Jak poprawnie analizować spotkania piłki nożnej?

Ocena 4.32/38 głosów
Jak poprawnie analizować spotkania piłki nożnej?

Nie ma chyba osoby, która nie interesuje się choć po trochu zakładami sportowymi. Osoby, które starają się grać w zakładach sportowych bardzo często analizują wybrane przez siebie spotkania.

 1. Wybór zdarzenia
 2. Dobór dobrego bukmachera
 3. Właściwa analiza bukmacherska meczu

W poniższym artykule chciałbym przedstawić moją metodę analizy spotkania piłkarskiego. Przedstawię to na podstawie futbolu, gdyż piłka nożna jest najchętniej typowanym sportem na świecie.

Oczywiście każdy gracz może posiadać swoje kryteria analizy spotkania – nigdy nie twierdziłem, że moje reguły są stałe dla wszystkich. Oto moje punkty, którymi kieruje się podczas wyboru i analizy spotkania.

Wybór zdarzenia

Jeśli przyjrzymy się weekendowej ofercie zakładów piłkarskich to można się nieźle skołować. Oferta weekendowa jest niezwykle atrakcyjna, przynajmniej z naszego punktu widzenia. Jak wygląda wybór zdarzeń w przypadku większości graczy? Lecimy zazwyczaj po kursach lub po nazwach drużyn. Przecież Bayern Monachium w spotkaniu wyjazdowym musi przecież wygrać z Mainz, o którym i tak mało co słyszeliśmy. Granie po kursach i wybieranie drużyn praktycznie na chybił trafił nie jest dobrą metodą. Po pierwsze: powinniśmy się zastanowić nad ligą, o której wiemy stosunkowo dużo, lub do informacji o której mamy dostęp. Nie ma sensu przecież grać jakieś ligi skandynawskiej, do której, po pierwsze: dostęp informacyjny jest ograniczony (bariera językowa), po drugie: nie znamy się na tej lidze kompletnie, nie potrafiąc wymienić choćby 3 drużyn z danej ligi, o zawodnikach, trenerach nie wspominając. Wybierając interesujące nas zdarzenie sportowe musimy mieć na uwadze to, że konieczny jest dostęp do informacji. Najlepiej żeby to był dostęp za pośrednictwem stron internetowych czy gazet w języku, który jest nam znany. Zapamiętajmy więc: wybór zdarzenia powinien być uwarunkowany dostępem do informacji.

Dobór dobrego bukmachera

Dla wielu może wydawać się do zbędny punkt, bukmacher jak bukmacher – powie większość graczy. Być może. Ja jednak lubię grać interesujące mnie zdarzenie po jak najwyższym kursie. Niektórzy bukmacherzy posiadają gigantyczne marże, do tego zaniżają kursy. Nie jest tajemnicą, że jeśli zagramy po wyższym kursie to nasza wygrana możemy być wyższa. Dobrą metodą doboru bukmachera, podczas wyboru interesujących nas zdarzeń jest także możliwość gry LIVE danego zdarzenia. W przypadku niepowiedzenia w poszczególnych fazach meczu możemy zminimalizować straty. Jeśli np. zawodnik naszej drużyny otrzyma czerwoną kartkę, możemy wtedy ‘wyjść’ z tego meczu z minimalnym zyskiem bądź stratą – lepszy rydz niż nic, prawda?

Jeżeli nie masz wystarczającej wiedzy i doświadczenia umożliwiającego porównanie oferty zakładów bukmacherskich firm Polsce to zobacz nasz ranking bukmacherów. W rankingu wyselekcjonowaliśmy 10 najlepszych legalnych bukmacherów dla Polaków. Wybrani bukmacherzy są wiarygodni i posiadają zdecydowanie najbardziej atrakcyjną ofertę dostępnych zakładów.

Właściwa analiza bukmacherska meczu

Wybierając dany mecz, który chcemy umieścić na naszym kuponie, musimy posiadać szereg niezbędnych informacji.

