Ranking bukmacherów

Ranking Top 10
Wybierz najlepszego bukmachera z rankingu bukmacherów.

Z każdym rokiem na polskim rynku przybywa bukmacherów. W obecnej chwili mam w Polsce mamy już aż 16 legalnych bukmacherów. Następni czekają w kolejce na przyznanie licencji.

Bukmacherzy oferują coraz więcej dodatkowych usług oraz urozmaicają dotychczasowe produkty. Prześcigają się w oryginalnych pomysłach na kontent w mediach społecznościowych. Poszerzają działania marketingowe. Wprowadzają nowe rodzaje promocji dla wszystkich oraz dla indywidualnych użytkowników. Rynek legalnych bukmacherów rozwija się w Polsce jak nigdy wcześniej i ten proces jest nie do zatrzymania. Sami zadajemy sobie pytanie legalni bukmacherzy który jest najlepszy?

A Wy? A Wy często zamiast cieszyć się różnorodnością i konkurencją, macie coraz większy ból głowy. Dostajemy od Was coraz więcej pytań:

 • Którego bukmachera wybrać?
 • Który bukmacher jest najbardziej wiarygodny?
 • Lepiej obstawiać zakłady u największych i najpopularniejszych czy polować na promocje i oferty nowych firm?
 • Który bukmacher oferuje najwyższe kursy?
 • Które promocje są najbardziej opłacalne?
 • I tak dalej...

Dlatego specjalnie dla wszystkich naszych czytelników przygotowaliśmy ranking najlepszych legalnych bukmacherów. Nasz ranking bukmacherów jest stale aktualizowany, obecna edycja przygotowana została na sierpień 2022. Ranking powstaje w oparciu o:

 • opinie i oceny doświadczonych typerów,
 • zdanie ekspertów, redaktorów portalu i obserwatorów polskiego rynku bukmacherskiego,
 • opinie i głosy oddane przez użytkowników spryciarz.com.

Na ich podstawie oceniamy najważniejszych 7 obszarów, które mają wpływ na końcową opinię o bukmacherze i jego miejsce w rankingu:

 1. Wiarygodność – m.in. respektowanie zasad bonusów, bezpieczeństwo wpłaconych pieniędzy.
 2. Szerokość oferty zakładów oraz produktów bukmacherskich.
 3. Wysokość kursów.
 4. Wysokość i jakość bonusów powitalnych, lojalnościowych, a także ofert specjalnych.
 5. Koszt oraz szybkość realizowania depozytów i wypłat.
 6. Strona internetowa (wygląd, estetyka, komfort korzystania, ogólne wrażenia wizualne) oraz dostępność jej wersji mobilnej czy aplikacji.
 7. Opinie i oceny graczy.

Ranking najlepszych bukmacherów. Sierpień 2022

Poniżej prezentujemy opisy najlepszych firm bukmacherskich on-line na sierpień 2022. Przestawiamy oferowane przez nich bonusy i promocje startowe. Jeśli jesteś początkującym typerem, a niektóre pojęcia są dla Ciebie obce (np. zakład bez ryzyka, freebet, cashback, promocje startowe), wówczas skorzystaj najpierw z naszej strony bonusy bukmacherskie. Znajdziesz tam wytłumaczenie najważniejszych nazw i terminów, które szybko pozwolą Ci poruszać się swobodnie w świecie bukmacherów i ich usług.

W rankingu uwzględniliśmy 6 najlepszych legalnych bukmacherów. Ich ofertę możemy z czystym sumieniem polecić każdemu typerowi zakładów bukmacherskich. Jeśli szukasz bukmachera, którego nie ma w tym rankingu, znajdziesz go na stronie legalni bukmacherzy. Tam przedstawiamy listę wszystkich legalnych w Polsce bukmacherów.

