Bukmacherzy na eSport

Ocena 4.78/18 głosów
Bukmacherzy na eSport

Okoliczności związane w pandemią koronawirusa spowodowały przymusową przerwę w rozgrywaniu większości znanych dyscyplin sportowych.

Jest jednak taki sport, który pomimo poważnej sytuacji wychodzi z tego cało. Mowa oczywiście o eSporcie. Dzięki swojej charakterystyce rozgrywanie spotkań wirtualnych nadal jest możliwe, a kibice mogą swobodnie obserwować transmisje esportowe w domowym zaciszu.

Jak przyznał w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego (wyd. 21.03.2020 r.) Mateusz Juroszek, prezes STS, zakłady eSportowe wobec obecnej sytuacji stanowią dla bukmachera ważny element oferty bukmacherskiej:

- Jesteśmy firmą przede wszystkim internetową. 85 procent przychodów generujemy dzięki naszej stronie i aplikacjom mobilnym . Klienci obstawiają przede wszystkim eSport i dyscypliny, które do tej pory uważaliśmy za niszowe. Na popularności zyskują także inne gry komputerowe, które oferujemy. Obok sportów wirtualnych chodzi o zakłady na BetGames (karciane – przyp. red.), które mamy w ofercie jako jedyni w Polsce.

 1. Gdzie obstawiać eSport?
 2. Najlepsi bukmacherzy na esport
 3. Gdzie najlepiej obstawiać eSport?
 4. Ranking bukmacherów na eSport
 5. Gry – co obstawiać?
 6. Zakłady bukmacherskie na eSport

Wielu ludzi dopiero teraz otworzy się na eSport, ale dla ogromnej liczby typerów na całym świecie gry komputerowe od dawna są jedną z najbardziej atrakcyjnych dyscyplin do obstawiania. Również w Polsce zakłady na gry zyskują coraz większe grono zwolenników.

Zwłaszcza, że legalni bukmacherzy działający w naszym kraju stale poszerzają ofertę zakładów na eSport i organizują związane z nim ciekawe promocje oraz bonusy. Sprawdzimy zatem jak wyglądają zakłady bukmacherskie esport w ofercie różnych firm i spróbujemy wskazać najlepszego bukmachera eSportowego.

Gdzie obstawiać eSport?

Na początku przyjrzyjmy się czołówce rynku bukmacherskiego w Polsce i zakładom bukmacherskim eSport w ich ofercie. Następnie spośród nich wybierzemy najlepszego bukmachera do eSportu.

Logo Fortuna

Fortuna – dobrze znany wszystkim graczom czesko-słowacki legalny bukmacher dba o miłośników eSportu. Wspiera również zawodników, współpracując z drużyną AGO Esports. W ofercie Fortuny znajdują się zakłady na rozgrywki CS:GO, League of Legends, Dota2, Starcraft II, King of Glory, Rocket League.

Po wprowadzeniu eSportu do swojej oferty Fortuna organizowała wiele promocji, np. bonus 10 zł na eSport w weekend. Obecnie przy zakładach na eSport można skorzystać z innych promocji:

Pewniak na LIVE – bonus w wysokości 10 zł, gdy na kuponie znajdzie się Pewniak. W tym przypadku jest nim dowolne wydarzenie z sekcji live, czyli m.in. właśnie zakłady na eSport. Promocja trwa do piątku do niedzieli, każdego dnia należy postawić kupon z wydarzeniem z sekcji na żywo. Minimalna stawka to 10 zł brutto. Nie ma znaczenia, czy kupon będzie wygrany czy przegrany, bonus zostanie przyznany każdemu graczowi, który spełnił te warunki.

 

Logo Superbet

Superbet – największy polski bukmacher jako jeden z pierwszych wprowadził eSport do swojej oferty. Mocno angażuje się w tę dyscyplinę, wspierając zawodników, drużyny i całe turnieje eSportowe. W Superbet obstawiać można zakłady na gry Counter Strike, League of Legends, Dota 2, Starcraft 2, King of Glory, Rocket League.

Bezpieczne 10 zł na eSport – promocja, dzięki której w razie przegranej bukmacher zapewnia zwrot stawki do 10 zł. Wystarczy zagrać kupon z dokładnie czterema zdarzeniami z ESL Pro League, każde o min. kursie 1.50. Stawka minimalna kuponu to 21 zł.

