Hokej w zakładach bukmacherskich

Ocena 3.63/57 głosów
Hokej w zakładach bukmacherskich

Hokej na lodzie to jedna z najpopularniejszych gier zespołowych na świecie. Najwięcej fanów i czynnych zawodników hokeja znajduje się w Ameryce Północnej oraz w Skandynawii.

W Polsce zagorzałych kibiców hokeja jest niewielu, co spowodowane jest słabym poziomem rodzimej ligi hokejowej (Polska Hokej Liga) oraz brakiem sukcesów reprezentacji kraju.

 1. Rodzaje zakładów w hokeju na lodzie
 2. Legalni bukmacherzy z szeroką ofertą na hokej na lodzie
 3. Promocja na hokej
 4. Skąd czerpać wiedzę o hokeju?
 5. Specyfika obstawiania hokeja na lodzie
 6. Porady do gry LIVE
 7. Podsumowanie

Niemniej jednak w dyscyplinie tej drzemie spory potencjał marketingowo-widowiskowy, co pokazały w kwietniu 2015 roku mistrzostwa świata dywizji IA (zaplecza elity) w Krakowie, których decydujące spotkania oglądał komplet 12 tysięcy widzów.

Doświadczeni gracze, którzy chcą opierać swoje typy na tej dyscyplinie, muszą przygotować się na dużą sezonowość. Przerwy w rozgrywkach hokejowych na całym świecie są długie. W miesiącach letnich nie ma co liczyć na ciekawe i opłacalne do obstawiania wydarzenia. Sezon ligowy hokeja na lodzie trwa jedynie około sześciu miesięcy – rozpoczyna się w połowie września, a kończy na przełomie marca i kwietnia.

Mecze hokeja podzielone są na trzy 20-minutowe tercje. W przypadku remisu po końcowej syrenie, w zależności od rozgrywek, arbitrzy mogą zarządzić dogrywkę (5–20 minut) i/lub rzuty karne. Należy mieć to na uwadze, bowiem zakład na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, a wygrana po dodatkowym czasie to zupełnie inne zakłady bukmacherskie przy rozliczaniu kuponu.

Rodzaje zakładów w hokeju na lodzie

Hokej jest dyscypliną trójdrogową. Drużyna może przegrać, wygrać bądź zremisować. W zależności od rozgrywek w przypadku remisu zarządzana jest dogrywka, konkurs rzutów karnych bądź drużyny dzielą się punktami. W przypadku każdego spotkania możliwe są jednak również inne rodzaje zakładów, które typer może obstawiać.

Rodzaje zakładów hokejowych:

 • 1x2 – zakład na rozstrzygnięcie spotkania w regulaminowym czasie gry meczu bądź tercji
 • Zwycięzca meczu – zakład na zwycięstwo jednej z dwóch drużyn bez względu na moment zakończenia gry (regulaminowy czas, dogrywka, rzuty karne)
 • Poniżej/powyżej – typowanie przekroczenia pewnego pułapu zdobytych bramek w meczu bądź jednej z tercji
 • Handicap – zakład, w którym jeden z zespołów ma określoną przewagę bramkową
 • Dokładny wynik – zakład na dokładny rezultat w danej tercji lub całym pojedynku
 • Strzelec gola – zakład na indywidualne osiągnięcia jednego z przebywających na lodzie graczy
 • Zakłady na tercje – zakład na wybrane zdarzenie, które wydarzy się w ciągu jednej z wybranych tercji

Szczegółowy opis niektórych spośród powyższych rodzajów zakładów możesz przeczytać w ogólnym poradniku Rodzaje zakładów bukmacherskich.

Legalni bukmacherzy z szeroką ofertą na hokej na lodzie

Każdy uznany legalny bukmacher w Polsce ma w swojej ofercie zakłady na mecze hokejowe. Różnice pojawiają się w kursach oraz szerokości oferty. Które firmy należy obserwować, aby obstawiać najkorzystniej? Wybraliśmy kilku legalnych w Polsce bukmacherów internetowych, którzy mają szeroką ofertę zakładów na hokej i których możemy polecić naszym czytelnikom.

