanse na to, że nie przegrasz są zbyt niskie aby były warte ryzyka.
 • Zawsze pasuj gdy masz A-8 lub A-9
 • Każdy gracz kasyna wie, że instynkt jest ogromnie ważny w grze, zatem, ostatecznie, przewodnik czy nie, to Ty będziesz podejmował wielkie decyzje!

Blackjack - Porady i wskazówki

W naszym Przewodnik Strategia Blakjacka przedstawiamy system, który jest statystycznie najlepszą strategią w Blackjacku. Postępowanie zgodne z tym systemem, może być dobrym sposobem na poprawienie swoich wyników, ale należy również brać pod uwagę wpływ innych czynników. Sprawdzimy tutaj kilka interesujących scenariuszy Blackjacka, aby dowiedzieć się jak najlepiej stosować optymalną strategię.

Twarda i miękka - skomplikowana siedemnastka

Wielu graczy uważa 17 za trudny numer w Blackjacku. Rozsądnie jest nie dobierać, jeżeli masz twardą 17, ale inaczek jest w przypadku miękkiej 17 (as i szóstka). 17 jest dobrym układem i masz szansę na jej ulepszenie, bez obawy, że zakończy się to furą.

Wylosowanie dowolnej karty o wartości 10, oznacza, że nadal będziesz miał 17, natomiast z As, 2, 3 lub 4 wzmocni ją. Natomiast 5, 6, 7, 8 lub 9, osłabi Twój układ kart. Jak widzisz, osiem kart może wzmocnić lub utrzymać moc Twojego układu, a tylko pięć może go osłabić. To oznacza, że posiadnie miękkiej 17, to dobry czas na podwojenie stawki.

Graj swoimi kartami, a nie swoją stawką

Bez względu czy będziesz stosował optymalną strategię czy swój własny system, większość graczy zgodzi się, że ważne jest podejmowanie decyzji na podstawie posiadanych kart, a nie w oparciu o wartość swojej stawki. Na przykład, jeżeli otrzymasz 14, a krupier ma 10, to wtedy najlepszą strategią jest wziąć kolejną kartę.

Jakkolwiek, jeżeli gracz gra ze zbyt wysoką stawką w porównaniu do stanu swojego konta, to bardzo często czeka, tak aby nie ryzykować, że jego układ zakończy się furą. Jeżeli znajdziesz się w takim położeniu, to wtedy najlepiej jest zmniejszyć swoją stawkę.

Podwajanie stawki

Granie stawką, która znajduje się poza ich strefą bezpieczeństwa, może prowadzić do tego, że gracze w pełni nie wykorzystują opcji Podwojenia stawki. Podwajanie stawki umożliwia graczowi uzyskać większą wartość, kiedy znajuje się on w dobrej sytuacji. Jeżeli początkowa stawka gracza jest zbyt wielka, to bardzo często zniechęca go to przed podwojeniem stawki i nie może on osiągnąć tej wartości.

Rozdzielanie par

Przeciwieństwem graczy, którzy czasami niechętnie podwajają stawki, są gracze, którzy zbyt chętnie dzielą pary kart o wartości 10. Jeżeli krupier ma 5 lub 6, to tacy gracze są przekonani, że mają łatwiejszą szansę na wygraną z dwoma układami.

Jakkolwiek, dlaczego miałbyś rozdzielać jeden z najlepszych układów, jaki można dostać w Blackjacku i ryzykować tworzenie dwóch gorszych układów? W wielu przypadkach powinieneś rozdzielić swoje karty, jednak gdy otrzymasz 20, to lepiej jest poczekać.

Uwagi końcowe

Jak już widzieliśmy, gracze często zmieniają swoją grę na podstawie innych czynników, niż karty i bardzo rzadko poprawia to ich wyniki. Inny przykład - gdy gracz posiada niski układ kart i ma nadzieję, że krupier będzie miał furę. Taka nadmierna ostrożność jest często kolejnym wskaźnikiem, że graczowi bardziej zależy na jego stawce, niż na grze kartami.

Istotne jest, abyś skoncentrował się na własnej grze - bez względu na używaną strategię, nie pozwól, aby Twoja uwaga uległa rozproszeniu. Gracze odnoszący sukces w Blackjacku, zawsze zdają sprawę z zagadnień omawianych w niniejszym artykule i łączą je z wiedzą o optymalnej strategii

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/blackjack-14

Oceń ten tekst

Podobne artykuły