6 powodów, dla których warto posiadać konta u kilku bukmacherów

Ocena 4.26/43 głosy
6 powodów, dla których warto posiadać konta u kilku bukmacherów

Piłkarska Ekstraklasa, te same mecze tenisa ziemnego, koszykówka i mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Na pierwszy rzut oka oferta wszystkich bukmacherów wygląda niemal identycznie.

Czy aby na pewno? Ani trochę!

Gdy przyjrzymy się bliżej, zauważymy, że poszczególne firmy różnią się nie tylko wysokością kursów, ale również szerokością oferty, specjalizacją w różnych dyscyplinach sportu i dostępnymi funkcjonalnościami. Czy to wystarczający powód, aby rejestrować swoje konta u kilku bukmacherów?

 1. 1. Wybór najlepszej oferty
 2. 2. Surebety
 3. 3. Bonusy powitalne
 4. 4. Unikanie limitów
 5. 5. Oferty specjalne
 6. 6. Dywersyfikacja budżetu
 7. Podsumowanie

Obecnie w sieci działa kilkunastu legalnych bukmacherów dostępnych dla Polaków (lista bukmacherów dla Polaków). Początkujący typerzy z reguły przywiązują się do jednego – swojego pierwszego bukmachera. Bardziej zawansowani gracze dobrze wiedzą, że aby zarabiać na zakładach, należy posiadać konta u co najmniej kilku bukmacherów.

Rynek internetowych zakładów rozwija się obecnie niezwykle dynamicznie. Legalni bukmacherzy poszerzają swoją ofertę o kolejne dyscypliny sportowe, wprowadzają nowe metody płatności, innowacyjne produkty oraz promocje i oferty specjalne. Wszystko po to, aby przyciągnąć typerów właśnie na swoją stronę internetową. Zebranie wszystkich najlepszych cech i funkcjonalności u jednego bukmachera jest niemożliwe. Zresztą odczucia każdego są subiektywne i to, co odpowiada jednemu graczowi, może być zupełnie nieprzydatne dla innych.

Jak zatem wykorzystać mnogość legalnych bukmacherów dostępnych na rynku? Zarejestrować konto u nich wszystkich!

Posiadanie kont u kilku bukmacherów jednocześnie nie jest zabronione. Rejestracja konta w serwisie bukmachera trwa maksymalnie 10 minut a odkąd legalni bukmacherzy wprowadzili szybką rejestrację to nawet krócej! Pierwsza trwa najdłużej, każda kolejna to powtarzanie tego samego procesu. Gdy ma się przygotowane dokumenty, weryfikacja konta nie powinna przysporzyć żadnych trudności. Zarejestrowane i zweryfikowane konto można wykorzystać do otrzymania bonusu powitalnego lub po prostu zostawić na jakąś okazję. Utrzymanie konta bez aktywności na nim nic nie kosztuje, więc nie ma się czym przejmować.

Będziesz rejestrował konto u bukmachera po raz pierwszy w życiu? Masz wątpliwości co wpisać w formularzu rejestracyjnym? Przeczytaj poradnik o tym jak zarejestrować się u bukmachera a przekonasz się, że to nic trudnego!

Posiadanie kont u kilku bukmacherów otwiera przed typerem nowe możliwości. Wybraliśmy sześć powodów, które powinny skutecznie przekonać Cię do otwarcia konta u kilku legalnych bukmacherów.

1. Wybór najlepszej oferty

Wysokość kursów to klucz do sukcesu
Wysokość kursów to klucz do sukcesu

Pierwszy, najbardziej prozaiczny powód, dla którego warto posiadać konta u kilku bukmacherów, to możliwość zawarcia zakładu po najwyższym dostępnym na rynku kursie. Przewidywania analityków poszczególnych firm i ich oddsmakerów (osób odpowiedzialnych za ustalanie kursów) z reguły są bardzo zbliżone, jednak nie są identyczne.

