Jak wybrać bukmachera?

Ocena 4.38/32 głosy

Sukces w zakładach bukmacherskich nie zależy od samych typów. Na wysoką wygraną składa się wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest wybór bukmachera. Co z tego, że będziesz przewidywał wszystkie zdarzenia, jeśli oferta będzie zbyt wąska, a kursy śmiesznie niskie?

Jak wybrać bukmachera?

Zakłady bukmacherskie to świetny sposób na rozrywkę i dodatkowe emocje przy oglądaniu meczu jak i możliwość zarobienia kilku gorszy na swojej sportowej wiedzy i pasji.

Wraz z rozwojem technologii bukmacherzy zaczęli pojawiać się pojawiać w internecie, było to pod koniec lat 90. W dzisiejszych czasach czyli 20 lat później rynek bukmacherski wciąż intensywnie się rozwija. Cały czas dochodzi do zmian. Pojawiają się nowe firmy, stare łączą siły. Jak w takich okolicznościach wybrać najlepszego bukmachera, dostosowanego do swoich potrzeb, który będzie w pełni bezpiecznym miejscem na ulokowane pieniądze?

 1. Jak wygląda rynek bukmacherski?
 2. Bukmacher online czy naziemny?
 3. Czy bukmacherzy internetowi są bezpieczni?
 4. Zalety obstawiania online
 5. Jak wybrać bukmachera?
 6. Czym są surebety?
 7. Ustawa hazardowa – problem czy błahostka?
 8. W poszukiwaniu idealnego bukmachera
 9. Podsumowanie

W artykule tym udzielamy kilka wskazówek czym kierować się przy wyborze firmy bukmacherskiej.

Bukmacher - osoba lub instytucja przyjmująca zakłady finansowe na wydarzenia sportowe. Bukmacher w przypadku wygrania zakładu przez gracza jest zobowiązany wypłacić pieniężną nagrodę.

Jak wygląda rynek bukmacherski?

Na rynku funkcjonuje wiele firm, ale nie oznacza to, że rynek jest już całkowicie nasycony. Doskonałym przykładem niech będą firmy, które nie mają zbyt długiej historii, jak chociażby ComeOn czy Betano. Ta pierwsza działa na rynku od 2011 roku, z kolei druga dopiero od nieco więcej niż pół roku, dzięki dobrej ofercie świetnie sobie radzą.

Firmy oferujące zakłady bukmacherskie można już liczyć w setkach. Szerokie możliwości dostępne są również dla polskiego gracza. Zdarza się jednak, że zabraknie zarówno polskiego języka na stronie internetowej i polskiej waluty.

To, że powstają nowe miejsca do gry nie oznacza wcale, że przestrzeń jest nieskończona. Doskonałym przykładem jest Canbet, który dość nieoczekiwanie zakończył swoją działalność pozostawiając wielu typerów na lodzie. Nie brakuje również przejęć mniejszych firm przez większe. Na polskim rynku najbardziej odczuli to gracze firmy Tobet, która oferowała zakłady na niższe ligi polskie w różnych dyscyplinach sportu. Marka ta została przejęta przez innego bukmachera i następnie zlikwidowana.

W Internecie możemy natknąć się na dwie grupy bukmacherów:

 • działających tylko w sieci,
 • stacjonarnych.

Bukmacherzy stacjonarni to firmy, które prowadzą również kolektury w punktach naziemnych, w których można dokonać zakładów. W świetle polskiego prawa to jedyne legalne formy zakładów (czytaj dalej o ustawie hazardowej), bo odprowadzają 12-procentowy podatek od wkładu oraz podatek od wysokich wygranych. W sieci nie ma wyjątków – jeśli gracz zdecyduje się na grę w STS, Fortunie, forBET czy Totolotku podatek zostanie odprowadzony. Grając u zagranicznych bukmacherów te koszty zostaną ominięte.

