Weryfikacja konta u bukmachera

Ocena 3.37/76 głosów
Weryfikacja konta u bukmachera

Weryfikacja konta u bukmachera, zwana również weryfikacją tożsamości, to proces polegający na sprawdzeniu i weryfikacji danych gracza. Liczysz, że rejestracja konta u legalnego bukmachera to koniec formalności? Niestety tak nie jest.

Firmy bukmacherskie, aby potwierdzić tożsamość swojego klienta, wymagają jeszcze jednego kroku, którym jest weryfikacja właściciela stworzonego konta. Z reguły odbywa się ona przy okazji pierwszej wypłaty z konta.

 1. Czym jest weryfikacja konta?
 2. Na czym polega weryfikacja konta KYC?
 3. Uwaga na skany kart kredytowych!
 4. Rozmowa telefoniczna
 5. Specyficzne weryfikacje
 6. Moment weryfikacji
 7. Bukmacher bez weryfikacji
 8. Problemy z weryfikacją
 9. Podsumowanie

Rejestrując konto u bukmachera, należy zawsze podawać prawdziwe dane, a przed zatwierdzeniem formularza rejestracji dwukrotnie sprawdzić adres i numer telefonu. Błędne podanie tych kluczowych informacji może uniemożliwić przejście przez nieunikniony etap weryfikacji tożsamości. Jeżeli chcesz obstawiać zakłady bez weryfikacji konta to przeczytaj poradnik bukmacher bez weryfikacji dowodu.

Czym jest weryfikacja konta?

Weryfikacja konta polega na potwierdzeniu prawdziwości danych, które zostały podane przez użytkownika w procesie rejestracji.

Legalni bukmacherzy weryfikują każde konto. Jest to niezbędne, aby wyeliminować nieuczciwych graczy oraz ograniczyć dostęp graczom nieuprawnionym. Proces weryfikacji zapobiega:

Na każdej z tych sytuacji bukmacher może znacząco stracić, dlatego skrupulatnie pilnuje swoich interesów, przeprowadzając weryfikację tożsamości.

Na czym polega weryfikacja konta KYC?

Proces uwierzytelniania tożsamości najczęściej odbywa się poprzez przesłanie dokumentów potwierdzających dane użytkownika. Gracz oczywiście nie jest zmuszony do okazania oryginału dokumentu, w zupełności wystarcza jego skan lub zdjęcie.

Proces weryfikacji zazwyczaj nazywany jest przez bukmacherów weryfikacją KYC – KYC to akronim od angielskiego wyrażenia know your customer – czyli po polsku „poznaj swojego klienta”. Weryfikacja ta ma na celu potwierdzenie tożsamości typera oraz jego adresu zamieszkania.

Do wykonania weryfikacji tożsamości niezbędny jest oficjalny dokument wydany przez rząd państwa, którego gracz jest obywatelem. Akceptowane są następujące dokumenty:

 • dowód osobisty;
 • prawo jazdy (nie przez wszystkich legalnych bukmacherów);
 • paszport.
Mężczyzna weryfikuje twarz biometrycznie
Weryfikacja biometryczna to jeszcze daleka przyszłość.

Niektórym bukmacherom wystarczy zdjęcie samego dokumentu, inni wymagają dodatkowo przesłania zdjęcia dokumentu trzymanego przy twarzy.

Do weryfikacji adresu zamieszkania potrzebny będzie dokument wystawiony przez jakąś firmę lub instytucję z widocznym adresem zamieszkania. Dokument musi być aktualny, sporządzony maksymalnie trzy miesiące wcześniej. Akceptowalne dokumenty to:

 • wyciąg lub potwierdzenie przelewu z banku;
 • rachunek za prąd, gaz, czynsz zawierający adres zamieszkania;
 • urzędowe potwierdzenie zameldowania;
 • inny dokument potwierdzający zamieszkanie w danym miejscu;
 • zrzut ekranu z konta Skrill, Neteller lub innych portfeli elektronicznych z widocznym adresem;
 • skan karty kredytowej.

