Obstawianie meczy CS:GO

Ocena 4.10/40 głosów
Obstawianie meczy CS:GO

Można dyskutować, czy sporty elektroniczne to nadal sport. Można pozostać fanem jedynie tradycyjnych dyscyplin sportowych. Jednak nie można zaprzeczyć, że e-sport, a szczególnie gra Counter Strike: Global Offensive, cieszą się ogromną popularnością, a końca jej wzrostu w zasadzie nie widać.

Na tendencję ciągłego wzrostu popularności Counter Strike nie pozostają obojętni legalni bukmacherzy, którzy na stałe włączyli zakłady na e-sport i CS:GO do swojej oferty zakładów.

Pozostaje więc zatem pytanie, jak i gdzie obstawiać mecze CS:GO? Jakie są najlepsze strony do obstawiania zakładów na CS:GO?

 1. Panie, kto to ogląda?
 2. Counter Strike: Global Offensive – zanim obstawisz zakład
 3. Gdzie najlepiej obstawiać CS:GO?
 4. Zakłady na CS:GO w STS
 5. Zakłady na CS:GO w Fortuna
 6. Zakłady na CS:GO w Betclic
 7. Bukmacherzy do obstawiania meczy CS:GO
 8. Jak obstawiać mecze CS:GO?
 9. CS:GO – jakie zakłady?
 10. E-sport to nie przyszłość...

Do sceptyków i niedowiarków najlepiej przemówią liczby. Firma analityczna Newzoo opublikowała niedawno raport o wszystko mówiącym tytule Global Esports Market. Według jego analiz w 2019 roku wartość rynku e-sportu na świecie przekroczyła miliard dolarów. To niemal 30% wzrostu wartości w porównaniu do poprzedniego roku. Prognozy wskazują, że rynek e-sportowy będzie notował tempo wzrostu średnio o 22,3 punktu procentowego w ciągu roku, dlatego w 2022 jego wartość ma wynieść już niemal 2 miliardy dolarów.

Panie, kto to ogląda?

Eksperci z Newzoo sprawdzili również, ile osób śledzi profesjonalne rozgrywki w grach komputerowych, takich jak CS:GO. W 2019 roku liczba widzów wyniosła 454 miliony, z czego niemal połowa to osoby regularnie oglądające zmagania e-sportowe. O popularności rozgrywek świadczy również zaangażowanie tradycyjnych polskich telewizji, jak TVP Sport czy Polsat Games, które regularnie transmitują turnieje i zmagania e-sportowe.

Counter Strike: Global Offensive – zanim obstawisz zakład

Aby obstawiać zakłady w CS:GO, wcale nie musisz być jego aktywnym graczem. Zawieranie zakładów na e-sport niewiele różni się od obstawiania zakładów na tradycyjne dyscypliny sportowe. Tutaj także należy przede wszystkim trafnie ocenić szanse na zwycięstwo danego zawodnika czy drużyny. Warto jednak znać podstawy Counter Strike – Global Offensive aby móc szacować szanse walczących ze sobą drużyn.

CS:GO to gra typu first-person shooter (skr. FPS). To znaczy, że akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Oczywiście, istnieje opcja rozgrywki pojedynczej (single player), jednak w CS:GO gra się głównie w trybie wieloosobowym przez internet (multiplayer), co jest podstawą rozgrywek e-sportowych. Global Offensive to czwarta gra z serii Counter Strike, wydana przez Valve Corporation na najpopularniejsze systemy i konsole.

W rozgrywce biorą udział dwie drużyny: terroryści i antyterroryści. Każda z nich ma za zadanie wyeliminować przeciwników lub wykonać określone zadanie. Terroryści muszą podłożyć bombę w określonym miejscu na mapie (Bomb/Defuse) lub ochronić zakładników przed odbiciem (Hostage Rescue). Antyterroryści natomiast odwrotnie – muszą ochronić strefę detonacji przed podłożeniem ładunku przez przeciwników lub zakładników uratować. Istnieją również inne, niestandardowe tryby i mapy gry, jednak w najważniejszych turniejach obowiązuje głównie system Bomb/Defuse.

Po zakończeniu każdej rundy zawodnicy otrzymują nagrodę pieniężną w wirtualnej walucie. Pozwala ona na kupno lepszego wyposażenia, które będzie do dyspozycji w kolejnej rozgrywce. Nagrodę otrzymują obie drużyny, ale znacznie większą zgarnia oczywiście ta, która wygra. Gracze otrzymują również nagrody indywidualne za wykonanie zadania (np. podłożenie bomby) czy zabójstwa, w zależności od użytej broni. Oprócz nagród, przewidziane są również kary, m.in. za ogień bratobójczy (ang. friendly fire).

Aby zobrazować rozgrywkę oraz emocje towarzyszące CS:GO polecamy obejrzeć reację z meczu pomiędzy drużynami Vitality - Astralis rozgrywanego na turnieju IEM Katowice 2020.

