„Błachu” po raz drugi wicemistrzem Polski FIFA

Ocena 3.50/2 głosy
„Błachu” po raz drugi wicemistrzem Polski FIFA

W miniony weekend zakończył się sezon PKO BP Ekstraklasa Games w FIFA 23. W turnieju finałowym wystąpiło dwóch zawodników z drużyny Betclic Apogee, którzy zostali wypożyczeni na potrzeby rozgrywek do klubów Ekstraklasy. Szymon "Błachu" Błachowiak, grający dla Pogoni Szczecin, zajął drugie miejsce w kraju, a Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski z Lechii Gdańsk zajął 4. miejsce.

Oczekiwania wobec zawodników Betclic Apogee były bardzo wysokie. W poprzednim sezonie "Zalewskyy", "Błachu" oraz Kacper "Furman" Furmanek, który tym razem odpadł w barażach o turniej finałowy, zajęli odpowiednio trzecie, drugie i pierwsze miejsce na podium. Powtórzenie tego sukcesu w tym roku było więc trudnym zadaniem.

W turnieju finałowym rywalizowali ośmiu zawodników, po czterech w kategorii PRO i OPEN. "Zalewskyy" odpadł z turnieju po przegranej w dwumeczu z Damianem "damie" Augustyniakiem z Rakowa Częstochowa. Mistrzem Polski został Kamil "Riptorek" Soszyński z Jagiellonii Białystok, który pokonał "Błacha" w finale 5:4.

Dla "Błacha" to drugi raz z rzędu, kiedy zajmuje drugie miejsce w mistrzostwach Polski. Teraz wystąpi w fazie wstępnej play-offów FIFA 23 Global Series, czyli klubowych mistrzostw świata.

Gonçalo Brandeiro, CEO Betclic Apogee, powiedział, że mimo słabszych wyników niż w poprzednim sezonie, jest bardzo dumny ze swoich graczy i ich ciężkiej pracy. Wszyscy z drużyny Betclic Apogee trzymają teraz kciuki za dobry występ "Błacha" w FIFA 23 Global Series.

"Błachu" był zadowolony ze swojego występu w całych rozgrywkach, ale czuł niedosyt z powodu braku tytułu mistrza Polski. Jednak jest pozytywnie nastawiony do przyszłych zawodów i obiecał, że w fazie wstępnej play-offów FIFA 23 Global Series zrobi wszystko, co w jego mocy, aby osiągnąć sukces.

Drugiego z zawodników Betclic Apogee, "Zalewskyy", również zapytano o jego występ w turnieju finałowym. Gratulował on swojemu koledze z drużyny i wyrażał swoje zadowolenie.

Idź do Betclic Idź do Betclic

Obstawiaj zakłady bukmacherskie w Betclic.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/rozrywka/blachu-raz-drugi-wicemistrzem-polski-fifa-n1173

Oceń ten tekst