Kości

Ocena 5.00/32 głosy
Kości

Kości są grą, gdzie gracze stawiają na wyniki rzutu kostkami. Gracze mogą postwić zakłady na pojedynczy rzut lub na wielokrotne rzuty, oraz na różnorodność wyników. Przyjrzyjmy możliwym zakładom w trakcie gry w kości oraz zasadom gry w kości.

Różne zakłady mają różne kursy wypłat i ważne jest, aby je zrozumieć, jeżeli chcesz jak najwięcej zyskać podczas gry w Kości.

  1. Kości - możliwe zakłady
  2. Kości - zakłady Line
  3. Kości - zakłady na pojedynczy rzut
  4. Kości - zakłady na wiele rzutów
  5. Strategia gry w kości

Grę w kości najlepiej jest objaśnić poprzez opis dostępnych zakładów. Istnieją takie zakłady jak: Line, zakłady dla pojedynczych rzutów i wielokrotnych. Każda oferta zakładu jest innym sposobem na dobrą zabawę w grze w Kości i wyjaśnimy podstawy, jakie kryją się za każdym z tych sposobów gry.

Kości - możliwe zakłady

1: Zakład Lay 2: Zakład Point 3: Kursy zakładu Come
4: Zakład Buy 5: Zakład Hard Way 6: Zakład 11
7: Zakład Place 8: Zakłady Big 6, Big 8 9: Zakłady Pass Line
10: Kursy Pass Line 11: Field 12: Zakład Come

Kości - zakłady Line

Są to najbardziej przystępne ze wszystkich zakładów w Kościach i wygrane wypłacane są za jednakowe pieniądze.

Pass Line - Jeden z najbardziej podstawowych zakładów w Kościach. Wygrasz natychmiast jeżeli wypadnie 7 lub 11, a przegrasz natychmiast gdy wypadnie 2, 3 lub 12. Jeżeli liczba punktowa (4, 5, 6, 8,9, lub 10) wypadnie przed którymś z tych wyników, to zakład wygra, jeśli ta liczba wypadnie ponownie, przed 7. Jeżeli 7 wypadnie przed powtórzeniem liczby punktowej, to zakład przegra.

Don’t Pass - Jest dokładną przeciwnością zakładu Pass Line. Wygrasz z 2, 3 i zwrot z 12. Przegrasz gdy wypadnie 7 lub 11, lub dowolny inny rzut, gdy jest liczba punktowa.

Kursy Pass Line - Jeżeli grasz o Pass Line i liczba punktowa została określona, to możesz postawić kursy zakładów na Pass Line, aż do maksimum trzykrotności oryginalnego zakładu Pass Line. Następnie liczba punktowa musi wypaść ponownie przed 7, aby wygrać zakład.

Zakład Come - Zakład Come jest prawie taki sam jak zakład Pass Line, ale można go postawić jedynie po tym, jak zostanie określona dowolna liczba punktowa. Zakład Come można następnie postawić i wygra on natychmiast gdy wypadnie 7 lub 11 i przegra, gdy wypadnie 2, 3 lub 12. Jeżeli zostanie wyrzucona liczba punktowa, to zakład przesuwa się na tą liczbę, stając się Zakładem Point i wygra jeżeli liczba punktowa pojawi się ponownie przed wyrzuceniem 7. Jeżeli 7 zostanie wyrzucona przed liczbą punktową, to wtedy zakład będzie przegrany.

Don’t Come - Zakład Don’t Come jest przeciwnością zakładu Come. Ponownie, można go postawić po tym, gdy liczba punktowa została określona. Jeżeli 2, 3 lub 12 zostanie wyrzucone to zakład wygra, ale gdy 7 lub 11 to przegra. Jeżeli wypadnie liczba punktowa to przejdzie na tą liczbę i wygra jeżeli 7 zostanie wyrzucona zanim liczba punktowa wypadnie ponownie.

Kursy Come - Kiedy zakłady Come zostały postawione na liczby punktowe, to gracze mogą skorzystać z najlepszych z dostępnych kursów poprzez postawienie kolejnych zakładów za zakładem Come. Te zakłady będą przegrane, jeśli wypadnie 7, ale wypłacą najlepsze kursy jeżeli liczba punktowa Come wypadnie ponownie. Możesz postawić po maksymalnych kursach stawki będące trzykrotnością oryginalnego zakładu Come.

Kości - zakłady na pojedynczy rzut

Wszystkie z następujących zakładów są na kolejny rzut kostkami. Możesz albo wygrać, albo przegrać.

Wyrzuć 2 - Stawiasz na wyrzucenie dwóch 1 w następnym rzucie kostkami. Jeżeli one pojawią się to wygrasz po kursie 30/1.

Wyrzuć 3 - Jeżeli łączna suma koste jest 3, to wygrasz po kursie 15/1.

Wyrzuć 11 - Oczekujesz na wyrzucenie 11, po kursie 15/1.

Wyrzuć 12 - Postaw swoje pieniądze na Podwójne 6 i jeśli wygrasz, otrzymasz wypłatę 30/1.

Wyrzuć Kości (Craps) - Kości bardzo często są ostatnią rzeczą jaką chcesz zobaczyć, chyba że postawiłeś na pojawienie się 2, 3 lub 12 i jeżeli zostaną one wyrzucone, to wygrane będzie po kursie 7/1.

