Mobilne zakłady bukmacherskie

Ocena 4.72/25 głosów
Mobilne zakłady bukmacherskie

Dwadzieścia lat temu miłośnicy zakładów bukmacherskich mogli je obstawiać jedynie w punktach stacjonarnych. Pod koniec XX wieku, w latach 1998–1999, zaczęły powstawać pierwsze serwisy bukmacherskie online. Popularyzacja i rozwój internetu otworzyły przed bukmacherami nową erę zakładów online.

W dobie XXI wieku i nieustannego postępu technologicznego poczyniono kolejny krok naprzód. Obstawiać możemy bowiem z każdego miejsca na ziemi bez użycia komputera. Umożliwia nam to mobile betting, a więc nic innego jak korzystanie z oferty firmy bukmacherskiej za pośrednictwem urządzeń mobilnych – najczęściej telefonów komórkowych lub tabletów.

 1. Jak obstawiać przez telefon?
 2. Systemy w urządzeniach mobilnych
 3. Bonusy w zakładach mobilnych
 4. Wady i zalety mobile bettingu
 5. Legalni bukmacherzy obsługujący zakłady przez telefon
 6. Podsumowanie

Firmy bukmacherskie, podążając za nową technologią i odpowiadając na potrzeby klientów, dają dziś możliwość obstawiania zakładów z poziomu urządzeń mobilnych, co pozwala nam typować zakłady o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od tego, czy przebywamy na zakupach, w kinie, czy w podróży. Dostępność zakładów nie jest jednak jedyną korzyścią mobile bettingu. Poza nią uwagę zwrócić trzeba na wygodę. O wiele wygodniej jest bowiem złożyć zakład przy użyciu smartfona, aniżeli specjalnie po to korzystać z komputera. Tym bardziej że nie ma w tym nic trudnego i każdy użytkownik telefonu komórkowego, który opanował surfowanie po internecie, bez problemu poradzi siebie z typowaniem przez telefon.

Mobile betting = zakłady bukmacherskie zawierane przez telefon lub tablet (zakłady mobilne, zakłady mobile). Mobile betting pozwala na szybkie reagowanie w trakcie trwania wydarzeń sportowych zakładów na żywo.

Z punktu widzenia gracza istotną kwestią jest również to, że dostęp mobilny do jego konta u bukmachera w niczym nie ustępuje tradycyjnemu logowaniu się z komputera. Z poziomu telefonu możemy nie tylko przeglądać oferty i składać zakłady, ale także korzystać ze statystyk czy specjalnie przygotowanych bonusów mobilnych. Trzeba mieć na uwadze, że bukmacherzy, chcąc zainteresować swoich klientów mobilną formą obstawiania, przygotowują dla nich specjalnie dostosowane do tej formy gry oferty promocyjne – bonus mobilny zawsze jest niezależny od bonusu powitalnego i warto go wykorzystać.

Jak obstawiać przez telefon?

Decydując się na mobilną formę gry, należy mieć świadomość tego, że korzystać z niej można na dwa różne sposoby: można zawierać zakłady mobilne przy użyciu specjalnie stworzonej aplikacji natywnej lub mobilnej strony internetowej.

Aplikacja natywna

Chcąc skorzystać z aplikacji, wcześniej należy ściągnąć ją na swoje urządzenie mobilne. Po jej pobraniu wystarczy ją zainstalować, po czym od razu możemy zacząć z niej korzystać. Obecnie prawie każdy bukmacher dla Polaków udostępnia natywną aplikację do obstawiania zakładów. Aplikacje na telefon zwykle dostępne są na dwie platformy: iOS i Android.

Sposób instalacji aplikacji do obstawiania może różnić się od standardowego procesu, gdyż aplikacje hazardowe nie zawsze są akceptowane w katalogach aplikacji online (takich jak np. Google Play). Więcej o aplikacjach mobilnych bukmacherów piszemy w poradniku dedykowanym aplikacjom bukmacherskim. Z tego artykułu poznasz zalety korzystania z natywnych aplikacji oraz dowiedz się jakie są najlepsze aplikacje bukmacherskie.

