ecoPayz

Ocena 3.29/112 głosów
ecoPayz

ecoPayz to wiarygodny portfel internetowy. Portfel ecoPayz obsługuje płatności do wielu firm bukmacherskich, poker roomów czy kasyn. Transfer pieniędzy poprzez ecoPayz jest szybki i bezpieczny, a karta płatnicza MasterCard umożliwia płatności również w terminalach sklepowych i dostęp do środków w bankomacie.

ecoPayz obecny jest na rynku pośrednictwa finansowego już od 2000 roku i ma nieskazitelną opinię. Mimo długiego stażu na rynku i dobrej oferty wciąż jest jednak mało popularny wśród Polaków. Przyczyną takiego stanu rzeczy był z pewnością brak polskiej wersji językowej na stronie internetowej oraz brak obsługi złotówek na karcie MasterCard.

 1. ecoPayz - nezpieczne usługi płatnicze
 2. Dlaczego warto wybrać ecoPayz?
 3. Jak założyć konto w ecoPayz?
 4. Wpłaty i wypłaty w ecoPayz
 5. ecoPayz zestPay obsługiwany przez Trustly
 6. Nowa aplikacja mobilna ecoPayz
 7. Zalety i wady ecoPayz
 8. ecoPayz + VipDeposits
 9. VipDeposits + ecoPayz to:
 10. Statusy ecoPayz

ecoPayz - nezpieczne usługi płatnicze

Wraz z rosnącą popularnością ecoPayz wśród bukmacherów dla Polaków (m.in. Betclic) i wzmożonym zainteresowaniem tym portfelem u graczy z Polski w dniu 26 października 2017 roku ecoPayz wprowadził na swojej stronie możliwość wyboru polskiej wersji językowej.

Funkcjonalnie ecoPayz bardzo jest zbliżony do liderów rynku – platform Skrill i Neteller. Monopolistyczna pozycja Paysafe Group (właściciel Skrill i Neteller, paysafecard) spowodowała widoczny spadek jakości usług, m.in. ciągłe podwyższanie opłat, utrudniony kontakt z supportem, podporządkowanie się rządowej blokadzie płatności do firm z rejestru domen zakazanych. W kontekście tego, co wyprawiają liderzy rynku, mało znane ecoPayz zasługuje na uwagę typerów.

W ostatnim czasie portfel ecoPayz wchodzi do coraz większej liczby firm hazardowych, w połowie lipca wpłaty i wypłaty ecoPayz wprowadził światowy lider pokera online PokerStars, chwilę wcześniej Pinnacle Sports i Sportingbet/Sportingbull.

Prowadzenie konta ecoPayz jest darmowe, koszt wyrobienia karty MasterCard przypisanej do konta to 12,50 EUR, zakupy kartą w internecie i w sklepach stacjonarnych są bez dodatkowych opłat, wypłata w bankomacie obarczona jest prowizją 2,00%, co w przypadku 1000 PLN daje 20 PLN, czyli kwotę zbliżoną do opłaty w Skrill.

ecoPayz - otwórz konto

Pomoc ecoPayz działa sprawnie i szybko, jednak nie jest dostępna w języku polskim. Konto użytkownika można zabezpieczyć autoryzacją dwupoziomową (two-factor authentication). Dzięki procesowi weryfikacji dwuetapowej można sprawić, że bezpieczeństwo online konta będzie jeszcze większe. Oznacza to, że hakerzy nie będą mogli uzyskać dostępu do konta ecoPayz nawet wtedy, gdy w jakiś sposób wykradną nazwę użytkownika i hasło.

Dlaczego warto wybrać ecoPayz?

 • Alternatywa – warto mieć otwarte i aktywne konta u kilku pośredników płatności internetowych. W przypadku jakiejś blokady lub usunięcia u bukmachera danej metody płatności można bez straty czasu przejść na metodę alternatywną.
 • Konto w wielu walutach – ecoPayz w statusie Gold obsługuje konto w aż 10 walutach z 45 walut dostępnych do wyboru. Prowizja przy przewalutowaniu jest niska, bo tylko 1,49%.
 • Swoboda – typowanie u bukmacherów czy gra przy stołach pokerowych wymagają posiadania konta w którymś z portfeli elektronicznych. Wpłaty do bukmacherów przez ecoPayz nie są blokowane.

Jak założyć konto w ecoPayz?

