Livescouting (praca)

Livescouting (praca)

Wielu miłośników sportu z pewnością chciałoby połączyć swoją sportową pasję z możliwością zarobku. Cóż byłoby piękniejszego od oglądania meczu i jednocześnie zarabiania na tym pieniędzy?

W dobie internetowych bukmacherów i serwisów sportowych potrzebujących relacji do zakładów na żywo taka praca jest jak najbardziej możliwa, nazywa się livescouting.

Jeśli często śledzisz sportowe wydarzenia to praca jako livescout może okazać się dla ciebie przyjemnym z pożytecznym.

Kim jest Livescout?

Livescout to osoba, która relacjonuje "na żywo" mecz będąc bezpośrednio na stadionie lub hali sportowej. Livescouting najpopularniejszy jest dla piłki nożnej i tenisa ziemnego, jednak bukmacherzy i firmy sportowe potrzebują ludzi do relacjonowania też wielu innych sportów. Dla fanów sportu to możliwość dodatkowego zarobku.

Livescoutingiem zajmują się zewnętrzne firmy, które swoje usługi/produkty sprzedają bukmacherom. Tu kryje się cały sekret live animacji, jakie są dostępne przy niemal każdym spotkaniu u bukmacherów bądź serwisów z wynikami "na żywo".

Praca jako livescout polega na informowaniu o najważniejszych zdarzeniach, jakie mają miejsce w danej rywalizacji:

W dobie postępu technologicznego obecnie livescout ma do dyspozycji specjalną aplikacje na telefon/tablet, dzięki której przesyła informacje. W poprzednich latach tego typu relacje wykonywało się poprzez ciągły telefoniczny kontakt z centralą.

W polskich warunkach firmy zatrudniające livescoutów oferują za mecze około 30-50 euro + koszty dojazdu i biletu jednak należy pamiętać, że w przypadku rażących błędów w trakcie relacji wynagrodzenie może być zmniejszone. Livescout pracuje jako freelancer na umowie zlecenie, zlecenie relacji może obejmować zestaw ustalonych meczy lub ustalenia dotyczą każdorazowo przed komentowanym meczem. Praca jako livescount jest jak najbardziej legalna i nie podlega pod restrykcje ustawy hazardowej.

Ilość spotkań, a więc pracy zależy od miejsca zamieszkania, jak i doświadczenia. Im bardziej atrakcyjne sportowo miejsce (duże miasto), tym większa szansa na szerszą liczbę zdarzeń sportowych.

W polskich warunkach obsługuje się relacje ze spotkań Ekstraklasy i 1 ligi piłki nożnej, oraz najwyższych lig koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej oraz challengerów tenisa ziemnego. Czasami potrzebne są też relacje z wybranych meczów niższych lig, które będą interesować firmę bukmacherską. Podobnie jest zagranicą.

Z doświadczeń pracowników jako livescoutów wynika, że błędy w relacjach są surowo karane. W ten sposób stracić można nawet 50% meczowego zysku. Zatem początek pracy może być trudny, jednak z czasem wraz z opanowaniem schematów relacji praca staje się prosta i dochodowa.

Co zrobić, by zostać livescoutem?

Firmy zatrudniające livescoutów:

W 99% livescoutów nie pracuje bezpośrednio dla bukmachera a jedynie dla firmy zajmującej się gromadzeniem i dostarczaniem danych bukmacherom lub innym serwisom sportowym.

W aplikowaniu o pracę livescouta pierwszym krokiem jest e-mailowy kontakt z konkretną firmą. Dużą rolę odgrywa miejsce zamieszkania i dostępność do wydarzeń sportowych. Częstym testem na pracownika jest relacja archiwalnego meczu.

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Skomentuj artykuł Livescouting (praca)

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Dyscypliny sportowe:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.