Broker bukmacherski

Ocena 3.85/60 głosów
Broker bukmacherski

Zdecydowana większość typerów obstawia zakłady bezpośrednio na stronie bukmachera, ewentualnie giełdy bukmacherskiej. Korzysta z utworzonego w tym celu prywatnego konta przypisanego do swojego imienia, nazwiska, numeru dowodu i zweryfikowanego prawdziwymi danymi.

A gdyby zaszła potrzeba typowania zakładów bukmacherskich zupełnie anonimowo? Czy można obstawiać zakłady u bukmachera, nie zdradzając mu swoich danych osobowych ani adresowych?

Dzięki brokerom bukmacherskim – można!

 1. Czym jest broker bukmacherski?
 2. Co daje korzystanie z brokera zakładów?
 3. Jakich bukmacherów obsługują brokerzy?
 4. Lista brokerów bukmacherskich
 5. Jak wygląda proces zakładania konta u brokera?
 6. Czy korzystanie z brokerów jest bezpieczne?
 7. Specyfika działania agentów brokera
 8. Opłaty i metody depozytu
 9. Czy korzystać z brokerów bukmacherskich?
 10. Którego brokera wybrać?

W artykule naprzemiennie używane będą nazwy: bet broker, broker bukmacherski, broker zakładów – wszystkie one odnoszą się do serwisu pośredniczącego w zawieraniu zakładów bukmacherskich.

Czym jest broker bukmacherski?

Broker bukmacherski to firma pośrednicząca pomiędzy typerem obstawiającym zakłady a bukmacherem, który te zakłady przyjmuje. Bet broker nie jest stroną w zawieranym zakładzie, nie przyjmuje zakładów, a jedynie umożliwia zawarcie zakładu w wybranej firmie bukmacherskiej.

Co daje korzystanie z brokera zakładów?

Typowanie poprzez brokera zakładów daje graczowi szereg korzyści:

 • Anonimowość – bukmacher, u którego zawierany jest zakład, nie zna danych typera, gdyż obstawienie zakładu odbywa się poprzez anonimowe konto zarejestrowane na dane bet brokera. Dla każdego swojego klienta bet broker zakłada oddzielne anonimowe konto u bukmachera, które zarejestrowane jest na dane brokera, a dostęp do niego ma gracz.
 • Ominięcie blokady/restrykcji dla kraju – dzięki anonimowości konta założonego przez brokera typer nie musi się przejmować blokadami i restrykcjami bukmachera dotyczącymi lokalizacji lub narodowości gracza. Broker zadba o to, żeby konto u bukmachera było założone z dozwoloną u bukmachera lokalizacją. Dla brokera bukmacherskiego nie jest istotne, skąd łączy się typer, natomiast bukmacher „zna” jedynie dane brokera, a nie gracza.
 • Wiele kont u jednego bukmachera – z uwagi na anonimowość konta typer może mieć u bukmachera jedno konto na własne dane, a drugie konto na dane brokera bukmacherskiego. Po założeniu kont u kilku brokerów można tym samym założyć kilka kont u tego samego bukmachera.
 • Jedno logowanie, wielu bukmacherów – niektórzy brokerzy bukmacherscy umożliwiają z poziomu jednego „konta brokerskiego” obstawianie zakładów u kilku bukmacherów. Nie trzeba logować się każdorazowo do każdego bukmachera. Z poziomu platformy brokerskiej można zawrzeć zakład u każdego z obsługiwanych bukmacherów. Przy składaniu zakładu wybiera się bukmachera, u którego ma on zostać zawarty.
 • Zakład po najwyższym kursie – u niektórych brokerów, np. 3et, Samvo, można ustawić, aby broker przy zawieraniu zakładu sam automatycznie wybierał bukmachera oferującego w tym czasie najwyższy kurs na zdarzenie.
 • Porównanie kursów – bet broker do każdego zdarzenia wyświetli porównanie kursów dla obsługiwanych firm bukmacherskich. Przydatne jest to szczególnie przy livebettingu i szybko zmieniających się liniach. Nie ma potrzeby „skakać” po kolejnych serwisach bukmacherów, bo u brokera widać wszystkie kursy jak na dłoni.

Jakich bukmacherów obsługują brokerzy?

Bet brokerzy udostępniają głównie ofertę bukmacherów azjatyckich. Na każdej platformie brokerskiej dostępni są znani polskim graczom zagraniczni bukmacherzy oraz giełdy zakładów – firmy, które niedawno zrezygnowały ze świadczenia bezpośrednich usług graczom z polskiego rynku. W żargonie brokerskim obsługiwani bukmacherzy nazywani są lokalnymi bukmacherami, z ang. local bookies.

Brokerzy posiadają identyczne kursy i limity jak bukmacherzy, jedynym mankamentem jest mniejsza liczba zakładów na żywo.