Zarówno w przypadku kursów na single, jak i – szczególnie – na zakłady akumulowane różnica pomiędzy bukmacherami w wysokości kursów może być znacząca. Niektórym typerom wydaje się, że kurs większy czy mniejszy o 3–5% nie jest powodem do tego, aby zakładać konto u innego bukmachera, bo takie różnice nie mają żadnego znaczenia. Niestety nie są świadomi, że brak tych kilku procent po tysiącu zawartych zakładów spowoduje, że zamiast mieć zysk, będą musieli wpłacić kolejny depozyt.

wyższy kurs = większa wygrana

Poniższy przykład pokazuje, że nawet drobne zmiany w kursach mogą znacząco wpłynąć na kurs ogólny zakładu akumulowanego. Kurs na każdy z 3 zakładów w firmie Y jest większy o zaledwie 0,05 od kursu w firmie X. Oto efekt:

Kursy w firmie X: 1,50 × 1,60 × 2,00 × 3,00 = 14,40 AKO

Kursy w firmie Y: 1,55 × 1,65 × 2,05 × 3,05 = 15,99 AKO

Różnica łącznego kursu to aż 11,04%!

Stawiając w firmie Y, gracz ma szansę na zysk o ponad 11% większy niż w firmie X. Jeżeli chcesz, aby zakłady bukmacherskie nie były dla Ciebie wyłącznie niskobudżetowym hobby, to powinieneś wiedzieć o tej podstawowej zależności.

Posiadanie wielu kont sprzyja także graniu tzw. valuebetów, czyli zakładów po kursie wyższym, niż wynika to z procentowych szans na jego sukces. Zakłady z value to klucz do osiągnięcia w bukmacherce długoterminowego zysku, im wyższy kurs zakładu, tym wartość valubetu większa.

Z uwagi na obowiązkowy 12-procentowy podatek od każdego zakładu, graczom z Polski powinno szczególnie zależeć na obstawianiu zakładów po najwyższym możliwym kursie. Bukmacherzy słynący z najwyższych kursów niestety nie są obecnie dostępni dla graczy z Polski, trzeba więc maksymalnie wykorzystać rodzimą konkurencję.

2. Surebety

Różnice kursowe pomiędzy poszczególnymi bukmacherami czasami prowadzą do bardzo ciekawego zjawiska, dzięki któremu gracze mogą wzbogacić się bez względu na rezultat zakładu. Jak to możliwe?

Mowa o tak zwanych surebetach (ang. sure – pewność, bet – typ). Najłatwiej opisać je na prostym przykładzie:

Mecz siatkówki. W Fortunie kurs na zwycięstwo gospodarzy to 2.10. Z kolei w TOTALbet sukces gości można typować po kursie 2.15.

Zwycięstwo gospodarzy – kurs 2.10 – stawka: 50,59 PLN – ewentualna wygrana 106,24 PLN
Zwycięstwo gości – kurs 2.15 – stawka 49,41 PLN – ewentualna wygrana 106,23 PLN

Dość nietypowe kwoty stawek zostały dobrane w taki sposób, by zmaksymalizować zysk bez względu na to, jaki padnie rezultat i który zakład okaże się wygrany. W tym konkretnym przypadku gracz inwestuje 100 PLN w zakłady u dwóch różnych bukmacherów, w efekcie otrzymuje wygraną netto 106,23 PLN. Oznacza to ponad 6 procent zysku.

Surebety najczęściej osiągają poziom 1–5%, rzadko kiedy uzyskać można lepszy wynik. Należy jednak uważać na skrajne przypadki, kiedy surebet dochodzi do 30%. Wówczas możemy być pewni, że spowodowany jest pomyłką jednego z bukmacherów. Obstawianie takiego surebetu jest ryzykowne, gdyż w przypadku ewidentnych błędów bukmacherzy często anulują zawarte zakłady. W niekorzystnym dla gracza przypadku zakład zostanie cofnięty i wówczas użytkownik, licząc na zysk, musi mieć nadzieję na powodzenie nieanulowanych typów.

Aby mieć pewność, czy kursy bukmacherskie faktycznie dają surebet, najlepiej skorzystać z kalkulatora surebetów, który błyskawicznie sprawdzi, czy dany zakład można nazwać surebetem oraz od razu dobierze odpowiednie stawki do poszczególnych jego składowych.