Bukmacher online czy naziemny?

Bukmacherów można podzielić na dwie zasadnicze kategorie:

 • Bukmacher online - zagraniczne firmy bukmacherskie, które znajdziesz tylko w sieci.
 • Bukmacher naziemny - zwany inaczej stacjonarnym. posiada kolektury w poszczególnych miastach, zwykle również mający swoje strony w sieci.

Bukmacherzy stacjonarni w Polsce mają jedną, zasadniczą wadę. Każdy zakład obarczony jest wysokim podatkiem, który znacząco wpływa na wysokość wygranej. Mowa o aż 12 procentach od każdej postawionej złotówki. Dodatkowo bukmacher zabiera 10% wygranej, kiedy wygrana jest wyższa niż 2280 PLN. Dużo za dużo, a to wpływa na znacznie niższe zarobki gracza.

Bukmacherzy online to przede wszystkim brak podatków i wyższe kursy. Wygoda, bo nie trzeba wychodzić z domu, a przelew na konto wybranej firmy wykonasz w trzy minuty.

W kolekturach nie będziesz miał szansy grać LIVE, czyli zakładów, które odbywają się już po rozpoczęciu danego wydarzenia sportowego. A to przecież najłatwiejsza droga do świadomego zysku. Mając przed oczami to co dzieje się na placu gry możemy w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko porażki.

Czy bukmacherzy internetowi są bezpieczni?

Najważniejszym i najczęstszym pytaniem padającym w kontekście obstawiania w internecie jest kwestia bezpieczeństwa. To jeden z głównych czynników, które należy brać pod uwagę przy wyborze bukmachera. Najbardziej prawdziwym i wartościowym miernikiem poziomu bezpieczeństwa jest ranking SBR, który tworzony jest na podstawie wieloletnich obserwacji poczynań każdego z monitorowanych bukmacherów przez niezależny zespół ekspertów. Przyznawane oceny od A (najlepsza) do F (najgorsza) oddają uczciwość firmy w stosunku do gracza.

W prowadzonym rankingu firmy oznaczone raitingiem powyżej „B” są gwarantem wiarygodności i bezpieczeństwa. Im niższa ocena, tym większe ryzyko problemów ze strony bukmachera. W granicach „C+” do „C-” ryzyko jest jeszcze niewielkie, ale u bukmacherów ocenionych na „D” istnieje już realna obawa o mniejsze lub większe machlojki. Przeczytaj więcej o rankingu SBR, zobacz artykuł o wiarygodności bukmacherów.

Bukmacherzy internetowi działają według jurysdykcji kraju, który wydał pozwolenie na jego funkcjonowanie. Szczególnie bezpieczni bukmacherzy są ci, którzy działają w oparciu o prawo na Gibraltarze, Malcie, Wyspie Man czy Wielkiej Brytanii. Nie są rekomendowani ci, którzy opierają się na egzotycznych jurysdykcjach np. w Kostaryce, Curaçao czy wyspa Alderney.

Zalety obstawiania online

Przede wszystkim dostęp do zakładów sportowych jest możliwy przez 24 godziny, 365 dni w roku. Bukmacherzy nieustanie rozwijają aplikacje na smartfony i poprawiają wersje mobilne, by gracze mogli obstawiać z każdego miejsca, o każdej porze. Tyle w sieci możliwe jest dokonywanie zakładów na rozpoczęte spotkania. Obstawianie LIVE to coraz prężniej działająca gałąź zakładów bukmacherskich. Poza tym w internecie kolejni bukmacherzy kuszą graczy atrakcyjnymi promocjami zarówno bonusami powitalnymi jak i ofertami specjalnymi na wybrane spotkania, zakłady rozliczane są jeszcze tego samego dnia, a pieniądze po wypłacie z konta mogą znaleźć się nawet w mniej niż 24 godziny na koncie bankowym gracza.

