Zamknięcie konta u bukmachera

Ocena 2.89/177 głosów
Zamknięcie konta u bukmachera

Na naszym portalu głównie poruszamy kwestie związane z rejestracją konta u bukmachera oraz różnymi aspektami samej gry i obstawiania zakładów bukmacherskich. Ale przecież może się zdarzyć, że ktoś będzie chciał takie konto...zamknąć.

Jak zatem usunąć konto u bukmachera? Czy jest to możliwe zamknięcie konta? Jakie kroki należy wykonać? Czy rzeczywiście nasze dane znikną na stałe z bazy bukmachera?

 1. Jak zamknąć konto u bukmachera?
 2. Jak zamknąć konto u konkretnego legalnego bukmachera?
 3. Jak zamknąć konto w Betclic?
 4. Jak zamknąć konto w Betfan?
 5. Jak zamknąć konto w eToto?
 6. Jak zamknąć konto w eWinner?
 7. Jak zamknąć konto w forBET?
 8. Jak zamknąć konto w Fortunie?
 9. Jak zamknąć konto w LV BET?
 10. Jak zamknąć konto w PZBuk?
 11. Jak zamknąć konto w STS?
 12. Jak zamknąć konto w TOTALbet?
 13. Jak zamknąć konto w Totolotku?
 14. Zamknięte konto a dane osobowe
 15. Zamknięcie konta i ponowne otwarcie

Decyzja o zamknięciu i usunięciu konta u bukmachera może być podyktowana różnymi przyczynami. Są osoby które po prostu straciły zapał czy chęć do gry. Nie mają czasu na dobre analizy, tym samym wyszukiwanie odpowiednich zakładów i poprawne typowanie.

Często zdarza się, że w życiu następuje jakiś przełomowy moment, który zmienia dotychczasowy styl życia czy nawet zainteresowania. Zmiana pracy czy pojawienie się dziecka mogą sprawić, że zamiłowanie do piłki nożnej z oglądania kilku meczów w całym tygodniu ogranicza się do dwóch spotkań Ligi Mistrzów, a subskrypcja Przeglądu Sportowego czy Piłki Nożnej zostaje anulowana, gdyż brak czasu i tak uniemożliwia ich czytanie. W życiu każdego człowieka co jakiś czas następuje tzw. zmiana priorytetów i to jest oczywiście normalne. Może w konsekwencji spowodować także właśnie rezygnację z rozrywki, jaką są zakłady bukmacherskie. To oczywiście tylko jeden z możliwych powodów chęci zamknięcia zarejestrowanego wcześniej konta u bukmachera.

Są również osoby, które zniechęcają się do korzystania z usług legalnych bukmacherów z powodu ciągłych porażek. Te z kolei mogą mieć różną przyczynę – od w/w braku czasu i niedostatecznego zaangażowania w typowanie poprzez zwykły brak szczęścia. Zła passa, której końca nie widać, a początku nie można sobie nawet przypomnieć, może być bardzo irytująca. A jeśli dodatkowo straty zaczynają coraz bardziej przewyższać zyski i kumulują się w spore sumy, to staje się tym bardziej dokuczliwa. Zwłaszcza, jeśli dana osoba nie traktuje zakładów bukmacherskich tylko jako rozrywki czy źródła dodatkowych emocji podczas meczów.

W skrajnych przypadkach niektórzy sami zauważają, że zakłady bukmacherskie zaczynają być dla nich coraz bardziej wciągające. Zaniedbują bliskich, codzienne zadania czy nawet pracę bądź naukę. Być może nawet widzą również pierwsze symptomy uzależnienia i problemy z hazardem.

Bez względu na to, jakie są przyczyny zamknięcia konta u bukmachera, jeśli tylko wynikają z wewnętrznego przekonania o słuszności tej decyzji, są oznaką rozsądku i warto je przynajmniej przeanalizować.

Jak zamknąć konto u bukmachera?

