Warunki obrotu bonusem

Ocena 3.91/56 głosów
Warunki obrotu bonusem

W promocjach bukmacherskich jest jeden aspekt, który zwykle budzi niepokój graczy. To kwestia obrotu bonusem. Czym on jest, jakie są zasady? Jakie są jego wymagania i na co należy zwrócić uwagę jeszcze przed skorzystaniem z promocji?

Z reguły w przypadku bonusów powitalnych od depozytu, czy innych bonusów, jakie bukmacher oferuje w trakcie gry, pojawia się kłopotliwy termin "obrót bonusem". Szczególnie początkujący gracze mogą mieć z nim problem, ponieważ wymaga on rozsądnej i zaplanowanej gry zakładów, które pozwolą spełnić warunek obrotu. Fakty są jednak takie, że skuteczne korzystanie z promocji bukmacherskich nie jest możliwe bez dogłębnego zrozumienia i poprawnego realizowania obrotu.

 1. Co to jest obrót bonusem?
 2. Przykład obrotu bonusem
 3. Obrót bonusem u amerykańskich bukmacherów
 4. Regulamin obrotu
 5. Kiedy można wypłacić bonus i wygrane?
 6. Moment przyznania bonusu
 7. Działania wbrew regulaminowi
 8. Regulamin bukmachera
 9. Najlepsze bonusy w sieci wymagające obrotu:
 10. Podsumowanie

W myśl zasady "trening czyni mistrza" krok po kroku wyjaśnimy ten kłopotliwy punkt w regulaminie wielu bonusów.

Co to jest obrót bonusem?

Obrót bonusem - polega na zawarciu zakładów na określoną w regulaminie kwotę pieniędzy. Warunki obrotu zostaną spełnione, gdy suma postawionych stawek wyniesie wymaganą do obrotu kwotę. Patrząc na kwotę obrotu bonusem warto wziąć pod uwagę efektywny obrót bonusem. Bukmacherzy podają kwoty obrotu na różne sposoby, warto więc wyrazić kwotę obrotu w liczbie bonusów wtedy ukarze się prawdziwa efektywna wysokość wymaganego obrotu.

Konieczność obrotu pieniędzmi w zakładach bukmacherskich występuje w przypadku otrzymania bonusu. Do momentu spełnienia postanowień zawartych w regulaminie promocji pieniądze gracza są „zamrożone”, czyli niemożliwa jest ich całościowa wypłata. Jeśli użytkownik zdecyduje się na taki krok, bukmacher zablokuje taką wypłatę. Czasami może się zdarzyć, że przy próbie takiej wczesnej wypłaty bukmacher uzna to działanie za próbę oszustwa i anuluje zarówno bonus jak i wygrane dzięki niemu pieniądze.

Każdy legalny bukmacher w swoim regulaminie ściśle określa reguły obrotu – podaje kurs minimalny, od którego zaliczane są zakłady do obrotu, określa czas, jaki gracz ma na spełnienie postanowień oraz przekazuje szereg innych informacji, które są niezbędne tak jak np. rynki nie kwalifikujące się do obrotu czy ilość zdarzeń na kuponie.

Przykład obrotu bonusem

Jak obrót bonusu wygląda w praktyce? Zobaczmy to na przykładzie bukmachera Totolotek, który oferuje swoim graczom promocję - 100% bonus od pierwszego depozytu. Totolotek tym samym podwaja pierwszą wpłatę do kwoty 1000 PLN.

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z regulaminem, aby poznać szczegółowe zasady obrotu bonusem.

Wymagania Totolotka:

 • Wymagany obrót: 3-krotność depozytu i przyznanego bonusu
 • Kurs minimalny: @2.00
 • Czy zakłady akumulowane liczą się do obrotu?: tak
 • Minimalny kurs zakładów akumulowanych: przynajmniej jeden zakład z kursem @2.00, reszta dowolnie
 • Czy zakłady LIVE wliczają się do obrotu: tak
 • Liczba zakładów na kuponie: dowolna
 • Czas na dokonanie obrotu: brak limitu
 • Zakłady, które nie zaliczają się do obrotu: brak, wszystkie rodzaje zakładów wliczają się do obrotu

Przykład: Gracz wpłaca 300 PLN na swoje konto w Totolotek. Oznacza to, że otrzymuje od bukmachera dodatkowe 300 PLN i na swoim koncie ma 600 PLN. Oznacza to, że aby musi dokonać postawić zakłady sportowe za kwotę nie mniejszą niż 1800 PLN, aby uwolnić swój bonus. Wynika to z prostego działania:

600 PLN (suma depozytu i bonusu) * 3 (wymagany obrót) = 1800 PLN (kwota, jaką należy obrócić)

Należy pamiętać, że do kwoty zaliczać się będą jedynie te zakłady, które spełnią jednocześnie wszystkie powyższe wymagania.