 • dostęp do zakładów 24/h
 • bonus powitalny i cykliczne oferty specjalne
 • brak podatku 12% od kuponu
 • szybkie rozliczanie zakładów
 • szybkie przelewy pieniędzy
 • zakłady na żywo

Jak wybrać bukmachera?

Co powinno wpływać na wybór firmy, której powierzysz pieniądze? Przygotowaliśmy szereg wskazówek, którymi powinieneś się kierować:

 • ranking SBR – wspominany już wcześniej; analitycy z tej organizacji się nie mylą,
 • ranking spryciarz.com – wiarygodny ranking bukmacherów stworzony przez redakcję naszego portalu,
 • wysokość kursów – druga z najważniejszych kwestii; porównaj marże na poszczególne, interesujące cię spoty; liderami pod względem kursów są Fortuna i TOTALbet,
 • wysokość limitów – sprawdź, czy wybrana firma nie będzie chciała szybo zakończyć dobrej passy szybkim nałożeniem limitów; najwyższe limity bukmacherskie,
 • bogactwo oferty – trzeba mieć co obstawić; największy wybór meczów i rynków dostępny w TOTALbet i Fortuna,
 • zakłady LIVE – niekwestionowanym liderem rynku jest Fortuna,
 • wysokość bonusu i łatwość warunków bonusu – nowe konto to również prezent u bukmachera, jednak nie należy brać go zbyt pochopnie; przeczytaj regulamin zanim ulokujesz gdzieś pieniądze, pod kątem bonusów warto przyjrzeć się Fortunie i eTOTO,
 • dostępne promocje i częstość ich występowania – bukmacherzy tacy jak forBET, TOTALbet czy Fortuna lubią doceniać wiernych graczy,
 • oferowane metody płatności – sprawdź, czy dostępne są płatności Skrill, Neteller i/lub Przelewy24, przeczytaj więcej o metodach płatności w zakładach bukmacherskich,
 • support i pomoc - upewnij się, że w razie potrzeby otrzymania pomocy będziesz mógł rozmawiać po polsku, zobacz ranking bukmacherów dla Polaków,
 • koszty wpłat i wypłat interesującą nas metodą – upewnij się, że nie czekają cię przykre niespodzianki w postaci prowizji,
 • szybkość wpłat i wypłat – nie oczekuj w nieskończoność swoich pieniędzy.
 • zgodność z prawem

To główne kryteria, pod jakimi powinien być prześwietlany bukmacher. Ostateczna decyzja należy jednak do gracza i jego oczekiwań. Odpowiedź sobie na pytanie czego oczekujesz, jeżeli:

 • liczysz na wysoki bonus proponujemy: LV BET, Fortuna, eTOTO, Betfan
 • oczekujesz wysokich kursów proponujemy: Fortuna,
 • chcesz wybierać spośród bogatej oferty zakładów proponujemy: Fortuna, LV BET
 • najważniejsze są dla ciebie zakłady LIVE proponujemy: Fortuna, forBET
 • chcesz otrzymać prosty i wysoki bonus proponujemy: Fortuna, PZBUK
 • szukasz bukmachera, który nie zawiedzie pod kątem bezpieczeństwa proponujemy: forBET, Fortuna, Betclic
 • nie chcesz liczyć się z limitami proponujemy wyjechać za granicę
 • jeżeli mieszkasz w Polsce i chcesz legalnie typować zakłady: Betfan, Fortuna, forBET, Milenium, LV BET, Betclic

Posiadanie wielu kont u bukmacherów

Każdy typer może posiadać wiele kont u różnych firm bukmacherskich, jednak należy absolutnie pamiętać, że nie wolno posiadać więcej niż jedno konto u tego samego bukmachera, limit ten dotyczy całego gospodarstwa domowego gdyż bukmacherzy sprawdzają adresy IP.