U każdego legalnego bukmachera procedura zamknięcia konta może się nieznacznie różnić, jednak każdy z nich musi posiadać taką opcję. Najczęściej pierwszym krokiem w takim przypadku jest przesłanie wiadomości mailowej do odpowiedniego działu. Należy w niej przede wszystkim podać swoje dane, określone przez bukmachera. Można również podać przyczyny zamknięcia konta, ale nie trzeba. To tylko gest dobrej woli, nikomu nie trzeba się tłumaczyć z rezygnacji, tak jak w przypadku zaprzestania korzystania z innych usług.

Konto powinno zostać zamknięte w ciągu 24 godzin, a użytkownik otrzyma odpowiednie potwierdzenie także drogą mailową. Prawdopodobnie na jednym z etapów może spotkać się również z sugestią skorzystania z opcji tzw. samowykluczenia, czyli zawieszenia konta na wybrany okres. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jednoznaczne z zamknięciem konta i usunięciem danych w bazie bukmachera.

Jak zamknąć konto u konkretnego legalnego bukmachera?

Poniżej przedstawiamy informacje, jak zamknąć konto u konkretnego legalnego bukmachera działającego w Polsce.

Jak zamknąć konto w Betclic?

Zaloguj się na swoje konto w Betclic i wybierz zakładkę Status Konta. Zmień status z otwartego na zamknięte oraz wybierz powód swojej decyzji. Wybranie tej opcji pozwoli Ci w przyszłości reaktywować konto. Jeśli jednak wybierzesz opcję czuję się uzależniony, wówczas konto zostanie zamknięte na stałe bez możliwości jego reaktywowania ani utworzenia nowego.

Jak zamknąć konto w Betfan?

Skontaktuj się z Biurem Obsługi Gracza, wysyłając wiadomość mailową o chęci zamknięcia konta na adres podany w dziale pomoc Betfan. W odpowiedzi otrzymasz instrukcję z dalszymi krokami. Nie wiesz jak najlepiej skontaktować się z Betfan? Na kontakt z Betfan jest kilka sposobów.

Jak zamknąć konto w eToto?

Wyślij wiadomość mailową z adresu zapisanego na Twoim koncie do działu pomocy eToto. Pracownicy poinformują Cię o zamknięciu konta. Jeśli chcesz, możesz także podać powód swojej decyzji.

Jak zamknąć konto w eWinner?

O chęci całkowitej likwidacji konta poinformuj Dział Obsługi Klienta przez komunikator Chat lub przesłanie takiej dyspozycji na adres mailowy podany w dziale Pomoc. Wiadomość musi być przesłana z tego samego adresu e-mail, z którego zarejestrowałeś konto w eWinner.

Jak zamknąć konto w forBET?

Skontaktuj się mailowo z działem Pomoc forBET. W odpowiedzi pracownicy poinstruują Cię o dalszych krokach procedury zamknięcia konta. Procedura likwidacji konta poskutuje trwałym zamknięciem dostępu do konta.

Jak zamknąć konto w Fortunie?

Z adresu e-mail, który podałeś podczas rejestracji konta w Fortunie, wyślij wniosek o zamknięcie konta na adres mailowy podany w dziale pomoc bukmachera. Twoje konto gracza zostanie trwale usunięte.

Jak zamknąć konto w LV BET?

Przejdź do zakładki Ustawienia Odpowiedzialnej Gry na swoim profilu gracza i skorzystaj z opcji samowykluczenia permanentnego. Możesz również skontaktować się w tym celu z Działem Obsługi Klienta LV BET przez czat na żywo dostępny 24/7 oraz e-mail.

Jak zamknąć konto w PZBuk?

Poinformuj o swojej chęci zamknięcia konta, kontaktując się z Punktem Obsługi Klienta na stronie PZBuk lub przez e-mail. W odpowiedzi otrzymasz informację, co należy zrobić w dalszej kolejności, by ostatecznie zamknąć konto.

Jak zamknąć konto w STS?

Prześlij wiadomość mailową na adres podany w dziale pomoc STS i podaj pierwszą oraz trzy ostatnie cyfry numeru PESEL, adres mailowy przypisany do konta online oraz opcjonalnie przyczyny zamknięcia konta. Konto zostanie zamknięte w ciągu 24 godzin, a Ty otrzymasz potwierdzenie na swoją skrzynkę mailową.