Mobilna strona internetowa

Poza aplikacjami obstawiać przez telefon możemy z poziomu przeglądarki internetowej, po wpisaniu w jej pasku adresowym adresu strony. Użytkownik zostanie wówczas przeniesiony do mobilnej wersji witryny bukmachera. Strony te, zwane także responsywnymi, są stworzone tak, aby korzystanie z nich na urządzeniach mobilnych było proste i bezproblemowe. Układ stron responsywnych jest bowiem dostosowany do rozdzielczości urządzeń mobilnych.

Decydując się na mobile betting, najpierw należy się więc zapoznać z informacją o tym, w jakiej formie dana firma oferuje zakłady mobilne. W tym celu należy wejść na jej stronę internetową i poszukać informacji dotyczących zakładów mobilnych. Najczęściej znajdują się one w zakładce „Mobile” bądź „FAQ” (czyli najczęściej zadawanych pytaniach).

Systemy w urządzeniach mobilnych

Trzy najbardziej popularne systemy dla urządzeń mobilnych to: Android, iOS i Windows Phone. W związku z tym przed ściągnięciem aplikacji firmy bukmacherskiej najpierw należy sprawdzić, jaki system obsługuje nasz telefon lub tablet oraz – co jest szczególnie istotne w przypadku starszych modeli telefonu – wersję tego systemu. Z nowszymi smartfonami nie ma żadnego problemu, gdyż na pewno będą współpracowały z daną aplikacją. Sprawdźmy, czym różnią się trzy najpopularniejsze systemy mobilne.

Android

Android firmy Google to bez wątpienia najpopularniejsze oprogramowanie mobilne na świecie, którego popularność w niektórych krajach wśród użytkowników urządzeń przenośnych dochodzi nawet do 85%. System ten ma dwie ogromne zalety. Po pierwsze, działa niemal w dowolnej konfiguracji sprzętowej. Po drugie natomiast, jego powszechność sprawiła, że to właśnie na oprogramowanie Google w pierwszej kolejności tworzone są programy wielu firm. Ma to swoje odzwierciedlenie także w ofercie legalnych firm bukmacherskich. Każdy legalny bukmacher, jeśli tylko przygotował dla swojego klienta aplikacje mobilne, posiada też „apkę” na Androida.

Najpopularniejsi producenci telefonów z systemem Android: Samsung, Sony, HTC.

Windows Phone

System Windows Phone nie jest tak popularny jak Android, co z kolei przekłada się na mniejszy zasób aplikacji. Rzadko który bukmacher posiada aplikację na system Windows. Poza tym oprogramowanie to cały czas ewoluuje, co z kolei wymaga jego częstych aktualizacji i większej ilości wolnego miejsca, choć wymagane 512 MB nie jest pojemnością jakoś specjalnie obszerną. Plusem w przypadku tego systemu jest fakt, że urządzenia z tym oprogramowaniem psują się niezwykle rzadko.

Najpopularniejsi producenci telefonów z systemem Windows: Microsoft/Nokia.

iOS

System iOS firmy Apple przez wielu użytkowników urządzeń z takim oprogramowaniem uznawany jest za najlepszy. Można to zrozumieć, ponieważ wszystkie urządzenia marki Apple są wyjątkowo dopracowane. Minusem jest ich wysoka cena, przez co decydują się na nie dość zamożni użytkownicy. W ujęciu bukmacherskim warto dodać, że aby stworzyć aplikację na ten system, firmy muszą uzyskać zgodę, która nie jest niezbędna w przypadku systemów Android czy Windows Phone.

Najpopularniejsze modele telefonów i tablety z systemem iOS: iPhone, iPad.

Bonusy w zakładach mobilnych

Niektórzy leglani bukmacherzy oferują swoim klientom bonusy mobilne za to, że zaczynają obstawiać zakłady właśnie przez telefon lub tablet. Wszystkie bonusy mobilne zawsze są niezależne od bonusu startowego. Promocje bukmacherskie na telefon dość często ulegają zmianom, tak więc aby poznać aktualne promocje, należy sprawdzić ofertę na stronie bukmachera.

