Zakład bez remisu - jak obstawiać?

Ocena 3.91/45 głosów
Zakład bez remisu - jak obstawiać?

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych pęka w szwach, zaś lista dostępnych opcji zakładów jest tak długa, że zwłaszcza mniej doświadczeni typerzy mogą się pogubić.

Właśnie z myślą o Was postanowiliśmy napisać ten poradnik typera, w którym krok po krok wyjaśnimy czym jest Zakład Bez Remisu, sprawdzimy jakie wady i zalety posiada, którzy legalni bukmacherzy w Polsce oferują kursy na zakłady Draw No Bet, a także podpowiemy Wam jak obstawiać Zakład Bez Remisu.

Czym jest Zakład Bez Remisu?

Nie ma nic gorszego, niż zwycięski kupon, który ostatecznie ląduje w koszu z powodu bramki straconej w doliczonym czasie gry! Ileż to już razy byliście niemal pewni powodzenia i zastanawialiście się na co przeznaczycie wygraną, a tymczasem kuriozalny gol w ostatniej akcji meczu sprawił, że te marzenia trzeba było nieco odłożyć w czasie?!

Na szczęście istnieje sposób, aby temu skutecznie zaradzić i nie drżeć o swoje środki zainwestowane w kupon aż do ostatnich sekund. Ten problem nie dotyczy bowiem graczy, którzy decydują się na obstawienie Zakładu Bez Remisu, albo jak kto woli Draw No Bet. Co to znaczy?

Zakład Bez Remisu polega na tym, że gracz musi wytypować zwycięzcę danego meczu. Jeśli będzie miał rację, wówczas wygrana należy do niego. Natomiast jeśli spotkanie zakończy się remisem, wtedy otrzyma zwrot całości stawki zainwestowanej w kupon.

Jak działa zakład bez remisu? Przykładowo - typer obstawił zakład Draw No Bet (DNB), w którym przewiduje, że Sampdoria pokona Udinese. Jeśli tak się faktycznie stanie i Sampdoria wygra to spotkanie np. 1:0, to kupon jest zwycięski i gracz może odebrać wygraną. Jeśli jednak mecz zakończy się wynikiem 0:0, wówczas typer nie traci swoich środków, lecz 100% stawki wraca na jego konto. Jedyny wynik, w przypadku którego gracz traci całość stawki to dowolne zwycięstwo Udinese.

Czego najczęściej dotyczą zakłady DNB? Bukmacherzy zazwyczaj udostępniają kursy na Zakład Bez Remisu w przypadku gier zespołowych, w których jednym z potencjalnych wyników jest remis. Rzecz jasna dominuje tutaj rynek zakładów piłkarskich, natomiast równie dobrze może być to piłka ręczna lub hokej na lodzie.

Zakład Bez Remisu, a zakład podwójna szansa

Czym różni się Zakład Bez Remisu od Podwójnej Szansy? Wielu mniej doświadczonych typerów często myli Zakład Bez Remisu z kursami na Podwójną Szansę (1X/X2). Tymczasem, pomimo że oba zakłady na pierwszy rzut oka wyglądają dość podobnie, to różnica pomiędzy nimi jest całkiem spora.

Chodzi o sposób rozliczania kuponu w momencie, kiedy spotkanie zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym. Zakład Bez Remisu daje co prawda szansę na wyższą wygraną w przypadku pozytywnego scenariusza, jednak przy remisie otrzymujemy “tylko” zwrot zainwestowanej stawki.

forBET - remis nie ma zakładu
Remis - nie ma zakładu (remis=zwrot) u bukmachera forBET. Gdy spotkanie zakończy się remisem, bukmacher zwraca Ci stawkę.

Zakład Podwójna Szansa z kolei oznacza być może nieco niższą, natomiast znacznie bardziej prawdopodobną wygraną. Sprawdźmy, jak prezentują się kursy na poszczególne zakłady w trzech różnych wariantach.

 1. Mecz dwóch wyrównanych zespołów - jako przykład wzięliśmy starcie Aston Villi z Arsenalem. Bukmacher oferuje następujące kursy:
  • 1X2 - Aston Villa 2.60 - remis 3.55 - Arsenal 2.60
  • Podwójna Szansa - Aston Villa/remis 1.50 - remis/Arsenal 1.50
  • DNB - Aston Villa 1.85 - Arsenal 1.85

  Widzimy jak na dłoni, że Zakład Bez Remisu (DNB) jest tutaj całkiem opłacalny, a kurs na niego bardzo przyzwoity.

