Betclic Studios: nowa polska platforma wideo dla młodych twórców

Ocena 3.50/2 głosy
Betclic Studios: nowa polska platforma wideo dla młodych twórców

Betclic Studios to nowa platforma wideo, stworzona przez bukmachera Betclic, która produkuje filmy dokumentalne o ciekawych historiach ze świata sportu, kultury i nie tylko. Otwarcie platformy miało miejsce 9 marca w Warszawie. Betclic Studios oferuje filmy dokumentalne, które mają inspirować i są bezprecedensowym projektem w polskiej filmografii, ponieważ każdy może wziąć udział w tworzeniu produkcji. Dodatkowo, Betclic ogłosił program grantowy dla młodych twórców, w ramach którego przeznaczył aż 1 milion złotych na realizację najciekawszych pomysłów.

Pierwszy film na platformie, "Looney", opowiada historię Marka Rybkowskiego, jednego z najbardziej znanych obecnie artystów graffiti w Polsce. Rybowski zaczął swoją przygodę z malowaniem na ulicach, a dziś zdobi swoimi muralami elewacje budynków w całym kraju. Dziś jego unikatowe murale zdobią ściany i elewacje budynków w całym kraju i jest inspiracją dla wielu młodych twórców. Kolejne filmy na platformie przedstawiać będą ciekawe. Jak mówi Bartłomiej Płoskonka, Country Manager Betclic Polska:

„Program grantowy to szansa nie tylko dla utalentowanych reżyserów, ale także dla twórców wideo online, którzy mają ciekawe pomysły do realizacji. Ważny jest dla nas dobry pomysł i determinacja, aby , podobnie jak bohaterowie Betclic Studios, mogą wybrać własny kurs i realizować swoje cele.”

Każda produkcja Betclic Studios będzie prezentować inny temat, ale zawsze będą to ciekawe historie. Kolejny film opowie o życiu Rafała „Lipki” Lipińskiego, jednego z najlepszych wsadów na świecie, czterokrotnego mistrza świata w wsadach, uczestnika wielu zawodów i turniejów FIBA, m.in. w Paryżu, Miami czy Stambule. Dzięki zamiłowaniu do koszykówki bohater filmu nie tylko osiągnął szczyty w swojej dyscyplinie, ale także odkrył zupełnie nową i zaskakującą pasję pomagania innym, w której teraz widzi swoją przyszłość.

Równie fascynująca jest historia Soni Truszkowskiej. Kilka lat temu ta Polka, znana jako SONYA DXB, chciała zobaczyć świat jako stewardesa. Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ek, ma na swoim koncie tournee po Europie, Indiach, Indonezji, Afryce i obu Amerykach. Mieszka i występuje w Dubaju.

Oprócz polskich produkcji na platformie pojawią się także filmy dokumentalne z całego świata. Betclic Studios to nie tylko platforma wideo, ale także nowe otwarcie dla młodych twórców, którzy mogą zaprezentować swój talent i pasję do opowiadania ciekawych historii.

Idź do Betclic Idź do Betclic

Obstawiaj zakłady bukmacherskie w Betclic.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/rozrywka/betclic-studios-nowa-polska-platforma-wideo-mlodych-tworcow-n1171

Oceń ten tekst