Wyrzuć 7 - Oczekujesz na wyrzucenie dowolnej 7 i jeżeli wypadnie, to wygrasz 4/1.

Field - Bardzo popularny zakład wśród wielu graczy. Jeżeli grasz o field, to chcesz trafić na 2, 3, 4, 9, 10, 11 lub 12. Jeżeli wygrasz to zostaną wypłacone takie same pieniądze, chyba że pojawi się 2 lub 12, w tym przypadku otrzymasz wypłatę 2/1.

Horn - Zakład Horn to właściwie cztery różne zakłady stawiane razem. Stawiasz zakład na każde z 2, 3, 11 i 12, aby pokryć te cztery możliwości.

Kości - zakłady na wiele rzutów

Wszystkie z następujących zakładów mogą obejmować wiele rzutów kostkami, aby określić kto wygrał lub przegrał.

Zakłady Hard Way - Z zakładem Hard Way wybierz albo 4, 6, 8 lub 10, z nadzieją, że ‚Hard Way’ wypadnie przed ‚Easy Way’. ‚Hard Way’ to otrzymanie dowolnej z tych liczb z podwójnym rzutem, takim jak 2 & 2 daje Hard Way 4. Easy way to 1 & 3. Te zakłady oferują wspaniałe kursy, z Hard Way 6 i 8 po kursie 10/1 i Hard Way 4 lub 10 po kursie 8/1. Zwróć uwagę, że jeżeli zostanie wyrzucona 7, to wszystkie zakłady Hard Way przegrywają natychmiast.

Big 6 & Big 8 - Big 6 i Big 8 są dwoma najłatwiejszymi zakładami w Kościach. Stawiasz na to, że 6 lub 8 (lub obydwie) wypadną przed 7. To proste. Jeśli wygrasz, to otrzymasz wypłatę za takie same pieniądze.

Place & Buy - Możesz postawisz zakłady ‚Place’ lub ‚Buy’ na dowolną z liczb punktowych (4, 5, 6, 8, 9 i 10), zakłady te stają się tylko aktywne, gdy liczba punktowa zostanie określona. Będziesz miał nadzieję, że liczba, na którą postawiłeś swój zakład, pojawi się przed wyrzuceniem 7.

Różnica między zakładami ‚Place’ i ‚Buy’ to kursy wypłat. Zakłady Place są wypłacane następująco:

Zakład Place Kursy
4 lub 10 9/5
5 lub 9 7/5
6 lub 8 7/6

Zakłady Buy otrzymują lepsze kursy, ale objęte są 5% prowizją, jeżeli będą wygrane!

Zakłady Buy Kursy
4 lub 10 2/1
5 lub 9 3/2
6 lub 8 6/5

Lay & Place Lose - Zakład Lay i Place Lose różnią się od zakładów Place lub Buy, tym że stawiasz na to, że 7 zostanie wyrzucone przed wybraną przez Ciebie liczbą punktową.

Zakłady Lay otrzymują następujące kursy, ale dowolna wygrana objęta jest 5% prowizją.

Zakłady Lay Kursy
4 lub 10 1/2
5 lub 9 2/3
6 lub 8 5/6

Zakłady Place Lose otrzymują następujące kursy

Zakłady Lose Kursy
4 lub 10 5/11
5 lub 9 5/8
6 lub 8 4/5

Strategia gry w kości

Najważniejsze to wiedzieć, że nie ma strategii w Kościach (mimo tego co obiecują niektóre strony!), które oferują gwarantowany zysk. Jednak istnieją pewne zakłady, które oferują lepszą szansę na wygraną.

Zakłady Come & Don’t Come - Te zakłady oferują graczom bardzo dobre kursy w Kościach i największy zysk.

Pass Line i Don’t Pass - Jak z zakładami Come i Don’t Come, Pass Line i Don’t Pass znajdują się pomiędzy zakładami o najwyższej wartości, jakie oferowane są przy stole do gry w Kości.

Kursy Come i Pass Line - Największe zyski dostępne ze wszystkich w Kościach, to te postawione na kursy w Kursach Come i Pass Line po określeniu liczby punktowej.

Field - Jeżeli wolisz prostsze zakłady, to gra o Field jest dobrym sposobem (jak każdy inny) na grę w Kości.

Lay i Place Lose - Co prawda są to zakłady o niższym zwrocie, ale statystczne lepiej jest stawiać przeciwko ponownemu pojawieniu się liczby punktowej przed 7.

To, czego gracz powinien unikać to systemowe stawianie zakładów, które gwarantują zysk, ponieważ nie istnieje coś takiego.

Możesz rozwijać strategie i gdy będziesz więcej grał, to wkrótce znajdziesz swoje ulubione zakłady. Wykorzystaj jak najlepiej oferowane kursy i skup się na tym, co robisz. Kości są ekscytującą grą o szybkim tempie, nigdy nie trać z oczu postawionych zakładów, zwłaszcza przy stawkach na rzuty wielokrotne. Nie chcesz stawiać sam przeciwko sobie!

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/kosci-15

Oceń ten tekst

Podobne artykuły