Polscy drwale idą po złoto: Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS® już wkrótce

Ocena 5.00/1 głos
Polscy drwale idą po złoto: Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS® już wkrótce

Polska drużyna drwali gotowa do walki o medale na Mistrzostwach Świata STIHL TIMBERSPORTS®

Drwale z całego świata będą rywalizować o medale w Mistrzostwach Świata STIHL TIMBERSPORTS®. W zawodach, które odbędą się w Göteborgu, 28 i 29 października, weźmie udział 120 najlepszych drwali z 20 krajów. Wśród nich znajdą się sześciu Polaków: Arkadiusz Drozdek, Jacek i Szymon Groenwaldowie, Michał Dubicki, Krystian Kaczmarek oraz Marcin Darga.

Polska drużyna jest jedną z najsilniejszych na Starym Kontynencie w tym sporcie i jedną z nielicznych, która potrafi rzucić wyzwanie potęgom z Australii, USA, Nowej Zelandii i Kanady. W 2017 roku Polacy zostali drużynowymi wicemistrzami świata. Tym razem nasza drużyna jedzie do Skandynawii z nadziejami na powtórzenie tego sukcesu. W drużynowej rywalizacji Polskę reprezentować będą: Arkadiusz Drozdek, Krystian Kaczmarek, Marcin Darga i Michał Dubicki.

Mieszanka młodości i doświadczenia: Polska drużyna drwali jedzie po złoto

W indywidualnych zmaganiach zobaczymy Arkadiusza Drozdka, Jacka Groenwalda, Szymona Groenwalda i Krystiana Kaczmarka. Wszyscy są gotowi do walki o medale i chcą pokazać swoje umiejętności w cięciu i rąbaniu drewna.

W mistrzostwach świata STIHL TIMBERSPORTS® zawodnicy rywalizują w kilku konkurencjach, takich jak: cięcie piłą ręczną, cięcie piłą motylkową, cięcie piłą kłującą oraz rąbanie drewna olbrzymią siekierą. Każda z tych konkurencji wymaga od zawodników nie tylko siły i zwinności, ale także precyzji i dokładności. Aby zostać mistrzem świata, trzeba być wszechstronnym zawodnikiem i radzić sobie w każdej z tych konkurencji.

Polscy drwale są znani z tego, że są jednymi z najlepszych na świecie w cięciu i rąbaniu drewna. W poprzednich edycjach mistrzostw Polacy zdobywali medale, a niektórzy nawet zostali mistrzami świata. Mamy nadzieję, że w tym roku nasza drużyna ponownie będzie się cieszyć z sukcesów i zdobędzie medale w indywidualnych i drużynowych zmaganiach. Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy im powodzenia na mistrzostwach świata STIHL TIMBERSPORTS®.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/silacze/polscy-drwale-ida-zloto-mistrzostwa-swiata-stihl-timbersports-wkrotce-n1156

Oceń ten tekst