Betclic Apogee wkracza na eko-arenę: Pierwsza ekologiczna drużyna e-sportowa na świecie!

Ocena 3.50/2 głosy
Betclic Apogee wkracza na eko-arenę: Pierwsza ekologiczna drużyna e-sportowa na świecie!

Pierwsza na świecie drużyna e-sportowa z certyfikatem neutralności węglowej uruchamia proekologiczną platformę dla graczy.

Betclic Apogee, pierwsza organizacja e-sportowa na świecie posiadająca certyfikat neutralności węglowej, kontynuuje wprowadzanie innowacji w obszarze zrównoważonego rozwoju. Tym razem zespół ogłasza uruchomienie globalnej platformy „Gamers 4 the Planet”, której celem jest zwrócenie uwagi branży e-sportowej na problem kryzysu klimatycznego i zaproszenie do wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska innych drużyn oraz graczy. Uruchomieniu platformy towarzyszy premiera filmu dokumentalnego „Restart the Game”, który obejrzeć można on-line.

„Restart the Game” – film dokumentalny o wpływie gamingu na środowisko.

Betclic Apogee jest prężnie rozwijającą się organizacją e-sportową z siedzibami we Włoszech, Portugalii i Polsce. Jako pierwsza drużyna e-sportowa na świecie uzyskała w 2022 roku certyfikat neutralności węglowej. Dla członków zespołu równie istotna, co zdobywanie krajowych i europejskich tytułów w FIFA, jest troska o środowisko. Zawodnikami Betclic Apogee są trzej Polacy, najlepsi zawodnicy minionego sezonu FIFA w Polsce: Kacper „Furman” Furmanek (aktualny wicemistrz świata FIFA), Szymon „Błachu” Błachowiak i Maksymilian „Zalewskyy” Zalewski.

Proekologiczna platforma dla graczy i drużyn e-sportowych

„Gamers 4 the Planet” (www.gamers4theplanet.org), najnowsza inicjatywa Betclic Apogee, to globalna platforma, otwarta dla fanów esportu na całym świecie. Na platformie gracze mogą m.in. obliczyć ile emitują CO2 podczas gry, dowiedzieć się jak zmniejszyć swój ślad węglowy czy dzielić się swoimi przemyśleniami na temat zrównoważonego rozwoju. 

Na platformie znaleźć można również aplikację dla profesjonalnych organizacji e-sportowych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, drużyny mogą monitorować ślad węglowy swój oraz swoich zawodników w określonych ramach czasowych, co pomoże w zrównoważeniu emisji np. poprzez zakup offsetów węglowych. Do platformy dołączyły już pierwsze zespoły, w tym topowe, światowe marki e-sportowe, jak FNATIC, OG Esports czy portal Esports Insider. Zobacz u jakich bukmacherów warto obstawiać esport.

Obstawiasz e-sport? Zobacz jak wygląda oferta bukmachera Betclic na zakłady esport.

Idź do Betclic Idź do Betclic

Obstawiaj zakłady bukmacherskie w Betclic.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/esport/betclic-apogee-wkracza-eko-arene-pierwsza-ekologiczna-druzyna-e-sportowa-swiecie-n1168

Oceń ten tekst