Polski drwal z brązowym medalem na karku: Dubicki triumfuje na Starym Kontynencie

Ocena 5.00/1 głos
Polski drwal z brązowym medalem na karku: Dubicki triumfuje na Starym Kontynencie

Trzecie miejsce dla polskiego drwala: Dubicki dominuje na Starym Kontynencie

Polski drwal Michał Dubicki zajął 3. miejsce w zawodach STIHL TIMBERSPORTS® European Trophy. To niezwykle duży sukces, biorąc pod uwagę fakt, że Dubicki przez trzy lata był dominującą postacią na europejskim rynku tego sportu.

W półfinale Dubicki został zdyskwalifikowany za drobny błąd techniczny, choć uzyskał znacznie lepszy czas od swojego rywala. Wcześniej, w pierwszej rundzie, Dubicki uzyskał najlepszy czas, a Jacek Groenwald zajął ósme miejsce. W 1/8 finału Dubicki pokonał Niemca Marcela Steinkämpera, a Groenwald zaskoczył wszystkich wygraną z mocnym Czechem Martinem Kaliną.

Niestety, w ćwierćfinale obaj Polacy trafili na siebie, co sprawiło, że tylko jeden z nich mógł wystąpić w półfinale we francuskim Schirrhein. Mimo to, Dubicki i Groenwald zaprezentowali wysoką formę i gdyby nie pechowe losowanie, obaj mogliby liczyć na miejsce w czołowej czwórce zawodów. W ćwierćfinale Polacy zaprezentowali znakomitą formę, lecz ostatecznie to Dubicki okazał się lepszy, zwyciężając w większości konkurencji, takich jak Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck i Standing Block Chop.

Polski drwal pokonuje Europę: Dubicki z brązowym medalem w zawodach STIHL TIMBERSPORTS® European Trophy

Groenwald również zaprezentował wysoką formę, ale ostatecznie to Dubicki awansował do półfinału. Tam jednak pech go nie opuścił, a drobny błąd techniczny sprawił, że został zdyskwalifikowany. Mimo to, Dubicki może być dumny ze swojego brązowego medalu i trzeciego miejsca w całych zawodach.

Dubicki, reprezentujący Polskę w zawodach STIHL TIMBERSPORTS® European Trophy, jest cenionym zawodnikiem na arenie międzynarodowej. W poprzednich latach zdobywał liczne medale i wyróżnienia, a jego umiejętności drwala są doceniane przez specjalistów z całej Europy. W tym roku Dubicki był jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu, ale niestety pech sprawił, że ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Mimo to, Dubicki nie zamierza się poddawać i już teraz skupia się na przygotowaniach do kolejnych zawodów. Jego cel to zdobycie złotego medalu na mistrzostwach świata STIHL TIMBERSPORTS®, które odbędą się w przyszłym roku. Zawodnik jest przekonany, że jest w stanie pokonać rywali z całego świata i zostać mistrzem świata w sporcie drwali.

Dubicki jest też ambasadorem polskiej sztuki drwali i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Jego treningi i występy są ogromną inspiracją dla młodych drwalów, którzy marzą o karierze w tym wymagającym sporcie. Dubicki jest też dumnym ambasadorem Polski na arenie międzynarodowej i zawsze chętnie reprezentuje nasz kraj na międzynarodowych zawodach.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/silacze/polski-drwal-brazowym-medalem-karku-dubicki-triumfuje-starym-kontynencie-n1155

Oceń ten tekst