Logo Fortuna
5.0/5

Fortuna - 20 zł + 600 zł + 2000 zł

Fortuna to lider rynku zakładów online w Polsce pod względem szerokości oferty. Atrakcyjny bonus powitalny o wysokości 2720 zł z jasnymi i niewygórowanymi warunkami obrotu. Oferty specjalne dla stałych klientów. Wysokie kursy. Przejrzysta strona internetowa oraz sprawna i rzetelna obsługa klienta. Transmisje wydarzeń sportowych.

Kod promocyjny Fortuna SPRYCIARZ Data ważności 30.09.2022
Logo forBET
4.0/5

forBET - bonus 2350 zł (+150 zł więcej!)

Całkowicie polski bukmacher. Za kod promocyjny SPRYCIARZ bonus powitalny od 2050 zł depozytu + 200 zł MaxiZysk + 100 zł Zakład bez Ryzyka. Łączna kwota nawet 2350 zł + brak 12% podatku przez 14 dni! Rozbudowana oferta zakładów. Wysokie kursy. Atrakcyjne promocje, zwłaszcza dla stałych graczy. Bonus urodzinowy. Transmisje wydarzeń sportowych.

Kod promocyjny forBET SPRYCIARZ Data ważności 30.09.2022
Logo Superbet
5.0/5

Superbet - 100% bonus 1500 zł

Bukmacher Superbet przebojem wszedł na polski rynek zakładów. Wysokie kursy na zakłady, atrakcyjny bonus powitalny 1500 zł i liczne promocje dodatkowe a także dopracowana strona internetowa oraz aplikacja mobilna. Polecamy Superbet jako najlepszy wybór spośród polskich bukmacherów.

Kod promocyjny Superbet SPRYCIARZ Data ważności 30.09.2022
Logo eToto
3.0/5

eToto - 1000 zł cashback

Świetna oferta zakładów na żywo. Atrakcyjny bonus powitalny 1000 zł w wysokości 50% pierwszego przegranego zakładu. Wiele korzystnych promocji dodatkowych. Przejrzysta strona internetowa i bardzo szybki support. Aktywność w mediach społecznościowych, wiele ciekawych produkcji. Grupa znanych i lubianych ambasadorów.

Kod promocyjny eToto SPRYCIARZ Data ważności 30.09.2022
Logo Betclic
3.0/5

Betclic - 100% bonus 550 zł

Rozpoznawalna marka i międzynarodowa renoma. Szeroka oferta zakładów porównywalna ze światowymi gigantami. Swietna oferta na start – bonus cashback 550 zł. Przejrzysty i prosty serwis internetowy. Dodatkowe oferty specjalne na ważne wydarzenia sportowe. Transmisje wydarzeń sportowych.

Kod promocyjny Betclic SPRYCIARZ Data ważności 30.09.2022
Logo STS
4.0/5

STS - 100% bonus 1200 zł + 230 zł + 29 zł

Jeden z najstarszych, najpopularniejszych i największych bukmacherów w kraju. Polski kapitał. Atrakcyjny bonus powitalny w wysokości 1459 zł. Bogata oferta zakładów, szczególnie na piłkę nożną (m.in. mecze 3 i 4 ligi w Polsce). Sponsor wielu drużyn i klubów, w tym oficjalny partner reprezentacji Polski w piłce nożnej. Właściciel fundacji Sport Twoją Szansą, która wspieraja m.in. młodych, zdolnych sportowców. Transmisje wydarzeń sportowych.

Kod promocyjny STS SPRYCIARZ Data ważności 30.09.2022

W rankingu bukmacherów dla typerów przedstawiamy bukmacherów, którzy posiadają intuicyjny serwis internetowy w języku polskim, dobry bonus powitalny z jasnymi warunkami odbioru oraz sprawną pomoc w języku polskim. Wiarygodność i bezpieczeństwo bukmachera jest brane pod uwagę jednak nie ma aż takiej dużej wagi jak dla graczy zawodowych.

