Zakłady na rzuty rożne. Jak obstawiać?

Ocena 3.60/45 głosów
Zakłady na rzuty rożne. Jak obstawiać?

Nie oszukujmy się, piłka nożna króluje w zakładach sportowych i doskonale widać to w ofercie najlepszych bukmacherów internetowych. Zakłady piłkarskie to jednak nie tylko zwycięstwa i gole, ale również wiele rynków pobocznych.

Dziś rozbierzemy na czynniki pierwsze zakłady bukmacherskie na rzuty rożne. Jakie rodzaje zakładów oferują topowi bukmacherzy? Jakie są wady i zalety tego rodzaju kursów? Którzy polscy bukmacherzy mają najlepszą ofertę na kornery? I w końcu jak skutecznie obstawiać zakłady na rzuty rożne.

Za mniej więcej dziesięć minut poznacie odpowiedź na te i kilka innych pytań. Przedstawiamy rzuty rożne w zakładach bukmacherskich na piłkę nożną.

 1. Piłka nożna - zakłady na rzuty rożne
 2. Rodzaje zakładów na rzuty rożne
 3. Legalni bukmacherzy - oferta na rzuty rożne
 4. Fortuna - sporo kursów na rzuty rożne
 5. forBET - solidna oferta rzutów rożnych
 6. Betfan - mnóstwo opcji zakładów na rzuty rożne
 7. Superbet - sporo do poprawy
 8. STS - bogata oferta zakładów na rzuty rożne
 9. Totolotek - solidne zakłady na rzuty rożne
 10. Betclic - mistrzowska oferta na zakłady na rzuty rożne
 11. Zakłady na rzuty rożne - najlepsze kursy
 12. Zakłady na rzuty rożne - wady i zalety
 13. Jak obstawiać zakłady na rzuty rożne?

Piłka nożna - zakłady na rzuty rożne

Najlepsi bukmacherzy internetowi stają na głowie, aby zaproponować nam, typerom najlepszą możliwą ofertę zakładów. Szczególne powody do zadowolenia mają typerzy, których specjalnością są zakłady piłkarskie.

Piłka nożna to oczko w głowie każdego szanującego się bukmachera online, dlatego nie może dziwić fakt, że tego typu oferta pęka w szwach, a gracze obstawiający pozostałe dyscypliny mogą jedynie pozazdrościć.

Zwycięzca meczu, zakłady na liczbę bramek, wynik do przerwy, handicapy, zakłady na ilość kartek, posiadanie piłki, liczbę fauli oraz strzałów, kursy na poszczególnych zawodników, zakłady specjalne, itd., itd. Można by wymieniać w nieskończoność.

Celowo nie wymieniliśmy jednego, szalenie popularnego rynku, a mianowicie zakładów na rzuty rożne. Kursy na cornery to nieodzowny element oferty każdego bukmachera, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród typerów. Czy jednak na pewno każdy z Was wie, jak obstawiać zakłady na rzuty rożne? Przekonajmy się!

Rodzaje zakładów na rzuty rożne

Zanim jednak omówimy wady i zalety oraz sposoby na skuteczne obstawianie cornerów sprawdźmy podstawowe rodzaje zakładów na rzuty rożne oferowane przez legalnych bukmacherów w Polsce.