Należy pamiętać, że broker działa w pełni legalnie i zgodnie z regulaminem każdego bukmachera, którego ofertę udostępnia. Nie należy się obawiać, że bukmacher odetnie nagle brokera wraz ze środkami gracza.

W przypadku ewentualnych problemów z lokalnym bukmacherem, np. gdy zakład zostałby anulowany lub wycofany, należy kontaktować się z supportem brokera, gdyż to broker „w imieniu typera” obstawia zakłady u obsługiwanych bukmacherów.

Lista brokerów bukmacherskich

Pomysł na sukces, żarówka
Bet broker to ciekawa alternatywa dla typerów

AsianConnect88, AsianOdds, BET-IBC, Samvo, VOdds, SportMarket, Eastbridge, 3et, MollyBet

Firma MollyBet sama w sobie nie jest brokerem i nie umożliwia otwierania kont graczy. MollyBet tworzy i udostępnia na zasadzie licencji platformę brokerską (jako whitelabel) innym firmom, takim jak SportMarket, AsianConnect w wersji AsianOdds czy BET-IBC w wersji VIP-IBC.

Jak wygląda proces zakładania konta u brokera?

Początkowy proces zakładania konta u brokera wygląda podobnie jak u zwykłego legalnego bukmachera. Proces ten różni się bardzo w zależności od konkretnego brokera, u niektórych brokerów należy ręcznie z poziomu Skrilla/Netellera zlecić przelew i poinformować o tym fakcie support. Szczegóły rejestracji i konfiguracji konta przedstawimy na stronie poświęconej konkretnemu brokerowi. Mniej więcej wygląda to tak:

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego należy potwierdzić link weryfikacyjny przesłany na adres e-mail, następnie z poziomu brokera zgłosić chęć otwarcia konta u bukmachera X, Y, Z i wpłacić depozyt. Pracownik bet brokera poprzez swoje specjalne konto „agenta” zakłada anonimowe konta u bukmacherów dla typera, przelewa wpłacony depozyt i informuje o tym mailem wraz z przesłaniem loginu i hasła. Może to się wydawać niewiarygodne, ale tak to działa: pracownik bet brokera zakłada dla typera konto bez imienia, nazwiska czy weryfikacji. Bukmacherzy współpracujący z brokerami wyrażają na to zgodę.

Aby móc wypłacać pieniądze z konta u bet brokera, niezbędna jest standardowa weryfikacja (KYC verification), identyczna jak u legalnych bukmacherów. Uwaga, weryfikacja konta następuje jedynie u brokera bukmacherskiego i na potrzeby konta brokerskiego, dane te nie są później przekazywane do bukmacherów dostępnych na platformie brokera.

Czy korzystanie z brokerów jest bezpieczne?

Brokerzy zakładów, podobnie jak bukmacherzy, muszą posiadać licencję na świadczenie usług hazardowych, tym samym podlegają wybranej komisji do spraw hazardu. Przykładowo AsianConnect88 działa na licencji Curaçao eGaming License, Bet-IBC na licencji E-Gambling Montenegro, a Vodds na First Cagayan Leisure and Resort Corporation. Nadzór komisji uwiarygadnia brokerów, jednak nie zagwarantuje nigdy bezpieczeństwa środków, czego najlepszym przykładem był Otobet.

Broker z uwagi na oferowaną usługę „obstawiania w imieniu gracza” musi mieć dostęp do kont bukmacherskich założonych z jego pośrednictwem oraz do zdeponowanych środków. Nie należy się obawiać oszustw z tego tytułu. Sprawa dostępu do kont gracza zależy też od konkretnego brokera.

Wiarygodność brokera określa się w bardzo podobny sposób jak wiarygodność bukmachera: liczy się staż na rynku, liczba publicznych uzasadnionych skarg graczy i jakość obsługi.

Specyfika działania agentów brokera

Agent to pracownik lub współpracownik brokera, który jest opiekunem konta typera. Dokładne obowiązki agenta różnią w zależności od brokera. U niektórych brokerów osoba agenta jest jawna (z imienia i nazwiska) i wszystkie płatności przechodzą przez niego, czasem agent odpowiedzialny jest też za pomoc (support) swoim graczom; u innych obecność agenta jest ukrywana w systemie i ich funkcjonowanie jest niewidoczne dla gracza. Cechą wspólną wszystkich brokerów jest to, że każdy zawierany zakład przechodzi przez konto agenta. Gracz, typując wynik meczu, zawiera zakład z poziomu swojego konta, wtedy automatycznie zostaje zawarty identyczny zakład na koncie agenta u bukmachera, którego wybrał gracz. Zakład agenta jest zawierany automatycznie, po tym samym kursie co gracza, agent jest jedynie pośrednikiem.