Wysokość limitów na zakłady i fakt limitowania gracza jest uwzględniany marginalnie gdyż gracz początkujący i tak nie będzie obstawiać za wysokie stawki. Wysokość kursów bukmacherskich i szerokość oferty jest brana pod uwagę ale w mniejszym zakresie niż dla typerów zaawansowanych i zawodowych. Dla celów rozrywkowych ważny jest darmowy live streaming meczy na żywo i dobra oferta na polskie ligi sportowe oraz najpopularniejsze wydarzenia na świecie.

Wiarygodność bukmachera

Świnka skarbonka reprezentuje bezpieczeństwo pieniędzy u bukmachera
Wiarygodność i rzetelność bukmachera jest bardzo ważna.

Wiarygodność to z najważniejszych elementów decydujących o wyborze bukmachera. Nie ma w Polsce (i na świecie) firmy, która nie popełniłaby żadnych błędów. Poważne i wiarygodne firmy bukmacherskie wyróżnia to, że przyznają się do swoich błędów, wyciągają wnioski i poprawiają w przyszłości jakość swoich usług. Zawsze gwarantują klientowi respektowanie jego praw, warunków umowy oraz wypłacalność.

Wiarygodny bukmacher to także ten, który z góry informuje uczciwie o wszelkich zasadach i ograniczeniach swojej oferty czy promocji, bez ukrywania istotnych faktów w zawiłych regulaminach, tzw. małym druczkiem.

Bezpieczeństwo wpłacanych pieniędzy również jest bardzo ważne. Obojętnie, czy gracz wpłaca 20 zł czy 2000 zł, musi mieć gwarancję, że dostęp do jego środków jest odpowiednio chroniony. Certyfikaty bezpieczeństwa, zabezpieczenia przy logowaniu, a także szybka weryfikacja w przypadku zapomnienia hasła – to podstawy bezpiecznego bukmachera. Przeczytaj jak zweryfikować wiarygodność bukmachera w osobnym artykule.

Szerokość oferty zakładów i produktów bukmacherskich

Zdziwiony człowiek patrzy w laptopa
Szeroka oferta zakładów daje większe możliwości graczowi.

Początkującym graczom z pewnością trudno jest dostrzec różnice w ofercie poszczególnych bukmacherów. Jednak w miarę nabierania doświadczenia i poszukiwania różnych typów zakładów można się przekonać, że jednak nie wszyscy oferują ten sam standard.

Szerokość oferty to nie tylko mnogość dyscyplin sportowych, ale również liczba dostępnych zakładów na dany mecz . Wszelkie opcje stawiania na wynik spotkania to oczywiście podstawa, ale doświadczeni typerzy oczekują także innych rodzajów zakładów. Bukmacher Fortuna swoim użytkownikom oddaje do dyspozycji bogaty zbiór zakładów – od liczby goli, przez wynik uzyskany do połowy spotkania aż po czas padnięcia bramek. Na tym polu od Fortuny nie odstaje Betclic oraz STS.

Drugi z wymienionych bukmacherów mocno angażuje się także w zyskujący coraz większą popularność w Polsce e-sport. Firma nie tylko sponsoruje sporo wydarzeń z tej dyscypliny, ale przede wszystkim wprowadza wiele rodzajów zakładów do swojej oferty. Miłośnicy Counter Strike, League of Legends czy Dota 2 z pewnością znajdą w STS coś dla siebie.

Wysokość kursów bukmacherskich

Zrzut ekranu serwisu najwyzszy-kurs.pl
Obstawianie po najwyższych kursach to klucz do sukcesu.

To także jeden z tych aspektów, na który uwagę zwraca się wraz z nabieraniem doświadczenia w zawieraniu zakładów. Pozornie, wśród legalnych bukmacherów w Polsce nie ma w tej kwestii większych różnic. Jednak wraz ze wzrostem stawek da się zauważyć, kto daje możliwość odbierania wyższych wygranych za ten sam typ. Dobrych bukmacherów cechuje również to, że utrzymują oni wysoki poziom kursów przez cały czas, nie schodząc poniżej określonego pułapu. Wybierając STS lub Fortunę gracz może mieć pewność, że nie daje się nabierać na blask dużej marki i rzeczywiście swoje pieniądze stawia na zakłady o wysokich kursach.