Surebety to pewny, ale dość powolny sposób na zarabianie pieniędzy w zakładach bukmacherskich. Są jednak sytuacje, w których surebety bardzo się przydają – nie po to, aby bezpośrednio wygrywać pieniądze, ale po to, aby wykonać bezpieczny obrót bonusem lub przegrać bonus.

Jak wyszukiwać surebety? Z uwagi na ogrom danych ręczne obliczenia nie są możliwe. Z pomocą przychodzą specjalistyczne serwisy monitorujące ofertę bukmacherów. Jednym z najlepszych jest en.surebet.com.

Legalni bukmacherzy, którzy często występują w surebetach, to Totolotek, Betclic i Fortuna.

3. Bonusy powitalne

Promocja powitalna w formie bonusu dla nowych graczy to stały punkt rejestracji konta u bukmachera. Praktycznie każdy bukmacher, aby zachęcić do siebie nowych klientów, oferuje im na start bonus powitalny. Bonusy powitalne to świetny sposób na zbudowanie dobrego kapitału na dalszą grę w zakładach. Ile można otrzymać od bukmacherów? Zobacz listę najlepszych bonusów powitalnych od depozytu.

Łącznie tylko od pięciu pierwszych firm można otrzymać aż 4540 PLN! A w tym przypadku mowa tylko i wyłącznie o bonusach od depozytu. Bonus od depozytu oznacza, że po pierwszej wpłacie bukmacher doda do konta gracza bonusowe środki. Wysokość bonusów startowych waha się od 25% do nawet 200% pierwszego depozytu. Dodatkowe pieniądze pojawią się na koncie po dokonaniu depozytu lub po wykonaniu obrotu. Moment przyznania bonusu zawsze zapisany jest w regulaminie bonusu.

Korzystaj z darmowych bonusów
Korzystaj z darmowych bonusów

W regulaminie znajduje się jeszcze jedna bardzo ważna informacja – wysokość wymaganego obrotu. Oznacza to, że warunkiem otrzymania dodatkowych pieniędzy jest to, że gracz musi zagrać za konkretną sumę (wielokrotność pierwszego depozytu / przyznanego bonusu lub ich suma) po określonym kursie minimalnym i w odpowiednim czasie. Przed przystąpieniem do dokonania depozytu, do którego ma być dodany bonus, należy najpierw dokładnie zapoznać się z regulaminem bonusu bukmachera.

Sposobem na wykonanie obrotu bez ryzyka przegranej jest wykorzystanie do tego celu surebetów lub techniki przegrywania bonusu. Jeżeli z bonusem wiążą się trudne, wysokie warunki obrotu, to po prostu łatwiej go przegrać niż obrócić. W obu przypadkach gracz nie zarobi pieniędzy na samych zakładach (lub zarobi skromny procent od każdego zakładu w przypadku surebetów), ale do jego kieszeni trafią pieniądze otrzymane z bonusów.

Poza bonusami od depozytu na rynku można znaleźć również promocje cashback. Oznacza to, że w przypadku przegranego zakładu bukmacher zwróci stawkę zakładu. Taka oferta dostępna jest między innymi u bukmachera Betclic, u którego cashback jest ponadto niezwykle atrakcyjny, gdyż nie wymaga obrotu!

Ostatnią grupę bonusów stanowią darmowe zakłady. Gracz otrzymuje voucher umożliwiający postawienie zakładu za określoną kwotę. Jeżeli zakład ten okaże się wygrany, to wygrana netto jest zyskiem (np. stawiając za 100 PLN po kursie 3.00, gracz może wygrać 200 PLN, bo 100 PLN (stawka) × 3 (kurs) = 300 PLN, 300 PLN − 100 PLN (stawka) = 200 PLN (ewentualna wygrana)) – przeczytaj więcej o freebetach.