Gdzie najlepiej obstawiać CS:GO?

Obecnie praktycznie każdy legalny bukmacher dla Polaków ma w swojej ofercie zakłady na e-sport, w tym na CS:GO. Oferta na CS:GO poszczególnych bukmacherów jest jednak mocno zróżnicowana. Liczy się zarówno liczba możliwych rodzajów zakładów do zawarcia jak, oferta zakładów na żywo oraz darmowa transmisja rozgrywek live stream. Poniżej przedstawiamy bukmacherów z najlepszą ofertą na zakłady CS:GO.

Zakłady na CS:GO cieszą się one coraz większą popularnością, proporcjonalną do wzrostu zainteresowania samymi rozgrywkami. Obserwujący grę nie chcą być jedynie biernymi widzami i coraz częściej typują przewidywane przez siebie wyniki.

Zakłady na CS:GO w STS

Bukmacherem posiadającym bogatą ofertę zakładów na e-sport jest STS. Jak przystało na lidera polskiej branży bukmacherskiej, dysponuje on jedną z najbogatszych ofert na Counter Strike: Global Offensive. Często jest to kilka lub nawet kilkanaście rozgrywek. W STS można obstawiać zarówno ligi jak i turnieje CS:GO, np. IEM Katowice. STS swoim użytkownikom oferuje zakłady na żywo na Counter Strike oraz transmisje live streamów.

Oferta zakładów na CS:GO w STS

Oprócz atrakcyjnego bonusu na start, bukmacher regularnie organizuje również promocje dla miłośników rozgrywek elektronicznych, m.in. „sSportowe 25 zł co tydzień”. Dowiedz się więcej o bonusach w STS.

Zakłady na CS:GO w Fortuna

Duża ilością zakładów na CS:GO może pochwalić się również Fortuna. To bukmacher o wieloletnim stażu, który stale powiększa i rozwija swoją ofertę. Gracze mają do dyspozycji sporo zakładów dotyczących CS:GO oraz innych rozgrywek e-sportowych. Bukmacher Fortuna udostępnia graczom zakłady na żywo na rozgrywki CS:GO a także dla wybranych turniejów darmowy streaming rozgrywki na żywo.

Zakłady na żywo CS:GO w Fortuna

Bukmacher jest oficjalnym sponsorem polskiej drużyny CS'a AGO Esports. W Fortunie gracze mogą korzystać z wielu promocji i zdobywać punkty, które można wymieniać na nagrody w specjalnym e-shopie. Wysokie kursy oraz ogromna liczba dostępnych zakładów to atuty oferty zakładów w Fortuna.

Zakłady na CS:GO w Betclic

Jednym z bardzo szybko rozwijających się legalnych bukmacherów oferujących zakłady na CS:GO jest Betclic. Do wyboru są m.in. takie rozgrywki, jak CS:GO ESEA (E-Sports Entertainment Association League), ESL czy DreamHack. Betclic cieszy się uznaniem wśród polskich i zagranicznych typerów. Każdy gracz, który zdecyduje się na rejestrację, może odebrać bonus powitalny – Betclic Cashback do 500 zł.

Zakłady na CS:GO w Betclic

Spośród legalnych bukmacherów, którzy w swojej ofercie posiadają zakłady na e-sport, większość udostępnia również zawieranie zakładów na żywo na CS:GO. W porównaniu do zakładów przedmeczowych oferta live jest okrojona jednak podstawowe rodzaje zakładów są dostępne.

Bukmacherzy do obstawiania meczy CS:GO

Powyżej wymieniliśmy trzech najlepszych bukmacherów do obstawiania CS:GO. Spośród legalnych bukmacherów oprócz wspomniancyh STS, Fortuny i Betclic wyróżnić możemy jeszcze forBET i TOTALbet. Poniżej przedstawiamy adresy stron internetowych.

Jak obstawiać mecze CS:GO?

Jak już wspomnieliśmy, obstawianie zdarzeń dotyczących CS:GO nie jest trudne i nie różni się wiele od obstawiania np. piłki nożnej. Wystarczy zarejestrować konto u legalnego bukmachera. Wcześniej można oczywiście sprawdzić, który z nich zapewnia wysokie kursy i odpowiednio dużą ilość typów. Im większy wybór, tym łatwiej skomponować ciekawy kupon.

Przed obstawieniem meczów CS:GO warto zasięgnąć wiedzy o aktualnym stanie drużynowym, zbliżających się turniejach i przewidywaniach ekspertów. Mimo, że e-sport to rozgrywki wirtualne, zawodnicy i drużyny spotykają się z tymi samymi problemami, co sportowcy występujący w innych dyscyplinach. Gracze CS:GO również mogą doznać kontuzji, a nieobecność czołowego zawodnika w drużynie będzie mieć przełożenie na przebieg rozgrywki. Istotnym elementem wpływającym na wynik są również różnice czasowe. Wiele turniejów odbywa się w Azji, tam rynek e-sportowy jest najbardziej rozwinięty. Drużyny z Europy mogą mieć zatem problemy związane z dostosowaniem się do innej strefy czasowej, co może wpłynąć na ich wyniki, zwłaszcza na początku rozgrywek.