Bezpieczne 25 zł na eSport – bonus, dzięki któremu gracz może otrzymać zwrot do 25 zł tygodniowo. Wystarczy dołączyć do akcji na stronie promocji bukmachera oraz postawić kupon SOLO na dowolne wydarzenie eSportowe z kursem min. 1.85. W razie przegranej na konto bonusowe użytkownika trafia 10% wartości wkładu. Każdy kolejny kupon będzie sumowany.

 

Logo Totolotek

Totolotek – solidny i ceniony wśród polskich graczy legalny bukmacher ma bardzo dobrą ofertę zakładów na eSport.

Totolotek nie prowadzi specjalnych promocji na eSport. Zakłady eSportowe można jednak obstawiać, korzystając ze stałych atrakcyjnych bonusów bukmachera: Bonusu Powitalnego, Bonus King Size czy specjalnego Bonusu Aplikacja Mobilna.

 

Logo forBET

forBET – bukmacher, który również mocno postawił na eSport. Oprócz szerokiej oferty na zakłady wspiera branżę m.in. będąc partnerem Blast Pro Series Madryt czy Esports Championship Series oraz oficjalnym sponsorem X-KOM AGO. Bukmacher forBET oferuje zakłady bukmacherskie na Counter Strike, League of Legends, Dota 2, Starcraft 2, Rocket League.

ForBet regularnie organizuje promocje dla fanów eSportu, m.in.

Największy konkurs dla esportowców! - w ramach specjalnego rankingu do wygrania był fotel od Diablo Chairs oraz najwyższej jakości sprzęt od Roccat, a także atrakcyjne bonusy. Wystarczyło obstawiać kupony, na których znajdowały się min. 3 zdarzenia, a jedno z nich musiało pochodzić z oferty eSport.

Zakłady eSportowe można zawierać, korzystając ze stałych promocji bukmachera: bonusu powitalnego #forBET2000 oraz MaxiZysk.

 

Logo Betfan

Betfan – eSport to potężny osobny dział tego legalnego bukmachera. Zakładów eSportowych i rynków jest naprawdę dużo. W Betfan obstawisz rozgrywki i turnieje Call of Duty, Counter Strike, Dota, King of Glory, LoL, Racket League i StarCraft.

Betfan często podwyższa kursy na wydarzenia eSportowe w ramach promocji MatchdayBoost. Można je znaleźć w Szybkich Linkach w kategorii SPECJALNE. MatchdayBoost to wyższe kursy na najlepsze i topowe wydarzenia. eSport można obstawiać również, korzystając z promocji Happy Hours Bez Podatku od Gier czy funkcji Cashout.

 

Logo Betclic

Betclic znany i lubiany bukmacher również zapewnia dostęp do zakładów eSportowych i specjalne promocje przeznaczone dla fanów tej dyscypliny. Betclic wystawia kursy na ogromną liczbę turniejów CS:GO, LoL i Dota 2, poza tym w ofercie eSportu znaleźć można zakłady na Call of Duty, Rocket League i Global StarCraft II League.

Zakład bez ryzyka do 50 zł – gracze, którzy postawią dowolny kupon na eSport z oferty przedmeczowej lub live, np. na CS:GO ESL Pro League, otrzymają zwrot stawki do 50 zł w przypadku przegranej.

 

Logo LV BET

LV BET – ppopularny wśród kibiców Ekstraklasy bukmacher posiada szeroką ofertę na zakłady eSportowe. W LV BET z eSportu obstawisz Counter-Strike: GO, Dota 2, StarCraft 2, FIFA, King of Glory, Rockeet League i oczywiście League of Legends (LoL).

Turniej eSportowy LV BET – promocja, w której gracze typują zmagania w CS:GO, Dota 2, Starcraft, LoL, Warcraft oraz King of Glory i zbierają punkty do klasyfikacji. Ci, którzy uplasują się w TOP10, zostaną nagrodzeni wysokimi bonusami. Punkty przyznawane są zarówno za kupony wygrane, jak i przegrane.