4. Unikanie limitów

Bukmacherzy przyciągają graczy, oferując im bonusy powitalne, by tym samym zachęcić ich do rejestracji. Jednocześnie mają nadzieję, że ich klienci przegrają zarówno otrzymany bonus, jak i depozyt. Bukmacherzy nie lubią typerów wygrywających. To właśnie dlatego każdy regulamin bukmachera zawiera punkt mówiący o tym, że zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla typerów rekreacyjnych, którzy obstawiają hobbystycznie i nie są profesjonalistami.

Niektórym legalnym bukmacherom nie trzeba dawać wielu pretekstów, by zostać zakwalifikowanym jako „podejrzany” o zawodową grę. Wystarczy posiadać skuteczny system przynoszący regularny zysk. Wówczas już tylko mały krok dzieli nas od otrzymania limitu stawek. To jeszcze oczywiście nie kończy przygody gracza z danymi zakładami, jednak limity 2–5-złotowe na zakład skutecznie utrudnią grę. Wysokość limitów jest indywidualną decyzją bukmachera względem konkretnego gracza.

Obstawianie u kilku bukmacherów spowoduje, że zarówno intensywność obstawiania, jak i kwota wygranych typera rozłoży się na kilka firm bukmacherskich, więc i podatność na zakwalifikowanie go jako profesjonalnego gracza będzie znacznie mniejsza. Z pewnością też zdarzą się też przypadki przegrania pieniędzy (chociażby w przypadku surebetu), co dodatkowo podniesie wiarygodność typera w oczach bukmachera. Bukmacherzy lubią przegrywających graczy, często proponują takim osobom dodatkowe promocje od kolejnych depozytów.

5. Oferty specjalne

Promocje bukmacherów nie ograniczają się jedynie do jednorazowych bonusów powitalnych. Stali gracze mogą liczyć na bonusy lojalnościowe dla stałych graczy i bonusy reload. Coraz więcej firm stosuje oferty specjalne związane z wybranymi meczami piłki nożnej czy innymi popularnymi wydarzeniami. Bonusy oferowane są nie tylko nowym klientom, ale także tym już zarejestrowanym. To pozwala na korzystanie z tego typu promocji i zdobywanie dodatkowych środków finansowych.

Co oferują poszczególni bukmacherzy?

 • W Totolotku, STS i eTOTO za samą rejestrację zyskać można bonus bez depozytu w kwocie 20–25 PLN. Dzięki temu można obstawić zakład bez ryzyka straty pieniędzy.
 • Bukmacherzy Fortuna, LV BET oraz PZBuK (rejestracja PZBuk) przyznają klientom zakład bez ryzyka w kwocie depozytu. Dzięki temu pierwszy zawarty zakład jest wolny od ryzyka przegranej. Zobacz bonus PZBuk - darmowy zakład.
 • Totolotek, forBET, Milenium, ETOTO i inni oferują standardowe bonusy powitalne od depozytu pozwalające na podwojenie wpłaconych środków.
 • Totolotek również oddaje pieniądze graczom pokrzywdzonym przez los. Wspiera grających zakłady na piłkę nożną w Premier League i Lidze Mistrzów. Jeśli wynik meczu zmieni się po upływie 90 minut, w doliczonym czasie gry, wówczas w niektórych przypadkach zwróci stawkę zakładu.
 • TOTALbet okazjonalnie oferuje bonusy 25 PLN w meczach piłki nożnej. W przypadku gdy gracz kwalifikujący się do promocji zakład przegra, bukmacher zwraca postawioną stawkę.
 • W Fortunie nie pochwalają nudnej gry, dlatego za remis 0–0 w meczu piłki nożnej również można liczyć na zwrot stawki do 50 PLN. W tym samym miejscu obowiązują też liczne promocje na zakłady akumulowane. Im więcej zakładów na kuponie, tym większy bonus. W zakładach piłkarskich może on sięgnąć nawet 100 procent.

Przed skorzystaniem z którejkolwiek z promocji radzimy dokładnie przeczytać jej regulamin. W nim określone są ścisłe warunki promocji – kurs minimalny, rodzaj zakładu oraz warunki obrotu.