Bukmacherzy godni uwagi to na pewno:

 • forBET – bardzo konkurencyjne kursy względem pozostałych bukmacherów, szeroka oferta zakładów przedmeczowych, trzy bonusy powitalne, łącznie 1200 PLN;
 • STS – specjalna oferta bonusowa na zakłady hokeja na lodzie, bogata oferta zakładów przedmeczowych, promocja dla nowych graczy, zakład bez ryzyka na start;
 • Fortuna – szeroka oferta zakładów przedmeczowych i LIVE, wysokie kursy, dla nowych graczy bonus od depozytu 410 PLN oraz darmowy zakład o wartości 110 PLN;
 • Totolotek – szeroka oferta zakładów przedmeczowych, wiele zakładów LIVE do każdego wydarzenia, dla nowych graczy bonus 1000% do 1000 PLN od pierwszej wpłaty;
 • Betclic – ogromna oferta zakładów z najpopularniejszych lig hokejowych z całego świata.

Fortuna posiada najszerszą ofertę na spotkania hokeja na lodzie, zarówno jeśli chodzi o liczbę wydarzeń, rynki w poszczególnych zdarzeniach, jak i transmisje wideo.

Promocja na hokej

Niektóre firmy polskie bukmacherskie wspierają typerów hokejowych regularnymi promocjami dla stałych graczy. Bukmacherzy premiują graczy, którym się nie powiodło obstawianie zakładów akumulowanych. Jeśli zawodnik postawi zakład, na którym będzie znajdować się co najmniej pięć selekcji, a o porażce zadecyduje tylko jeden nietrafiony wynik, wówczas bukmacher zwróci stawkę zakładu do kwoty 200 PLN.

Skąd czerpać wiedzę o hokeju?

Hokeja na lodzie, tak jak i każdej innej dyscypliny, nie należy obstawiać w ciemno. Rada ta może wyda się banalna, jednak wielu początkujących typerów nagminnie popełnia ten sam błąd – widzi niski kurs na faworyta, którego nazwa obiła mu się o uszy, i stawia zakład. Nie wolno tego robić, nie typuj spotkania bez należytej wiedzy o grających zespołach i znajomości specyfiki dyscypliny. Dyscyplinę należy obserwować i wyciągać wnioski z wcześniejszych zdarzeń. Granie zakładów oparte tylko na kursach szybko prowadzi do bankructwa.

Polskie media niestety nie są wzorem, jeśli chodzi o informowanie na temat wydarzeń ze świata hokeja na lodzie. W polskich gazetach temat praktycznie nie istnieje. W sieci jedynym poważnym serwisem zajmującym się tematyką hokejową jest portal hokej.net, który posiada ugruntowaną pozycję na rynku.

Chcąc być na bieżąco z informacjami o światowym hokeju, gracze muszą zatem śledzić zagraniczne strony. Jeśli chodzi o rozgrywki NHL, to ich oficjalna witryna powinna zaspokoić ciekawość każdego gracza i odpowiedzieć na wszystkie pytania przed poszukiwanym meczem. Oprócz aktualnych wiadomości można znaleźć na niej także szereg statystyk, tabel i skróty meczów.

Przydatne źródła wiedzy o hokeju:

 • www.nhl.com – oficjalna strona najlepszej hokejowej ligi świata
 • www.iihf.com – strona Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie; informacje na temat rozgrywek mistrzowskich, linki do stron poświęconych poszczególnym wydarzeniom
 • www.hokej.net – największy polski serwis o tematyce hokejowej; wiadomości ze wszystkich klubów, relacje na żywo, obszerne informacje na temat lig zagranicznych
 • www.livesports.pl – wyniki na żywo, historie spotkań, ostatnie pojedynki H2H
 • profile klubów i zawodników na portalach społecznościowych

Specyfika obstawiania hokeja na lodzie

Hokej w typowaniu podobny jest do piłki nożnej. Zbierając informacje na temat danego spotkania, należy zwracać uwagę na podobne czynniki.