 

Logo TOTALbet

TOTALbet z pewnością jeden z liderów pod względem oferty eSportowej. Regularnie organizuje promocje dla graczy obstawiających zakłady z tej dyscypliny, a także gwarantuje najwyższe kursy! Oferta TOTALbet na eSport obejmuje następujące gry: Call of Duty, Counter Strike, Dota 2, League of Legends, StarCraft, FIFA i Rocket League.

Freebet Esport – w ramach tej promocji gracze otrzymują freebet w wysokości 25% stawki (maks. 50 zł) za kupon, który zawiera zdarzenie z eSportu. Wystarczy postawić zakład AKO zawierający min. 4 zdarzenia z oferty przedmeczowej za min. 4 zł. Kurs minimalny każdego wydarzenia to 1.20.

Najwyższy kurs na esport – TOTALbet gwarantuje najwyższy kurs na eSport! Jeśli gracz znajdzie wyższy kurs u konkurencyjnych legalnych bukmacherów, wówczas TOTALbet podniesie go także w swojej ofercie.

 

Logo eWinner

EWinner – mimo niewielkiego stażu ten nowy legalny bukmacher może pochwalić się naprawdę ciekawą ofertą zakładów eSportowych i licznymi promocjami. Oferta bukmachera eWinner z eSportu obejmuje jedynie Counter Strike, League of Legends i Call of Duty.

Freebet 25 zł – freebet na eSport do 25 zł, który można odbierać codziennie. Aby go zdobyć, należy postawić kupon z przynajmniej dwoma wydarzeniami ESL: Pro League lub/i ESEA z min. kursem 2.0. Minimalna stawka to 10 zł.

Najlepsi bukmacherzy na esport

Jak widać, większość legalnych bukmacherów ma w swojej ofercie zakłady na eSport, a wielu zapewnia również promocje kierowane do graczy obstawiających tę dyscyplinę. Dlatego nadal można się zastanawiać, który bukmacher w Polsce jest najlepszy do eSportu?

Odpowiedź może być tylko jedna – to zależy. Od osobistych preferencji, upodobań, budżetu itd. Warto jednak wskazać bukmacherów, którzy z pewnością wyróżniają się pod względem oferty eSportowej.

Gdzie najlepiej obstawiać eSport?

Nasz wybór padł na forBET, Fortunę i Superbet.

Bukmacher forBet zapewnia stałą ofertę zakładów na CS:GO, League of Legends czy Dota 2. Oprócz tego, co jakiś czas dostępne są również inne rozgrywki, np. FIFA. Gracze znajdą wiele zakładów i rynków, nie trzeba ograniczać się tylko do obstawiania wyników spotkań. Przejrzysta strona forBet, świetna aplikacja i atrakcyjny bonus powitalny sprawiają, że to jeden z najlepszych bukmacherów eSportowych.

Wyróżnienie z pewnością należy się także Fortunie. Bukmacher oferuje mnóstwo zakładów na rożne tytuły i turnieje, jak CS:GO ESL Pro League, LoL CBLOL, Starcraft II GSL czy Rocket League RLCS. Do tego wiele wydarzeń jest dostępnych również live. Oprócz tego Fortuna organizuje sporo promocji i bonusów, które można wykorzystać również na eSport. A co jakiś czas pojawiają się atrakcje skierowane wyłącznie do fanów elektronicznych zmagań.

Rozważając kwestię, który bukmacher w Polsce jest najlepszy do eSportu, nie sposób pominąć TOTALbet. Jego oferta dotycząca tej dyscypliny od razu rzuca się w oczy. Są wszystkie najważniejsze gry i rozgrywki. Szybkie linki i zakładka GRAJĄ NASI od razu prowadzą do wydarzeń, w których udział biorą polscy zawodnicy bądź rodzime drużyny. Oferowany freebet sam w sobie jest atrakcyjny, do tego można go odbierać codziennie we wskazanym okresie. A hitem TOTALbet na eSport jest oczywiście gwarancja najwyższego kursu!