Właśnie dzięki temu, że agent jest pośrednikiem przy zawieraniu zakładów, cały mechanizm funkcjonowania brokerów bukmacherskich jest możliwy z punktu widzenia legalności. Bukmacher jako stronę zakładu widzi brokera/agenta, a nie konkretnego gracza.

Wizualizacja działania agentów i brokerów
Wizualizacja działania agentów i brokerów

Agent jako pośrednik ma możliwość „podłączenia się” do zakładu typera – może na własne ryzyko, za własne pieniądze, zagrać ten sam zakład. Podłączenie się brokera pod zakład nazywa się position taking (PT). Ewentualna przegrana zakładu agenta nie ma wpływu na saldo środków typera.

Część azjatyckich bukmacherów funkcjonuje wyłącznie na zasadzie „agentowej” – nie można u nich założyć konta gracza bezpośrednio z poziomu strony WWW, tylko należy skorzystać z usług któregoś z brokerów. Przy zawieraniu zakładu system brokera automatycznie wymusza jego wysokość wraz z możliwym maksymalnym position taking agenta. Jest to taka czasowa „rezerwacja” środków na wypadek chęci podłączenia się do zakładu przez agenta. Wygląda to tak, że zarówno saldo typera, jak i wysokość zakładów są podwojone. Przykładowa wiadomość od AsianConnect po otwarciu konta:

All Account under our service have Forced Position Taking of 50%. There’s no way to avoid it but we have made a calculation so that customer can still use it.
For bookmaker please note that the win/lose is *0.50. So if you bet 1000 from bookmaker and you win, you actually only win 500 EUR/GBP. The same happened if you lose a bet of 1000, you only lose 500 EUR/GBP. When you deposit 1000 EUR/GBP, what we will add to your credit in bookmaker is 2000 (1000/0.50 = 2000).

Po wpłacie 100 EUR przez typera na konto bukmachera saldo konta wynosić będzie 200 EUR, tzn. zawsze będzie wynosić kwotę: środki typera × 2. Na takim koncie zakład za 50 EUR realnie będzie zawarty za 25 EUR pieniędzy typera. Należy o tym pamiętać przy stawkowaniu i po prostu mnożyć kwotę zakładu przez 2.

Czy agent zawsze podłącza się pod zakład typera? Nie. Po zawarciu przez typera zakładu agent ma określony czas, aby zdecydować, czy podłącza się pod jego zakład. Agent może zająć pozycję na zakładzie typera od 0% do 100% stawki typera. Decyzja agenta nie ma żadnego wpływu na saldo typera.

Czy zwykły typer może zostać agentem brokera bukmacherskiego? Nie znamy procesu rekrutacji agentów, wiemy natomiast, że od agentów wymagany jest bardzo duży depozyt pieniężny, minimum 20 000 EUR. Ten depozyt potrzebny jest właśnie po to, aby obsługiwać zakłady typerów.

Opłaty i metody depozytu

Wszyscy brokerzy obsługują depozyty i wypłaty poprzez podstawowe metody płatności Skrill, Neteller i przelew bankowy. Opłaty zależne są od konkretnego brokera, np. w AsianConnect88 darmowe są wszystkie depozyty przez Skrill i jedna wypłata miesięcznie, natomiast w Samvo od depozytu pobierane jest aż 3% opłaty, a w BET-IBC – 1-1,5%. Broker 3et, stworzony przez właścicieli dużej internetowej giełdy, przy zakładaniu konta gracza wymaga depozytu minimum 2000 EUR.

Czy korzystać z brokerów bukmacherskich?

Na to pytanie każdy typer musi sobie odpowiedzieć sam. Dla wielu osób z pewnością niewątpliwą zaletą będzie anonimowość w typowaniu oraz ominięcie restrykcji dotyczących lokalizacji lub narodowości. Bonus hunterów z pewnością ucieszy, że niektórzy brokerzy dają nowym graczom bonus powitalny (np. AsianConnect88 daje 20%, do 200 EUR). Jest to bonus brokera, nie bukmachera.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami opisującymi proces rejestracji i obsługi konta u poszczególnych brokerów, na pierwszy ogień opisujemy AsianConnect i AsianOdds, doszły też SportMarket i BET-IBC.

Którego brokera wybrać?

Wybór brokera w dużej mierze zależy od poziomu zaawansowania i budżetu typera. Tylko zawodowiec może sobie pozwolić na minimalny zakład w wysokości 50 EUR. Spośród wszystkich brokerów, których do tej pory mieliśmy okazję przeanalizować, zaawansowanym, zawodowym typerom polecamy X, natomiast pozostałym – Y.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/broker-bukmacherski-105

Oceń ten tekst

Podobne artykuły