Należy dodać, że bukmacherzy starają się zabezpieczać przed graczami, którzy zbyt często wymuszają bonusy, i po prostu, jeśli zachodzi podejrzenie o nadużywanie promocji (czytaj: zbyt częste wygrywanie), uniemożliwiają w niej udział. Tak jednak dzieje się przede wszystkim w przypadku zawodowych graczy, którzy odnoszą regularne zyski.

Bukmacherzy, którzy oferują najwięcej promocji i bonusów w trakcie gry, to: Fortuna, STS, LV BET.

6. Dywersyfikacja budżetu

Znane powiedzenie mówi: „Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka" i jest ono aktualne również w zakładach bukmacherskich. Na rynku trafiają się czasami nieuczciwe firmy, które po latach normalnego funkcjonowania potrafią nagle zniknąć z internetu z dnia na dzień (Otobet, eXbinoG, Canbet). W takich przypadkach gracz praktycznie jest bez szans na odzyskanie pieniędzy, które miał na koncie.

Bukmacherzy posiadający restrykcyjną politykę w kwestii nadużyć bonusu potrafią skonfiskować środki gracza w przypadku wykrycia jakiejkolwiek niezgodności z regulaminem bonusu. Na forach internetowych można znaleźć wiele historii osób, które żalą się, że z dnia na dzień utraciły dostęp do swojego konta, na którym miały zgromadzone spore kwoty. W takich sytuacjach nigdy nie wiadomo, czy wina leży po stronie gracza, czy bukmachera.

Bezpieczeństwo pieniędzy u bukmachera
Bezpieczeństwo pieniędzy u bukmachera

Z takich historii płynie morał dla innych użytkowników. Sytuacja byłaby mniej bolesna dla takich graczy, gdyby swój depozyt mieli rozlokowany na kontach różnych legalnych bukmacherów. Wówczas konfiskacie podlegałaby jedynie mała część. Oczywiście wtedy bukmacher również nie byłby usprawiedliwiony, jednak w tym przypadku nie chodzi o stwierdzenie winy. Pokazuje to, że nawet w pozornie niegroźnej sytuacji gracz może stracić wszystkie swoje pieniądze.

Aby zminimalizować ryzyko utraty środków, radzimy dokonywać rejestracji kont u wiarygodnych bukmacherów, z wysoką oceną w rankingu wiarygodności SBR, który jest gwarantem wypłacalności, jakości usług oraz respektowania przez firmę wszelkich regulaminów i praw, na podstawie których działa. Jeżeli nie wiesz, jak sprawdzić, czy bukmacher jest wiarygodny, to polecamy artykuł Wiarygodność bukmachera.

Podsumowanie

Posiadania kont u więcej niż jednego bukmachera niesie ze sobą same korzyści. Jedyny wysiłek, jaki trzeba wykonać, to poświęcić 10 minut na rejestrację konta gracza. To niewiele jak na korzyści, jakie otrzymamy w zamian. Jedną z podstawowych zasad w zakładach bukmacherskich jest szukanie okazji, a większa liczba dostępnych bukmacherów oznacza szerszy obszar poszukiwań.

Z powyższych punktów widać, że dostęp do wielu bukmacherów prowadzi do korzyści oczywistych (bonusy powitalne), jak i mniej oczywistych, których gracze często nie są świadomi (stałe promocje, surebety). Posiadanie otwartych kont u kilku legalnych bukmacherów pozwala na optymalne zawarcie zakładu, gdyż zakład zawarty po najwyższym kursie umożliwia uzyskanie wyższej wygranej. Dla pojedynczego zakładu jest to bez większego znaczenia, ale w dłuższej perspektywie kilka procent może zadecydować o zysku lub stracie.

Maksymalizacja wygranych jest niezbędna, aby w dłuższym terminie zarabiać na zakładach. Aby to było możliwe, koniecznie trzeba posiadać co najmniej kilka kont bukmacherskich. Tak robią zawodowi gracze.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/6-powodow-dla-ktorych-warto-posiadac-konta-u-kilku-bukmacherow-46

Oceń ten tekst

Podobne artykuły