Błędy bukmacherów

Ocena 4.52/25 głosów
Błędy bukmacherów

Szeroko rozumiana bukmacherka to gra błędów. Popełniają je gracze, jednak wierzcie nam lub nie sporo pomyłek robią również firmy bukmacherskie.

Jakie są najczęstsze błędy bukmacherów? Jak je rozpoznać i jak wykorzystać na naszą korzyść? Poświęćcie mniej niż 10 minut na przeczytanie tego poradnika typera, a poznacie odpowiedź na każde z tych pytań. Poznajcie błędy popełniane przez bukmacherów.

 1. Gra u bukmachera niczym partia szachów
 2. Najczęstsze błędy bukmacherów - pomyłki kursowe
 3. Jakie błędy popełniają bukmacherzy? Pomyłki w kursach live.
 4. Błędy bukmacherów - ewidentne pomyłki
 5. Różne kursy na podobne zakłady
 6. Błędy bukmacherów - źle rozliczony kupon
 7. Jak wykorzystać błędy bukmacherów?

Gra u bukmachera niczym partia szachów

Obstawianie meczów u bukmachera przypomina partię szachów. Dwóch wytrawnych graczy staje naprzeciwko siebie i jeden próbuje przechytrzyć drugiego w taki sposób, aby partia zakończyła się jego zwycięstwem. Który z graczy ustrzeże się błędów, albo inaczej - który popełni ich mniej - ten okaże się górą w końcowym rozrachunku.

Identycznie dzieje się w przypadku typerów i bukmacherów. Podejrzewamy, że o tym, że pomyłki popełniają gracze większość z Was zdążyła się już przekonać na własnej skórze. Natomiast na porządku dziennym są także błędy bukmacherów, a Wasze jedyne zadanie polega na ich odszukaniu i bezwzględnym wykorzystaniu.

Nie jest to zadanie łatwe. Na sukces bukmachera pracują najlepsi analitycy, traderzy i systemy komputerowe. Na szczęście nie są oni nieomylni, zaś liczba obsługiwanych przez bukmachera dyscyplin i rynków zakładów sprawia, że nie może on mieć doskonałej wiedzy na temat każdego zdarzenia. I całe szczęście, gdyż wówczas my - typerzy bylibyśmy na straconej pozycji.

A tak nie jest! Poznajcie najczęstsze błędy bukmacherów

Najczęstsze błędy bukmacherów - pomyłki kursowe

Błędnie wystawione kursy przez bukmachera

Walcząc o klienta najlepsi bukmacherzy internetowi ciągle poszerzają swoją ofertę zakładów. To znakomita wiadomość z punktu widzenia typerów. Po pierwsze, im więcej rynków i opcji zakładów do obstawiania, tym większa szansa, że nie ominie nas żaden wartościowy typ.

Po drugie natomiast, bukmacherzy sami kręcą na siebie bat! Rzecz w tym, że przy tak szerokiej ofercie nie mają możliwości, aby posiadać dobrą wiedzę na temat każdego rynku, na który oferują kursy. To z kolei sprawia, że każdego dnia popełniają pomyłki przy ustalaniu kursów, co wprawne oko typera błyskawicznie zauważy.

Dzieje się tak na skutek tego, że na niszowych rynkach (np. egzotyczne ligi piłkarskie) to algorytm ustala kurs otwarcia na dane spotkanie i dopiero rynek (czyli gracze) weryfikuje go w jedną bądź drugą stronę. Jeśli dopisze nam odrobinę szczęścia i wykażemy się sporym refleksem, wówczas mamy okazję złapać bardzo wartościowy kurs ze sporym value.

Aby wykorzystać błędy popełniane przez bukmacherów niezbędna jest specjalizacja, o której przypominamy Wam do znudzenia. Nie zorientujecie się, że kursy na dane zdarzenie są mocno zawyżone, jeśli nie będziecie mieli zielonego pojęcia o danej lidze lub rozgrywkach.

Trudno będzie Wam takową zdobyć, jeśli w czwartek będziecie obstawiali skoki narciarskie, w piątek rano koszykówkę na Tajwanie, zaś w sobotę wieczorem angielską Premier League. Dlatego tak mocno zachęcamy Was do tego, aby skupić się na dwóch/trzech ligach (najlepiej niszowych) i stać się od nich ekspertem.