Warto jednak zwracać uwagę na kursy mniejszych i nowych bukmacherów. To często potężne marki, które mogą pozwolić sobie na dobre i konkurencyjne propozycje dla graczy i nowych klientów, których przecież chcą jak najszybciej pozyskać. Nie zawiedzie się ten, kto sprawdzi kursy np. bukmachera eToto czy TOTALbet. Na spryciarz.com zdajemy sobie jednak sprawę, że częste porównywanie ich wysokości u poszczególnych firm może być czasochłonne i wcale niełatwe. Dlatego do sprawdzenia, który bukmacher oferuje obecnie najlepszy kurs na dane spotkanie, polecamy porównywarkę dla legalnych bukmacherów pod adresem najwyzszy-kurs.pl.

Wysokość i jakość bonusów powitalnych, lojalnościowych, ofert specjalnych

Uśmiechnięta pani trzyma w dłoni pieniądze
Bonusy i promocje mogą znacząco podnieść zysk z typowania.

Doskonale wiemy, że dla nowych graczy wysokość bonusów powitalnych jest bardzo istotna. Oprócz samej wysokości bonusu, którą każdy może sam porównać w rankingu bonusów powitalnych, ważna jest również właśnie wspomniana jakość promocji.

Wszelkie bonusy i promocje wiążą się oczywiście z warunkami: obrotu, wysokości wymaganego kursu itd. Dlatego, oprócz samej wysokości przyznawanych środków, istotna jest również jasność i przystępność dotyczących ich zasad. Doświadczone firmy bukmacherskie o tym wiedzą, dlatego nie może dziwić, że jedne z najłatwiejszych do zrozumienia i zastosowania zasad oferują STS oraz Fortuna. Do takich należy zaliczyć również Totolotka. A gracze, którzy chcą wystartować z mniejszym kapitałem, powinni zwrócić uwagę na ofertę bukmachera eToto.

Doświadczeni gracze, którzy zapewne zdążyli już skorzystać z ofert startowych, interesują bardziej promocje dla stałych graczy. Wszyscy bukmacherzy, którzy znaleźli się w naszym rankingu, oferują również wiele promocji bukmacherskich dla stałych graczy. Tu znów warto skierować uwagę na bukmachera Fortuna i Betclic. Dużą popularnością cieszą się również zakłady bez ryzyka. Kto woli taką formę promocji, oprócz czołówki powinien sprawdzić ofertę Betfan i forBET.

Ciekawą opcję udostępnianą przez coraz większą ilość bukmacherów są transmisje wydarzeń sportowych. Fortuna, forBET czy Betclic oferują całkiem sporo meczów najlepszych lig piłkarskich czy spotkań turniejów tenisowych o wysokiej randze. To ciekawe rozwiązanie, szczególnie ułatwiające i urozmaicające obstawianie wydarzeń na żywo, kiedy można dokonać zawarcia zakładu, obserwując wybrane spotkanie.

Koszt oraz szybkość realizowania depozytów i wypłat.

Mężczyzna dokonuje wpłaty kartą do serwisu internetowego
Szybkie, tanie i bezawaryjne metody płatności.

W dzisiejszym świecie jesteśmy przyzwyczajeni do możliwości przeprowadzania szybkich, wręcz natychmiastowych transferów pieniędzy. Zamówienia w internecie, faktury za usługi czy opłata za przewóz – sprawne i automatyczne księgowanie jest już w zasadzie normą. Nic dziwnego, że gracze oczekują tego samego od nowoczesnego bukmachera. Zwłaszcza, że i dla samej firmy jest to duża korzyść. Jeśli klient może szybko uzupełnić swój depozyt o dodatkowe środki, istnieje mniejsza szansa, że zrezygnuje z wniesienia zakładu. Każdy szanujący się bukmacher powinien obsługiwać wiele metod płatności. Oczywiście, szybkie przelewy powinny działać w obie strony, czyli równie szybko gracz powinien otrzymywać wygrane na swoje konto bankowe. A takie transakcje powinny być darmowe lub zwyczajnie bardzo tanie.

