Quizy pokerowe - pytania, odpowiedzi, wyjaśnienia

Quizy pokerowe - pytania, odpowiedzi, wyjaśnienia

Poniżej znajdują się nasze autorskie quizy pokerowe. Pytania i odpowiedzi opracowane są przez naszych pokerowych ekspertów.

Pytania te dotykają tematyki pokera, ich analiza powinna znacznie ułatwić Wam ogrywanie przeciwników przy stole pokerowym. Ucz się gry w pokera z nami oraz z największą szkołą pokera online PokerStrategy gdzie możesz zyskać darmowe $50 bez depozytu na grę w pokera.

Aktualnie dostępne są 2 quizy po 20 pytań. Będziemy sukcesywnie dodawać kolejne.

 

Quiz nr. 1 (No Limit)

Pytanie 1

Z jakimi przeciwnikami chcesz grać, jeśli stosujesz strategię short stack?

Prawidłowa odpowiedź: A

Strategia short stack opiera się na grze na preflopie a więc w momencie gdy posiadamy zaledwie dwie karty. Osoby, które posiadają znaczy stack w takim przypadku będą nas sprawdzać, dzięki czemu nasze prawdopodobieństwo wygranej danego rozdania wzrasta. Można to wykorzystać na stołach o małych ciemnych.

Pytanie 2

Jesteś na późnej pozycji i masz przed flopem parę dam. Co robisz, gdy przed Tobą
podbija dwóch graczy?

Prawidłowa odpowiedź: C

W tym przypadku, gry mamy tzw. re-raise, prawdopodobnie co najmniej jeden z graczy posiada lepszą kartę od naszej. Prawdopodobieństwo naszej wygranej w takim przypadku znacznie spada, dlatego nie warto ryzykować, należy poczekać na inną pozycję bądź bardziej dogodną rękę.

Pytanie 3

Jesteś na środkowej pozycji i masz przed flopem parę ósemek. Co robisz, jeśli przed Tobą
było jedno podbicie?

Prawidłowa odpowiedź: B

Nie ma co ukrywać, że 88 to nie jest w tym przypadku dobra karta. W dodatku pozycja środkowa zmusza nas do spasowania, gdyż nie jesteśmy w stanie określić jak zachowają się gracze, którzy są za nami (pozycja późna). Nie ma więc sensu ryzykować kolejnych żetonów.

Pytanie 4

Kto lub co powie Ci, kiedy masz wystarczającą ilość pieniędzy, aby przejść na wyższy limit?

Prawidłowa odpowiedź: C

Za dużo w tym przypadku wyjaśniać nie trzeba. Wyczucie można mieć grając w rzutki ale nie w Poker. Zasada zarządzania kapitałem to podstawa, która nie powinna być nikomu obca. Odpowiednia ilość pieniędzy powinna być dostosowana do naszego aktualnego poziomu gry. Musimy wiedzieć kiedy zejść na niższe ciemne, a kiedy wejść na wyższe.

Pytanie 5

Zmiana limitów na wyższy lub niższy zależy od Twojego bankrollu. Które z poniższych
stwierdzeń jest powodem do zejścia na niższy limit?

Prawidłowa odpowiedź: C

Strata całego banrolla to najgorsze co mogłoby się zdarzyć podczas naszej gry. Wielu graczy nie raz wpadało w tego typu problemy. Bankroll często budowany jest latami dlatego też można go traktować jak „swoje dziecko” - musi dorastać.

Pytanie 6

Na czym polega slowplay?

Prawidłowa odpowiedź: B

Definicja to definicja. Niestety slowplay to problem wielu graczy, mając nawet bardzo silną kartę początkowo nie podbijają, jedynie callują. Czy nie warto podjąć ryzyka mając parę KK czy AKs?

Pytanie 7

Jeśli na pre-flopie nikt nie podbił to kto zamyka rundę?

Prawidłowa odpowiedź: A

Nie ma tutaj nic odkrywczego: spójrzmy na to, jak na tarczę zegara - najpierw jest Dealer, który rozdaje karty, następnie SB i BB. Jeśli nikt przed nami na pre-flopie nie podbija to do nas należy ostateczna decyzja. Jeśli mamy dobrą kartę a w grze jest sporo zawodników warto zaryzykować i zrobić raise, który ograniczy rozgrywkę na flopie do ok. 2-4 graczy.

Pytanie 8

Co powinno się zrobić, kiedy wszystko idzie dobrze?