Zapewniamy, że po kilku tygodniach śledzenia danych rozgrywek Wasza wiedza będzie na pewno nie gorsza, a z dużym prawdopodobieństwem nawet nieco lepsza niż bukmachera, który obsługuje setki takich lig i po prostu nie jest w stanie być na bieżąco z każdą informacją.

Niszowa liga to jedno. Kolejny aspekt jest taki, że większość typerów obstawia kursy 1X2, ewentualnie Zakład Bez Remisu lub Ponad/Poniżej 2,5 goli. Efekt tego jest taki, że te rynki zakładów są dość dobrze zweryfikowane i trudno w nich odnaleźć wartościowy kurs. Znacznie łatwiejsze zadanie czeka graczy, którzy zdecydują się przewinąć ofertę bukmachera na dany mecz nieco niżej, do mniej popularnych zakładów.

Czyste konto gospodarzy, ilość rzutów rożnych po przerwie lub więcej żółtych kartek dla gości to tylko przykładowe rynki, o których bukmacher nie ma często zielonego pojęcia, zaś kursy wystawiane są na bazie algorytmu wykorzystującego historyczne wyniki.

Jakie błędy popełniają bukmacherzy? Pomyłki w kursach live.

Błędy ludzkie w ofercie zakładów na żywo

Wszystkie błędy popełniane przez bukmacherów, które opisaliśmy przed momentem, działają ze zdwojoną siłą w przypadku zakładów na żywo. Kursy live to wyższa szkoła jazdy i wszystko dzieje się znacznie szybciej, zaś tysiące kursów zmieniają się w każdej sekundzie.

To sprawia, że bukmacherzy popełniają liczne błędy, których nie sposób uniknąć, a wszystko sprowadza się do tego, jak szybko rynek (czyli Wy) zorientuje się, że proponowany kurs jest błędny i wykorzysta ten fakt zanim bukmacher wprowadzi korektę.

Czy odnalezienie błędnego kursu na żywo jest trudne? Jest. Czy jest możliwe? Oczywiście, że tak! Będąc czujnym, znając dany rynek i śledząc przebieg wydarzeń na żywo bez problemu odnajdziecie mniejsze lub większe pomyłki w kursach live, a znacznie ułatwicie sobie życie posiadając konto u kilku bukmacherów internetowych. Zwłaszcza w przypadku zakładów na żywo różnice w kursach są bardzo widoczne, do tego stopnia, że przy odrobinie szczęścia natraficie na surebeta.

Błędy bukmacherów - ewidentne pomyłki

Błędy bukmacherów w przypadkach omawianych przez nas przed momentem są nieznaczne. Abyście nas dobrze zrozumieli - są one szalenie ważne z punktu widzenia gracza i w dłuższym okresie czasu powinny one przynosić mu regularne profity, natomiast prawdopodobnie nie rozbije on banku jednym kuponem i nie ogra bukmachera w ten sposób, że ten pójdzie z torbami i zwinie manatki.

Tak mogłoby się stać w momencie wykorzystania przez graczy ewidentnych pomyłek bukmacherów, które być może nie są codziennością, natomiast się zdarzają. Najczęściej są one efektem błędu ludzkiego i powstają w wyniku postawienie kropki w złym miejscu bądź przypisaniu kursów do złych drużyn.

Jeśli zatem zobaczycie w ofercie bukmachera taki oto zakład:

Bayern Monachium 24.00 - Remis 9.60 - Arminia Bielefeld 1.09 

albo taki:

Bayern Monachium 10.9 - Remis 9.60 - Arminia Bielefeld 24.00

to możecie mieć pewność, że jest on wynikiem błędu ludzkiego i w rzeczywistości powinien wyglądać tak:

Bayern Monachium 1.09 - Remis 9.60 - Arminia Bielefeld 24.00

No dobrze - powiecie - ale przecież skoro zdążyłem wykorzystać błąd bukmachera, zaś ten zaakceptował mój kupon po takim, a nie innym kursie, to pozostaje się cieszyć i czekać na rekordową wygraną. Niestety, tak to nie działa!

Bukmacherzy zabezpieczyli się na taką ewentualność i praktycznie każdy z nich umieścił w swoim regulaminie punkt, według którego może on każdy zakład, który uzna za podejrzany rozliczyć jako void (zwrot stawki).