 2. Mecz z “lekkim” faworytem - jako przykład mecz Juventusu z Romą. Oto kursy zaproponowane przez bukmachera:
  • 1X2 - Juve 1.77 - remis 4.00 - Roma 4.30
  • Podwójna Szansa - Juve/remis 1.23 - remis/Roma 2.05
  • DNB - Juve 1.32 - Roma 3.10

  Tutaj różnice kursowe pomiędzy oboma zespołami są już wyraźnie zauważalne, natomiast to na co warto zwrócić uwagę, to stosunkowo niewielka różnica pomiędzy opcją 1X i Juve DNB, co sprawia, że ten ostatni zakład nie jest zbyt opłacalny.

 3. Mecz ze zdecydowanym faworytem - za przykład posłuży nam starcie Herthy z Bayernem Monachium. Kursy zaproponowane przez bukmachera prezentują się następująco:
  • 1X2 - Hertha 8.20 - remis 6.00 - Bayern 1.32
  • Podwójna szansa - Hertha/remis 3.30 - remis/Bayern 1.09
  • DNB - Hertha 5.80 - Bayern 1.10

  Tutaj różnice kursowe pomiędzy oboma zespołami są już kolosalne, natomiast to na co zwracamy uwagę, to minimalna różnica pomiędzy opcjami X2 i DNB Bayern. Ten ostatni zakład wydaje się kompletnie nieopłacalny i zakładając, że Bayern tego meczu nie przegra, znacznie lepiej obstawić po prostu X2 - wygrana będzie niemalże taka sama, zaś szansa na zwycięski kupon znacznie większa.

Zakład Bez Remisu, a handicapy azjatyckie

To co zaraz napiszemy dla jednych z Was będzie “oczywistą oczywistością”, natomiast nie możemy wykluczać, że ten poradnik czytają również gracze stawiający dopiero pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich.

Zakład Bez Remisu to dokładnie to samo co handicap azjatycki AH (0). Natomiast warto mieć z tyłu głowy, że zupełnie nie wiedzieć czemu bardzo często bukmacherzy oferują zauważalnie wyższy kurs na opcję AH (0) niż DNB. Miejcie to na uwadze, a być może uda Wam się obstawić wartościowy zakład z jeszcze wyższym kursem.

Draw No Bet - wady i zalety

Zakłady Draw No Bet posiadają swoje plusy, mają rzecz jasna również słabsze strony. Poniżej postaramy się przedstawić Wam zarówno jedne, jak i drugie.

Główną zaletą, jaką posiada Zakład Bez Remisu jest ubezpieczenie kuponu na wypadek podziału punktów. Co by nie mówić to olbrzymi handicap z punktu widzenia gracza, który umiejętnie zastosowany pozwala na znacznie większą stabilizację budżetu przeznaczonego na grę u bukmachera.

Generalnie poziom sportu (a piłki nożnej w szczególności) bardzo się wyrównał i praktycznie nie ma dnia, abyśmy nie słyszeli o wpadce faworyta w meczu z teoretycznie słabszym rywalem. Opcja Draw No Bet w przypadku remisu sprawia, że co prawda kupon nie jest zwycięski, natomiast gracz nie traci środków i może je przeznaczyć na kolejny kupon. Kto wie? Być może wówczas dopisze mu nieco więcej szczęścia.

Betfan - zakład bez remisu
Zakład bez remisu (remis=zwrot) u bukmachera Betfan. Należy wytypować zwycięzcę spotkania. W przypadku remisu nastąpi zwrot stawki.

Zakład Bez Remisu to niemała szansa na sporą wygraną. Przyjmując, że większość typerów obstawiających pojedyncze zakłady single celuje w kursy ok. 1.80 można założyć, że nieco większą szansę ma zakład DNB, niż identyczny kurs na “czyste” zwycięstwo którejś z drużyn bez podpórki.

Teoretycznie bowiem, w przypadku Draw No Bet mamy tylko dwie, a nie trzy opcje zakładu, jak ma to miejsce przy klasycznym zakładzie 1X2, a zatem w teorii nasze szanse powodzenia rosną z 33% do aż 50%. Sami przyznacie, że to całkiem sporo.

Mniej doświadczeni typerzy zastanawiają się, czy na wielokrotnym kuponie AKO można umieścić kilka Zakładów Bez Remisu. Oczywiście, że tak i jeśli właśnie popularne “taśmy” są Waszą specjalnością to jest to nawet całkiem rozsądne.

Podpórka w postaci zwrotu stawki na wypadek remisu sprawia, że dany typ na kuponie zostanie rozliczony po kursie 1.00, czyli de facto tak, jakby go w ogóle nie było, natomiast cały kupon ma nadal szanse na powodzenie.

Tyle o zaletach. A ewentualne wady? Hmmmm… będąc zupełnie szczerym, to jedyne co nam przychodzi do głowy to nieco niższe kursy, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych zakładów 1X2.

Tak, zgadza się. W przypadku opcji DNB kursy prezentują się mniej okazale, natomiast coś za coś. Takie zakłady mają znacznie większą szansę powodzenia, więc oczywiste, że i kurs musi być skromniejszy.

Jak skutecznie obstawiać Zakład Bez Remisu?

Podobnie jak w przypadku pozostałych opcji, tak również Zakład Bez Remisu nie posiada pewnego na 100% przepisu na to, aby każdy kupon był zwycięski. Istnieje jednak kilka wskazówek, dzięki którym w maksymalnie optymalny sposób można wykorzystać ten rynek zakładów. Jak stosować zakład bez remisu (remis=zwrot)?

Przede wszystkim zapomnijcie o kursach rzędu 1.10 - 1.20. Na takie kursy nie spojrzy żaden szanujący się typer i nie ma w nich najmniejszego value. Wystarczy spojrzeć na wspomniany przez nas chwilę wcześniej mecz Herthy z Bayernem.

Bukmacher płaci zaledwie 1.10 za wygraną Bayernu i aż 5.80 za triumf Herthy (oczywiście z uwzględnieniem opcji DNB - zwrot w przypadku remisu). A teraz policzcie szybko, ile razy Wasz ewentualny typ na Bayern musiałby się okazać poprawny, aby przyniósł profit równy temu, jaki przyniesie jeden trafiony kupon na zwycięstwo Herthy. A sami doskonale wiecie, jak często obserwujemy wpadki faworytów.

Stąd też bierze się nasza strategia dotycząca Zakładów Bez Remisu, a mianowicie szukamy zespołów z drugiego szeregu, które stosunkowo rzadko zaznają goryczy porażki. Przykładowo - istnieje mnóstwo ekip ze środka tabeli, na które mało kto stawia, a które w szczególności na własnym terenie potrafią napsuć sporo krwi nawet zdecydowanym faworytom.

Fortuna - spotkanie bez remisu
Spotkanie bez remisu u bukmachera Fortuna. Zakład na zwycięstwo drużyny, w przypadku remisu zakład zostanie zwrócony.

Prześledźcie topowe ligi piłkarskie. Czy naprawdę faworyci wygrywają bez trudu z każdym i wszędzie? Nie! Niejednokrotnie zdarza im się toczyć twarde boje z przeciętnymi rywalami, dlatego value jest zdecydowanie po stronie underdogów.

Kolejna ciekawa strategia na zakłady DNB to wspomniane przed momentem wielokrotne kupony AKO. I wcale nie mamy tu na myśli niekończących się taśm złożonych z kilkunastu spotkań, lecz zamiast tego można odnaleźć dwie drużyny, które rzadko przegrywają na własnym terenie i obstawić ich zwycięstwa przy założeniu, że remis to zwrot stawki. Przykładowo - 1.40 x 1.40 ⇒ 1.96, a to już całkiem solidny kurs.

Zakład Bez Remisu u legalnych bukmacherów

Polscy bukmacherzy już od dawna nie mają powodów do wstydu przed swoimi bardziej rozpoznawalnymi konkurentami o zasięgu globalnym, dlatego nie może dziwić fakt, że praktycznie każdy z nich oferuje wszystkie najważniejsze opcje zakładów, z Draw No Bet włącznie.

Należy jednak pamiętać, że niemalże każdy legalny serwis ma swoją nazwę na ten rynek zakładów i warto je poznać, aby uniknąć rozczarowania na skutek pomyłki.