Oczywiście, w przypadku e-sportu przybywa nie tylko widzów, ale także zawodników. W rozgrywkach CS:GO panuje coraz większa konkurencja, jednak czołówka od wielu sezonów jest ta sama. Rządzi ekipa Astralis, złożona z duńskich zawodników. Wśród nich są Device i Magisk, jedni z najlepszych graczy na świecie. Mocne ekipy to również Mousesports oraz Liquid.

CS:GO – jakie zakłady?

Obstawienie meczów CS:GO okazuje się proste, kiedy spojrzymy na dostępne rodzaje zakładów. Najpopularniejszymi są typy na zwycięzcę (rynek główny) – można postawić na wygraną jednej lub drugiej drużyny, nie ma remisów. W przypadku turniejów i zakładów długoterminowych można również obstawić ostatecznego triumfatora danych rozgrywek. Dokładnie tak samo, jak wybranie zwycięzcy Mundialu czy Ligi Mistrzów w ich wczesnej fazie lub jeszcze przed ich startem.

Rodzaje zakładów dostępne u wielu legalnych bukmacherów, którzy umożliwiają obstawianie meczy CS:GO, to:

 • zwycięzca meczu
 • handicap na mapy
 • over/under 2,5 na mapy
 • suma map (ile zostanie rozegranych map)
 • dokładny wynik w mapach
 • 1 lub 2 zespół wygra min. jedną mapę
 • zwycięzca poszczególnej mapy
 • zawodnik z największą liczbą zabić (fragów) na danej mapie
 • czy w mapie będzie potrzebna dogrywka
 • handicap na rundy w mapie
 • suma rund w mapie

W przypadku obstawiania meczów CS:GO mamy do czynienia z dwoma rodzajami zakładów: na zwycięzcę meczu oraz na wyniki poszczególnych map. Zarówno do zakładów na zwycięzcę meczu jak i wyniku konkretnej mapy wystawiane są handicapy i linie over/under.

Trzeba wiedzieć, że mecz w CS:GO rozgrywany jest w systemie „best of 3”. W meczu drużyny grają zatem maksymalnie 3 mapy a mecz wygrywa drużyna, która wygra dwie mapy. Trzecia mapa rozgrywana jest wyłącznie w przypadku remisu 1-1 po dwóch mapach. Ostateczny rezultat meczu CS:GO mamy więc ograniczony do czterech możliwości: 2-0, 2-1, 0-2, 1-2.

Na każdej mapie rozgrywka CS:GO toczy się do 16 wygranych rund jednej z drużyn. Rywalizacja na jednej mapie maksymalnie może trwać 90 minut jednak z reguły trwa 40-60 minut.

E-sport to nie przyszłość...

...to teraźniejszość. Zakłady na e-sport już na stałe weszły do oferty legalnych bukmacherów. A ta z pewnością będzie się powiększać. Warto zwrócić na nie uwagę i powoli przestać traktować e-sport jako egzotykę czy dyscyplinę dla nastolatków.

O tempie rozwoju nie świadczą jedynie coraz większe pieniądze wpompowywane w rozgrywki elektroniczne czy liczba widzów, ale także plany wprowadzenia ich na wielkie sportowe imprezy m.in. włączenie e-sportu do Igrzysk Olimpijskich. Na razie w ramach współpracy rozegrano turniej e-sportowy przed Zimowymi Igrzyskami w Pjongczangu, podobnie będzie podczas Letnich Igrzysk w Tokio 2020. Warto zainteresować się tematem obstawiania sportów elektronicznych już teraz, by nie zostać bukmacherskim dinozaurem.

Zakłady na e-sport dla wielu młodych osób mogą stać się ciekawym dodatkiem lub nawet dobrą alternatywą do zakładów sportowych, zwłaszcza jeżeli sami mają doświadczenie z pozycji gracza. Doświadczenie nabyte w realnym uprawianiu dyscypliny ma niesamowite przełożenie na skuteczność w obstawianiu tej dyscypliny u bukmachera. Nie trzeba walczyć o Mistrzostwo Polski w CS:GO, już na poziomie średniozaawansowanym zawodnicy dostrzegają niuanse danego sportu.

Bariera wejścia na średniozaawansowany poziom CS:GO jest dużo niższa niż w tenisie ziemnym, koszykówce czy siatkówce. Wystarczy dobry komputer oraz dużo chęci i samozaparcia.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/obstawianie-meczy-cs-go-187

Oceń ten tekst

Podobne artykuły

ecoPayz
Metody płatności

ecoPayz