Prawidłowa odpowiedź: C

Nie będę się powielał - poker to nie jest gra impulsywna, w której zyski można osiągnąć w ciągu zaledwie kilku rozdań. O Bankrollu już nie raz czytałeś na łamach serwisu Darmowa-Kasa. To, że zacząłeś wygrywać na blindach 0.25$/0.50$ nie znaczy, że następne rozdanie ma być na blindach 1$/2$.

Pytanie 9

Dlaczego na pre-flopie powinniśmy pasować słabe ręce?

Prawidłowa odpowiedź: A

Nie ma tutaj nic trudnego, logicznym jest wręcz to, że przy posiadaniu słabych kart startowych, decyzje podejmowane przez nas na flopie mogą być nie tyle trudne, co wymuszane podświadomości: „a zobaczę Turn, może akurat coś trafie”. Jest to błędne myślenie, które uszczupla nasz budżet.

Pytanie 10

Która z tych trzech kart jest najlepsza?

Prawidłowa odpowiedź: C

Mam nadzieję, że wszyscy znają hierarchię układów kart. Podane wyżej nazwy są angielskimi nazwami, kolejno wysoka karta (As), trójka waletów, kolor-król wysoki. Wg hierarchii najsilniejszym układem jest kolor.

Pytanie 11

Co powinniśmy robić z AK lub wysokimi parami na pre-flopie?

Prawidłowa odpowiedź: A

Stwierdzenie, że tylko AA jest bardzo dobra karta jest wyssane z palca. Również karty typu AK, KK, QQ, JJ są dobrymi kartami wyjściowymi, przy których warto rozważyć raise. Często zdarza się w rozgrywkach turniejowych, że to właśnie mając te karty gramy ALL-IN w celu wyeliminowania przeciwnika.

Pytanie 12

Który z tych Fullhouse jest najsilniejszy?

Prawidłowa odpowiedź: B

Najwyższy ful uzależniony jest od najwyższej trójki. Więcej tłumaczyć nie trzeba.

Pytanie 13

Podbiłeś przed flopem i na flopie masz bezwartościową rękę. Teraz Twoja kolej. Kiedy w takim wypadku postawisz zakład?

Prawidłowa odpowiedź: A

Dlaczego? Mając jednego gracza przy stole mamy większe szanse na to, że nawet w przypadku blefu wygramy rozdanie ponieważ przeciwnik spasuje. Jeśli jednak przy stole jest kilku graczy prawdopodobieństwo uzyskania przez jednego z rywali wyższego układu niż nasz jest znacznie wyższe, niż gdy następuje heads - up.

Pytanie 14

Jakoś Ci dzisiaj nie idzie. Przeciwnicy trafiają po prostu wszystko. Co robisz?

Prawidłowa odpowiedź: C

Dlaczego? Nic na siłę. Czasem zdarza się, że karta nam nie idzie, przegrywamy kilka/kilkanaście blinów. Nie znaczy to jednak, że mamy odgrywać się od razu - tym bardziej na wyższych ciemnych. Granie bardziej agresywne również nie prowadzi w tym przypadku do sukcesu. Lepiej zamknąć klienta pokerowego i zrobić sobie przerwę. Firma do następnego dnia na pewno się \’nie zwinie\’.

Pytanie 15

Jesteś na pozycji późnej i trzymasz parę ósemek (88). Co robisz, jeżeli wszyscy gracze przed Tobą spasowali?

Prawidłowa odpowiedź: B

Dlaczego? Pozycja późna ma to do siebie, że daje nam przewagę nad przeciwnikami, którzy są na pozycjach wcześniejszych. Wiemy jak grają, wiemy również jak powinniśmy zagrać. Para 88 w przypadku pozycji późnej jest niezła i raise w tym przypadku daje do myślenia pozostałym graczom.

Pytanie 16

Jesteś na późnej pozycji i masz przed flopem pare waletów. Gracz przed Tobą podbija. Co robisz?

Prawidłowa odpowiedź: A

Dlaczego? Po raz kolejny pozycja późna, na której można sporo zdziałać. Sporo raisów a także zdarzające się ALL-INy to w takich przypadkach podstawa, podobnie powinno być w przypadku QQ, AA.

Pytanie 17

Podbiłeś przed flopem i na flopie masz najwyższą parę (top pair). Czas na Twój ruch. Co robisz?

