Arabia Saudyjska faworytem meczu z Polską? Tak typowali… Polacy. Wyniki finałów Mistrzostw Świata

Ocena 5.00/1 głos

Za nami turniej finałowy Mistrzostw Świata w Katarze. Wiemy już wszystko – mundial wygrała reprezentacja Argentyny, królem strzelców – z ośmioma bramkami na koncie – został Kylian Mbappe, a kadra Polski zakończyła udział na etapie 1/8 finału. Czy ostateczne wyniki turnieju pokrywają się jednak z tymi, które obstawiali użytkownicy zakładów bukmacherskich? Podsumowaniem statystycznym mundialu podzielił się legalny bukmacher Betclic.

Arabia Saudyjska faworytem meczu z Polską? Tak typowali… Polacy. Wyniki finałów Mistrzostw Świata

Finały piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze zdecydowanie były dla sympatyków sportu na całym świecie najważniejszym wydarzeniem 2022 roku. Nic więc dziwnego, że zakłady bukmacherskie cieszyły się przed rozpoczęciem turnieju, a także w jego trakcie, bardzo dużym zainteresowaniem. Legalny bukmacher Betclic ma w Polsce setki tysięcy użytkowników i większość z nich obstawiła przynajmniej jeden zakład związany z mundialem. 

Najbardziej emocjonujące są zawsze te zakłady, które dotyczą ostatecznych rezultatów turnieju, np. która reprezentacja zwycięży i zabierze do domu Puchar Świata czy kto zostanie najlepszym strzelcem. Jak wynika ze statystyk Betclic – Polacy całkiem nieźle znają się na piłce! Aż 48% spośród wszystkich użytkowników, którzy próbowali wytypować nowego mistrza świata, postawiło na Argentynę. Drugim, najpopularniejszym faworytem była Brazylia (17%), a trzecim… reprezentacja Polski (6,5%). 

Klienci Betclic całkiem nieźle radzili sobie również z wytypowaniem króla strzelców. Aż 29% spośród osób zainteresowanych tym zakładem wskazywało przed startem turnieju, że nagrodę Złotego Buta otrzyma Kylian Mbappe. Nieco więcej graczy pokładało jednak nadzieje w Lionelu Messim, który ostatecznie w klasyfikacji strzelców zajął 2. miejsce (31%). Na trzeciej pozycji uplasował się Neymar (11%). 

Bardzo ciekawie prezentują się natomiast statystyki dotyczące zakładów stawianych na mecze reprezentacji Polski. Co ciekawe, kiedy użytkownikom Betclic przyszło „głosować portfelami”, kadra Czesława Michniewicza była faworytem w niemal każdym spotkaniu turnieju w Katarze.  

Tak było w przypadku spotkania z Francją (52% typujących postawiło na Polskę), Meksykiem (78%) oraz Argentyną (75%). Jedynym meczem, w którym gracze upatrywali faworyta w przeciwniku naszej kadry narodowej było spotkanie… z Arabią Saudyjską (57% zakładów postawionych na zwycięstwo Arabii). Czy to cicha, statystyczna akceptacja kibiców na kandydaturę Hervé Renarda (obecnie trener Arabii Saudyjskiej) na selekcjonera reprezentacji Polski?  

Z drugiej strony, choć kibice byli optymistami przed konkretnymi spotkaniami Polaków w mistrzostwach, zaledwie 695 szczęśliwców postawiło przed startem turnieju na wyjście Biało-Czerwonych z grupy. 

Pozostałe ciekawostki statystyczne: 

  • Najchętniej typowany mecz turnieju: Argentyna – Francja 
  • Najmniej chętnie typowany mecz turnieju: Tunezja – Australia
  • Zdarzenie z najwyższym kursem, które „weszło”: Arabia Saudyjska wygra z Argentyną, kurs 28.0 
  • Największy faworyt w meczu według rozkładu postawionych stawek: Anglia w meczu z Iranem (98,5% zakładów postawionych na Anglię) 
Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/pilka-nozna/mistrzostwa-swiata-2022/arabia-saudyjska-faworytem-meczu-polska-tak-typowali-polacy-wyniki-finalow-mistrzostw-swiata-n1157

Oceń ten tekst