Największy z największych, lider branży. Nic dziwnego, że w naszym rankingu najlepszych bukmacherów eSportowych wygrywa Superbet. Ten bukmacher po prostu oferuje więcej. Zakłady eSportowe przedmeczowe oraz live na najpopularniejsze gry, ale również stała oferta na te rzadziej wybierane. A więc CS:GO, Dota 2 , StarCraft, a także King of Glory, FIFA i Overwatch. Jakby tego było mało, Superbet oferuje również zakłady specjalne, wzorem oferty na Rozrywkę. Można typować zwycięzców rankingu, wszelkich branżowych plebiscytów oraz wielkich wydarzeń i imprez. Do tego jedne z najwyższych kursów na rynku oraz atrakcyjne promocje dedykowane fanom eSportu: bezpieczne 10 zł oraz bezpieczne 25 zł. A na deser – transmisje wybranych spotkań w Superbet TV! Superbet to najlepszy bukmacher eSportowy.

Ranking bukmacherów na eSport

Biorąc pod uwagę szerokość oferty zakładów, wysokość kursów oraz liczbę promocji i bonusów dodatkowych dla stałych graczy nasz subiektywny ranking bukmacherów eSport wygląda następująco:

 1. Superbet
 2. Betclic
 3. Fortuna i forBET

Powyższy ranking bazuje jedynie na esportowej ofercie bukmacherów. Jeżeli interesuje Cię całościowa ocena oferty i jakości polskich bukmacherów to przejdź na ogólny ranking bukmacherów.

Gry – co obstawiać?

Nawet eSportowym laikom najpopularniejsze tytuły gier komputerowych z pewnością obiły się o uszy. Warto zapoznać się przynajmniej z krótką charakterystyką wirtualnych rywalizacji, w które grają i które oglądają miliony ludzi na całym świecie.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) – to wieloosobowa strzelanka pierwszoosobowa, tzw. FPS (First Person Shooter), będąca rozwinięciem kultowej gry wydanej po raz pierwszy prawie 20 lat temu. Oparta na rywalizacji dwóch teamów – terrorystów i antyterrorystów, których zadaniem jest eliminacja drużyny przeciwnej lub wykonanie określonego zadania. Więcej zakładach bukmacherskich na Counter Strike dowiesz się z artykułu obstawianie Counter Strike CS:GO.

League of Legends (LoL) – drużynowa gra strategiczna. Jej celem jest współdziałanie z sojusznikami i zniszczenie nexusa wrogów, który znajduje się w środku ich bazy, zanim przeciwnik uczyni to samo. Gracze wybierają jednego spośród wielu bohaterów, z których każdy posiada mocne strony oraz wyjątkową osobowość. Poznaj zakłady bukmacherskie na League of Legends.

Mistrzostwa League of Legends - eSport

Dota 2 – gra wieloosobowa oparta na modelu free-to-play. W Dota 2 dwie pięcioosobowe drużyny wspólnie z jednostkami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, mają za zadanie zniszczyć ufortyfikowane twierdze przeciwników. Każdy z graczy wybiera i kontroluje postać, nazywaną bohaterem, wcielając się w członków jednej z dwóch frakcji – Radiant lub Dire.

StarCraft 2 – gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS – Real Time Strategy) z elementami gry zręcznościowej. Jej akcja osadzona jest w realiach science-fiction, a dokładnie w XXV wieku w odległej części galaktyki Drogi Mlecznej (zwanej również sektorem Koprulu). Główny wątek fabularny gry dotyczy konfliktu pomiędzy trzema galaktycznymi rasami: terranami, zergami oraz protossami. Podstawowym celem w StarCraft jest wyeliminowanie wszystkich przeciwników.

King of Glory – gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Jest klonem League of Legends. Rozgrywka polega na rywalizacji dwóch pięcioosobowych drużyn. Wszyscy gracze wybierają i sterują potężnymi herosami. Ich zadaniem jest zniszczenie bazy wroga, która znajduje się na drugim końcu planszy.

FIFA – znana wszystkim fanom futbolu seria gier komputerowych wydawana przez Electronic Arts (EA Sports). To oczywiście symulacja najpopularniejszej dyscypliny na świecie, czyli piłki nożnej. Nazwa pochodzi od międzynarodowej federacji piłki nożnej. Gracze rywalizują ze sobą, sterując drużynami piłkarskimi w różnych trybach, m.in. Ulitmate Team czy Division Rivals.