Dzięki posiadaniu większej liczby kont można przebierać w różnych ofertach kursowych, bonusach i ofertach specjalnych gdyż oferta każdego legalnego bukmachera trochę się różni. Typer również mniejszą szansę na otrzymanie limitów gdyż obstawiając w różnych miejscach ogrywa po trochę różnych bukmacherów. Przede wszystkim korzysta z wielu promocji, ma także okazję do grania surebetów.

Czym są surebety?

Surebety to rodzaj zakładów, w których wykorzystywane są różnice w kursach u różnych bukmacherów. Oznacza to, że stawiając na dwa przeciwne zdarzenia mamy gwarancję wygranej. Zysk sięga od kilku do nawet kilkunastu procent. Przykładowo: w meczu koszykówki w Fortunie typujemy zwycięstwo gospodarzy po kursie @2.10, a w Fortunie gramy na zwycięstwo gości, również po kursie @2.10.

Stawiając taką samą stawkę w obu przypadkach mamy gwarantowany zysk. W tym przypadku w wysokości 5 procent. Jeśli postawimy 100 PLN u obu bukmacherów, wówczas nasz zysk w Betfan to 110 PLN a strata w Fortunie to 100 PLN. Zysk to 10 PLN.

Jeśli kursy są różne, wystarczy użyć specjalnych kalkulatorów do surebetów, które sprawdzą, czy mecz może być obstawiany w taki sposób oraz dobierze odpowiednie stawki. Przy pomocy surebetów można doskonale, i przede wszystkim bezboleśnie, obrócić bonusami u poszczególnych bukmacherów. Wówczas gwarantowanym zyskiem będą kwoty bonusów oraz procenty od wygranych surebetów! Więcej o surebetach piszemy w artykule Surebety czyli pewny zysk!

Ustawa hazardowa – problem czy błahostka?

Temat ustawy hazardowej nadaje się na osobny artykuł. Najważniejszą informacją jest, że na mocy obowiązującego prawa nie została ukarana żadna osoba w Polsce. Dokument jest nieścisły i sprzeczny z prawem europejskim. Służba Celna wysłała pierwsze wezwania na rozprawy oraz wezwania do zapłaty, jednak ten werdykt został podważony przez Sąd Najwyższy a minister Kapica przegrywa swoją bitwę co poskutkowało przesunięciem władzy w Ministerstwie Finansów z rąk Jacka Kapicy do Jarosława Nenemana, materiał w tvn24. Oznacza to, że widać pierwsze światełko w tunelu w kontekście zmiany ustawy hazardowej i porozumienia pomiędzy rządem Polski a zagranicznymi firmami bukmacherskimi i pokerowymi.

Fakt odsunięcia ministra Kapicy na dalszy plan wcale nie oznacza, że ustawa hazardowa nie obowiązuje a polscy gracze są bezpieczni. Ustawa obowiązuje każdą osobę przebywającą na terenie Rzeczpospolitej Polski i jeżeli ktoś umyślnie decyduje się ją łamać to musi być świadomy możliwych konsekwencji i mieć się na baczności. Dobrą profilaktyką w tej sprawie będzie korzystanie przy depozycie i wypłacie pieniędzy z portfeli internetowych takich jak Skrill czy Neteller.

Wspomniane firmy działają w oparciu o prawo Unii Europejskiej i nie zdradzają danych osobowych innym organom państwowym.

Współpraca z zewnętrzną firmą uniemożliwi sprawdzenie skąd i dokąd trafiały pieniądze. Bezpośredni kontakt konta bankowego z bukmacherem pozostawi ślad. To dzięki takim poszlakom i informacjom z jednego banku (prawdopodobnie Pekao SA) wybuchła afera na mocy której wiceminister Jacek Kapica groził wysokimi grzywnami za grę u zagranicznych bukmacherów. Ostatecznie jego zapewnienia spełzły na niczym przez wspomniany wcześniej wyrok sądu.