 • Po pierwsze: składy zespołów. Wiele osób, w ogóle nie zwraca uwagi na braki kadrowe. Zazwyczaj dopiero tuż przed samym meczem lub już w jego trakcie okazuje się, że nasze główne działo nie gra w danym spotkaniu. Właśnie w takich momentach ważny jest dobór bukmachera – możemy w takim momencie zagrać tzw. kontrę, przez co nasze ewentualne straty będą minimalne bądź żadne.
 • Po drugie: istotną kwestią jest także sprawdzenie historii spotkań pomiędzy obiema ekipami. Musimy to zrobić jednakw dopowiedni sposób. Nie polecam sugerować się meczami, które rozgrywane były kilkanaście lat temu. Ważne jest aby sprawdzać jedynie mecze rozgrywane na przełomie kilku ostatnich sezonów.
 • Po trzecie: analizujmy tabelę ligową. Wracamy tutaj do początku artykułu, gdzie była wzmianka o Bayernie. Mało kto wie, że drużyna Mainz to w chwili obecnej bardzo dobry team, który jest rewelacją rozgrywek niemieckiej Bundesligii. Przeglądając tabelę ligową na pewno byśmy do dostrzegli, w przeciwnym wypadku narażamy się na niepowodzenie. Warto także dokładnie przyjrzeć się ostatnim meczom danych drużyn, zarówno w spotkaniach domowych jak i wyjazdowych. Istnieje bardzo wiele drużyn, które ‘bronią swojego podwórka’ – wygrywają praktycznie wszystko na własnym obiekcie, słabiej spisując się w spotkaniach wyjazdowych.
 • Po czwarte: kalendarz sportowy. Wybierając odpowiedni mecz na nasz kupon np. w środę, często nie zwracamy uwagi, że mecz jest meczem pucharowym. W takich przypadkach wielu szkoleniowców swoich ekip wystawia zawodników rezerwowych, dając tym samym odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że mecz pucharowy jest mniej ważny niż np. zbliżające się derby miasta. Miejmy to na uwadze. Dobre ekipy, takie jak Barcelona, Manchester czy Liverpool rozgrywają zazwyczaj swoje mecze na kilku frontach – puchary ligowe, europejskie czy mecze towarzyskie. Rzeczą normalną jest, że we wszystkich meczach nie będą grali najmocniejsi gracz i nastąpi rotacja składem.
 • Po piąte: zapewnijmy sobie możliwość oglądania danego spotkania. W dobie XXI wieku nie jest dużym problemem znaleźć stream do danego meczu piłkarskiego. Jeśli to nam się nie uda, postarajmy się chociaż mieć relację radiową. W prawdzie to nie to samo ale jesteśmy na bieżąco i wiemy co dzieje się aktualnie na boisku. Wtedy, mają do dyspozycji mecz LIVE w jednym z bukmacherów, możemy błyskawicznie zareagować na to, co dzieje się aktualnie na boisku.

Czucie gry i szczęście. Niestety każdy z graczy powinien mieć trochę szczęścia podczas gry. Nie wszystko jest uzależnione od naszej poprawnej analizy spotkania sportowego. Często się zdarza przecież, że drużyna, która aktualnie kończy nam kupon niefortunnie remisuje w ostatnich minutach. Niestety na szczęście nie ma żadnego wzoru. Z tym trzeba się urodzić lub mieć swoje 5 minut.

Poprawna analiza spotkania to szereg zabiegów, które mają na celu maksymalizację naszych szans podczas doboru meczu. Im więcej wiemy o danym spotkaniu, im więcej możemy o nim doczytać tym lepiej dla nas. Dobrze zorientowany gracz zakładów bukmacherskich to niemal połowa sukcesu. Starajmy się robić więc bazę danych, które pomogą nam podczas doboru zdarzeń. Zasięgajmy także wiedzy znajomych czy osób, które np. mieszkają w mieście danego klubu. Dzięki takim pomoca możemy dotrzeć do miejscowych informacji – w gazetach czy mediach. Przyjaciele nie odmówią Wam pomocy, a na pewno chętnie pomogą. Pamiętaj: im więcej wiesz, tym bliżej jesteś trafienia kolejnego kuponu.

Mam nadzieję, że moje rady przynajmniej po części pomogą Wam odpowiednio analizować spotkanie. Są to luźne rady, które każdy może dowolnie zmieniać. Należy znaleźć swoją odpowiednią taktykę gry, która w konkretny sposób będzie pomagać nam podczas selekcji naszych typów. Od tego już tylko krok do otrzymywania kolejnych pieniędzy za wygrane kupony akumulowane czy single. Powodzenia!

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/jak-poprawnie-analizowac-spotkania-pilki-noznej-3

Oceń ten tekst

Podobne artykuły