Prawidłowa odpowiedź: A

Dlaczego? No przede wszystkim dlatego, że trafiamy parę a nikt nie daje nam sygnału do tego, że również coś trafił. Istotną rolę w tym przypadku ma tzw. kicker, czyli karta, która może zadecydować o zwycięstwie w przypadku takiej samej pary.

Pytanie 18

Trzymasz asa i piątkę karo (A5s). Twoje karty nie są wymienione w tabeli rąk startowych. Jak rozgrywasz te karty?

Prawidłowa odpowiedź: B

Dlaczego? Mimo tego, że posiadamy asa w ręce nie powinniśmy angażować się w rozdanie. Nie jest to ciekawa karta już z definicji.

Pytanie 19

Najważniejsze narzędzie każdego gracza pokerowego, który chce odnosić sukcesy nazywa się bankroll management. Umożliwi Ci stałe wchodzenie na wyższe limity. Powie Ci, przy jakim stanie konta ...

Prawidłowa odpowiedź: A

Dlaczego? Odsyłam do artykułu o Zarządzaniu Bankrollem.

Pytanie 20

Masz 300$ na koncie pokerowym. Na jakim najwyższym limicie możesz grać?

Prawidłowa odpowiedź: B

Dlaczego? Proste równanie: Big Blind (0.50$) * 600 = 300$. Podobne równanie można stosować, gdy mamy na uwadze grę na wyższych/niższych limitach.

 

Quiz nr. 2 (Fixed Limit)

Pytanie 1

Na jakiej podstawie określa się pozycje przy stole pokerowym?

Prawidłowa odpowiedź: A

Tak już się przyjęło. Delar, SB, BB. Od pozycji dilera rozpoczynają się pozycje pokerowe. Przykład dla 10 osobowego stołu: Diler - pozycja późna, następnie blindy, 3 kolejne pozycje to pozycje wczesne, 3 środkowe i późna (+wspomniana na początku późna, na której znajduje się diler).

Pytanie 2

Kiedy gracze zaczynają opuszczać stół, które pozycje znikają ze stołu jako pierwsze?

Prawidłowa odpowiedź: A

Znikają pozycje wczesne: odchodzi jeden gracz - znika jedna z tych pozycji. Zostają więc dwie a nie trzy pozycje wczesne. Jeśli odejdzie kolejny gracz zostanie tylko jedna pozycja wczesna.

Pytanie 3

Masz dwie piątki, 55, siedzisz na środkowej pozycji. Przed Tobą nikt jeszcze nie wszedł do gry. Co robisz?

Prawidłowa odpowiedź: C

Pasujemy, szczególnie jeśli gramy w FL. Środkowa pozycja oznacza, że jeszcze kilku graczy jest \’za nami\’. Oznacza to, że istnieje prawdopodobieństwo podbicia naszego beta przez co najmniej jednego gracza. A nasza ręka w tym przypadku nie pozwala na dalsze re-raise.

Pytanie 4

Masz dwie dziesiątki, TT, i jesteś na wczesnej pozycji. Przed Tobą nikt jeszcze nie wszedł do gry. Co robisz?

Prawidłowa odpowiedź: A

Dobra karta startowa. Tym bardziej nasza pozycja zmusza nas do tego, aby podbijać. Podobnie robimy w przypadku AA, KK, QQ.

Pytanie 5

Jesteś na pozycji big blind i masz asa z dziewiątką w tym samym kolorze, A9s. Jeden gracz na późnej pozycji podbija. Co robisz?

Prawidłowa odpowiedź: C

Do końca nie wiem dlaczego zaznaczyłem taką odpowiedź. Jak się okazało była ona poprawna. Być może chodzi o to, że którykolwiek z graczy może mieć lepszą rękę.

Pytanie 6

Wszedłeś do gry i za Tobą było dokładnie jedno podbicie. Jakie warunki muszą być spełnione, abyś mógł kontynuować grę?

Prawidłowa odpowiedź: B

Skoro powiedziało się A, trzeba powiedzieć B. Uwzględniajcie jednak rękę jaką posiadacie.

Pytanie 7

Najwyższa para jest zawsze utworzona z jednej z Twoich kart startowych i...

Prawidłowa odpowiedź: C

AK to Twoja ręką. Flop jaki się ukazał to K, T, 9. Najwyższa para w tym przypadku jest utworzona z naszej karty startowej i jednej (najwyższej karty wspólnej) karty z dotychczasowych kart wspólnych.