 1. Przejdź na stronę ecoPayz i zarejestruj konto. Podczas rejestracji wybierz główną walutę konta.
 2. Konto (status Classic) będzie gotowe do użycia zaraz po rejestracji.
 3. Konto Classic ma wiele ograniczeń, więc najlepiej od razu przejdź do procesu podwyższenia statusu konta do Silver. Aby to zrobić, należy:
  1. ustawić pytanie pomocnicze;
  2. zweryfikować e-mail poprzez kliknięcie przesłanego linku;
  3. wgrać skan dokumentu tożsamości (paszport, dowód, prawo jazdy) oraz skan dokumentu potwierdzającego adres (rachunek, wyciąg z banku);
  4. w ciągu następnych 1–2 dni weryfikacja KYC powinna zostać zakończona, a konto otrzyma status Silver.
 4. Status Silver oferuje przyzwoite limity i konto jest używalne, jednak w prosty sposób można uzyskać status Gold, który niesie ze sobą szereg korzyści, takich jak:
  1. mniejsza opłata za przewalutowanie: z 2,99% do 1,49%;
  2. brak opłaty za przelewy wewnętrzne pomiędzy kontami ecoPayz (w Silver: 1,5%);
  3. możliwość otwarcia subkont w innych walutach niż waluta główna. W ecoPayz można posiadać kilka kont w różnych walutach (PLN, USD, GPB, EUR itd.).
 5. Aby uzyskać status Gold, należy:
  1. dodać do konta kartę bankową i ją zweryfikować;
  2. wpłacić na konto 2500 EUR kartą lub 5000 EUR przelewem. Te środki nie muszą leżeć na koncie, chodzi o łączną kwotę depozytu poprzez kartę lub bank;
  3. zrobić łączny obrót 25 000 EUR, płacąc poprzez płatności ecoPayz;
  4. posiadać konto co najmniej 30 dni.

Mniejsi gracze status Gold osiągną pewnie po kilku miesiącach (nie ma określonego horyzontu czasowego na uzyskanie wymaganych limitów), status Silver jest do zdobycia praktycznie od zaraz.

Wpłaty i wypłaty w ecoPayz

Portfel ecoPayz oferuje 4 podstawowe metody depozytu i wypłaty pieniędzy:

 • przelew bankowy SEPA – bez prowizji, jedyny koszt to opłata za przelew w banku: 5 PLN, 1–2 dni robocze;
 • karty kredytowe/debetowe VISA, MasterCard, JCB i American Express – prowizja 2,90%, natychmiast;
 • depozyt w bitcoinie – bez prowizji, 0–3 dni robocze, depozytu dokonuje się poprzez bramkę płatności bitcoinowych GoCoin;
 • GiroPay.

W dniu 21 stycznia 2020 r ecoPayz podnosi wysokość opłat za wypłatę pieniędzy:

Metoda wpłaty Obecna wysokość opłaty Wysokość opłaty od 21 sty. 2020 r.
paysafecard 7.00% 8.50%
Safetypay 1.50% (min. 1.00 EUR) 2.50% (min. 1.50 EUR)
EPS 1.50% (min. 0.20 EUR) 2.00% (min. 1.50 EUR)
Sofort 1.50% (min. 0.20 EUR) 1.50% (min. 1.50 EUR)
Giropay 1.50% (min. 0.20 EUR) 1.50% (min. 1.50 EUR)
Blik 1.75% 2.00% (min. 1.00 EUR)
PayU 2.00% (min. 0.10 EUR) 2.00% (min. 1.00 EUR)
Przelewy24 1.50% 2.00% (min. 1.00 EUR)
Trustly 2.00% (min. 2.00 EUR) 3.00% (min. 2.00 EUR)
Inpay 1.50% (min. 1.00 EUR) 1.50% (min. 1.50 EUR)

ecoPayz zestPay obsługiwany przez Trustly

Bezpośrednie przelewy do i z lokalnego banku zestPay obsługiwane przez Trustly. zestPay umożliwia bezpośrednie wypłacanie środków z ecoPayz na konto bankowe. To bezpieczne, szybkie i łatwe!  Odblokuj szybkie bezpośrednie przelewy do swojego lokalnego banku, dokonując najpierw jednej wpłaty poprzez zestPay. Będziesz potem mieć możliwość korzystania z szybkich i prostych wypłat poprzez zestPay od Trustly.

zestPay to lokalna forma płatności oferowana przez ecoPayz i obsługiwana przez Trustly. zestPay umożliwia przelewanie środków bezpośrednio na konto bankowe – bezpiecznie, szybko i łatwo.

To działa podobnie jak zwykły przelew na rachunek w lokalnym, europejskim banku. A jeżeli zdarzyło Ci się już dokonać wpłaty poprzez zestPay, nie musisz nawet rejestrować danych konta bankowego na potrzeby wypłaty – zostaną automatycznie dodane. Możesz jednak wybrać rachunek, na który chcesz przelać środki. Masz nad tym pełną kontrolę.