Jak zamknąć konto w TOTALbet?

Wyślij informację o chęci zamknięcia konta wraz z loginem na adres podany w dziale pomoc TOTALbet. Konto zostanie zamknięte w ciągu 48 godzin.

Jak zamknąć konto w Totolotku?

Skontaktuj się telefonicznie bądź mailowo z Biurem Obsługi Klienta Totolotka. Pracownicy bukmachera poinformują Cię, jak dokonać całkowitego zamknięcia konta.

Zamknięte konto a dane osobowe

Kwestię przechowywania danych osobowych przez bukmachera reguluje RODO oraz Ustawa o grach hazardowych. Zobowiązuje ona podmioty do ich przechowywania przez okres 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w których dokonano ich archiwizacji. A archiwizacja następuje po zamknięciu konta.

Legalni bukmacherzy przechowują dane dla celów rozpatrywania skarg oraz roszczeń związanych z korzystaniem z usług oraz dla celów archiwizacyjnych. Zgodnie z prawem, mogą je udostępniać organom Krajowej Administracji Skarbowej, co ma zapewnić prawidłową kontrolę i zapobieganie oszustwom oraz wykazanie przestrzegania przepisów przez bukmachera. Po 5 latach dane pochodzące z zamkniętego konta muszą zostać usunięte.

Zamknięcie konta i ponowne otwarcie

Człowiek ze znakiem zapytania
Po 5 latach bukmacherzy musza usunąć dane osobowe gracza.

Wiele osób może zadać sobie pytanie, czy można wznowić działanie zamkniętego konta lub otworzyć takowe kolejny raz. Oczywiście, bukmacherzy chętnie przyjmą klienta z powrotem. W tym celu zazwyczaj należy skontaktować się z obsługa klienta, która poinformuje, czy możliwe jest odblokowanie starego konta i dalsza gra.

Teoretycznie po 5 latach od likwidacji konta (przypominamy, licząc od końca roku kalendarzowego) dla bukmachera powracający użytkownik powinien być jak nowy. Wskazywałoby to, że może on otworzyć nowe konto korzystając z przywilejów dla rejestrujących się graczy takich jak bonusy powitalne.

Może się to udać, jednak będzie to zależeć od konkretnego bukmachera. Nie powinniśmy się zdziwić, jeśli któryś bukmacher odmówi takiemu „nowemu–staremu” graczowi przyznania bonusu powitalnego. Bukmacherzy zaznaczają w regulaminach, że bonus powitalny przeznaczony jest wyłącznie dla nowych graczy, którzy nie posiadali wcześniej zarejestrowanego konta i można skorzystać z niego tylko raz.

Zgodnie z prawem po 5 latach bukmacher nie może już posiadać danych z usuniętych kont użytkowników a co za tym idzie rozpoznawać ich, jako klientów korzystających już wcześniej z usług bukmacherskich. Istnieją jednak sposoby weryfikacji unikalności rejestrującego się gracza bez potrzeby posiadania jego danych osobowych w formie czytelnej.

Po okresie 5 lat dane usuniętego konta można zanonimizować poprzez hashowanie funkcją skrótu tworzącą tzw. skrót nieodwracalny. Zahashowane w ten sposób dane osobowe zostaną zamienione na niemożliwy do odszyfrowania unikalny ciąg liter i cyfr. To to właśnie te ciągi znaków reprezentujące użytkowników usuniętych kont mogą być porównywane z analogicznie wygenerowanymi ciągami dla danych nowego użytkownika. Jeżeli skrót danych „Imię + Nazwisko + PESEL” nowo rejestrującego się gracza znajduje się w bazie skrótów użytkowników z zamkniętymi kontami wtedy bukmacher może potraktować nowego użytkownika jako powracającego gracza i wykluczyć bo z bonusów powitalnych.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/zamkniecie-konta-u-bukmachera-186

Oceń ten tekst

Podobne artykuły