Trading na giełdzie zakładów

Ocena 3.68/56 głosów
Trading na giełdzie zakładów

Giełdy zakładów są jak Harley - Davidson dla motocyklistów - to marka, która powinna być na pierwszym miejscu w Twoim porfelu gracza.

W porównaniu do tradycyjnego bukmachera, na giełdach zakładów to użytkownicy platformy zakładają się pomiędzy sobą.

Dzięki zastosowaniu tego rewolucyjnego podejścia, gracz uzyskał pełną swobodę wyboru, może obstawić czy dane zdarzenie będzie miało miejsce (BACK) lub się nie wydarzy (LAY).

  1. Lay, czyli założę się, że to się nie wydarzy…
  2. Gra na Lay
  3. Wybieraj własne kursy
  4. Dyscyplina

Lay, czyli założę się, że to się nie wydarzy…

„Założę się, że będzie jutro padać”, „Założę się, że on nie wygra tego wyścigu”, „Oni nigdy nie przegrywają, kiedy grają!” Codziennie używasz tego typu zwrotów z życiu codziennym w rozmowach z przyjaciółmi. Na giełdzie nazywa się to „Lay Betting” czyli typowanie, że coś się nie wydarzy.

„Lay Betting” to jedna z największych innowacji, a zarazem możliwości jakie daje Tobie giełda zakładów. Spróbuj samemu tego co robią tradycyjni bukmacherzy i zacznij im się śmiać w twarz. Przyjmuj zakłady od innych graczy i czerp jak największe korzyści z obstawiania przeciwko na giełdach zakładów.

Możesz nie wiedzieć, która drużyna wygra mecz, ale możesz przypuszczać, że goście, którzy zagrają rezerwowym składem, na pewno nie będą w stanie odnieść zwycięstwa. To jest idealny moment do tego, abyś zagrał „na Lay”, czyli, że nie wygrają goście.

Wszystko co piękne, nie zawsze musi okazać się prawdziwe. Jeśli zwyciężą przyjezdni, będziesz musiał wypłacić wygraną graczowi, któremu przyjąłeś zakład - w takim wypadku Twoje zobowiązanie będzie wyższe aniżeli stawka za jaką zagrał u Ciebie zdarzenie inny użytkownik.

Gra na Lay

Wyobraź sobie taką sytuację: Ty i Twój przyjaciel macie kostkę do gry, na której jest sześć pól. Twój przyjaciel płaci Ci, jeśli wyrzucisz „szóstkę”. Jaki powinniście ustalić kurs między sobą? Nie może to być na pewno @2.00 , tak jak w przypadku rzutu monetę, gdzie wygrywa orzeł albo reszka (50%-50%), gdyż wtedy masz dużo mniejsze szanse na wygraną!

Rozkład szans w rzucie kostką:
Szanse na wygraną - 1
Szanse na przegraną - 5

Sprawiedliwe notowanie na „Wyrzucenie szóstki” powinno wynosić 1/5 czyli @6.00, a na „Niewyrzucenie szóstki” 5/1 czyli @1.20

Jeśli zatem Twój przyjaciel proponuje Ci, że zapłaci za każde wyrzucenie „szóstki” to w przypadku postawienia przez Ciebie 1€ on ryzykuje 5€. Jeśli postawisz 2€ i wyrzucisz „szóstkę” - Twój przyjaciel będzie Ci musiał zapłacić 12€.

Zobacz na filmie poniżej, w jaki sposób zawierać zakłady na „Nie wygra” (LAY)

Wybieraj własne kursy

Co powinieneś zrobić jeśli oferowane kursy Cię nie satysfakcjonują?

Na giełdzie zakładów spotykają się gracze z różnymi opiniami. Aby jeden gracz mógł zagrać, że dane zdarzenie się wydarzy (BACK = „Niebieskie pola” = „Wygra”), inny gracz musi zagrać, że dane zdarzenie się nie wydarzy (LAY = „Różowe pola” = Nie wygra”).

Można tą sytuację wyobrazić sobie jako transakcje kupna i sprzedaży nieruchomości. Sprzedający nieruchomość oferuje Tobie cenę, ale Ty możesz zapytać, czy nie byłby Ci skłonny sprzedać nieruchomości za cenę niższą, zaproponowaną przez Ciebie. Aby transakcja doszła do skutku, sprzedający oczywiście musi się zgodzić na proponowane przez Ciebie warunki.

Jeśli oferowany kurs Cię nie satysfakcjonuje, możesz wybrać notowanie (zarówno na „Wygra” jak i „Nie wygra”), które według Ciebie jest sprawiedliwe i po jakim byłbyś skłonny zagrać zdarzenie. Jest to doskonały sposób na uzyskanie bardziej wartościowego zakładu.