 • Kto wykona więcej rzutów rożnych - główny zakład na rzuty rożne. Zadanie typera polega na wytypowaniu zespołu, który w danym meczu częściej będzie wykonywał ten stały fragment gry. Warto pamiętać, że najczęściej bukmacherzy oferują ten zakład w systemie 1X2, a zatem możliwe są trzy scenariusze (dostępna opcja remis).
 • Ponad/poniżej - kto wie, czy ten rynek zakładów nie cieszy się nawet większą popularnością wśród typerów, niż opisany przez nas chwilę wcześniej. W tym przypadku oba zespoły pracują na nasze zwycięstwo i nie musimy zastanawiać się, która drużyna będzie wykonywała więcej cornerów, lecz wystarczy, że wytypujemy, czy w danym spotkaniu będzie więcej, czy mniej rzutów rożnych od linii zaproponowanej przez bukmachera (np. powyżej 10,5 rzutów rożnych).
 • Ponad/poniżej poszczególnych drużyn - zakład bardzo zbliżony do wcześniejszego, z tą różnicą, że tym razem zadanie typera polega na wytypowaniu, czy dany zespół będzie wykonywał więcej, czy mniej rzutów rożnych niż linia zaproponowana przez bukmachera (np. gospodarze ponad 6,5 rzutów rożnych).
 • Pierwszy/ostatni rzut rożny w meczu - na pierwszy rzut oka jest to szalenie prosty zakład. Aby kupon był zwycięski wystarczy przewidzieć, który zespół będzie wykonywał pierwszy/ostatni rzut rożny w meczu (np. pierwszy corner dla gości).
 • Rzuty rożne przedziały - tutaj również zadanie typera polega na przewidzeniu ilości rzutów rożnych, natomiast gracz ma o tyle łatwiej, że wystarczy aby podał jeden z dostępnych przedziałów (np. suma rzutów rożnych zmieści się w przedziale 10-12).
 • Handicapy rzutów rożnych - ciekawa alternatywa zakładów, zwłaszcza dla typerów posiadających sporą wiedzę na temat poszczególnych drużyn. Spodziewając się sporej przewagi jednego z zespołów gracz może wytypować, że będzie wykonywał on znacznie więcej cornerów od swojego rywala (np. gospodarze będą mieli min. 4 cornery więcej od gości).
 • Parzyste/nieparzyste - będąc zupełnie szczerym nie do końca wiemy, co kieruje typerami obstawiającymi taki zakład i nie dostrzegamy większej różnicy od chociażby ruletki. Zadanie typera polega na przewidzeniu, czy suma rzutów rożnych w danym meczu będzie parzysta, czy nieparzysta (np. wynik 8:2 w cornerach oznacza, że poprawnym typem jest parzysta).
 • Pierwsza/druga połowa - praktycznie każdy z ww. rynków zakładów można również odnieść do pierwszej lub drugiej połowy (np. gospodarze będą mieli o dwa rzuty rożne więcej od gości w pierwszej połowie).

Legalni bukmacherzy - oferta na rzuty rożne

Co zupełnie zrozumiałe oferta zakładów na rzuty rożne proponowana przez poszczególne firmy bukmacherskie w Polsce różni się od siebie dość zauważalnie. Jedni bukmacherzy poświęcają sporo uwagi temu rynkowi, podczas gdy w innych serwisach znajdziecie kursy wyłącznie na podstawowe opcje.

Fortuna - sporo kursów na rzuty rożne

Powodów do narzekań nie mają typerzy, którzy zdecydowali się na rejestrację konta u bukmachera Fortuna. Ten bukmacher od zawsze słynął z bogatej oferty zakładów na piłkę nożną, ale i na rzuty rożne. Znajdziecie tam kursy m.in. na ogólną sumę rzutów rożnych zarówno w całym meczu, jak i poszczególnych połowach, ilość cornerów obu zespołów, a także drużynę, która okaże się górą w tym elemencie gry.

Oferta na rzuty rożne w Fortunie

Lekki minus stawiamy przy Fortunie za to, że będąc na podstronie danego meczu nie da się przejść bezpośrednio do zakładów na rzuty rożne, ale trzeba po prostu ręcznie scrollować całą ofertę. To dosyć niewygodne i warto by to poprawić w przyszłości.

forBET - solidna oferta rzutów rożnych

Zaczynamy od naszym zdaniem małej wady. W przypadku forBET podobnie jak w Fortunie również nie można wybrać w panelu danego meczu zakładów wyłącznie na rzuty rożne. Można to uczynić krok wcześniej, ale wówczas dostajemy podgląd wszystkich rynków dotyczących cornerów w całej wybranej lidze (np. Serie A). Przy okazji konkretnego meczu musimy więc ręcznie odszukać kursy na rzuty rożne.

Lista opcji zakładów na cornery od bukmachera forBET prezentuje się właściwie podobnie do tej, jaką znajdziemy na stronie Fortuny, natomiast odnosimy wrażenie, że forBET oferuje nieco więcej linii na poszczególne rynki, a ten fakt powinien mieć znaczenie dla graczy, którzy celują w wyższe kursy.

Betfan - mnóstwo opcji zakładów na rzuty rożne

Na spore pochwały zasługuje również bukmacher Betfan. Oferta zakładów Betfan dotyczących cornerów prezentuje się lepiej niż solidnie i każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Mamy zatem kursy na zespół, który będzie wykonywał więcej rzutów rożnych, mamy sporo linii ponad/poniżej oraz kursy na sumę rogów poszczególnych drużyn.

Zakłady na rzuty rożne w Betfan

Oddsmakerzy Betfan nie byliby sobą, gdyby nie dodali jakiegoś freaka. Tym razem możemy przykładowo obstawić, że w całym meczu nie będzie ani jednego rogu po kursie… 100.000! Spory plus również za to, że będąc w panelu zakładów konkretnego meczu za pomocą jednego buttona możemy przenieść się bezpośrednio do zakładów na rzuty rożne. To olbrzymie udogodnienie!

Superbet - sporo do poprawy

Na tle konkurentów blado prezentuje się oferta zakładów na rzuty rożne od bukmachera Superbet. Jedyne kursy jakie odnaleźliśmy to kilka linii ponad/poniżej i… to właściwie wszystko. Jeśli Waszą specjalnością są zakłady bukmacherskie na rzuty rożne, to prawdopodobnie bukmacher Superbet nie powinien być dla Was pierwszym wyborem.

STS - bogata oferta zakładów na rzuty rożne

Spore brawa należą się w tym miejscu jednemu z liderów na rynku zakładów sportowych w Polsce, bukmacherowi STS. Oferta zakładów na rzuty rożne od tego legalnego operatora prezentuje się naprawdę bardzo solidnie i każdy typer znajdzie w niej coś dla siebie.

Mamy zatem mnóstwo linii ponad/poniżej, sporo kursów na kornery poszczególnych drużyn oraz przedziały w jakich zamknie się suma rzutów rożnych w danym meczu. Z pustymi rękami nie odejdą również specjaliści od handicapów na rzuty rożne, natomiast małe zastrzeżenie mamy co do samego odszukania interesujących nas kursów. Podobnie jak chociażby w przypadku Fortuny tak również w STS istnieją filtry, jednak mają one zastosowanie wyłącznie do wszystkich meczów danej ligi, a nie do konkretnego spotkania.

Totolotek - solidne zakłady na rzuty rożne

Całkiem przyzwoicie prezentują się zakłady na rzuty rożne od bukmachera Totolotek. Gracze Totolotka odnajdą kursy na większość popularnych opcji zakładów, a plusem jest spora liczba linii na poszczególne rynki.

Tradycyjnie już brak filtra przenoszącego nas do zakładów dotyczących cornerów w danym meczu, ale do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Betclic - mistrzowska oferta na zakłady na rzuty rożne

Nie sugerujcie się tym, że dopiero na końcu wspominamy o ofercie na cornery od legalnego bukmachera Betclic. Wszystko jest tutaj na swoim miejscu i absolutnie nie ma się do czego przyczepić!

Zakłady na rzuty rożne w Betclic

Wszystkie najważniejsze opcje zakładów, sporo linii na poszczególne rynki, zakłady na pierwszą i drugą połowę, kursy na poszczególne zespoły, itd. Mało tego! Wreszcie doczekaliśmy się filtrów przenoszących nas błyskawicznie do zakładów na rzuty rożne w konkretnym meczu, co sprawia, że w naszym teście legalnych bukmacherów z najlepszą ofertą zakładów na rzuty rożne Betclic otrzymuje od nas bardzo wysoką notę.

Zakłady na rzuty rożne - najlepsze kursy

Którzy legalni bukmacherzy oferują najlepsze kursy na rzuty rożne? Bogata oferta, sporo rynków zakładów i kursów na poszczególne linie to jedno. Dobrze jednak, jeśli bukmacher nie pobiera zbyt wysokiej marży nie tylko na piłkę nożną ogółem, ale i na zakłady dotyczące rzutów rożnych.

Na potrzeby naszego testu sprawdziliśmy marżę pobieraną przez legalne serwisy w Polsce przy okazji zakładów na cornery.

