Neteller

Ocena 4.30/37 głosów
Neteller

Płatności w internecie za pomocą portfeli elektronicznych są z roku na rok coraz bardziej popularne. Największym światowym operatorem takich płatności jest Neteller. Czy warto założyć konto w Neteller? Jak to funkcjonuje? O tym w poniższym artykule.

Zaraz na początku należy zaznaczyć, że Neteller to obok Skrill najpopularniejszy portfel internetowy wśród graczy zakładów bukmacherskich i pokera. Co na ten fakt wpływa? Szybkość realizowanych transakcji, możliwość wypłaty środków w dowolnym bankomacie poprzez karty MasterCard oraz przynależność do kraju Unii Europejskiej, sprawiająca, że dane użytkowników są w pełni bezpieczne, gdyż Neteller bez nakazu sądowego nie ujawni ich żadnej instytucji.

  1. Czym jest Neteller?
  2. Dlaczego warto wybrać Neteller?
  3. Jak założyć konto w Neteller?
  4. Weryfikacja konta
  5. Wpłaty i wypłaty w Neteller
  6. Karta Net+
  7. Konto VIP
  8. Zmiana waluty
  9. Bonusy Neteller
  10. Neteller a Skrill
  11. Wady i zalety Neteller
  12. Zalety:
  13. Wady:

Czym jest Neteller?

Neteller to jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych firm z rynku e-płatności. Nazywana jest portfelem elektronicznym, portfelem internetowym bądź e-portfelem. Działa niemalże identycznie jak bank, z tą jednak różnicą, że konto w Neteller nie jest oprocentowane, a firma nie udziela pożyczek czy kredytów. Użytkownicy Neteller, aby móc dokonywać płatności, muszą najpierw zasilić swoje konto.

Firma nie musi spełniać wyśrubowanych restrykcji i wymogów nadzoru bankowego, a jej niewątpliwą przewagą nad tradycyjnym bankiem jest szybkość dokonywanych transakcji pieniądze u bukmachera pojawiają się w kilka sekund. Dokonanie depozytu poprzez portfel Neteller jest możliwe u większości zagranicznych bukmacherów.

Do niedawna Neteller był drugim co do wielkości i popularności graczem na światowym rynku, ustępując jedynie Skrill (Moneybookers). Dość niespodziewaną informacją był komunikat o przejęciu Skrill przez Neteller za kwotę 1,2 miliarda euro. Od pewnego czasu firmy działają wspólnie, jednak przynajmniej na razie nie ma mowy o występowaniu pod jednym szyldem czy łączeniu klientów. Słowem – są to wciąż dwie niezależne marki.

Neteller należy do brytyjskiej spółki Paysafe Holdings UK Limited, która prowadzi działalność od 1999 roku. W tym czasie strona, z której korzystają mieszkańcy 200 krajów na całym świecie, dorobiła się 13 różnych wersji językowych. Dostępnych jest 19 walut (w tym polski złoty). Jedynym warunkiem niezbędnym do zarejestrowania się jest ukończenie 18. roku życia.

Dlaczego warto wybrać Neteller?

Skoro działalność Neteller podobna jest do banku, a konto w serwisie daje nieco mniejsze możliwości, to dlaczego warto posługiwać się e-portfelem? Powodów jest co najmniej kilka:

  • Swoboda działania – posiadanie e-portfela to spora wygoda, szczególnie dla użytkowników wpłacających pieniądze do serwisów bukmacherskich – transakcje dokonywane są natychmiast, nie są pobierane za to żadne opłaty, a środki znajdują się na koncie gracza do dwóch minut po zleceniu operacji.
  • Częściowa anonimowość – bardzo ważny aspekt dla osób, którym zależy na byciu niewidzialnym w sieci. Neteller podlega jurysdykcji Wielkiej Brytanii i nie udostępnia informacji o transakcjach swoich klientów, jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych banków – wyjątkiem jest sytuacja, gdy przesyłane pieniądze pochodzą z oszustw lub innej nielegalnej działalności.
  • Niski koszt przewalutowania – w żadnej z tego typu firm nie da się uniknąć kosztów prowadzenia rachunku. Tym bardziej jeśli chodzi o dokonywanie transakcji w walucie innej niż pierwotnie wybrana. W takiej sytuacji użytkownik płaci prowizję, która w Neteller wynosi 2,95%. To jedna z lepszych ofert na rynku. Można ją dodatkowo obniżyć, jeśli klient jest posiadaczem konta VIP.

Jak założyć konto w Neteller?

Rejestracja konta w Neteller jest bardzo prosta. Nie różni się dużo od tych, które gracze przechodzą, zakładając swoje konta w zakładach bukmacherskich.

  1. Przejdź na stronę Neteller.com i rozpocznij proces rejestracji.
  2. Określ, w jakiej walucie chcesz prowadzić konto (dostęp do polskiej waluty).
  3. Wypełnij kwestionariusz z podstawowymi danymi osobowymi.
  4. Utwórz hasło.
  5. Wybierz i odpowiedz na trzy pytania bezpieczeństwa.
  6. Potwierdź rejestrację drogą e-mailową.
  7. Potwierdź swoje dane w rozmowie telefonicznej z Neteller (firma zadzwoni, rozmowa w języku angielskim).

Pytania bezpieczeństwa – jedna z opcji zabezpieczeń Neteller, która chroni przed niepożądanymi atakami na konto. Neteller podaje dziewięć propozycji pytań, z których użytkownik musi wybrać trzy i odpowiedzieć na nie. Swoją odpowiedź musi zapamiętać, bowiem firma często stosuje tę weryfikację podczas kolejnych logowań. Odpowiedzi potrzebne są również do uzyskania identyfikatora zabezpieczeń, które wystawi firma.

Weryfikacja konta

Weryfikacja konta to standardowy proces KYC mający na celu sprawdzić poprawność wprowadzonych danych osobowych podczas rejestracji. Bez spełnienia tego warunku niemożliwa jest wypłata pieniędzy zgromadzonych na rachunku.

Weryfikacji podlegają dwa elementy:

  • rachunek bankowy – z którego będą wpływały przelewy pieniężne oraz na który będą wysyłane pieniądze z konta. Weryfikuje się go poprzez podanie kwoty, jaką firma wysłała w przelewie do użytkownika;
  • dane osobowe – procedura jak we wszystkich firmach bukmacherskich. Wymagane jest przesłanie zeskanowanego dokumentu tożsamości (prawa jazdy, paszportu lub dowodu osobistego). W niektórych przypadkach może to nie wystarczyć, dlatego Neteller może poprosić również np. o wyciąg z konta bankowego bądź będzie chciał się kontaktować telefonicznie z posiadaczem rachunku.

Wpłaty i wypłaty w Neteller

Konto w Neteller nie może należycie funkcjonować bez uprzedniego zasilenia go pieniędzmi. Firma daje użytkownikowi kilka możliwości dokonania transakcji, w tym te najpopularniejsze. Przy wyborze sposobu dokonania płatności należy zwrócić uwagę na prowizje, których wartość zależy od metody transferu gotówki. Prowizja waha się od zera do blisko 10 procent.

Możliwe sposoby wpłaty:

  • Przelew bankowy – bezpłatnie, czas realizacji: 2–6 dni roboczych
  • Bitcoin – bezpłatnie, czas realizacji: natychmiast
  • Karty kredytowe (Visa, MasterCard, Maestro) – prowizja 1,9%, czas realizacji: natychmiast
  • Przelewy24 – prowizja 1,5%, czas realizacji: natychmiast
  • PayU – prowizja 3,5%, czas realizacji: natychmiast
  • Ukash – prowizja 3%, czas realizacji: natychmiast
  • Paysafecard – prowizja 9,9%, czas realizacji: natychmiast
  • Trustly – bez prowizji, czas realizacji: natychmiast

Jeśli chodzi o wypłatę środków, to sposobów jest już znacznie mniej, a stawki za zlecenie przelewów znajdują się na podobnym poziomie.

Możliwe sposoby wypłaty:

  • Przelew bankowy – 7,5 EUR
  • Przelew do użytkownika – bezpłatnie
  • Zakupy w sklepach internetowych – bezpłatnie
  • Czek – koszt: 7,5 EUR
  • Karta Net+ – 4 EUR w bankomacie, limit 2250 EUR

Koszty prowadzenia konta w Neteller:

  • Założenie konta: bezpłatne
  • Prowadzenie konta: bezpłatne
  • Koszt karty Neteller: 10 EUR rocznie
  • Prowizja przy przewalutowaniu: 2,95% wpłacanej/wypłacanej kwoty

Jak działa przewalutowanie w Neteller?

O prowizji mówimy wówczas, gdy użytkownik na swoim koncie ma do czynienia z inną walutą aniżeli pierwotnie wybierana podczas rejestracji. Na przykład chce zapłacić w EUR, mimo że ma konto w PLN. Wówczas kwota zostaje automatycznie przeliczona według aktualnych kursów. Po tym procesie od otrzymanej kwoty odejmowana jest również kwota prowizji, która dla zwykłego użytkownika Neteller wynosi 2,95% wpłacanej bądź wypłacanej kwoty. Sytuacja zmienia się w przypadku kont VIP, które mają niższą prowizję.

W razie wątpliwości w głównym menu serwisu, znajdującym się po lewej stronie, dostępna jest zakładka „kalkulator”, w której po wpisaniu kwoty i wybraniu walut pokazana zostanie kwota wpłaty bądź wypłaty po przewalutowaniu.

Karta Net+

Sporym ułatwieniem dla użytkowników Neteller jest możliwość korzystania z karty płatniczej. Koszt jej wyrobienia i przesyłki wynosi 10 EUR. Karta MasterCard pozwala użytkownikowi korzystać z salda w Neteller nie tylko w sieci, ale również w sklepach stacjonarnych. Należy jednak pamiętać o kosztach, jakie karta generuje. W przypadku prowadzenia konta w jednej walucie, a podejmowania pieniędzy w bankomacie w innej użytkownik ponownie traci na przewalutowaniu. Dodatkowo koszt każdego zlecenia wypłaty z bankomatu to 4 EUR. Kartą Net+ można płacić we wszystkich miejscach, gdzie akceptowane są karty MasterCard, podobnie jest z wypłatą środków w bankomatach.

Istnieje również możliwość otrzymania wirtualnej karty Neteller: Net+ Virtual Prepaid, która pozwoli na dokonywanie szeregu transakcji w internecie (koszt 2,5 EUR).

Neteller za bieżące koszty utrzymania karty nie pobiera opłat.

Konto VIP

Status osoby uprzywilejowanej w Neteller otrzymuje się zgodnie z ilością transferowanych środków. Firma wprowadziła aż 5 różnych programów specjalnych. Aby zostać VIP-em należy obrócić kwotą 10 tys. USD rocznie.

Zalety konta VIP:

  • Wyższe limity wypłaty pieniędzy
  • Możliwość prowadzenia konta w dwóch, a nawet trzech walutach
  • Specjalny chat
  • Niższe opłaty za przewalutowanie (w zależności od poziomu wpłat i wypłat)
  • Bezpłatne wypłaty kartą kredytową (nawet 10 w miesiącu)
  • Dodatkowe punkty w programie lojalnościowym

Poziomy konta VIP w Neteller:

  • Bronze – wymagania: przelew do partnera handlowego 10 tys. USD w ciągu roku
    korzyści: chat VIP, dodatkowa ochrona przed włamaniem na konto, dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, niższe koszty obsługi karty Net+
  • Silver – przelew do partnera handlowego 50 tys. USD w ciągu roku
    korzyści: koszt przewalutowania 2,25%, możliwość prowadzenia konta w dwóch walutach jednocześnie, chat VIP, dodatkowa ochrona przed włamaniem na konto, dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, brak kosztów obsługi karty Net+
  • Gold – przelew do partnera handlowego 100 tys. USD w ciągu roku
    korzyści: koszt przewalutowania 1,50%, możliwość prowadzenia konta w trzech walutach jednocześnie, przydzielony manager do kontaktu z klientem VIP, elastyczne limity transakcji, gwarancja podwyższenia limitu, wypłaty następnego dnia, wyższy limit dziennych wypłat w gotówce, chat VIP, dodatkowa ochrona przed włamaniem na konto, dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, brak kosztów obsługi karty Net+
  • Platinum – przelew do partnera handlowego 500 tys. USD w ciągu roku
    korzyści: koszt przewalutowania 1,50%, możliwość prowadzenia konta w czterech walutach jednocześnie, przydzielony manager do kontaktu z klientem VIP, elastyczne limity transakcji, gwarancja podwyższenia limitu, wypłaty następnego dnia, wyższy limit dziennych wypłat w gotówce, chat VIP, dodatkowa ochrona przed włamaniem na konto, dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, brak kosztów obsługi karty Net+
  • Diamond – przelew do partnera handlowego 2 mln USD w ciągu roku
    korzyści: koszt przewalutowania 1,25%, możliwość prowadzenia konta w czterech walutach jednocześnie, przydzielony manager do kontaktu z klientem VIP, elastyczne limity transakcji, gwarancja podwyższenia limitu, wypłaty następnego dnia, wyższy limit dziennych wypłat w gotówce, chat VIP, dodatkowa ochrona przed włamaniem na konto, dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, brak kosztów obsługi karty Net+

Zmiana waluty

Wbrew pozorom zmiana waluty na koncie w Neteller jest możliwa, jednak to proces czasochłonny, dlatego radzimy rozważnie wybierać odpowiednią dla siebie walutę przy rejestracji konta.

Zmiana waluty w Neteller krok po kroku:

  1. Załóż nowe konto w Neteller na nowy adres e-mail.
  2. Po wykonaniu pierwszego kroku oba konta zostaną zawieszone.
  3. Wybierz opcję request a call, aby skontaktować się z firmą.
  4. W miejscu przeznaczonym na wpisanie powodu opisz sytuację (zmiana waluty konta oraz przeniesienie pieniędzy i danych na nowy rachunek).
  5. Przygotuj się na rozmowę z zagranicznym konsultantem.
  6. Odpowiedz na pytania dotyczące danych zawartych w kwestionariuszu osobowym.
  7. Odpowiedz na jedno z pytań bezpieczeństwa.
  8. Zweryfikuj brakujące dane na nowym koncie.
  9. Poczekaj na aktywowanie konta przez administratorów.
  10. Oczekuj pełnego aktywowania konta (2–5 godzin).

Bonusy Neteller

Neteller okazjonalnie organizuje promocje dla swoich użytkowników. O swoich klientach pamięta przede wszystkim, prowadząc program lojalnościowy. Za każdego wydanego (transferowanego) dolara gracz otrzymuje jeden punkt. Gdy jednak myśli o zgarnięciu jakiejkolwiek nagrody, musi dokonać operacji na kwotę rzędu kilkunastu tysięcy dolarów. Neteller uruchamia promocje okolicznościowe. Promocje powodują, że w loterii można wygrać dodatkowe nagrody rzeczowe, jak na przykład złote jajko warte 1000 USD z okazji Wielkanocy.

Największą zaletą posiadania konta w Neteller jest możliwość otrzymania cashbacku do kwoty nawet 0,5% w określonych przypadkach. Taką szansę mają użytkownicy z wysokim statusem VIP.

Neteller a Skrill

Dwie najpopularniejsze firmy, choć od niedawna są połączone w jednej spółce, to różnią się ofertami dla swoich klientów. Oto kilka przykładów podejścia do tej samej kwestii przez dwie firmy:

  Neteller Skrill
Założenie i prowadzenie konta bezpłatne bezpłatne
Wpłaty prowizja 0 – 9,9% 0 – 5,5%
Wydanie i roczny koszt utrzymania karty 10 EUR 10 EUR
Przewalutowanie 2,95% 2,99% – 4,99%
Bezgotówkowe transakcje kartą bezpłatne, max. 2250 EUR/dzień bezpłatne, max. 750 EUR/dzień
Wypłata z bankomatu za pomocą karty koszt 4 EUR, max. 750 EUR/dzień koszt 1,8 EUR, max. 250 EUR/dzień
Kontakt dla każdego użytkownika bardzo dobry kontakt bez statusu VIP bardzo słaby kontakt z supportem

Wady i zalety Neteller

Zalety:

  • Szybki transfer środków – pieniądze na koncie u bukmachera znajdą się w kilka sekund od zlecenia zapłaty
  • Zero opłat za wpłaty do większości firm bukmacherskich
  • Zero opłat za zakupy w sklepach internetowych
  • Możliwość zamówienia karty – korzystanie z karty w dowolnie wybranym bankomacie (wzorem karty bankowej) z dziennym limitem wypłat 2250 EUR
  • Wirtualna karta – możliwość płacenia wirtualną kartą w internecie (zakupy)
  • Dobry support – problemy rozwiązują bardzo szybko, mają kilka kanałów komunikacji
  • Układ graficzny – przejrzysty, czytelny, prosty w obsłudze

Wady:

  • Przewalutowania obarczone prowizją, opłaty za kartę i korzystanie z bankomatów
  • Opłaty w wysokości 5 EUR miesięcznie dla kont nieaktywnych przez ponad 12 miesięcy
  • Długi proces weryfikacji – firmie często dużo czasu zajmuje pełna weryfikacja konta (kilka dni); często odrzucane są dokumenty przesyłane przez użytkowników (powody: słaba jakość skanu itp.)

Zarejestruj się w Neteller

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/neteller-43

Oceń ten tekst

Podobne artykuły