Niektórzy bukmacherzy wymagają przesłania zdjęcia/screenu papierowego dokumentu, a nie wygenerowanego dokumentu PDF. Podyktowane jest to faktem, że PDF dużo łatwiej spreparować (przekonwertować narzędziem typu PDF to DOC, zmienić dane i zapisać ponownie w PDF) niż dokument papierowy zawierający podpis czy pieczątkę.

Zdarza się, że przesłane dokumenty (dowód tożsamości i potwierdzenie adresu) nie są wystarczające dla bukmachera do pełnej weryfikacji konta. Czasami bukmacherzy chcą również zweryfikować metodę wpłaty pieniędzy – czy aby na pewno gracz dokonał depozytu z konta należącego do niego. W takich przypadkach należy bukmacherowi przesłać screen potwierdzenia transakcji depozytu wykonanej za pomocą Skrill lub karty kredytowej na konto bukmachera.

Nie ma jednej uniwersalnej procedury weryfikacji – w procesie weryfikacji bukmacher może poprosić gracza o różne dokumenty. Przy przesyłaniu zdjęcia karty kredytowej/bankomatowej należy pamiętać o bezpieczeństwie i zamazać lub zakryć część cyfr z numeru karty. Można to zrobić przy użyciu najprostszego edytora graficznego wbudowanego w system operacyjny. Podając pełen numer, możemy narazić się na ogromne straty, dlatego warto nieraz odpuścić walkę o weryfikację takiego konta na rzecz zachowania bezpieczeństwa i spokoju.

Uwaga na skany kart kredytowych!

Należy pamiętać, że w przypadku prośby o skan karty kredytowej gracz ma prawo zakleić 8 środkowych cyfr z przodu karty, natomiast z tylnej części kod CVV, tak by w pełni zadbać o bezpieczeństwo środków finansowych. Bukmacher o skan karty kredytowej może prosić w przypadku, gdy dokonujemy wpłat za jej pomocą. Podobnie sytuacja wygląda ze zrzutami ekranu z konta portfeli elektronicznych.

Weryfikacja KYC stosowana jest nie tylko przez legalnych bukmacherów, ale też przez wszystkie firmy i instytucje finansowe. Podobną weryfikację użytkownika zobowiązane są przeprowadzać portfele internetowe czy giełdy kryptowalut.

Rozmowa telefoniczna

W skrajnych przypadkach bukmacher może zdecydować się na weryfikację użytkownika za pomocą rozmowy telefonicznej. Weryfikacja telefoniczna zdarza się bardzo rzadko i jest domeną bukmacherów zagranicznych, którzy oferują bardzo atrakcyjne bonusy powitalne i chcą dodatkowo ochronić się przed łowcami bonusów.

W takim przypadku pracownik bukmachera dzwoni do gracza i ma prawo pytać o dane, które zostały wprowadzone podczas rejestracji. Na podstawie odpowiedzi zweryfikuje, czy gracz faktycznie jest osobą, która utworzyła konto gracza. W przypadku kont podejrzanych o wyłudzenie bonusów powitalnych zdarzają się wyrywkowe pytania o historię typów, typowane sporty, ligi, stawki.

Specyficzne weryfikacje

W regulaminie pewnego bukmachera widnieje punkt, który mówi o tym, że każdy gracz musi czekać na list od bukmachera wysłany pocztą na adres wprowadzony przy rejestracji. Dla zachowania bezpieczeństwa wysyłana przez bukmachera koperta nie nosi żadnych znaków mówiących o jej nadawcy.

Oto punkt regulaminu, który mówi o tym procesie:

1.3. Bukmacher potwierdzi adres klienta przez wysłanie do niego listu weryfikacyjnego. Załączniki mogą zawierać książeczkę z zasadami, ulotkę i kartę telebet. Wszelka korespondencja będzie dyskretna, a koperta nie będzie wskazywała na powiązania z nazwą bukmachera. Kiedy taka korespondencja zostanie zainicjowana, wszystkie oferty i prośby o wypłatę zostaną zawieszone aż do momentu potwierdzenia, że dany adres jest prawidłowy.

W liście gracz znajdzie specjalny kod, który w celu weryfikacji będzie musiał wprowadzić w swoim profilu na stronie bukmachera. To jeden z koniecznych kroków do wykonania podczas weryfikacji u bukmachera.

Coraz częściej bukmacherzy oprócz zwykłego zdjęcia dowodu żądają dostarczenia zdjęcia dokumentu trzymanego przy twarzy. Podobną formułę weryfikacji wykorzystują niekiedy portfele internetowe Neteller i Skrill.

Z reguły jednak weryfikacja polega na przesłaniu skanu dokumentu tożsamości – ok. 90% bukmacherów stosuje właśnie tego typu standardy.

Moment weryfikacji

Moment, w którym przeprowadzana jest weryfikacja konta, zależy od konkretnego bukmachera i polityki weryfikacji, jaką prowadzi.

Zagraniczni bukmacherzy w większości przypadków wykonują weryfikację tożsamości dopiero w momencie, gdy typer zleca pierwszą wypłatę pieniędzy. Bez potwierdzenia tożsamości można korzystać z konta, wpłacać pieniądze, korzystać z bonusów od depozytu i zawierać zakłady. Ograniczeniem jest możliwość wypłaty i ewentualnie niektóre promocje czy oferty specjalne. Po zleceniu pierwszej prośby wypłaty bukmacher informuje gracza o krokach, jakie należy podjąć, by zweryfikować konto i odblokować możliwość wypłaty znajdujących się na nim środków.

Polscy bukmacherzy posiadający funkcjonalność konta tymczasowego (TOTALbet, Fortuna, LV BET, STS, Betclic) umożliwiają graczom opóźnioną weryfikację (maksymalnie 28–90 dni po rejestracji), dzięki czemu obstawianie możliwe jest natychmiast po założeniu konta. Pozostali wymagają weryfikacji już w trakcie rejestracji, czyli przed pierwszym depozytem czy zawartym zakładem.

Weryfikacja konta, w zależności od jej formy, zajmuje kilka godzin, dzień lub parę dni. W przypadku standardowej procedury, czyli przesłania skanu dokumentu tożsamości, proces ten powinien zostać zakończony pozytywnie w ciągu dwóch dni.

Z własnego doświadczenia możemy stwierdzić, że w ekspresowym tempie odbyliśmy weryfikację w Fortunie, Totolotku i TOTALbet, gdzie wymagany jest jedynie skan dowodu osobistego oraz potwierdzenie adresu zamieszkania.

Bukmacher bez weryfikacji

Obowiązujące przepisy (rządowe lub komisji do spraw hazardu) i regulacje prawne zobowiązują każdego bukmachera do przeprowadzenia weryfikacji KYC swoich użytkowników. Bez potwierdzenia tożsamości nie można w pełni korzystać z konta u bukmachera, a weryfikacja czeka każdego użytkownika. Gracz nie powinien mieć złudzeń – jeśli myśli o regularnym obstawianiu u bukmachera, to musi liczyć się z koniecznością przesłania odpowiednich dokumentów w celu potwierdzenia prawdziwości danych. Anonimowe obstawianie nie jest możliwe.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły są bukmacherzy bitcoinowi – zdecydowana większość z nich nie przeprowadza jeszcze weryfikacji swoich użytkowników. Za pośrednictwem kryptowalut można obstawiać zakłady anonimowo, gdyż „cyfrowe pieniądze” nie są jeszcze dobrze uregulowane i monitorowane przez rządy państw. Trzeba mieć na uwadze, że wraz ze wzrostem popularności kryptowalut ta furtka może zostać za kilka lat zamknięta.

Problemy z weryfikacją

Co w przypadku, kiedy informacje podane podczas rejestracji nie są zgodne ze stanem faktycznym? W pierwszej kolejności należy sprawdzić w ustawieniach konta, czy możliwa jest ich zmiana. Jeśli nie, należy zgłosić się do pracowników supportu, powinni pomóc w takiej sytuacji.

To, czy błędne dane zostaną skorygowane, zależy od rodzaju ich niezgodności. O ile nie powinno być problemu z poprawą literówki w nazwisku czy z zamianą starego adresu na nowy, to wstawienie całkowicie nowych danych osobowych i adresowych raczej nie będzie możliwe. Zdarza się, że błędne dane wprowadzone przez pomyłkę w trakcie rejestracji mogą uniemożliwić skuteczne potwierdzenie tożsamości gracza. Komplikacje podczas weryfikacji konta to jeden z najczęstszych problemów z bukmacherem.

Kłódka na klawiaturze
Bez pozytywnej weryfikacji pieniądze są zablokowane.

Standardowo każde konto weryfikowane jest jeden raz. Zdarzają się rzadkie przypadki, że bukmacherzy w sytuacji, gdy gracz stosunkowo dużo wygrywa przy okazji bonusów czy innych promocji, po raz kolejny weryfikują konto gracza. Jest to poniekąd utrudnienie życia graczowi i próba zniechęcenia go do dalszego obstawiania.

Bukmacherzy walczą z multikontami, więc ze wszystkich sił starają się ograniczyć możliwość obstawiania w ten sposób zakładów z jednego komputera bądź gospodarstwa domowego. Jeżeli z danego adresu IP lub z tego samego adresu zamieszkania pochodzi więcej niż jedna rejestracja, to na pewno będzie problem z pozytywną weryfikacją, a co za tym idzie – trudności z wypłatą wygranej. Z reguły w takim przypadku bukmacher zwraca po prostu kwotę wpłaty bez wygranej, a gracz nie może kontynuować gry.

W przypadku większości firm bukmacherskich problemy z weryfikacją konta da się rozwiązać poprzez kontakt z supportem i wyjaśnienie sytuacji. Negatywna odpowiedź w sprawie weryfikacji wcale nie musi oznaczać takiej samej ostatecznej decyzji i zamknięcia konta gracza.

Im wyższa ocena bukmachera w rankingu SBR, tym prawdopodobieństwo wystąpienia problemów podczas rejestracji jest mniejsze. A biorąc pod uwagę fakt, że podczas weryfikacji konta przesyła się do bukmachera prywatne dane, np. skan dowodu osobistego, warto zakładać konta tylko u wiarygodnych firm, by nie paść ofiarą oszustwa polegającego na wyłudzeniu danych.

Podsumowanie

Bukmacherzy weryfikują konta graczy, gdyż taki wymóg nakładają na nich przepisy prawa. Legalni bukmacherzy oferują gry hazardowe, co oznacza, że zobligowani są do weryfikacji pełnoletności swoich użytkowników. Chronią tym samym nieletnich przed negatywnymi skutkami hazardu i uzależnieniem. Jako firmy umożliwiające dokonywanie depozytów i wypłat pieniędzy podlegają również pod przepisy o praniu brudnych pieniędzy, w związku z czym do większych transferów pieniędzy muszą znać dokładne dane nadawcy i odbiorcy przelewu.

Obowiązek weryfikacji nie jest dla bukmacherów czymś uciążliwym. Dzięki temu procesowi otrzymują bowiem dostęp do wielu cennych informacji na temat swoich klientów, dzięki czemu mogą utrudnić życie osobom wyłudzającym bonusy i tworzącym wiele kont.

Dla gracza weryfikacja konta wiąże się z minimalnym wysiłkiem, najczęściej z przesłaniem skanu dowodu osobistego bądź innego dokumentu tożsamości. Z reguły jest to proces jednorazowy, odbywający się przy okazji pierwszej wypłaty z konta.

Zdarzają się bukmacherzy (zarówno legalni polscy, jak i nielegalni zagraniczni), którzy wymuszają weryfikację konta przed rozpoczęciem gry. W takim wypadku warunkiem koniecznym zakończenia rejestracji, otrzymania bonusu powitalnego czy rozpoczęcia obstawiania zakładów jest przesłanie dokumentów do weryfikacji.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/weryfikacja-konta-u-bukmachera-53

Oceń ten tekst

Podobne artykuły