Bukmacher  Marża na zakłady na rzuty rożne 
Fortuna 8.69%
forBET 9.08%
Betfan 8.97%
Superbet 8.47%
STS 7.24%
Totolotek 8.17%
Betclic 7.71%

Jak na dłoni widzimy, którzy bukmacherzy wypadli najlepiej w naszym teście. O ile trzeba uczciwie przyznać, że dla zakładów na rzuty rożne żaden bukmacher nie pobiera jakiejś kolosalnej marży, to w przypadku serwisów Betclic oraz STS prezentuje się ona naprawdę dobrze, co w połączeniu z dobrą ofertą zakładów daje nam odpowiedź na pytanie, u których legalnych bukmacherów w Polsce warto obstawiać zakłady bukmacherskie na rzuty rożne.

Gdzie obstawiać rzuty rożne? Bukmacherzy STS, Betclic i Fortuna są najlepszym wyborem.

Zakłady na rzuty rożne - wady i zalety

Tak jak wszystkie inne rodzaje kursów, tak również zakłady na rzuty rożne posiadają swoje plusy i minusy, które warto poznać zanim zabierzemy się za ich obstawianie.

Główna zaleta jest taka, że o ile piłka nożna to absolutnie najpopularniejszy rynek zakładów w ofercie każdego bukmachera, to pomimo stale rosnącego zainteresowania rzuty rożne już takim nie są. Co to oznacza z punktu widzenia typera? A no to, że kursy nie zawsze będą dobrze zweryfikowane przez sporą liczbę graczy, a co za tym idzie na porządku dziennym zdarzały się będą pomyłki bukmacherów. Wytrawne oko doświadczonego typera błyskawicznie je wychwyci.

Na plus należy zapisać również całkiem solidną ofertę zakładów na rzuty rożne u większości legalnych bukmacherów w Polsce, a także - jak przed momentem ustaliliśmy - nie najgorsze kursy. Za zaletę poczytujemy również fakt, że w zdecydowanej większości przypadków kursy na rzuty rożne są dwu-, a nie trzydrogowe. To z pewnością spore ułatwienie z punktu widzenia gracza, gdyż przynajmniej w teorii szansa na powodzenie zakładu wynosi 50%.

W końcu zakłady na rzuty rożne niosą za sobą sporą porcję emocji, a doskonale wiemy, że dla wielu z was adrenalina, jaka towarzyszy stawianiu kuponów u bukmachera jest równie ważna, co ewentualne wygrane. Ileż to już razy byliśmy świadkami sytuacji, że przez kilkanaście minut nie obejrzeliśmy ani jednego kornera i nasz kupon wydawał się na 100% przegrany, podczas gdy później w ciągu paru minut zawodnicy wykonywali kilka rzutów rożnych z rzędu, a my mogliśmy się cieszyć ze sporej wygranej?!

I to co dla jednych z Was będzie sporą zaletą, dla innych typerów będzie oznaczało olbrzymią wadę zakładów na rzuty rożne. Będąc zupełnie uczciwym nie są one najbardziej przewidywalną opcją zakładów pod słońcem i czasem pomimo najlepszej analizy kupon okazuje się niestety przegrany. Istnieje natomiast kilka rad i wskazówek, dzięki którym Wasze szanse na zwycięski typ będą znacznie większe. Ale o tym za moment.

Jak obstawiać zakłady na rzuty rożne?

Wielu z Was wydaje się, że wie jak obstawiać rzuty rożne, natomiast czy rzeczywiście tak się dzieje? Czy Wasze kupony dotyczące cornerów są częściej podświetlone na zielono, czy na czerwono? Jeśli w Waszej historii zakładów dominuje ten drugi kolor, to sprawdźcie kilka naszych trików, dzięki którym łatwiej będzie Wam stworzyć zwycięski kupon.

Przede wszystkim radzimy odrzucić błędne myślenie, że w niektórych ligach obserwujemy znacznie więcej rzutów rożnych niż w pozostałych. Mecz meczowi nierówny i takie ogólnikowe myślenie nie przyniesie Wam sukcesu.