Nie są to wygórowane wymagania. Według graczy bonus oferowany przez Totolotek jest jednym z najprzystępniejszych na rynku.

Obrót bonusem u amerykańskich bukmacherów

U bukmacherów amerykańskich w warunkach bonusu podawana jest jedynie wymagana wielokrotność obstawienia zakładów bez kursu minimalnego. Niestety nie oznacza to, że obstawienie zakładu po kursie 1.01 po stawce 100 USD zostanie zaliczone jako obrót 100 USD. Bukmacherzy amerykańscy inaczej zliczają obrót, liczą względem tzw. "effective value" (skuteczność zakładu). Polega to na tym, że z zawartego zakładu do obrotu bonusem liczy się mniejsza wartość z liczb: stawka, wygrana netto.

Czyli dla zakładu 100 USD po kursie 1.01 łączna wygrana to 101 USD a wygrana netto to tylko 1 USD i tyle zostanie naliczone do obrotu bonusem. Przykładowo dla kursu 1.50 będzie to 50 USD a dla kursu 2.00 będzie 100 USD. Przy decydowaniu o atrakcyjności bonusu pod kątem wysokości wymaganego obrotu u bukmacherów amerykańskich najłatwiej przyjąć kursy 1.50 i 2.00 a więc jeżeli bukmacher wymaga 6-krotnego obrotu oznacza to obrót 6-kroty po kursie 2.00 lub 9-krotny po kursie 1.50 a ostateczna wysokość obrotu (w nomenklaturze europejskiej) zależeć będzie od dokładnych kursów zawartych zakładów.

Generalnie dla zakładów o kursach poniżej 2.00 do obrotu wliczana jest możliwa wygrana netto a dla zakładów powyżej 2.00 stawka zakładu.

Regulamin obrotu

Rejestrując konto u bukmachera i występując o bonus gracz automatycznie akceptuje warunki promocji. Z tego powodu czytanie szczegółów dotyczących bonusu musi być priorytetem dla gracza. Czego powinien dowiedzieć się z takiej lektury i na co powinien zwrócić uwagę:

 • Wysokość obrotu: jaka wielokrotność kwoty musi zostać zagrana, aby spełnić warunek obrotu i tym samym "uwolnić" pieniądz na koncie.
 • Sposób liczenia: czy obracać należy bonusem przyznanym, złożonym depozytem, a być może zarówno pierwszą wpłatą jak i bonifikatą.
 • Kurs minimalny: gra po jakich kursach kwalifikuje zakład do obrotu.
 • Czas na obrót: ile dni ma gracz na spełnienie warunków promocji.
 • Jakie zakłady liczą się do obrotu: czy można grać zakłady LIVE, akumulowane, zakłady systemowe, grupowe.
 • Maksymalna stawka/kwota: zdarzają się ograniczenia typu "dziennie możesz wykonać obrót jedynie kwotą w wysokości 10% otrzymanego bonusu".
 • Liczba zdarzeń na kuponie: być może koniecznością obrotu jest gra z więcej niż jednym zdarzeniem na kuponie.
 • Haczyki: jakie zakłady nie są wliczane do obrotu.

Kiedy można wypłacić bonus i wygrane?

Próba dokonania wypłaty przed zakończeniem procesu obrotu pieniędzmi, wymaganymi przy bonusach to bardzo niebezpieczna sytuacja, która może zakończyć się anulowaniem bonusu oraz pozbawieniem wygranych z niego pochodzących.

Regulaminy zastrzegają, że wypłata pieniędzy jest możliwa dopiero w momencie, w którym zakończony zostanie proces obrotu, co ma chronić bukmacherów przed nieuczciwymi graczami, wyłudzającymi jedynie dodatkowe środki.

Każdy legalny bukmacher po zalogowaniu na konto użytkownika w jakiś sposób pokazuje graczowi jaka część obrotu została już wyrobiona. W zależności od bukmachera może to być wyraźny podział stanu konta pomiędzy depozytem a bonusem, jakieś punkty lojalnościowe lub informacja o tym za jaką kwotę gracz musi jeszcze obstawić zakłady przed możliwością wypłaty. Informacja ta z reguły znajduje się na którejś z podstron "Moje konto", w razie wątpliwości, obrót bonusem już się zakończył, zalecamy kontakt z suportem danego bukmachera, który powinien jednoznacznie rozwiać wszelkie wątpliwości.

Należy pamiętać też, że zawsze w pierwszej kolejności na zakłady idą środki pochodzące z depozytu, nie z bonusu.

Chcesz dowiedzieć się jak wygląda wypłata bonusu u konkretnego bukmachera? Przejdź do tekstu jak wypłacić bonus bukmacherski i poznaj zasady obrotu i warunki wypłaty bonusów u czołowych polskich bukmacherów.