Jedną z najlepszych metod płatności na rynku legalnych bukmacherów oferuje STS. Pieniądze można wpłacać 24h/7 dni w tygodniu przy użyciu najpopularniejszych metod, m.in. Visa/Mastercard, PayU, Dotpay czy Skrill. Gracz nie ponosi przy tym żadnej prowizji, a minimalny próg wpłaty jest bardzo niski (od 1 zł do 20 zł). Kto woli posługiwać się gotówką, ma możliwość uzupełnienia swojego depozytu w punkcie stacjonarnym STS.

Równie sprawnie przeprowadzane są wypłaty. Tutaj STS stosuje własny system – STSPay. Gwarantuje on wypłaty do 12 najpopularniejszych banków w ok. 15 minut, także przez okrągły tydzień o każdej porze doby.

Szybkie systemy wpłat oraz wypłat oferuje także jeden z najmłodszych bukmacherów w Polsce, czyli Betfan. Piętnastominutowe przelewy wygranych realizowane są co prawda od 07:00 do 23:00, za to możliwe są dla aż 19 banków.

Natychmiastowe wpłaty i wypłaty, bez wysokich ograniczeń kwotowych i prowizji to z pewnością zbliżający się standard wśród bukmacherów w Polsce. Z pewnością niedługo każda szanująca się firma będzie musiała zaoferować swoim graczom takie usługi.

Strona internetowa, wersja mobilna, aplikacja

Mężczyzna obstawia zakład na telefonie
Intuicyjna strona internetowa jest niezwykle ważna.

O gustach i kolorach się nie dyskutuje – głosi stare łacińskie (de gustibus non est disputandum) porzekadło. Bukmacherzy stosują w swoich serwisach różną kolorystykę, fonty czy elementy identyfikacji wizualnej. Ilu graczy, tyle opinii... i każdy z nich ma rację. To Wam ma sprawiać przyjemność korzystanie ze strony danej firmy i nikt nie może Wam narzucać co jest gorsze, a co lepsze.

Są jednak takie elementy, które weryfikujemy i poddajemy ocenie. To np. szybkość poruszania się po serwisie, intuicyjny oraz logiczny układ poszczególnych dyscyplin i elementów strony. Trzeba przyznać, że żaden z prezentowanych w naszym rankingu bukmacherów nie odstaje wyraźnie negatywnie w tym elemencie. W większości przypadków po kilku minutach przeznaczonych na zaznajomienie się z funkcjami strony, gracze nie będą mieli problemów, by sprawnie dostać się do poszukiwanych zakładów i stworzyć kupon.

Warto wyróżnić jednak bukmachera Betclic, który postawił na prostą kolorystykę (swojskie, biało-czerwone barwy), prosty układ i ogólny minimalizm. Wydaje się to strzałem w dziesiątkę, gdyż gracze zwykle właśnie tego oczekują – estetyki i funkcjonalności, bez zbędnych graficznych fajerwerków.

Nieco ciemniejsza kolorystyka Fortuny i STS na pierwszy rzut oka może wydawać się mniej przystępna i atrakcyjna. Jednak szybko można się do niej przyzwyczaić, a takie rozwiązanie z pewnością sprawdza się przy dłuższym przebywaniu na stronie.

Również wersje mobilne stron wymienionych bukmacherów działają bez zarzutu i odpowiednio dostosowują się do wyświetlaczy smartfonów czy tabletów. Nieco inaczej wygląda kwestia aplikacji mobilnych, które oferowane są przez większość, ale nie wszystkie firmy.

W tym przypadku ponownie należy wyróżnić Fortunę, STS i Betclic, a także TOTALbet, eToto i LV BET. Aplikacje tych bukmacherów działają bez zarzutu, oferują praktycznie wszystkie funkcje standardowego serwisu i zapewniają komfort zawierania zakładów w każdym miejscu z dostępem do internetu.

Dla niektórych graczy irytująca może wydawać się kwestia pobierania aplikacji na system Android. Warto jednak zaznaczyć, że wynika to z ograniczeń narzuconych przez system, a nie z winy bukmacherów. Producent Androida z zasady nie umieszcza w swoim sklepie (Google Play) aplikacji hazardowych itp. Jednak te oferowane przez legalnych bukmacherów są całkowicie bezpieczne i bez obaw można je instalować w swoich urządzeniach mobilnych.

Opinie i oceny graczy

Osoba wystawia ocenę w gwiazdkach
Warto śledzić opinie o bukmacherach innych graczy.

Choć ranking bukmacherów na Spryciarz tworzymy i aktualizujemy po to, by zaoszczędzić Wam pracy i pomóc Wam w dokonaniu często niełatwego wyboru, to oczywiście liczy się dla nas również zdanie dotychczasowych graczy i regularny feedback. Żaden z bukmacherów nie ma u nas miejsca na stałe czy za zasługi. Jakiekolwiek pogorszenie jakości usług czy pojawienie się podmiotów oferujących lepsze rozwiązania spowoduje natychmiastowe zmiany w naszym zestawieniu.

Przy jego tworzeniu, oprócz researchu, własnych doświadczeń i analizy, bierzemy pod uwagę opinie użytkowników spryciarz.com oraz sprawdzamy opinie na temat poszczególnych bukmacherów. Dzięki temu nie umknie nam żaden problem czy ewentualne wątpliwości i zarzuty klientów, które dotyczą legalnych firm działających w Polsce. Stale sprawdzamy i weryfikujemy ich ofertę.

Ranking nie jest tworzony po to, by wyróżniać określonych bukmacherów czy nagradzać ich za pozycję na rynku. Jest tworzony dla Was, zarówno początkujących, jak i doświadczonych graczy, którzy oczekują rzetelnej podpowiedzi przy wyborze bukmachera, przed powierzeniem mu swoich pieniędzy.

To oczywiste, ale warte podkreślenia.

FAQ – najczęściej zadawana pytania

 • Którego bukmachera polecacie na start?

  Każdy z wymienionych w rankingu bukmacherów jest dobrym wyborem na start. Skorzystaj z usług tej firmy, której zasady i oferta są dla Ciebie już na pierwszy rzut oka jasne i przejrzyste.

  Jeśli wciąż nie możesz się zdecydować, wybierz bukmachera z pierwszego miejsca w rankingu. Z pewnością nie będziesz zawiedziony, a w przyszłości zawsze możesz zmienić firmę lub posiadać konta u wielu z nich.

 • Czy ranking jest aktualizowany?

  Oczywiście. Regularnie sprawdzamy i przeczesujemy rynek bukmacherski, weryfikujemy jakość usług, obserwujemy działalność istniejących oraz nowych firm i patrzymy im na ręce. Nowa wersja rankingu przedstawiana jest co miesiąc, ale praca nad kolejną edycją zaczyna się zaraz po opublikowaniu poprzedniej. Czyli trwa bez przerwy.

 • Co zdecydowało o tym, że Fortuna jest numerem 1 w rankingu?

  Odpowiadając najkrócej – ponieważ zyskała najwyższe oceny przy uwzględnieniu w/w czynników. Fortuna okazała się bukmacherem kompletnym, czyli zapewniającym wysoką jakość głównej usługi, jaką są same zakłady, jak i również wszystkich elementów dodatkowych. Spełnia najwyższe standardy w każdym istotnym dla gracza elemencie. Podkreślamy jednak, że wciąż monitorujemy rynek i weryfikujemy działalność bukmacherów, dlatego koniecznie sprawdźcie kolejną, listopadową edycję!

Fortuna baner
Fortuna baner