Utarło się na przykład, że w Anglii oglądamy róg za rogiem, a linia cornerów wystawiona na cały mecz zostaje pokryta jeszcze przed przerwą. Bzdura! Czasy angielskich drwali i futbolu na zasadzie kick and run dawno minęły, a w Premier League pracuje mnóstwo menedżerów spoza Wielkiej Brytanii i obecnie futbolówka znacznie częściej toczy się po murawie, niż lata nad głowami zawodników, zaś najlepszym dowodem na to niech będzie fakt, że średnia rzutów rożnych w Premier League jest tylko minimalnie wyższa od tej, jaką obserwujemy w polskiej Ekstraklasie.

Przy obstawianiu zakładów warto przeanalizować statystyki rzutów rożnych grających drużyn. Są drużyny, które swoim stylem gry mają wyraźną tendencję do powodowania większej liczby rzutów rożnych. Poniżej 10 drużyn z największą średnią liczbą rzutów rożnych w 2024 roku. Statystyki z serwisu fctables.com.

Drużyna Średnia rzutów rożnych w meczu Średnia drużyny Średnia drużyny przeciwnika
Lech Poznań (Polska) 13.43 7.43 6.00
Al-Ain (ZEA) 12.46 6.85 5.62
Sandhausen (Niemcy) 12.22 5.94 6.28
Austria Wiedeń (Austria) 12.21 4.93 7.29
SC Heerenveen (Holandia) 12.21 4.74 7.47
Wisła Kraków (Polska) 12.14 5.93 6.21
Accrington Stanley (Anglia) 12.10 5.20 6.90
Al-Wasl (ZEA) 11.92 5.77 6.15
Almere City FC (Holandia) 11.71 6.86 4.86
Sturm Graz (Austria) 11.57 5.36 6.21

Czy warto celować w wysokie kursy? I tak i nie. Z jednej strony trafienie kuponu z wysokim kursem to szansa na fajną wygraną, z drugiej jednak bukmacherzy dobrze obliczyli, że skrajnie niskie lub skrajnie wysokie wyniki rzutów rożnych w meczach należą do rzadkości. Najczęściej suma cornerów zamyka się w przedziale 8-11, natomiast wyniki poniżej 5 oraz powyżej 13/14 rzutów rożnych (a o takich mówimy mając na myśli wysokie kursy) nie są jednak na porządku dziennym i warto mieć to na uwadze.

Jeśli już musicie celować w wysokie kursy to znacznie łatwiej będzie Wam to zrobić podczas obstawiania zakładów na żywo. Obserwując dane spotkanie live z łatwością dostrzeżecie, że zawodnicy ryzykują nieco bardziej niż zwykle, a piłka przenosi się spod jednego pola karnego pod drugie z pominięciem linii środkowej. Jeśli dodatkowo oba zespoły grają skrzydłami i często dośrodkowują to wówczas warto pokusić się o wytypowanie wysokiej linii rogów.

Następna zaleta obstawiania rzutów rożnych na żywo jest taka, że istnieją scenariusze, przy których kolejne kornery są znacznie bardziej prawdopodobne. Przykład? Zdecydowany faworyt przegrywa (mamy na myśli faworytów typu Manchester City, Bayern lub PSG u siebie). Wiadomo, że mocna drużyna zepchnie słabeusza pod własne pole karne, a jeśli szybko nie wpadnie gol to kolejne rzuty rożne będą kwestią czasu.

Dobrą okazją do szukania wartościowych kursów na rzuty rożne są także rewanże dwumeczów (np. w Lidze Mistrzów). Jeśli kwestia awansu pozostaje sprawą otwartą, to wiadomo, że z każdą minutą zawodnicy obu drużyn będą ryzykować coraz bardziej, a im więcej miejsca na boisku tym łatwiej o kolejne cornery.

No właśnie. Jeśli mamy do wyboru, to jesteśmy znacznie większymi zwolennikami typowania ogólnej liczby rzutów rożnych w meczu, niż obstawiania sumy rogów poszczególnych drużyn. Taka taktyka wydaje nam się znacznie skuteczniejsza, gdyż wychodzimy wówczas z założenia, że obie drużyny pracują na nasz sukces i nie zaprzątamy sobie głowy tym, dla kogo będzie następny rzut rożny, tylko po prostu trzymamy kciuki, aby piłka jak najczęściej ustawiana była w pobliżu chorągiewki.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/zaklady-na-rzuty-rozne-234

Oceń ten tekst

Podobne artykuły