Wady i zalety mobile bettingu

Możliwość obstawiania zakładów mobile to dla typera duże ułatwienie i niesie ze sobą spore korzyści, jednak połączenie obstawiania przez telefon z nierozsądnym live bettingiem może wiązać się ze sporym ryzykiem. Dostęp mobilny do zakładów bukmacherskich to potencjalna pokusa do typowania większej liczby zakładów. Należy zachować umiar i obstawiać wtedy, kiedy faktycznie mamy dobry typ z value, a nie z chęci poczucia dreszczyku emocji czy dla zabicia czasu.

Zalety i korzyści:

 • Możliwość zawierania zakładów z każdego miejsca na ziemi, gdzie dostępny jest internet
 • Łatwy dostęp do konta, możliwość wpłat i wypłat
 • Wygoda zawierania zakładów
 • Możliwość przeprowadzania kontry, szybkiej reakcji w zakładach live
 • Dostęp do streamu wideo meczów na żywo

Wady i utrudnienia:

 • Konieczność zaznajomienia się z nową technologią
 • Konieczność poznania sposobu obsługi konta bukmacherskiego z poziomu telefonu
 • Wymaganie dostępu do sieci, mogącego wiązać się z dodatkowymi opłatami
 • Ryzyko braku umiaru w typowaniu, szczególnie w zakładach na żywo

Legalni bukmacherzy obsługujący zakłady przez telefon

Wśród bukmacherów oferujących grę za pośrednictwem urządzeń mobilnych polecamy szczególnie poniższych:

 • Fortuna (szeroka oferta w zakładach przedmeczowych i LIVE, bonus na urządzenia mobilne, aplikacja na systemy Android, iOS i Windows Phone, dostęp do relacji wideo)
 • Totolotek (ciekawa oferta, streamy wideo, zakłady LIVE, dostęp na systemy Android, iOS i inne, freebet do kwoty 40 PLN)
 • forBET (szeroka oferta, niezłe kursy, aplikacja na iPhone’y, iPady oraz telefony i tablety z systemem Android)
 • TOTALbet (dobre kursy, ogromna oferta, dostępność na urządzeniach z systemami iOS oraz Android)
 • eTOTO (obszerna oferta, szeroki rynek zakładów dodatkowych, bonus bez depozytu na kwotę 20 PLN, dostępność na systemach Android, iOS i Windows Phone)
 • LV BET (prosty interfejs, aplikacja na urządzenia z oprogramowaniem iOS, Android i wiele innych)
 • STS, Betfan, eWinner

Podsumowanie

Zakłady bukmacherskie przez telefon dostępne są obecnie u prawie każdego bukmachera internetowego. Korzyści z obstawiania przez telefon mają zarówno typerzy, jak i bukmacherzy – typerzy cieszą się z nieograniczonego i prostego dostępu do zakładów bukmacherskich, a bukmacherzy z dokładnie tego samego, gdyż więcej zakładów to większe potencjalne dochody. Dlatego nie powinniśmy wykorzystywać zakładów mobilnych do zabijania nudy, siedząc w kolejce do lekarza i obstawiając byle co, tylko typować przez telefon wtedy, gdy faktycznie mamy z tego korzyść.

Podsumowując, nietrudno dojść do wniosku, że zakłady w formie mobilnej mają się dziś bardzo dobrze, ale na pewno nie jest to jeszcze apogeum ich świetności. Trzeba bowiem zauważyć, że technologia pozwalająca na wykorzystanie telefonów także na tej płaszczyźnie jest stosunkowo młoda i rozwija się bardzo dynamicznie, zatem w najbliższym czasie może zajść w tym obszarze jeszcze więcej spektakularnych zmian.

Obstawianie mobilne jest atrakcyjne dla typera, jednak niesie z sobą pewne zagrożenia, przede wszystkim wynikają one z niedoskonałości samego typera, dążącego do maksymalizacji zysku. Jeśli typer zachowa chłodną głowę, a grę będzie traktował jako długoterminową inwestycję, może z tego wynieść spore korzyści.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/mobilne-zaklady-bukmacherskie-86

Oceń ten tekst

Podobne artykuły