Jak grać w turniejach pokerowych?

Ocena 4.58/24 głosy
Jak grać w turniejach pokerowych?

Dziś chciałbym Wam przedstawić kilka bardzo cennych porad, które sam wyniosłem z gry dopiero nie dawno.

Felieton ten skierowany jest to wielu graczy, zarówno tych, którzy myślą, że wiedzą już o pokerze wszystko, a także do tych, którzy dopiero zaczynają się uczyć odpowiedzialnej gry w pokera.

  1. Zacznijmy od początku
  2. Podstawy turniejów S’n'G
  3. Jak grać w takim turnieju?
  4. Freerolle
  5. Reasumując

Do jakich odmian pokera jest skierowany jest ten artykuł? Można go podpiąć praktycznie pod wszystkie odmiany pokera, my jednak skupimy się na odmianach OMAHA i Holdem. Są to dwie, prawdopodobnie najpopularniejsze odmiany pokera i właśnie na nich trzeba poznawać tajniki gry w pokera.

Zacznijmy od początku

Dla kogo skierowane są turnieje, co dają i ile mogę wygrać? Czy jest to bardziej opłacalne niż ‘zwykła’, stolikowa gra?

Wszystkie największe imprezy sportowe zostały tak skonstruowane, aby w jak najkrótszym czasie wybrać najlepszego zawodnika czy drużynę. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o piłkarskich Mistrzostwach Świata, w których uczestniczy wiele drużyn, a sam turniej trwa zaledwie miesiąc i to ze sporymi przerwami miedzy poszczególnymi fazami. Pierwsza faza to faza grupowa. Następnie mamy już fazę pucharową, w której przegrany odpada.

To właśnie z fazą pucharową mamy bez przerwy do czynienia w rozgrywkach pokerowych, w turniejach SNG czy wszelkiego rodzaju freerollach. Rozgrywki takie nie mają praktycznie miejsca na popełnienie błędu. Decyzje podejmowane przez nas muszą być szybkie i, co najważniejsze, skuteczne. Dzięki takim turniejom my, jako gracze, możemy bardzo dużo się nauczyć. Przede wszystkim umiemy podejmować słuszne, często ryzykowne decyzje.

Ile możemy wygrać? To zależne jest od ilości graczy, którzy uczestniczą w turnieju SNG, od ewentualnej puli jaka jest dopisywana ze strony pokerroomu a także od wysokości wpisowego. Pamiętaj – turniej SNG jest rozgrywany, nie ładnie mówiąc, ‘systemem pucharowym’ – przegrany odpada od razu, zwycięzca gra dalej.

Podstawy turniejów S’n'G

Jak najprościej scharakteryzowac turniej typu SNG? Jest to rodzaj rozgrywki, w którym ‘siadamy i gramy’. Praktycznie wszystkie pokeroomy oferują nam tego typu rozgrywki. Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę w sofcie pokerowym i zarejestrować się do turnieju. Każdy turniej ma ustaloną ilość graczy. Jeśli odpowiednia ilość graczy zarejestruje się, od razu zostaniemy przeniesieni do stołu i rozpoczniemy grę z innymi zarejestrowanymi w tym turnieju graczami.

Możemy uczestniczyć w praktycznie dowolnym turnieju tego typu – od nas zależy czy chcemy grać z kilkuset graczami, czy tylko z kilkoma.Od nas zależy także pula nagród, jaka dostępna będzie w turnieju SNG. Im większe wpisowe zapłacimy na początku i im więcej będzie graczy, tym więcej będziemy mogli wygrać.

Po trosze już wiemy co i jak z teorią. Zacznijmy praktykę.

Jak grać w takim turnieju?

Ja osobiście posiadam dwie taktyki rozgrywki. Pierwsza z nich polega na oczekiwaniu na dobre karty i przeczekiwanie rozdań, w przypadku gdy mamy słabe karty. Ameryki tutaj nie odkryłem. W turniejach SNG wygrywają tylko Ci, którzy zostaną w rozgrywce najdłużej. Oczywistym jest więc, że musimy utrzymywać się przy stole z żetonami ile się tylko da. Zazwyczaj moja rozgrywka kończy niepowodzeniem, które związane jest z jakimś śmiesznym bad beatem, który mi się przytrafia. Niestety, ryzyko to czynnik wszechobecny w pokerze i nie da się go wyeliminować. Jeśli chcemy przetrwać w turnieju jak najdłużej musimy oczekiwać dobrej ręki.

Nie możemy też zapomnieć o przeciwnikach. Podczas wielu lat gry przy pokerowych stołach zdążyłem się nauczyć, że większość graczy już na początku gry próbuje osiągnąć zadowalający ich kapitał. Po prostu bez względu na siłę ręki grają All-in. Jeśli do takiej gry wejdzie jeden zawodnik to szanse są oceniane 50/50. No chyba, że po show downie okaże się, że mamy lepsze karty. Wtedy nasze szanse na wygranie drastycznie rosną. Tak wygląda moja pierwsza strategia. Rozsądne granie i oczekiwanie na dobre karty. Jak już je otrzymam staram się zagrać mocniej i albo wyciągnąć trochę grosza od przeciwników, albo pożegnać się z ów turniejem.

Druga z moim strategii polega na blefowaniu. Blefowanie to trudna sztuka, która polega na wyciąganiu blindów od przeciwników. Niestety jest to trudne zadanie dla początkujących graczy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z turniejami. Na początku radzę skupić się na rozważnej grze, mądrym stawkowaniu i oczekiwaniu na dobre karty, w przypadku których możemy przeprowadzić atak. O blefowaniu będzie mogli tutaj jeszcze nie raz przeczytać. Zacznijcie jednak od czegoś łatwiejszego.

Freerolle

O darmowych turniejach również warto skrobnąć kilka słów. Istnieje wielu profesjonalnych graczy, którzy dzięki tego tupu turniejom zbudowali kapitał. Dzięki niemu zasiadali później do turniejów SNG i wygrywali jeszcze większe pieniądze. Wszystko zaczyna się od freerolli. Dopiero później przychodzą turnieje SNG. Dzięki darmowym turniejom możemy dowiedzieć się jak bardzo wartościowym graczem jestem w danej chwili i czy stać mnie na przejście na wyższy poziom.

Reasumując

Turnieje SNG to bardzo popularne rodzaje rozgrywek, które mogą stać się dochodowym przedsięwzięciem. Nasze zadanie w tego typu rozgrywkach jest bardzo proste – aby otrzymać część przeznaczonej do podziału puli, należy jak najdłużej utrzymywać się w grze.

Początkującym graczom polecam rozpoczęcie gry w turniejach SNG od niskich wpisowych – nikt z Was nie chciałby już na początku stracić pieniędzy, które są ciężko zarobionymi funduszami. Jeśli jednak nabierzemy sporej wprawy, to turnieje tego tupu staną się naszymi ulubionymi a zyski z nich, znacznie powiększą zasobność naszego portfela.

Pamiętajcie! Cierpliwość, dyscyplina i chłodna głowa – te 3 czynniki to jedne z najważniejszych aspektów gry w pokera. Także gry w turniejach, czy to freerollach czy turniejach Sit and Go.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/jak-grac-w-turniejach-pokerowych-20

Oceń ten tekst

Podobne artykuły