Entropay

Ocena 4.68/40 głosów
Entropay

Entropay to operator płatności internetowych, który udostępnia swoim użytkownikom wirtualne karty przedpłacone Visa do transakcji internetowych.

Portfel internetowy Entropay istnieje na rynku od 2003 roku i obsługuje waluty EUR, USD, GBP. Obecnie nie posiada polskiej wersji językowej i nie obsługuje PLN. Wirtualną kartę Entropay można wykorzystywać do depozytów i wypłat od bukmacherów, kasyn i poker roomów, a także można jej używać do płatności w sklepach internetowych.

 1. Jak założyć konto w Entropay?
 2. Statusy konta w Entropay
 3. Opłaty w Entropay
 4. Wpłata z Entropay do bukmachera
 5. Entropay vs ecoPayz

Nad poprawnością funkcjonowania Entropay czuwa brytyjski urząd Financial Conduct Authority, czyli ta sama organizacja nadzoru finansowego, która monitoruje Skrill i ecoPayz.

Strona internetowa Entropay jest bardzo łatwa w użyciu, a schemat obsługi wirtualnych kart Visa jest intuicyjny i prosty. Z poziomu konta użytkownika można tworzyć i usuwać swoje karty wirtualne (prepaidowe). Jednocześnie można mieć utworzonych 10 kart Visa, każdą w dowolnej z trzech obsługiwanych walut. Limit kart odnosi się jedynie do kart aktywnych, a karty można deaktywować i tworzyć kolejne w nieskończoność.

Możliwość szybkiego tworzenia i usuwania kart to duży atut systemu Entropay, gdyż dzięki temu nie mamy obawy przed utratą środków w przypadku, gdy dane naszej karty zostaną wykradzione z serwisu, w którym je wprowadziliśmy. Gdy pojawia się zagrożenie związane z bezpieczeństwem danych karty, po prostu można ją usunąć z systemu lub wypłacić wszystkie środki na nowo stworzoną kartę.

W 2018 roku Entropay wprowadził możliwość transferu środków pomiędzy kontami użytkowników. System transferu jest obecnie jeszcze w fazie beta, ale użytkownicy mają już do niego dostęp. Przesył podlega prowizji w wysokości 1% kwoty.

Jak założyć konto w Entropay?

 1. Przejdź na stronę Entropay i załóż konto.
 2. Wybierz walutę główną konta (nie można jej później zmienić) i wprowadź prawdziwe dane.
 3. Konto jest gotowe do użycia natychmiast po rejestracji.

Statusy konta w Entropay

W Entropay występują trzy statusy konta użytkownika. Od rodzaju statusu zależą limity odbioru i wysyłania pieniędzy oraz liczba kart możliwych do stworzenia.

 1. Nowo założone konto posiada status Basic z limitem odbioru jedynie 250 EUR i bez możliwości wypłaty pieniędzy.
 2. Wystarczy zweryfikować adres e-mail i wpisać dane zamieszkania, aby podnieść status do Standard. Status Standard zwiększa limit przyjmowanych wpłat do 2500 EUR rocznie i umożliwia wypłaty do 800 EUR rocznie.
 1. Ponieważ limity konta Standard są niewielkie, od razu radzimy przeprowadzić pełną weryfikację dla konta Pro, w przypadku którego roczny limit wypłat wynosi 45 000 EUR. Weryfikacja konta Pro to standardowa procedura sprawdzenia dowodu tożsamości i adresu zamieszkania – aby ją wykonać, należy przesłać do systemu skan dowodu osobistego oraz rachunek potwierdzający adres zamieszkania. Po maksymalnie 48 godzinach konto powinno uzyskać poziom Pro.

Opłaty w Entropay

Prowadzenie konta w Entropay jest darmowe, zakupy w internecie i wpłaty do bukmacherów również są zwolnione z opłat. Wysokość prowizji i opłat w Entropay nie zależy od statusu konta.

Opłaty pojawiają się przy wypłatach z Entropay na konto bankowe oraz przy przewalutowaniach. Oto pełna lista opłat i prowizji:

 • 2,75% – prowizja za przewalutowanie w Entropay. Pojawia się, gdy depozyt na kartę Entropay jest robiony w innej walucie niż waluta karty.
 • 2,00% – prowizja za przewalutowanie przy zakupie. Pojawia się, gdy wpłata do bukmachera lub zakupy w sklepie internetowym dokonywane są w innej walucie niż waluta karty w Entropay.
 • 4,95% – prowizja za zasilenie Entropay kartą kredytową lub debetową.
 • 1,95% – prowizja za zasilenie Entropay przelewem bankowym.
 • 1,95% – prowizja za otrzymanie środków (np. wpłata od bukmachera lub stołu pokerowego).
 • 1,00% – prowizja za wewnętrzny przesył środków.
 • 1,99–9,99 EUR – opłata za wypłatę na konto bankowe.
 • 3,75 EUR – opłata za nieaktywne konto. Pobierana jest, gdy przez okres sześciu miesięcy nie zostanie wykonana żadna transakcja ani doładowanie karty.
 • 4,50 EUR – opłata za zamknięcie konta.

Wpłata z Entropay do bukmachera

Na stronie bukmachera, poker roomu czy kasyna wpłata poprzez Entropay zazwyczaj nie jest wyszczególniona wśród dostępnych metod płatności, gdyż taka wpłata to po prostu depozyt kartą Visa.

Za pomocą karty Entropay można wpłacać pieniądze do każdego bukmachera, który obsługuje karty Visa. W przypadku gdy bukmacher zażąda zdjęcia w celu zweryfikowania karty, należy przesłać screen lub zdjęcie monitora z widoczną kartą Entropay. Przed przesłaniem należy oczywiście zamazać CVV (kod bezpieczeństwa).

Wypłata na kartę Entropay przebiega analogicznie do wypłaty na zwykłą kartę Visa.

Entropay vs ecoPayz

Entropay jest systemem dużo prostszym, oferującym mniej funkcjonalności niż ecoPayz. Obydwa systemy umożliwiają dokonywanie szybkich i sprawnych płatności internetowych, jednak każdy z nich najlepiej sprawdza się w nieco innych zastosowaniach.

Filozofia działania Entropay opiera się głównie na prostocie w zarządzaniu wirtualnymi karta Visa, co daje niesamowite możliwości żonglowania kartami i walutami. Entropay sprawdzi się idealnie u osób, które potrzebują mieć wiele różnych numerów kart. Natomiast ecoPayz to pełnoprawny portfel internetowy z fizyczną kartą bankomatową.

Podobnie jak w przypadku ecoPayz sporą wadą Entropay jest brak obsługi polskiej złotówki na kartach. Entropay posiada wyższe prowizje niż ecoPayz: za przewalutowanie wynosi ona 2,75% vs 1,49% w przypadku konta Gold w ecoPayz, a za depozyt kartą: 4,95% vs 1,69–2,90% w ecoPayz.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/entropay-112

Oceń ten tekst

Podobne artykuły