W poszukiwaniu idealnego bukmachera

Jest kilka zasadniczych cech, którymi gracz powinien kierować się podczas wyboru bukmachera. Na pierwszym miejscu warto postawić bonus powitalny. Niemal każdy szanujący się bukmacher ma w swojej ofercie promocję przygotowaną dla nowych typerów. W zależności od firmy są to bonusy od depozytu, czyli dodatkowy procent od pierwszej wpłaty na konto gracza (np. bonus 100% od depozytu do 500 PLN w Betfan).

Wysokość i sposób otrzymania bonusu to bardzo ważna kwestia. Dlatego warto dokładnie czytać regulamin każdej promocji, tak żeby mieć pewność, co do warunków otrzymania dodatkowych pieniędzy w formie bonusu.

Od promocji powitalnej dla nowych klientów wcale mniej ważne nie są kursy oraz oferta spotkań. Upewnij się, że wszystkie interesujące cię zakłady są dostępne u wybieranej firmy. Zakładanie konta bez takiej wiedzy to poważny błąd.

Wysokość kurów to podstawa dla każdego gracza. Poczuj się doceniony  przez swojego bukmachera. Taki szacunek to na pewno wysoki kurs i niska marża na zakłady. Nawet najlepszy typer bez odpowiednich kursów nie będzie w stanie wzbogacić się na swojej wiedzy. Kursy wpływają na wysokość twoich wygranych, stąd ważne, żeby były jak najlepsze!

Sporym ułatwieniem szczególnie dla początkujących graczy jest przejrzysta i czytelna strona bukmachera - warto mieć ten aspekt na uwadzę, tak żeby grając na niej czuć się w pełni komfortowo. Ważnym aspektem jest także bezpieczeństwo i wiarygodność bukmachera, stąd przed założeniem konta polecamy zapoznanie się z naszym rankingiem i jego ocenami, żeby dokonać w pełni trafionego wyboru.

Podsumowanie

Drogi czytelniku, dochodzisz do miejsca w którym masz przeczytać, który bukmacher jest najlepszy. Odpowiedź jest prosta - idealna firma nie została jeszcze stworzona i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Każdy z graczy w tej branży przyzna, że poszczególni bukmacherzy mają swoje plusy oraz minusy. Jeden zaoferuje lepszy bonus, drugi szerszą ofertę, a trzeci udostępni wspaniałą stronę. Miejsce w rankingu bukmacherów zależy w dużym stopniu od kryterium po którym tworzony jest ranking.

Wybór należy do Ciebie. W tym artykule przeczytałeś, na co powinieneś zwrócić uwagę. Solidna analiza nad wyborem miejsc, w których będziesz grał do test dla Ciebie, czy powinieneś zajmować się obstawianiem w sieci. Opisaliśmy wiele firm i nasze doświadczenia zebraliśmy w rankingu bukmacherów online. Wskazówki tam zawarte powinny być odpowiedzią na wszystkie pytania.

Bukmacherów w internecie jest bez liku, nie ma idealnego bukmachera, każdy ma swoje mniejsze bądź większe plusy i minusy, to Ty czytelniku musisz zdecydować komu powieżysz swoje pieniądze. Przeczytaj ten artykuł ponownie, zapoznaj się z recenzjami i opisami bukmacherów i skonfrontuj je ze wskazówkami wyboru.

Nie bój się zakładać kont u kilku bukmacherów gdyż to jedynie pozwala na optymalizowanie zysków poprzez granie najwyższych kursów oraz jest okazją do odebrania bonusów powitalnych, czy w późniejszej fazie korzystania z licznych promocji. Pamiętaj aby zakładać konta u wiarygodnych i legalnych w Polsce bukmacherów z pozytywnym raitingiem SBR oraz polskojęzyczną stroną internetową by szczególnie na początku ułatwić sobie grę.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/wybor-bukmachera-38

Oceń ten tekst

Podobne artykuły