Paymenticon

Ocena 3,33/5 | 3 głosy

Paymenticon to internetowy portfel służący do bezpiecznych i szybkich płatności online. Głównym wyróżnikiem Paymenticon jest możliwość wpłat i wypłat pieniędzy gotówką na swoje konto w punktach DTM.

Portfel należy do zarejestrowanej na Malcie firmy EMP Systems Limited, nad którą czuwa Malta Financial Services Authority. Paymenticon w porównaniu do Skrill czy ecoPayz to bardzo świeży system, ponieważ powstał w 2017 roku. Na razie nie zdobył popularności, wśród bukmacherów transakcje przez Paymenticon wspiera jedynie LV BET.

Portfel Paymenticon wspiera anonimowość. Założenie podstawowego konta z limitem transakcji do 500 EUR nie wiąże się z podawaniem jakichkolwiek danych osobowych. Podstawowe anonimowe konto można później rozszerzyć stosując weryfikację KYC do konta standardowego i rozszerzonego. Konto w Paymenticon obsługuje saldo w 4 walutach: PLN, EUR, RON i GBP. Pobiera niskie opłaty: 0 EUR za depozyty i jedynie 1% za wypłaty pieniędzy.

Co to jest DTM?

DTM (ang. Distributor Teller Machine) jest to urządzenie podobne do bankomatu służące do wpłat i wypłat na konto Paymenticon. Lista dostępnych w Polsce terminali znajduje się na stronie Paymenticon.

Kim jest dystrybutor?

Dystrybutor to firma pośrednicząca, u której stoją  terminale. Jedynym dystrybutorem Paymenticon w Polsce jest bukmacher LV BET. To właśnie w naziemnych placówkach LV BET znajdują się terminale Paymenticon.

Jak założyć konto w Paymenticon?

 1. Przejdź na stronę Paymenticon i kliknij „Utwórz konto”.
 2. Wprowadź poprawny adres e-mail oraz numeryczny PIN. PIN będzie twoim hasłem do logowania.
 3. Zaloguj się na skrzynkę pocztową, otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem otwarcia konta i swój Kod Osobisty.
 4. Możesz się zalogować na konto używając Kod Osobisty jako login i PIN jako hasło. W późniejszym czasie możesz wygenerować kod QR i logować się poprzez okazanie kodu. Kod QR otrzymać można w placówce LV BET.
 5. Po zalogowaniu możesz od razu korzystać z portfela Paymenticon lub poprzez link „zarejestruj swój portfel” rozszerzyć limit transakcji.

Limity na transakcje zależą od statusu konta:

 • Konto anonimowe – limit 500 EUR rocznie
 • Konto standardowe – limit 2500 EUR rocznie, aby otrzymać status konta standardowego należy wprowadzić dane osobowe i skan dowodu. Wysokość limitu można dodatkowo zwiększyć przeprowadzając dodatkowe weryfikację.
 • Konto rozszerzone – limit 5000 EUR dziennie.

Schemat działania Paymenticon

Wpłaty i wypłaty w Paymenticon

Portfel obsługuje standardowe metody wpłat i wypłat, czas pojawienia się pieniędzy na koncie zależy od wybranej metody. Paymenticon obsługuje:

 • internetowy system płatności eCard,
 • pośrednika w przelewach internetowych Trustly,
 • zwykły przelew bankowy,
 • bezpośrednio u dystrybutora poprzez terminal lub „w okienku”.

Zalety i wady Paymenticon

Zalety:

 • możliwość gotówkowych wpłat i wypłat,
 • dostępne saldo w 4 walutach PLN, EUR, GBP i RON,
 • konto całkowicie anonimowe z limitem 500 EUR,
 • niskie opłaty, 0 EUR za wpłaty, 1% za wypłaty.

Wady:

 • niewielka liczba sklepów, bukmacherów obsługujących Paymenticon,
 • brak karty przedpłaconej,
 • opłata 5 EUR miesięcznie, gdy konto nie jest używane przez 12 miesięcy.

Przy opisywaniu i analizowaniu e-portfela Paymenticon rzuca się w oczy duże powiązanie Paymenticon z bukmacherem LV BET. Nigdzie nie ma bezpośredniej informacji, że firmy te są w jakiś sposób powiązane, jednak widać sporą wzajemną promocję. Nie jest to naszym zdaniem ani wada ani zaleta, ale warto wziąć ten fakt pod uwagę.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj artykuł Paymenticon

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Paymenticon" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 3,33/5 | 3 głosy

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Metody płatności:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.

Baner Betrally
Baner Betrally