Pytanie 8

Jeżeli masz dwie pary, do jakiej grupy zaliczamy taką rękę?

Prawidłowa odpowiedź: C

Monster Hand - ręka z układem dwóch par, trójki, stritem, kolorem lub lepszym - tak brzmi definicja.

Pytanie 9

Posiadanie jednocześnie drawa do koloru i do strita jest bardzo silną kombinacją. Jak się ona nazywa?

Prawidłowa odpowiedź: C

Przykładem takiego układu może być KQs na ręce i T, Js, 4s. Mamy tutaj możliwośc otrzymania na turnie bądź riverze piątej karty do koloru lub kart do strita.

Pytanie 10

Co to jest OESD?

Prawidłowa odpowiedź: A

OESD - Open Ended Straight Draw, 4 kolejno ułożone karty, które dają nam możliwość ułożenia strita.

Pytanie 11

Jak grasz, kiedy na ręce masz monstera?

Prawidłowa odpowiedź: B

Po raz kolejny nie jestem do końca przekonany co do tej odpowiedzi, która notabene jest prawidłowa. Niech za przykład posłuży przykład AA na ręcę i KK4 flop. Mimo tego, że mamy dwie pary nie jesteśmy pewni, że rywal nie ma trójki. Wszystko uzależnione jest od gry na pre-flopie.

Pytanie 12

Jak rozgrywasz drawa typu monster?

Prawidłowa odpowiedź: B

Podobna sytuacja jak w powyższym pytaniu. Powinniśmy mieć na uwadzę ewentualną wysokość naszego koloru. Przecież kolor z królem wysokim nie jest najwyższym flush\’em.

Pytanie 13

Jak rozgrywasz overcards?

Prawidłowa odpowiedź: C

Jedna z zasad, jakie warto sobie zapisać/zapamiętać. Stratedzy PokerStrategy uważają zdanie to, za jedno z najważniejszych podczas gry w Fixed Limit.

Pytanie 14

Doszedłeś do turna z inicjatywą i masz najwyższą parę. Co zrobisz, jeżeli przed Tobą nikt nie postawi zakładu?

Prawidłowa odpowiedź: A

Jeśli karty wspólne wskazują na to, że mamy najwyższą, możliwą parę nie ma się co zastanawiać - trzeba próbować wyciagnąć od przeciwników więcej żetonów/pieniędzy.

Pytanie 15

Na turnie masz kolor. Jeden z przeciwników przed Tobą stawia zakład, inny podbija. Jak zareagujesz w tej sytuacji?

Prawidłowa odpowiedź: A

Tutaj też nie jest to takie proste. Należy wziąć pod uwagę karty leżące na stole i te, które mamy. Może okazać się, że mając kolor z wysoką 6, nasz rywal ma wysokiego asa (+inna karta w kolorze) i to on jest oczywistą zwycięzcą.

Pytanie 16

Masz gutshota i grasz check. Jeden z graczy za Tobą stawia zakład i musisz dopłacić jeden duży zakład. Jak duża musi być pula, żebyś mógł korzystnie sprawdzić?

Prawidłowa odpowiedź: A

Pytanie 17

Nagle kilku przeciwników przejawia agresję na riverze i ostro podbijają. Co robisz z overpair?

Prawidłowa odpowiedź: C

Mimo tego, że mamy overpair nie jesteśmy w takiej sytuacji na wygranej pozycji. Wszystko zależy od blindów na jakich gramy. W tym przypadku odpowiedź C jest prawidłowa - dla mnie: o dziwo.

Pytanie 18

Jaki powinien być Twój cel w pokerze?

Prawidłowa odpowiedź: A

No tutaj nie ma zbytnio czego komentować. Jeśli grasz w pokera i nie wiesz co jest Twoim celem to minąłeś się z powołaniem.

Pytanie 19

Jeżeli masz mniej niż 300 dużych zakładów do swojej dyspozycji, wtedy...

Prawidłowa odpowiedź: A

Nikt nie lubi słowa bankrut. Jeśli nie chcemy zostać bez grosza stosujmy się do tej reguły.

Pytanie 20

Jak rozgrywasz drawa typu OESD?

Prawidłowa odpowiedź: C

Musimy mieć na uwadzę fakt, że może być osoba, która posiada już strita czy pokera w przypadku czterech, kolejnych kart tego samego koloru.

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Skomentuj artykuł Quizy pokerowe - pytania, odpowiedzi, wyjaśnienia

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner