Mobilne zakłady bukmacherskie

Ocena 3,5/5 | 2 głosy

Dwadzieścia lat temu miłośnicy zakładów bukmacherskich mogli obstawiać jedynie w punktach stacjonarnych. Pod koniec XX wieku, w latach 1998-1999 zaczęli powstawać pierwsi bukmacherzy online. Popularyzacja i rozwój internetu otworzył przed bukmacherami nową erę zakładów online.

W dobie XXI wieku i kolejnych postępów technologicznych poczyniono kolejny krok naprzód. Obstawiać możemy bowiem z każdego miejsca na ziemi, nie korzystając przy tym z komputerów. Umożliwia nam to mobile betting, a więc nic innego, jak korzystanie z oferty firmy bukmacherskiej za pośrednictwem urządzeń mobilnych - najczęściej telefonów komórkowych lub tabletów.

Firmy bukmacherskie podążając za nową technologią i odpowiadając na potrzeby klientów, dają dziś możliwość obstawiania zakładów z poziomu urządzeń mobilnych, co pozwala nam typować zakłady o każdej porze dnia i nocy, niezależnie czy przebywamy na zakupach, w kinie czy podróży. Dostępność zakładów nie jest jednak jedyną korzyścią mobile bettingu. Poza tym uwagę zwrócić trzeba na wygodę. O wiele wygodniej jest bowiem złożyć zakład przy użyciu smartfona aniżeli specjalnie po to korzystać z komputera. Tym bardziej że nie ma w tym nic trudnego i każdy użytkownik telefonu komórkowego, który opanował surfowanie po internecie bez problemu poradzi siebie z typowaniem przez telefon.

Mobile betting = zakłady bukmacherskie zawierane przez telefon lub tablet (zakłady mobilne, zakłady mobile). Mobile betting pozwala na szybkie reagowanie w trakcie trwania wydarzeń sportowych zakładów "na żywo".

Z punktu widzenia gracza istotną kwestią jest również to, że dostęp mobilny do konta gracza u bukmachera w niczym nie ustępuje tradycyjnemu logowaniu się z komputera. Z poziomu telefony możemy nie tylko przeglądać oferty i składać zakłady, ale także korzystać ze statystyk czy specjalnie przygotowanych bonusów mobilnych. Trzeba mieć na uwadze, że bukmacherzy chcąc zainteresować swoich klientów mobilną formą obstawiania, przygotowują dla nich specjalnie "skrojone" na tę formę gry oferty promocyjne - bonus mobilny zawsze jest niezależny od bonusu powitalnego i warto go wykorzystać.

Jak obstawiać przez telefon?

Decydując się na mobilną formę gry, należy mieć świadomość tego, że zrobić można to na dwa różne sposoby, w zależności czy z zakładów mobilnych korzystamy przy pomocy specjalnie stworzonej aplikacji natywnej lub mobilnej strony internetowej.

Aplikacja natywna

Chcąc skorzystać z aplikacji, wcześniej należy ściągnąć ją na swoje urządzenie mobilne. Po ściągnięciu takiej aplikacji wystarczy ją zainstalować, po czym automatycznie możemy zacząć z niej korzystać. Obecnie prawie każdy bukmacher dla Polaków posiada natywną aplikacje do obstawiania zakładów. Aplikacje na telefon zwykle dostępne są na dwie platformy iOS i Android. 

Sposób instalacji aplikacji do obstawiania może różnić się od standardowego procesu gdyż aplikacje hazardowe nie zawsze są akceptowane w katalogach aplikacji online (np. Google Play).

Mobilna strona internetowa

Poza aplikacjami obstawiać przez telefon możemy z poziomu przeglądarki internetowej, wpisując w jej pasku adres strony. Użytkownik zostanie wówczas przeniesiony do mobilnej wersji witryny bukmachera. Strony te zwane także responsywnymi są stworzone tak, aby korzystanie z nich na urządzeniach mobilnych było proste i bezproblemowe. Układ takich stron responsywnych jest dostosowany bowiem do rozdzielczości urządzeń mobilnych.

Decydując się na mobile betting najpierw należy zapoznać się więc z informacją o tym, w jakiej formie dana firma oferuje zakłady mobilne. W tym celu należy wejść na jej stronę internetową i poszukać informacji dotyczących zakładów mobilnych. Najczęściej znajdują się one w zakładce "Mobile" bądź FAQ, czyli najczęściej zadawanych pytaniach.

Systemy w urządzeniach mobilnych

Trzy najbardziej popularne systemy dla urządzeń mobilnych to Android, iOS i Windows Phone. Dlatego przed ściągnięciem aplikacji firmy bukmacherskiej, najpierw należy sprawdzić jaki system obsługuje nasz telefon lub tablet oraz, co jest szczególnie istotne przy starszych modelach telefonu - wersję samego systemu. Przy nowszych smartfonach nie stanowi to żadnego problemu, gdyż na pewną będą one współpracowały z daną aplikacją. Sprawdźmy, czym różnią się trzy najpopularniejsze systemy mobilne.

Android

Android od Google to bez wątpienia najpopularniejsze oprogramowanie mobilne na świecie, którego popularność w niektórych krajach dochodzi nawet do 85% wśród użytkowników takich urządzeń przenośnych. System ten ma dwie ogromne zalety. Po pierwsze działa niemal w dowolnej konfiguracji sprzętowej. Po drugie natomiast jego powszechność sprawiła, że to właśnie na oprogramowanie Google w pierwszej kolejności tworzone są programy wielu firm. Ma to swoje odzwierciedlenie także w firmach bukmacherskich. Każdy bukmacher, jeśli przygotował on dla swojego klienta aplikacje mobilne, to posiada "apkę" na Androida.

Najpopularniejsi producenci telefonów z systemem Android: Samsung, Sony, HTC.

Windows Phone

System Windows Phone nie jest tak popularny jak Android, co z kolei przekłada się na mniejszy zasób aplikacji. Rzadko który bukmacher posiada aplikację na system WIndows.  Poza tym system ten cały czas ewoluuje, co z kolei wymaga jego częstych aktualizacji i większej ilości wolnego miejsca, choć wymagane 512 MB nie jest pojemnością nad wyraz obszerną. Plusem w ich przypadku jest fakt, że urządzenia z tym oprogramowaniem psują się niezwykle rzadko.

Najpopularniejsze producenci telefonów z systemem Windows: Microsoft/Nokia.

iOS

System iOS od Apple przez wielu użytkowników urządzeń z takim oprogramowaniem uznawany jest za najlepszy. Można to zrozumieć, ponieważ wszystkie urządzenia od Apple są wyjątkowo dopracowane. Minusem jest ich wysoka cena, przez co decydują się na nie dość zamożni użytkownicy. W ujęciu bukmacherskim warto dodać, że firmy muszą uzyskać zgodę na to, aby stworzyć aplikację w tym oprogramowaniu, która nie jest niezbędna przy systemach Android czy Windows Phone.

Najpopularniejsze modele telefonów z systemem iOS: iPhone, iPad.

Bonusy na zakłady mobilne

Niektórzy bukmacherzy oferują swoim klientom bonusy mobilne za to, że zaczynają obstawiać zakłady właśnie przez telefon lub tablet. Wszystkie bonusy mobilne zawsze niezależnie są od bonusu startowego. Bonusy bukmacherskie na telefon dość często ulegają zmianom, aby poznać aktualne bonusy na telefon należy sprawdzić ofertę promocji na stronie bukmachera.

Wady i zalety mobile betting

Możliwość obstawiania zakładów mobile dla typera duże ułatwienie i niesie ze sobą spore korzyści, jednak połącznie obstawiania przez telefon z nierozsądnym live bettingiem może wiązać się ze sporym ryzykiem. Dostęp mobilny do zakładów bukmacherskich to potencjalna pokusa do typowania większej liczby zakładów. Należy zachować umiar i obstawiać wtedy kiedy faktycznie mamy dobry typ z value a nie dla dreszczyka emocji czy zabicia czasu.

Zalety i korzyści:

 • możliwość zawierania zakładów z każdego miejsca na ziemi gdzie dostępny jest internet,
 • dostępność do konta, możliwość wpłat i wypłat,
 • wygoda zawierania zakładów,
 • możliwość przeprowadzania kontry, szybkiej reakcji w zakładach live,
 • dostęp do streamu video meczów na żywo.

Wady i utrudnienia:

 • konieczność zaznajomienia się z nową technologią,
 • konieczność poznania sposobu poruszania się na koncie bukmacherskim z poziomu telefonu,
 • dostęp do sieci, mogący wiązać się z dodatkowymi opłatami,
 • brak umiaru w typowaniu, szczególnie przy zakładach na żywo.

Bukmacherzy do zakładów przez telefon

Wśród bukmacherów oferujących grę za pośrednictwem urządzeń mobilnych polecamy szczególnie:

 • Fortuna (szeroka oferta w zakładach przedmeczowych i LIVE; bonus na urządzenia mobilne; aplikacja na systemy Android, iOS i Windows Phone. Dostęp do relacji video)
 • Totolotek (ciekawa oferta; streamy video, zakłady LIVE, dostęp na oprogramowanie Android, iOS i inne; freebet do kwoty 40 PLN)
 • forBET (szeroka oferta, niezłe kursy, aplikacja na iPhone, iPad oraz telefony i tablety z systemem Android)
 • TOTALbet (dobre kursy; ogromna oferta, dostępność na urządzeniach z systemami iOS oraz Android)
 • eTOTO (obszerna oferta, szeroki rynek zakładów dodatkowych, bonus bez depozytu na kwotę 20 PLN, dostępność na systemach Android, iOS i Windows Phone)
 • LV BET (prosty interfejs, aplikacja na urządzenia z oprogramowaniem iOS, Android i wiele innych)

Podsumowanie

Zakłady bukmacherskie przez telefon dostępne są obecnie prawie u każdego bukmachera internetowego. Z obstawiania przez telefon korzyści posiadają zarówno typerzy jak i bukmacherzy - typerzy cieszą się z nieograniczonego i prostego dostępu do zakładów bukmacherskich a bukmacherzy cieszą się z dokładnie tego samego powodu gdyż więcej zakładów to większe potencjalne dochody bukmacherów. Dlatego nie powinniśmy wykorzystywać zakładów mobilnych do zabijania nudy siedząc w kolejce do lekarza i obstawiając byle co tylko wykorzystywać możliwość typowania przez telefon wtedy gdy faktycznie mamy z tego korzyść.

Podsumowując nie trudno dojść do wniosku, że zakłady w formie mobilnej mają się dziś bardzo dobrze, ale na pewno nie jest to jeszcze apogeum ich świetności. Trzeba bowiem zauważyć, że technologia pozwalająca na wykorzystanie telefonów także na tej płaszczyźnie jest stosunkowo młoda, choć z drugiej strony rozwija się bardzo dynamicznie i w najbliższym czasie może w tym kierunku zajść do jeszcze bardziej spektakularnych zmian.

Obstawianie mobilne jest atrakcyjne dla typera jednak niesie w sobie pewne zagrożenia, przede wszystkim wynikają one z niedoskonałości samego typera dążącego do maksymalizacji zysku. Jeśli typer zachowa chłodną głowę, a grę będzie traktował jako długoterminową inwestycję, może on z tego wynieść spore korzyści.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj artykuł Mobilne zakłady bukmacherskie

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Mobilne zakłady bukmacherskie" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 3,5/5 | 2 głosy

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera ABC obstawiania:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.