Co należy brać pod uwagę podczas typowania meczów hokeja na lodzie:

 • Kadra zespołu – dotyczy to przede wszystkim mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Coroczna impreza nie zawsze może być traktowana przez selekcjonerów reprezentacji poważnie. Często nie mogą oni korzystać ze swoich najlepszych zawodników, bowiem w tym samym czasie rozgrywana jest faza play-off ligi NHL. Jedyną imprezą, podczas której reprezentacje narodowe grają w optymalnych zestawieniach, są igrzyska olimpijskie – najważniejsze wydarzenie dla każdego hokeisty.
 • Miejsce rozgrywania spotkania – własna tafla lodowiska ma duże znaczenie. Szczególnie widać to w spotkaniach ligi NHL, gdzie na wyjazdy trzeba podróżować tysiące kilometrów.
 • Zmęczenie – w lidze NHL zespoły wyjeżdżają w tournée. Mając do rozegrania 82 mecze w sezonie regularnym, kilka z nich rozgrywają pod rząd na obcych lodowiskach. Zmęczenie w wyjazdowych bataliach może mieć spore znaczenie.
 • Kontuzje – kadry zespołów hokejowych są stosunkowo szerokie, jednak problemy zdrowotne mogą pokrzyżować plany niejednej drużynie. Warto zapoznać się z medycznym raportem, o ile jest on dostępny przed spotkaniem, które mamy zamiar typować.
 • Moment sezonu – nie w każdej części sezonu drużyna musi mieć taką samą motywację do gry. W końcówkach sezonu zasadniczego, tuż przed fazą play-off, trenerzy mogą dać odpocząć najlepszym zawodnikom, o ile pozycja danego klubu nie jest zagrożona.

Porady do gry LIVE

Zakłady na hokej warto obstawiać nie tylko przed rozpoczęciem gry, ale również podczas trwania meczu. Jeżeli uda nam się zauważyć moment zwrotny meczu, to zarobek z zakładu live będzie zdecydowanie wyższy niż z zakładu przedmeczowego. Należy jednak pamiętać, że obstawianie zakładów na żywo to wyższa szkoła jazdy, gdyż pod presją czasu i emocji łatwo przeholować ze stawką lub sensownością zakładu. Poniżej kilka porad, o których należy pamiętać przy obstawianiu na żywo.

 • Nie graj w ciemno – nie stawiaj na spotkania, o których nie masz wiedzy. Pozycja w tabeli oraz atrakcyjny kurs to nie wszystko. Dodatkowo typuj live tylko te mecze, które możesz oglądać.
 • Drużyna przegrywa? To nie koniec świata – nie bój się stawiać na drużynę, która przegrywa. Zwrot „hokejowy rezultat” nie wziął się znikąd. Jeśli jesteś przekonany o słuszności typu, wynik 0–1 czy 0–2 nie powinien odstraszać. W hokeju zdarzają się całe tercje bez gola, a następnie w ciągu minuty potrafią paść nawet trzy gole.
 • Nigdy all in nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę. Daj sobie możliwość odbicia po ewentualnym niepowodzeniu.
 • Trzymaj nerwy na wodzy – jeśli nie jesteś przekonany o pewności swojego typu, nie czekaj na jego końcowe rozstrzygnięcie. Wybieraj bukmacherów z opcją cash out, która w razie potrzeby umożliwi zamknięcie zakładu podczas trwania meczu.

19 kwietnia 2014 roku w meczu New York Rangers z Buffalo Sabres padł rekord szybkości strzelenia 5 goli z rzędu przez jedną drużynę. Po 18 minutach gry, przy wyniku 0–0, NY Rangers w ciągu 2 minut i 58 sekund strzelili 5 bramek! Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 8–4 dla Rangersów.

https://www.youtube.com/watch?v=KVYkFFL5WUo

Podsumowanie

Chcąc dobrze typować zakłady bukmacherskie związane z hokejem na lodzie, należy solidnie się do tego przygotować. W ocenie szans drużyn na zwycięstwo liczy się nie tylko forma poszczególnych zawodników, ale też miejsce rozgrywania pojedynku, sytuacja obu drużyn w rozgrywkach oraz absencje w kadrach teamów. Znajomość tych aspektów nie tylko uchroni od porażki, ale również pozwoli znaleźć wyjątkowo atrakcyjne kursy.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/hokej-w-zakladach-bukmacherskich-56

Oceń ten tekst

Podobne artykuły