Overwatch – strzelanka pierwszoosobowa skupiająca się na walce dwóch sześcioosobowych drużyn. Gracze wybierają jedną postać, która posiada wyjątkowe umiejętności. Bohaterowie podzieleni są z kolei na trzy klasy. Mapy gry wzorowane są na prawdziwych miejscach, jak Londyn, Japonia czy ruiny Starożytnego Egiptu. W Overwatch dostępne są 4 tryby rozgrywki: szturm, eskorta, kontrola oraz szturm/eskorta.

Rainbow Six – taktyczna strzelanka pierwszoosobowa, której fabuła nawiązuje do technothrillera Tęcza Sześć Toma Clancy'ego. W grze rywalizują dwie drużyny – atakujący i obrońcy. Obie złożone są z pięciu graczy i walczą w różnych trybach: odbicie zakładnika, bomba oraz zabezpieczenie terenu. Wygrywa team, który pierwszy zabije wszystkich przeciwników lub wykona zadanie/zapobiegnie wykonaniu zadania.

Rocket League – gra zręcznościowa, będąca skrzyżowaniem wyścigów z piłką nożną. Gracz kontroluje wyścigówkę, którą wykorzystuje, by uderzyć piłkę w kierunku bramki przeciwnika i zdobyć punkt. Rocket League zawiera także elementy przypominające demolition derby. Przeciwnika można wyeliminować również za pomocą wielu akrobatycznych sztuczek. W grze rywalizują dwie drużyny składające się z maksymalnie 4 graczy.

Zakłady bukmacherskie na eSport

Różnorodność gier, ich zasad oraz mnogość trybów sprawiają, że bukmacherzy mogą zaoferować wiele rynków zakładów bukmacherskich. Podstawowymi są oczywiście zakłady na rezultat danego spotkania i wygraną jednej z drużyn. Jednak na tym cała zabawa wcale się nie kończy.

W przypadku CS:GO gracze mogą obstawiać również rożnego rodzaju handicapy, sumę map, wygraną zespołu w przynajmniej jednej mapie, sumę rund w danej mapie itp. W League of Legends dostępne są zakłady na sumę zabójstw, długość trwania gry czy uzyskanie przez drużynę jako pierwszą 10 zabójstw. Również Dota 2 daje sporo możliwości obstawiania: zakłady na sumę map czy dokładny wynik to w zasadzie standard.

W przypadku każdej gry występuje zazwyczaj kilka rozgrywek – od lig lokalnych czy krajowych po wielkie, międzynarodowe turnieje, zwane majorami, sponsorowane przez wydawcę. Organizatorami największych imprez są m.im. ESL (Electronic Sports League) oraz ESEA (eSports Enterntainment Association League). Najbardziej znane turnieje to Intel Extreme Masters, którego finały od 2013 roku odbywają w katowickim Spodku oraz World Cyber Games, organizowany przy udziale firmy Samsung oraz południowokoreańskiego rządu. To właśnie podczas ich trwania legalni bukmacherzy poszerzają swoją ofertę o dodatkowe zakłady, promocje oraz bonusy. Wówczas można skorzystać np. z bonusu bez depozytu na eSport, co dla nowych graczy może być niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem.

Rozgrywki eSport - puchar

Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe – brzmi powiedzenie przypisywane wielu autorom, Goethe czy Thmoasowi Fullerowi. eSport jest wspaniale rozwijająca się dyscypliną, która stale zyskuje na popularności. Jak pokazują obecne okoliczności, mimo zależności od sprzętu i szybkiego połączenia, jest odporna na cywilizacyjne kryzysy.

Warto przyjrzeć się ofercie legalnych bukmacherów, którzy stale poszerzają ofertę zakładów eSportowych i chociaż spróbować swoich sił w ich obstawianiu. Być może będzie to początek nowej przygody z dyscypliną, która w najbliższych latach będzie warta miliardy dolarów i w której coraz więcej osób osiąga duże wygrane. Dobry typer zakładów nie musi podążać za każdą nową modą, ale musi być świadomy zmian zachodzących w branży. Szukać w nich swojej szansy i przekuwać we własne sukcesy.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/bukmacherzy-esport-195

Oceń ten tekst

Podobne artykuły