Entropay

Ocena 4/5 | 2 głosy

Entropay to operator płatności internetowych, który udostępnia swoim użytkownikom wirtualne karty przedpłacone VISA do transakcji internetowych.

Portfel internetowy Entropay istnieje na rynku od 2003 roku, obsługuje waluty EUR, USD, GBP, obecnie nie posiada polskiej wersji językowej i nie obsługuje PLN. Wirtualną kartę Entropay wykorzystywać można do depozytów i wypłat od bukmacherów, kasyn i poker roomów a także używać do płatności w sklepach internetowych.

Nad poprawnością funkcjonowania Entropay czuwa brytyjski urząd Financial Conduct Authority, czyli ta sama organizacja nadzoru finansowego, która monitoruje SkrillecoPayz.

Strona internetowa Entropay jest bardzo łatwa w użyciu a schemat obsługi wirtualnych kart VISA jest intuicyjny i prosty w użytkowaniu. Z poziomu konta użytkownika można tworzyć i usuwać swoje karty wirtualne (prepaidowe), jednocześnie można mieć utworzonych 10 kart VISA, każda w dowolnej z 3 obsługiwanych walut. Limit kart odnosi się jedynie do aktywnych kart, karty można deaktywować i tworzyć kolejne w nieskończoność.

Możliwość szybkiego tworzenia i usuwania kart to duży atut systemu Entropay, gdyż dzięki temu pozbywamy się obawy utraty środków w przypadku, gdy dane naszej karty zostaną wykradzione z serwisu, w którym je wprowadziliśmy. Gdy zachodzi obawa o bezpieczeństwo danych karty, po prostu można ją usunąć z systemu lub wypłacić wszystkie środki na nowo stworzoną kartę.

W 2018 roku Entropay wprowadził możliwość transferu środków pomiędzy kontami użytkowników. System transferu jest obecnie jeszcze w fazie beta ale jest już dostępny dla użytkowników. Przesył podlega prowizji w wysokości 1% kwoty.

Jak założyć konto w Entropay?

 1. Przejdź na stronę Entropay i załóż konto.
 2. Wybierz walutę główną konta (nie można jej później zmienić) i wprowadź prawdziwe dane.
 3. Konto jest gotowe do użycia natychmiast po rejestracji.

Statusy konta w Entropay

Entropay posiada 3 statusy kont użytkownika. Od rodzaju statusu zależą limity odbioru i wysyłania pieniędzy oraz liczba kart możliwych do stworzenia.

 1. Nowo założone konto posiada status Basic z limitem odbioru jedynie 250 EUR i bez możliwości wypłaty pieniędzy.
 2. Wystarczy zweryfikować adres email i wpisać dane zamieszkania, aby podnieść status do Standard. Status Standard zwiększa limit przyjmowanych wpłat do 2500 EUR rocznie i umożliwia wypłaty do 800 EUR rocznie.
 3. Limity konta Standard są wciąż niewielkie, więc od razu radzimy zrobić pełną wersyfikację dla konta Pro, gdzie roczny limit wypłat wynosi 45000 EUR. Weryfikacja konta Pro to standardowa procedura sprawdzenia dowodu tożsamości i adresu zamieszkania i aby ją wykonać należy wgrać do systemu skan dowodu osobistego oraz rachunek potwierdzający adres zamieszkania. Po maksymalnie 48 godzinach konto powinno zostać podniesione do poziomu Pro.

Opłaty w Entropay

Prowadzenie konta w Entropay jest darmowe, zakupy w internecie i wpłaty do bukmacherów również są zwolnione z opłat. Wysokość  prowizji i opłat w Entropay nie zależy od statusu konta.

Opłaty pojawiają się przy wypłatach z Entropay na konto bankowe oraz przy przewalutowaniach. Oto pełna lista opłat i prowizji:

 • 2,75% - prowizja za przewalutowanie w Entropay. Pojawia się, gdy depozyt na kartę Entropay jest robiony w innej walucie niż karta.
 • 2,00% - prowizja za przewalutowanie przy zakupie. Pojawia się, gdy wpłata do bukmachera lub zakupy w sklepie internetowym robione są w innej walucie niż karta w Entropay.
 • 4,95% - prowizja za zasilenie Entropay kartą kredytową lub debetową.
 • 1,95% - prowizja za zasilenie Entropay przelewem bankowym.
 • 1,95% - prowizja za otrzymanie środków (np. wpłata od bukmachera lub stołu pokerowego).
 • 1,00% - prowizja za wewnętrzny przesył środków
 • 1,99-9,99 EUR – opłata za wypłatę na konto bankowe.
 • 3,75 EUR – opłata za nieaktywne konto. Pobierana jest, gdy przez okres 6 miesięcy nie zostanie wykonana żadna transakcja ani doładowanie karty.
 • 4,50 EUR – opłata za zamknięcie konta.

Wpłata z Entropay do bukmachera

Na stronie bukmachera, poker roomu czy kasyna zazwyczaj wśród dostępnych metod płatności wpłata Entropay nie jest wyszczególniona, gdyż wpłata przez Entropay to po prostu depozyt kartą VISA.

Kartą Entropay można wpłacać pieniądze do każdego bukmachera, który obsługuje karty VISA. W przypadku, gdy bukmacher zażąda zdjęcia w celu zweryfikowania karty, należy przesłać screen lub zdjęcie monitora z widoczną kartą Entropay. Przed przesłaniem należy oczywiście zamazać CVV (kod bezpieczeństwa).

Wypłata na kartę Entropay przebiega analogicznie co wypłata na zwykłą kartę VISA.

Entropay vs ecoPayz

Entropay jest systemem dużo prostszym, oferującym mniej funkcjonalności niż ecoPayz. Obydwa systemy umożliwiają szybkie i sprawne płatności internetowe, jednak każdy z nich najlepiej sprawdza się w trochę innych zastosowaniach.

Filozofia działania Entropay opiera się głównie na prostocie w zarządzaniu wirtualnymi karta VISA, co daje niesamowite możliwości żonglowania kartami i walutami. Entropay sprawdzi się idealnie u osób, które potrzebują posiadać wiele różnych numerów kart. Natomiast ecoPayz to pełnoprawny portfel internetowy z fizyczną kartą bankomatową.

Podobnie jak w przypadku ecoPayz sporą wadą Entropay jest brak obsługi polskiej złotówki na kartach. Entropay posiada wyższe prowizje: za przewalutowanie 2,75% kontra 1,49% dla konta Gold w ecoPayz oraz depozyt kartą 4,95% kontra 1,69-2,90% w ecoPayz.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj artykuł Entropay

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Entropay" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 4/5 | 2 głosy

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Metody płatności:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.

Betsson baner