Fortuna opinie i informacje

Ocena 2,88/5 | 8 głosów
 • Legalny bukmacher w Polsce
 • Szeroka oferta zakładów
 • Oferta zakładów LIVE
 • Podatek 12% od wygranych
 • Dobry support i przejrzysta strona internetowa

Fortuna
ocena
3,5/5 3.5
www

Fortuna to znany i popularny bukmacher wśród graczy obstawiających zakłady w naziemnych punktach bukmacherskich. Fortuna to legalny bukmacher w Polsce. Informacje o promocjach i bonusach dla graczy dostępne są wyłącznie na stronie efortuna.pl.

Fortuna to część międzynarodowej czeskiej grupy Fortuna Entertainment Group, która jest największą w Europie Środkowej i Wschodniej firmą bukmacherską od ponad 20 lat oferującą zakłady wzajemne w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Na terenie Polski znajdziemy zlokalizowanych 500 punktów Fortuny zatrudniających około 1000 pracowników.

Warto zauważyć, że Fortuna będąc bukmacherem naziemnym, jako pierwsza wyszła z ofertą online oraz zakładów LIVE, co sprawiło, że grać w niej możemy za pośrednictwem strony internetowej 24/h pod adresem efortuna.pl.

O stabilności finansowej firmy świadczyć może fakt, iż od października 2010 do czerwca 2018 roku była ona notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Poza tym w dużej mierze propaguje polski sport poprzez akcje sponsorskie. Od roku 2014 jest głównym sponsorem warszawskiej Legii. Poza tym sponsoruje takie wydarzenia, jak FORTUNA Cieszyński Bieg, turnieje siatkówki plażowej PLAŻA OPEN czy szkółkę piłkarską Ireneusza Kościelniaka LUKAM 2012. Od sezonu 2018/2019 Fortuna jest oficjalnym, tytularnym sponsorem 1 ligi piłki nożnej.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Zakłady bukmacherskie w Fortunie

Trzeba przyznać, że jak na ofertę naziemnego bukmachera ta w Fortunie wygląda iście imponująco. Wydarzenia obstawiać możemy tu w tak popularnych dyscyplinach, jak piłka nożna, ale także tak rzadko spotykanych, jak choćby rugby. Ogólnie ich liczba wynosi ponad 15, a dodajmy, że są to tylko dyscypliny sportowe. Poza nimi znajdziemy wydarzenia z polityki, rozrywki czy wydarzeń specjalnych. Oferta obejmuje więc w sobie wszystko, co może nas interesować.

Jak na bukmachera naziemnego przystało Fortuna posiada bardzo dobrą ofertę na niskie polskie ligi piłki nożnej. W Fortunie typować można mecze amatorskich drużyn z regionalnych 3 lig i wybrane mecze wojewódzkich 4 lig polskich (nominalnie 4 i 5 klasa rozgrywek piłki nożnej). Może być to niezła gratka dla insider'ów amatorskich drużyn, utrudnieniem jest przymus posiadania 3 zakładów na kuponie i limit stawki do 100-200 PLN.

Na pewno narzekać na firmę Fortuna nie mogą też miłośnicy gry LIVE, gdyż oferta zakładów na żywo jest naprawdę ogromna, co prawda nie dorównuje w tym jeszcze największym światowym gigantom takim jak Matchbook czy Unibet ale zakłady na żywo to z pewnością mocna strona Fortuny.

Część meczów na żywo dostępnych jest z transmisją wideo. Live stream w Fortunie obejmuje głównie tenis, w mniejszym stopniu piłkę nożną (np. Szwecja, Dania, Holandia, Szkocja), koszykówkę (np. Euroliga, liga włoska) i siatkówkę. Na stronie bukmachera live stream nie jest wyeksponowany, aby zobaczyć listę meczów z transmisją należy przejść na "Zakłady LIVE", włączyć wtyczkę flash a następnie kliknąć na Kalendarz. Pojawi się lista meczy, mecze posiadające transmisję będą zaznaczone ikoną playera po prawej stronie. Oferta live stream Fortuny nie jest szeroka ale i tak cieszy.

Zakłady zawierać możemy natomiast w formie zakładu pojedynczego (solo) lub złożonego (kombi). Kupony zagrane w sieci możemy kontrolować z pozycji konta internetowego. Ciekawym natomiast i zarazem bardzo praktycznym dodatkiem jest możliwość kontroli kuponu zagranego w punkcie stacjonarnym. Wpisując w odpowiednie rubryki na stronie internetowej kod kuponu z punktu naziemnego możemy sprawdzić jego status.

Fortuna na swojej stronie internetowej przygotowała bardzo przydatną funkcjonalność e-Kupon. eKupon to nic innego jak akumulowany kupon zawierający wybrane zakłady. eKupon można utworzyć z zawartych już zakładów oraz stworzyć "na papierze" bez logowania się do swojego konta u bukmachera. Po dodaniu wszystkich składowych zakłady należy kliknąć "e-Kupon", następnie klikną w 16-cyfrowy numer i kliknąć "Link do kuponu". W ten sposób zamiast pisać znajomym o planowanych zakładach można im po prostu wysłać linka do wytypowanych w Fortunie zakładów.

Taki "elektroniczny kupon" posiada też swój unikalny 16-cyfrowy numer, który po podaniu w placówce naziemnej wczytuje do terminala zapisane na nim zakłady.

Wysoka marża wpływa na kursy bukmacherskie, które są dość niskie w porównaniu do innych bukmacherów online, średnia marża w Fortunie oscyluje w okolicach 7-8%, patrząc na ranking marży daje to pozycję pod koniec stawki.

Opłacalność obstawiania u tego bukmachera spada jeszcze bardziej gdyż od wygranych jest potrącany podatek od gier wynoszący 12%. W praktyce oznacza to tylko tyle, że każde wygrane 100 PLN przyniesie nam w rzeczywistości 88 PLN zysku. Dodatkowo przy wygranych powyżej 2280 PLN gracz jest zobowiązany odprowadzić kolejny podatek 10%.

Fortuna baner

Informacje o bonusie powitalnym, zakładzie bez ryzyka oraz wszelkich promocjach bukmachera Fortuna znajdują się na stronie efortuna.pl. Przejdź na stronę bukmachera i dowiedz się szczegółów.

Fortuna mobile

Wychodząc ku oczekiwaniom klientów, Fortuna przygotowała także wersje mobilne swojej strony, działające na wszystkich systemach operacyjnych: Android, iOS, Windows Phone.

Warto odnotować, że stworzono trzy wersje mobilne strony. Wszystko po to, aby maksymalnie zoptymalizować je pod względem użytkowania. Tym samym użytkownicy wersji mobilnych mają dostęp do pełnej wersji strony z możliwością śledzenia wyników i grą LIVE.

Wpłaty i wypłaty

Wpłaty na konto gracz dokonuje za pośrednictwem przelewu internetowego, wybierając przy tym bank, w którym posiada konto internetowe. Przelew taki na koncie bukmacherskim gracza powinien zostać zaksięgowany po kilku minutach. Jeśli na liście nie ma banku, w którym gracz posiada konto, wybrać należy przelew neutralny, co jednak wiązać się może z jego dłuższą realizacją sięgającą nawet 3 dni. Fortuna nie posiada minimalnej kwoty jaką można wpłacić na konto bukmacherskie, pamiętać należy jednak o tym, że minimalna kwota na zakład to 2 PLN.

Podobnie jak wpłaty tak i wypłaty realizowane mogą być tylko za pośrednictwem przelewu internetowego. Kwota wypłaty wynosić może już 1gr, a czas przelewu sprowadzony jest od kilkunastu minut do 3 dni. Trzeba zauważyć, że przelewy wychodzące księgowane są raz dziennie o godzinie 12:00, a więc wszelkie dyspozycje złożone po tej godzinie, będą realizowane w kolejnym dniu roboczym.

Kasyno i gry Fortuna

Fortuna niestety nie posiada ani kasyna ani poker roomu, dostępne są jedynie zakłady bukmacherskie.

Kontakt i pomoc

Jako że oferta Fortuny jest w pełni dostosowana do polskich warunków, także i kontakt z działem technicznym większego problemu nie sprawia. Skontaktować się z supportem możemy poprzez:

 • formularz kontaktowy,
 • telefon: +48 338 582 143,
 • fax: +48 338 582 142,
 • live chat na żywo z konsultantem.

Poza tym Fortuna ma także swoje profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter. Adres spółki: FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., ul. Bielska 47, 43-400 Cieszyn.

Nasza opinia o Fortuna

Jest pewne, że spośród legalnych w Polsce bukmacherów Fortuna wypada najlepiej, bije bardziej popularne od siebie STS i Totolotka.

Bardzo szeroka oferta zakładów przedmeczowych i live z nieprzesadzonymi warunkami obrotu sprawia, że obstawianie zakładów w Fortunie ma sens. Cieszą wprowadzone transmisje wideo meczy. Największym minusem Fortuny są niskie kursy i 12% podatek, który jest pokłosiem ustawy hazardowej, do której Fortuna się dostosowała.

Fortuna jest zarejestrowana w Polsce i ma pozwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych od Ministra Finansów, jest bukmacherem legalnym, zgodnym z obowiązującym prawem.

strona www

Fortuna

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.


Komentarze i opinie

 1. PEWNIAK!!Przeanalizowany mecz z kursem ok 2.50 356% pewny zapraszam!Zniżka dla nowych klientów.@interia.pl

  • Link
 2. Skorzystałem z promocji 100 zł. Bez ryzyka u bukmachera fortuna.przegrałem i oddali mi 108.bałem się ze utopił kasę ale bukmacher okazał się uczciwy.

  • Link
 3. wielka ściema z tym bonusem! najpierw trzeba zagrac za 1600zł żeby dostać 400zł.....Naciągacze!!!!!

  Najpierw przeczytajcie regulamin ewentualnie kontakt z konsultantem!!!
  Wcale nie ma 100zł bonusa do 400zł!!!!!!!! Daja 400zł jak zagra sie za 1600zł.....NIE DAJCIE SIE NACIĄGAĆ!!!!
  BO TO JEST 25%!!!!!!!!!!!!!

  • Link
 4. oszuści! Nie polecam tego bukmachera!

  • Link
 5. Łukasz, rozwiń temat i opisz swój problem z tym bukmacherem. Anonimowe opinie bez słowa uzasadnienia nie są wiarygodne.

  • Link
 6. Na różnych grywałem. Ale tak wadliwego jak Fortuna to nigdy niewidziałem, co weekend mają, jakieś błędy, awarie etc..Naprawdę szkoda waszych nerwów.

  • Link

Dodaj swoją opinię o Fortuna

Opinie wystawione przez byłych lub obecnych klientów Fortuna są niezwykle cenne dla innych typerów gdyż są w stanie zadecydować o wybraniu tego bukmachera lub skorzystaniu z bonusu powitalnego . Oprócz skarg i negatywnych opinii polecamy zamieszczać również pozytywne doświadczenia z bukmacherem Fortuna.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń bukmachera

Ocena 2,88/5 | 8 głosów

Posiadasz konto w Fortuna? Obstawiałeś, skorzystałeś z bonusu powitalnego?
Masz dobre czy może złe doświadczenia z tym bukmacherem? Oceń tego bukmachera.
Przeczytaj opinie o Fortuna innych graczy. Podziel się swoją opinią na temat Fortuna z innymi typerami.

Powiększ pole