 • Fortuna Spotkanie Bez Remisu - legalny bukmacher Fortuna ma oczywiście w swojej ofercie kursy Draw No Bet i nazwał je Spotkanie Bez Remisu. Mecze bez remisu w Fortunie one dostępne na praktycznie każde, nawet te mniej popularne rynki, natomiast dostrzegliśmy lekką niedogodność. Otóż w przypadku topowych spotkań, gdzie kursów jest bardzo dużo, opcja Spotkanie Bez Remisu jest umieszczona na dość dalekiej pozycji, co nie jest do końca komfortowe z punktu widzenia typera.
 • forBET Remis - Nie Ma Zakładu - kursów DNB nie może oczywiście zabraknąć na stronie innego giganta branży bukmacherskiej w Polsce, czyli serwisu forBET. Bardzo podoba nam się fakt, że są one mocno wyeksponowane, gdyż zajmują wysokie, trzecie miejsce na liście opcji zakładów dostępnych na dany mecz. forBET ten rynek zakładów nazwał Remis - Nie Ma Zakładu (Remis=Zwrot).
 • Betfan Zakład Bez Remisu - na stronie bukmachera Betfan nie mamy żadnych kombinacji, a opcja Zakład Bez Remisu nazywa się tak jak powinna, czyli… Zakład Bez Remisu (Remis=Zwrot). Podoba nam się to, że po raz kolejny bukmacher mocno stawia na ten rynek i jest on dostępny jako trzeci od góry.
 • Superbet Zakład Bez Remisu - kolejny legalny bukmacher Superbet również nazywa ten rynek zakładów tak jak należy i za to spory plus. Lekki minus natomiast za to, że należy przewinąć sporo innych kursów, aby odszukać Zakład Bez Remisu, a przy samych kursach zapis jest nieco skomplikowany (DNB 1, DNB 2, I DNB 1 oraz I DNB 2 - te dwa pierwsze dotyczą zakładów na cały mecz, zaś dwa ostatnie na pierwszą połowę).
 • STS Zakład Bez Remisu - wszystko jest na swoim miejscu w przypadku bukmachera STS. Rynek został nazwany Zakład Bez Remisu i znajduje się na trzeciej pozycji. Nic dodać, nic ująć.
 • Etoto Remis=Zwrot - żadnych zastrzeżeń nie mamy również w przypadku innego legalnego bukmachera Etoto. Opcja Remis=Zwrot także zajmuje trzecie miejsce na liście zakładów i każdy odnajdzie ją bez problemu.
 • Betclic Remis - Zwrot - podobnie swój zakład nazwał inny legalny bukmacher, a mianowicie Betclic. Remis - Zwrot zajmuje czołowe miejsce na liście dostępnych opcji.
 • TOTALbet Remis - Nie Ma Zakładu - legalny bukmacher TOTALbet nazwał ten rynek kursów Remis - Nie Ma Zakładu i umieścił go na jednym z czołowych miejsc.
 • eWinner Zakład Bez Remisu - w eWinner klasyka - Zakład Bez Remisu i trzecia pozycja po rynkach 1X2 i Podwójna Szansa.
 • PZBuk Remis - Nie Ma Zakładu - bukmacher PZBuk nazwał ten rynek Remis - Nie Ma Zakładu, natomiast drobna uwaga - naszym zdaniem jest za daleko na liście dostępnych opcji.
 • LV Bet Remis - Zwrot - takie kursy odnajdą rzecz jasna klienci legalnego bukmachera LV Bet. Po raz kolejny, według nas opcja Remis - Zwrot jest zbyt daleko, co jest dosyć niewygodne.

FAQ Zakład bez remisu - jak obstawiać?

Kto pyta, nie błądzi. Ty pytasz - my odpowiadamy!

 • Co to jest Zakład Bez remisu?

  Zakład bez remisu to w największym skrócie rodzaj zakładu, w którym typer obstawia zwycięstwo którejś z drużyn, zaś jeśli mecz zakończy się remisem, wówczas całość stawki zainwestowanej w dany kupon pojawi się z powrotem na jego koncie gracza.

 • Którzy polscy bukmacherzy proponują kursy na Zakład Bez Remisu?

  Tego rodzaju kursy znajdziecie na stronie każdego legalnego bukmachera w Polsce. Należy jednak pamiętać, że w zależności od bukmachera może on się różnie nazywać. Czasem będzie to Zakład Bez Remisu, innym razem Remis=Zwrot, a jeszcze innym Spotkanie Bez Remisu lub Remis - Nie Ma Zakładu.

 • Czy Zakład Bez Remisu i Podwójna Szansa to ten sam zakład?

  Nie, to dwa różne zakłady, gdyż w przypadku Podwójnej Szansy typer otrzymuje wygraną nawet w przypadku remisu, podczas gdy Zakład Bez Remisu oznacza zwrot stawki w przypadku wyniku nierozstrzygniętego.

 • Czy Zakład Bez Remisu i AH (0) to ten sam zakład?

  Tak, jest to dokładnie ten sam zakład, tyle że w drugiej wersji jest zapisany w formie handicapu azjatyckiego (nie wszyscy legalni bukmacherzy mają w swojej ofercie azjany). Ciekawostka! Pomimo tego, że są to identyczne zakłady, to zdarza się, że kurs na opcję AH (0) jest zauważalnie wyższy od kursu na Zakład Bez Remisu.

 • Zakładając że drużyna, której zwycięstwo obstawiłem stosując zakład DNB strzeli gola na wagę zwycięstwa w dogrywce, to czy Zakład Bez Remisu jest zwycięski?

  Niestety nie. Zakład zostanie rozliczony jako zwrot, a całość stawki zainwestowanej w kupon pojawi się z powrotem na Twoim koncie gracza. Opcja Draw No Bet dotyczy jedynie wyniku po 90 minutach gry (oczywiście wraz z czasem doliczonym).

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/zaklad-bez-remisu-236

Oceń ten tekst

Podobne artykuły