Paymenticon

Paymenticon

Paymenticon to internetowy portfel służący do bezpiecznych i szybkich płatności online. Głównym wyróżnikiem Paymenticon jest możliwość wpłat i wypłat pieniędzy gotówką na swoje konto w punktach DTM.

Portfel należy do zarejestrowanej na Malcie firmy EMP Systems Limited nad którą czuwa Malta Financial Services Authority. Paymenticon w porównaniu do Skrill czy ecoPayz to bardzo świeży system gdyż powstał w 2017 roku. Na razie nie zdobył popularności, wśród bukmacherów transakcje przez Paymenticon wspiera jedynie LV BET.

Portfel Paymenticon wspiera anonimowość, założenie podstawowego konta z limitem transakcji do 500 EUR nie wiąże się z podawaniem jakichkolwiek danych osobowych. Podstawowe anonimowe konto można później rozszerzyć stosując weryfikację KYC do konta standardowego i rozszerzonego. Konto w Paymenticon obsługuje saldo w 4 walutach: PLN, EUR, RON i GBP. Pobiera niskie opłaty: 0 EUR za depozyty i jedynie 1% za wypłaty pieniędzy.

Co to jest DTM?

DTM (ang. Distributor Teller Machine) jest to urządzenie podobne do bankomatu służące do wpłat i wypłat na konto Paymenticon. Lista dostępnych w Polsce terminali znajduje się na stronie Paymenticon.

Kim jest dystrybutor?

Dystrybutor to firma pośrednicząca u której stoją  terminale, jedynym dystrybutorem Paymenticon w Polsce jest bukmacher LV BET. To właśnie w naziemnych placówkach LV BET znajdują się terminale Paymenticon.

Jak założyć konto w Paymenticon?

  1. Przejdź na stronę Paymenticon i kliknij „Utwórz konto”.
  2. Wprowadź poprawny adres e-mail oraz numeryczny PIN. PIN będzie twoim hasłem do logowania.
  3. Zaloguj się na skrzynkę pocztową, otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem otwarcia konta i swój Kod Osobisty.
  4. Możesz się zalogować na konto używając jako Kod Osobisty jako login i PIN jako hasło. W późniejszym czasie możesz wygenerować kod QR i logować się poprzez okazanie kodu. Kod QR otrzymać można w placówce LV BET.
  5. Po zalogowaniu możesz od razu korzystać z portfela Paymenticon lub poprzez link „zarejestruj swój portfel” rozszerzyć limit transakcji.

Limity na transakcje zależą od statusu konta:

Schemat działania Paymenticon

Wpłaty i wypłaty w Paymenticon

Portfel obsługuje standardowe metody wpłat i wypłat, czas pojawienia się pieniędzy na koncie zależy od wybranej metody. Paymenticon obsługuje:

Zalety i wady Paymenticon

Zalety

Wady

Przy opisywaniu i analizowaniu e-portfela Paymenticon rzuca się w oczy duże powiązanie Paymenticon z bukmacherem LV BET. Nigdzie nie ma bezpośredniej informacji, że firmy te są w jakiś sposób powiązane, jednak widać sporą wzajemną promocję. Nie jest to naszym zdaniem ani wada ani zaleta, ale warto wziąć ten fakt pod uwagę.

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Skomentuj artykuł Paymenticon

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Metody płatności:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.