Unibet w Polsce – czy i kiedy legalny?

Ocena 4.06/48 głosów
Unibet w Polsce – czy i kiedy legalny?

Doświadczeni gracze zakładów wspominają tego bukmachera z wielkim sentymentem. Młodsi mogą kojarzyć głównie z boisk Championship, gdyż jest partnerem kilku klubów piłki nożnej drugiego szczebla rozgrywkowego w Anglii.

Mowa oczywiście o Unibet – popularnym niegdyś w Polsce bukmacherze, z którego nadal zresztą korzysta wielu rodaków. A spora grupa typerow wciąż liczy na powrót tego giganta.

Czy jest szansa na powrót Unibet do Polski w 2021 roku? Dlaczego w chwili obecnej Unibet nie jest dostępny dla graczy w Polsce. Co o wiemy o planach Unibet? Kiedy licencja MF dla Unibet?

  1. Historia Unibet w Polsce
  2. Czy Unibet jest legalny?

Historia Unibet w Polsce

Unibet rozpoczął swoją działalność bukmacherską w internecie około 20 lat temu i szybko zdobył duże grono zwolenników. Gracze z Polski chętnie korzystali ze strony internetowej Unibet, gdyż bukmacher oferował szeroki wybór zakładów bukmacherskich, wysoki standard serwisu i obsługi oraz atrakcyjny bonus powitalny. W latach 2002 - 2009 Unibet był w Polsce legalnym bukmacherem, ponieważ obowiązująca w tym okresie ustawa hazardowa w żadnym stopniu nie regulowała zakładów w internecie.

Sytuacja zmieniła się z początkiem 2010 roku i wejściem w życie ustawy hazardowej z 2009 roku. Nowelizacja prawa nałożyła na firmy bukmacherskie działające w internecie i oferujące zakłady bukmacherskie na terenie Polski obowiązek uzyskania licencji. Bukmacher Unibet takiego zezwolena nie otrzymał, co jednak nie przeszkodziło mu w dalszym ciągu oferować zakłady bukmacherskie. Unibet nie posiadał licencji Ministra Finansów, dlatego po wprowadzeniu nowego prawa stał się nielegalny.

Mimo braku licencji Polacy i tak chętnie korzystali z jego usług, jednak do czasu. Wszystko zmieniła nowelizacja ustawy hazardowej 2017 roku, która zobligowała polskich dostawców internetu do blokowania połączeń z domeną bukmachera.

Od 1 lipca 2017 witryna Unibet została zablokowana i do dziś widnieje w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Bukmacher wciąż jednak prowadzi stronę w języku polskim, a wielu graczy deklaruje, że nadal obstawia w nim zakłady. Robią to oczywiście nielegalnie, przez co narażają się na konsekwencje prawne. Unibet wychodzi zresztą takim graczom naprzeciw i co jakiś czas zmienia domeny, by ułatwić im dostęp.

Sprawa wygląda dosyć kuriozalnie – konsumenci chcą Unibet, Unibet chce udostępnić im swoją ofertę, ale nie pozwala na to Ministerstwo Finansów. Jak długo będzie jeszcze trwała ta zabawa w kotka i myszkę?

Unibet na tyle mocno zakorzenił się w świadomości polskich graczy zakładów bukmacherskich, że sporo z nich wciąż zastanawia się czy Unibet legalny w Polsce?

Czy Unibet jest legalny?

Bukmacher działa legalnie w wielu europejskich krajach, ale nie w Polsce. Jak wspomnieliśmy, Unibet nie posiada licencji Polskiego Ministra Finansów. Krótko po wycofaniu się bukmachera z Polski od jego przedstawicieli można było usłyszeć, że spółka (Kindred Group) stara się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w naszym kraju. Nie chcą oni jednak komentować, czy sprawa jest aktualna i na jakim etapie jest wniosek Unibet.

Teoretycznie trwa to już długo, bo ponad 3 lata, a Ministerstwo na jego rozpatrzenie ma 6 miesięcy jednak każdorazowe zastrzeżenie do złożonego może wydłużyć proces o kolejne 6 miesięcy. W praktyce jednak tak zwykle wygląda polska biurokracja.

Na tę chwilę korzystanie ze strony internetowej Unibet przebywając na terytorium Polski nie jest legalne.

=> Przeczytaj jak przekonać się, czy bukmacher jest legalny w Polsce i rejestruj się bez obaw. 

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/unibet-polska-176

Oceń ten tekst

Podobne artykuły