Oczywiście, bukmacherzy bardzo chętnie korzystają z tego prawa, dlatego możecie mieć pewność, że próbując wykorzystać EWIDENTNĄ pomyłkę przy ustalaniu kursu Wasz kupon zostanie rozliczony po kursie 1.00. Swoją drogą szkoda, że taki zapis nie działa w momencie, kiedy pomyli się typer i przykładowo zamiast 10 zł obstawi dany kupon za 100 zł

Różne kursy na podobne zakłady

Kolejny błąd regularnie popełniany przez bukmacherów, nawet tych z górnej półki, to wystawianie różnych kursów na szalenie podobne, a czasem wręcz identyczne opcje zakładów.

Przykłady? Jest ich całkiem sporo. Najczęstsza tego typu pomyłka bukmacherów to dwa różne kursy na Zakład Bez Remisu oraz handicap azjatycki AH (0) lub opcję 1X i handicap azjatycki AH (+0,5), itd., itd. Co odpowiada za taki stan rzeczy? Trudno powiedzieć! Faktem jest natomiast, że do takich pomyłek bukmacherów dochodzi codziennie, dlatego mając na myśli jakiś konkretny zakład warto poświęcić minutę lub dwie i przeszperać ofertę bukmachera w poszukiwaniu pokrewnych rynków.

Inne częste błędy bukmacherów w tej kwestii? Chociażby zakłady dotyczące rzutów rożnych. Przykładowo - bardzo często bukmacher wystawia dwudrogowy zakład na ilość cornerów (przyjmijmy, że linia wynosi 10,5), po czym w dalszej części oferty zakładów można znaleźć trzydrogowe kursy na rzuty rożne, gdzie opcja Ponad 10 (czyli de facto dokładnie ta sama) zostaje wyceniona po zupełnie innym kursie. Mniejszym, większym - to już kwestia indywidualna, natomiast każdy punkt procentowy więcej będzie działał na naszą korzyść w dłuższej perspektywie.

Błędy bukmacherów - źle rozliczony kupon

Bukmacherzy mylą się nie tylko w trakcie wystawiania kursów, ale również podczas rozliczania zakładów. Efektem tego są nieczęste, ale jednak błędnie rozliczone kupony. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy sprawa jest przegrana?

Na szczęście nie jest tak źle. O ile obstawiasz zakłady na stronach legalnych polskich bukmacherów to możesz mieć pewność, że jeśli faktycznie masz rację, zaś kupon został rozliczony na Twoją niekorzyść, to bukmacher szybko naprawi swoją pomyłkę i wypłaci Ci należną wygraną.

Zazwyczaj bywa tak, że nawet nie zdążysz zauważyć i zgłosić pomyłki, gdyż zrobi to ktoś przed Tobą, a wówczas bukmacher skoryguje wszystkie błędnie rozliczone kupony dotyczące tego samego zdarzenia.

Jak wykorzystać błędy bukmacherów?

Jak wykorzystać błędy bukmacherów i zarobić na tym pieniądze?

Wspomnieliśmy na wstępie, że obstawianie zakładów u bukmachera jest grą błędów. Bukmacherzy zarabiają na tym, że mniej doświadczeni typerzy źle ocenią prawdopodobieństwo jakiegoś zdarzenia lub błędnie dobiorą stawkę. Jak wykorzystać błąd bukmachera?

Z kolei zadaniem graczy jest odszukanie, a następnie wykorzystanie pomyłek bukmacherów w momencie ustalania kursów w taki sposób, aby stosując optymalną stawkę zagwarantować sobie profity w dłuższym okresie czasu. Jak wykorzystać błąd bukmachera? Można to uczynić na trzy sposoby:

 • Zakłady ze sporym value - istota bycia skutecznym typerem. Na pierwszy rzut oka proste, jednak tak naprawdę dość trudne zadanie, wymagające wiedzy, systematyczności i ciężkiej pracy. Główne (i tak na dobrą sprawą jedyne) zadanie każdego typera, który chce osiągać regularne profity w długim terminie to obstawianie skutecznych typów ze sporą wartością. Tylko wówczas gracz ma szansę pokonać marżę nałożoną przez bukmachera na każdy zakład i wypracować zysk.
 • Surebety - wyższa szkoła jazdy, jednak krótki trening sprawi, że szybko pojmiecie w czym rzecz. Surebety (pewniaki, zakłady arbitrażowe - jak zwał, tak zwał) to gwarancja zysku niezależnie od wyniku obstawianego wydarzenia. Dzieje się tak na skutek pomyłki dwóch bukmacherów, którzy na przeciwstawne sobie wydarzenia wystawiają na tyle atrakcyjne kursy, że przy dobraniu odpowiedniej stawki gracz zapewnia sobie profit zarówno jeśli prawidłowy okaże się typ X, jak i typ Y. Takie kursy dość ciężko odnaleźć, poza tym konieczne jest posiadanie konta u kilku bukmacherów internetowych, zaś jeśli bukmacher nabierze podejrzeń, że gracz obstawia surebety, wówczas istnieje spore ryzyko, że zablokuje jego konto.
 • Wielokrotne kupony AKO ze sporym value - pewnie zdążyliście się już zorientować, że firmy bukmacherskie stają na głowie, aby zachęcić graczy do obstawiania wielokrotnych kuponów AKO. Dzieje się tak dlatego, że niedoświadczeni gracze wybierają do tzw. taśm najbardziej popularne mecze i wydarzenia, które po pierwsze nie mają żadnej wartości, zaś po drugie bukmacher nałożył na nie sporą marżę. Mało tego! Marża wszystkich typów umieszczonych na wspólnym kuponie kumuluje się i jest znacznie wyższa, niż gdyby każdy typ był obstawiony osobno w pojedynczym zakładzie single. Prosty trick pozwala jednak wykorzystać ten fakt przeciwko bukmacherowi, a na korzyść gracza! Wystarczy, że na wielokrotnym kuponie AKO umieścisz kilka typów ze sporym value, a wartość całego kuponu będzie znacznie wyższa, niż gdyby każdy typ został obstawiony z osobna. Wysokość potencjalnej wygranej to jedna zaleta ww. strategii. Kolejny plus jest taki, że bukmacherzy z przymrużeniem oka traktują typerów obstawiających kupony wielokrotne, więc prawdopodobnie nieprędko traficie na ich radar i raczej nie grozi Wam nałożenie limitu na konto.

FAQ Błędy bukmacherów

Kto pyta, nie błądzi. Ty pytasz - my odpowiadamy!

 • Jakie są najczęstsze błędy bukmacherów?

  Najbardziej powszechną pomyłką popełnianą przez bukmachera jest błędnie wystawiony kurs. Zazwyczaj te błędy nie są tak dużych rozmiarów, aby gracz mógł wygrać majątek, natomiast w dłuższej perspektywie mogą być źródłem regularnych profitów.

 • Czy bukmacher ma prawo rozliczyć kupon jako zwrot stawki w przypadku, kiedy uzna, że kursy były błędne?  

  Niestety tak i bukmacherzy chętnie korzystają z tego zapisu w regulaminie. Na szczęście nie robią tego w przypadku pomyłek o kilka procent, natomiast jeśli różnica jest drastyczna, zaś błąd po ich stronie całkiem spory, wówczas rozliczają takie zakłady po kursie 1.00.

 • Co to jest surebet?

  Surebet (lub jak kto woli pewniak, arbitraż) to rodzaj zakładu, który niezależnie od wyniku przyniesie graczowi zysk (co prawda niewielki, ale na 100% pewny). Przykładowo - dwóch bukmacherów wystawiło bardzo atrakcyjne kursy na przeciwne scenariusze (np. kurs 2.20 na opcję 1X oraz kurs 2.18 na zakład X2). Umiejętnie dobrana stawka sprawi, że gracz osiągnie zysk niezależnie od wyniku. Przeczytaj co <a href="https://spryciarz.com/poradnik-typera/surebety-czyli-pewny-zysk,4">to jest surebet</a> aby poznać więcej informacji o surebetach.

 • Co zrobić w przypadku, kiedy bukmacher błędnie rozliczył mój kupon?

  Taki scenariusz na szczęście nie jest codziennością, jednak się zdarza. Bez obaw. Wystarczy, że poinformujesz o tym fakcie bukmachera, a ten powinien błyskawicznie skorygować swoją pomyłkę.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/bledy-bukmacherow-237

Oceń ten tekst

Podobne artykuły