Nowa aplikacja mobilna ecoPayz

To nowa aplikacja mobilna ecoPayz zawiera zarówno podstawowe, jak i innowacyjne funkcje ułatwiające poręczne zarządzanie kontem ecoPayz. Oto kilka z nich:

 • Szybkie i bezpieczne logowanie – natychmiastowy i zapewniający bezpieczeństwo dostęp do aplikacji za pomocą Face ID, odcisku palca lub kodu.
 • Wysyłaj pieniądze do swoich kontaktów – połącz swoją listę kontaktów z aplikacją i wysyłaj pieniądze do osób, które mają konto w ecoPayz.
 • Powiadomienia push – na bieżąco śledź wszystkie działania na Twoim koncie.
 • Wsparcie dla systemów iOS i Android – bezproblemowe działanie na urządzeniach Apple i z Androidem.
 • Zarządzaj swoją kartą ecoPayz Mastercard® – możliwość blokowania i odblokowywania karty, wyłączania transakcji zbliżeniowych, transakcji w sklepach stacjonarnych / w Internecie oraz opcji dokonywania wypłat z bankomatów.
 • Wszystkie podstawowe funkcje – wpłacaj, przelewaj i wypłacaj środki z dowolnego miejsca.

Planowane funkcje to między innymi

 • Osobisty numer IBAN – uzyskaj osobisty numer konta bankowego powiązany z Twoim kontem ecoPayz i odbieraj przelewy bankowe z całego świata.
 • Płatności na rzecz sprzedawców – w odróżnieniu od starej aplikacji, za pośrednictwem nowej możesz płacić sprzedawcom; lista dostępnych sprzedawców będzie stale rozwijana.
 • Więcej regionów i języków – aplikacja jest obecnie dostępna dla klientów z EOG, ze Szwajcarii i Zjednoczonego Królestwa w języku angielskim i polskim, lecz zamierzamy udostępnić wersję dla klientów spoza EOG i dodać obsługę kolejnych języków.

Nowa aplikacja ecoPayz

Pobierz teraz lśniącą nowością aplikację ecoPayz i przetestuj ją osobiście.

Zalety i wady ecoPayz

Zalety

 • Serwis internetowy w języku polskim.
 • Prosta i szybka rejestracja podstawnego konta Classic.
 • Karta MasterCard akceptowalna we wszystkich terminalach płatniczych i bankomatach w Polsce.
 • Niewielkie wymagania statusu Gold.
 • Obsługa wielu walut na koncie Gold. Dzięki kontom w wielu walutach można ominąć koszty związane z przewalutowaniem, gdyż z konta EUR w ecoPayz można bezpośrednio wypłacić środki na konto EUR w banku.
 • Brak opłat za przelewy wewnętrzne i niskie koszty przewalutowania na koncie Gold.
 • Szybki i sprawny support.

Wady

 • Brak obsługi złotówki na karcie ecoCard, co skutkuje dodatkowym przewalutowaniem przy wypłacie z bankomatu.

ecoPayz + VipDeposits

System ecoPayz jest wygodny, ponieważ możesz otworzyć w nim konto w kilka minut. W związku z aktywną popularyzacją tego operatora, bukmacherzy aktywnie wprowadzają jego usługi na swoich stronach i aplikacjach, a gracze chętnie korzystają z ecoPayz do dokonywania wpłat i wypłat. Ddołączając do programu VipDeposits + ecoPayz, klienci otwierają dodatkowe możliwości konta.

VipDeposits + ecoPayz to:

 • Wysokie limity transakcji
 • Szybka weryfikacja w 1 dzień
 • 0% prowizji za przelewy w systemie
 • Możliwość uzyskania maksymalnego statusu VIP na korzystnych warunkach

Statusy ecoPayz

W systemie płatności ecoPayz istnieje 5 statusów, z których każdy otwiera coraz więcej możliwości pracy ze swoim kontem. Limity operacji zależą od tych statusów.

Użytkownicy, którzy zarejestrowali się z VipDeposits, po przejściu weryfikacji konta otrzymują status Gold, a mogą również otrzymać najwyższy możliwy status VIP na specjalnych warunkach.

Załóż konto w ecoPayz z VipDeposits i uzyskaj status VIP na preferencyjnych warunkach!

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/ecopayz-110

Oceń ten tekst

Podobne artykuły

e-Sport
Dyscypliny sportowe

e-Sport