Moment przyznania bonusu

Bonusy dzielą się również ze względu na czas ich przyznania. W regulaminie należy doszukać się punktu mówiącego o tym, kiedy przyznany zostanie bonus. Momenty przyznania bonusu:

 • zaraz po zaksięgowaniu wpłaty – automatycznie, od razu po złożeniu depozytu (np. STS),
 • po użyciu kodu bonusowego – dopiero po wpisaniu odpowiedniego, podanego przez bukmachera kodu promocyjnego,
 • po dokonaniu całkowitego obrotu – pieniądze trafią do gracza dopiero po spełnieniu wszystkich warunków promocji (np. Fortuna),
 • po obróceniu depozytem – to wstępna zasada, która mówi o tym, że należy zagrać za kwotę złożonego depozytu, a następnie spełnić resztę wymogów,
 • częściowo, zgodnie z postępującym obrotem – spełnianie kolejnych progów, które odblokują środki dla użytkownika,
 • dodany przez bukmachera – bonus dopisywany przez bukmachera po wcześniejszym kontakcie z obsługą.

Działania wbrew regulaminowi

Bukmacherzy bardzo szybko i bezwzględnie karcą próbę ominięcia lub sprzeciwienia się regulaminowi promocji, dlatego kwestie obrotu są bardzo rygorystycznie przestrzegane.

Jeśli użytkownik zdecyduje się wypłacić pieniądze przed zakończeniem obrotu musi liczyć się z konsekwencjami. Będzie to anulowanie przyznanego bonusu, jak również wszystkich środków zgromadzonych (wygranych) przy jego użyciu.

Podobnie będzie w przypadku przekroczenia limitu czasowego. Wówczas bukmacher pozostawi na koncie tylko te środki, które kwalifikowane są jeszcze jako pierwszy depozyt.

Wnioskować o przedłużenie czasu na dokonanie obrotu można w rozmowie z supportem bukmachera. Do niego również powinny być kierowane wszystkie zapytania dotyczące wątpliwości zarówno obrotem jak i warunkami promocji.

Regulamin bukmachera

W trakcie wykonywania obrotu bonusem (i ogólnie w trakcie obstawiania u bukmachera) należy mieć też na uwadze główny regulamin bukmachera, który jest regulaminem nadrzędnym w stosunku do regulaminu bonusu. Należy pamiętać aby

 1. Nie rejestrować/logować się do tego samego bukmachera na więcej niż jedno konto z jednego IP lub gospodarstwa domowego. Wyjątek stanowi Neostrada z dynamicznym IP ale nawet wtedy należy mieć się na baczności i na każdym koncie używać innej przeglądarki, trzeba pilnować aby np. na Chrome używać tylko konto X a na Firefoxie konto Y.
 2. Nie udostępniać swojego konta innym osobom, jeżeli bukmacher w jakiś sposób odkryje (lub nawet będzie podejrzewał), że na konto loguje się inna osoba (bo np. przed chwilą logowała się na innego konto) to może zamknąć konto i zagarnąć zgromadzone środki. Aby uniknąć podejrzeń o udostępnianie konta należy omijać miejsca z publicznym dostępem do internetu, takie jak kafejki internetowe.
 3. Przy rejestracji podać prawdziwe imię, nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail. Wprowadzone dane należy sprawdzić 2 razy gdyż nawet omyłkowy błąd w numerze telefonu może być pretekstem do anulowania bonusu. Dane osobowe zazwyczaj weryfikowane są dopiero przy zleceniu wypłaty wygranych pieniędzy, może wtedy okazać, się że z powodu błędnych bukmacher odmówi wypłaty części lub całości pieniędzy.

Najlepsze bonusy w sieci wymagające obrotu:

Nie należy też zapominać o bonusach, które zazwyczaj nie wymagają obrotu, takim bonusem jest zakład bez ryzyka w formie freebet'a.

Podsumowanie

Kluczem do zrozumienia działania obrotu jest dokładne przeczytanie regulaminu bukmachera. W nim zawarte są wszystkie niezbędne informacje, które gracz musi posiadać, by prawidłowo wywiązywać się z warunków promocji. Dokonanie obrotu nie jest sztuką niemożliwą, jednak należy rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim użytkownik zdecyduje się skorzystać z danej promocji.

Należy po prostu pamiętać, że obrót = finansowa kwota, za którą trzeba obstawić zakłady. Obrót bonusem należy dokonać w promocjach takich bukmacherów jak m.in.: Totolotek, TOTALbet, eTOTO, Fortuna czy Betfan.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/warunki-obrotu-bonusem-41

Oceń ten tekst

Podobne artykuły