Zobacz na filmie poniżej, w jaki sposób wybierać własne kursy na giełdzie zakładów.

część 1. Wybieramy własne kursy na WYGRA (BACK)

Dyscyplina

Dyscyplina w grze ma kluczowe znaczenie. Każdy może mieć udany dzień, tydzień, a nawet miesiąc, ale tylko dzięki konsekwentnej grze możesz liczyć na stałe profity w dłuższym okresie czasu.

Poniżej znajdziesz listę najczęściej popełnianych błędów przez „nowych traderów”, których powinieneś wystrzegać się jak ognia!

1. Typowanie i obstawianie w różnych przedziałach czasowych.

Upewnij się, czy przesyłany obraz w Twoim odbiorniku telewizyjnym pokrywa się z zegarem na giełdzie zakładów. Jeśli w pewnym momencie zauważysz, że kursy „nienaturalnie się zachowuja” (nagły wzrost lub spadek notowań), a na Twoim ekranie widzisz piłkarzy operujących w środkowej części boiska, oznacza to, że występuje poślizg w Twojej transmisji.

2. Nie wycofuj natychmiastowo stawek.

Jeśli sytuacja na rynku ułoży się po Twojej myśli, nie kontruj Twojego zakładu „od razu” w całości. Wycofuj stawki stopniowo, gdyż każda upływająca minuta działa na Twoją korzyść, powodując podwyższenie notowań.

3. Jeśli masz możliwość skontrowania zakładu, zrób to !

Wiele początkowych traderów uważa, że brak zysku to strata czasu, dlatego idą na całość. Lokują kapitał w jedną z dwóch bądź trzech zwycięskich opcji i czekają na końcowy gwizdek sędziego. To błędne myślenie. Pamiętaj, że gdy masz możliwość wycofania Twojego wkładu (zagrania opcji przeciwnej po takiej samej stawce i takim samym kursie), powinineś to zrobić. Zdecydowanie lepiej nie przegrać i nie wygrać, aniżeli przegrać i potem wygrać.

4. Nietrafione zakłady są wkalkulowane w typowanie w zakładach sportowych.

Nie było, nie ma i nigdy nie będzie na świecie gracza, który poprawnie typuje wyniki wszystkich meczy. Profesjonalizm gracza polega na tym, że wkalkulowując potencjalne wygrane i przegrane, osiąga zyski większe od strat. Ważne jest racjonalne zachowanie i nie popadanie w skrajne emocje, których przyczyną jest wcześniejsza porażka. Tylko konsekwenta gra doprowadzi Cię do sukcesu.

5. Zbieranie informacji oraz oglądanie spotkań piłkarskich.

Czytanie wiadomości na temat sytuacji kadrowych w poszczególnych zespołach oraz oglądanie meczy piłkarskich pozwoli Ci w lepszy sposób ocenić formę drużyn, co przełoży się, na Twoją korzystniejszą sytuację na rynkach piłkarskich.

6. „Trading” czy oglądanie meczu? Wybór należy do Ciebie.

W trakcie „meczu na żywo” musisz zdecydować, czy będziesz oglądał spotkanie ze względu na emocje czysto sportowe, czy też zamierzasz handlować kursami. „Trading” wymaga dużego skupienia, dlatego często pogodzenie tych dwóch rzeczy jest niemożliwe, przeczytaj więcej o obstawianiu zakładów na żywo.

7. Nie myśl o końcowym wyniku…

W przeciwieństwie do obstawiania przez rozpoczęciem meczu, w zdarzeniach LIVE podstawą sukcesu jest umiejętności przewidzenia „co się stanie za chwilę?”. Jeśli widzisz, że „underdog” przeważa w meczu przeciwko zdecydowanemu faworytowi, lepiej zagrać jego zwycięstwo po kursie >10.00, gdyż w przypadku strzelenia bramki, będziesz miał możliwość odsprzedania kursu po niższej cenie. Taka opcja jest o wiele bardziej korzystna dla Ciebie, aniżeli zagranie „1″ po kursie 1.30…

8. Nie kalkuluj potencjalnych zysków przed wejściem do gry.

Nie zakładaj „ile chcesz wygrać”, gdyż takie myślenie prowadzi do bankructwa. Nowi gracze stawiają przed sobą wysokie (nierealne) cele, które w szybkim tempie chcą osiągnąć. Przekłada się to na przesadzone stawkowanie, co w przypadku kilku porażek może zakończyć się brakiem środków na koncie.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/trading-na-gieldzie-zakladow-7

Oceń ten tekst

Podobne artykuły