Kalkulator zakładów systemowych

Wielu z pośród bukmacherów internetowych i naziemnych oferuje możliwość stawiania tzw. zakładów systemowych. W tym artykule wyjaśnimy na czym polegają zakłady systemowe i jak obliczyć ich opłacalność dzięki kalkulatorowi zakładów systemowych.

Liczydło
Zakłady systemowe i kombinacyjne.

Na czym polegają zakłady systemowe?

Zakłady systemowe zwane również zakładami kombinacyjnymi, zakładami rozpisowymi lub po prostu rozpisami to podzielony jeden duży zakład akumulacyjny na kilka lub kilkanaście mniejszych zakładów.

Wygląda to tak, że typer wybiera zestaw meczy identycznie tak jak się to robi przy zakładzie akumulowanym złożony np. z 5 typów a następnie wybiera po ile unikalnych meczy z tego zestawu ma się znaleźć na każdym z zakładów systemowych.

 1. Na czym polegają zakłady systemowe?
 2. Jakie typy grać zakładami kombinacyjnymi?
 3. Kalkulator zakładów systemowych
 4. Wyliczenia kalkulatora bukmacherskiego

Przykładowo dla 5 zakładów i zakładzie systemowym "3 z 5" bukmacher automatycznie podzieli 5 typów na 10 mniejszych kuponów po 3 zakłady na kuponie. Każdy z 10 mniejszych kuponów będzie posiadał unikalny zestaw 3 typów z wybranego zestawu 5 meczy. Liczba zakładów systemowych wynika ze wzoru matematycznego na kombinacje bez powtórzeń.

Zakładając, że litery A, B, C, D, E oznaczają poszczególne typy/mecze to zakład kombinacyjny 3 z 5 będzie równoznaczny z postawieniem 10 mniejszych niezależnych od siebie zakładów: ABC, ABD, ABE, ACD, ACE, ADE, BCD, BCE, BDE, CDE. Wysokość łącznej wygranej będzie zależeć od liczby trafionych typów:

 • 5 typów trafionych - wszystkie 10 zakładów wygranych,
 • 4 typów trafionych, 1 przegrany - 4 zakładów wygranych, 6 przegranych,
 • 3 typów trafionych, 2 przegrane - 1 zakład wygrany, 9 przegranych,
 • 0-2 typów trafionych, 3-5 przegrane - wszystkie 10 zakładów przegranych.

Dzięki skorzystaniu z zakładów systemowych i podziałowi listy typów na mniejsze części typer minimalizuje ryzyko przegranej gdyż nawet w przypadku przegranego typu część mniejszych kuponów systemowych przyniesie zysk.

Jakie typy grać zakładami kombinacyjnymi?

W zakładach kombinacyjnych/systemowych najlepiej sprawdzają się typy posiadające wysokie kursy (min. @1.80), gdyż wtedy spełniają swój najważniejszy cel: minimalizują ryzyko całkowitej przegranej. Dla wysokich kursów zabezpieczenie porażki 1 lub 2 jest potrzebne gdyż prawdopodobieństwo wygranej wszystkich meczy jest małe, obstawiając niższe kursy prawdopodobieństwo wygranej jest większe i dodatkowe zabezpieczenie nie jest tak potrzebne.

Kalkulator zakładów systemowych

Poniżej udostępniamy całkiem darmowy kalkulator dla bukmacherskich zakładów systemowych. Na podstawie wprowadzonych kursów meczy kalkulator bukmacherski obliczy potencjalną opłacalność zagranych zakładów systemowych.

 • Wybierz liczbę meczów, na które chcesz postawić zakład systemowy.
 • Dla każdego meczu wprowadź kurs bukmachera.
 • Wpisz łączną stawkę, którą chcesz przeznaczyć na zakład systemowy. Jeżeli obstawiasz u polskiego bukmachera to aby obliczenia kalkulatora były poprawne od łącznej stawki zakładu musisz odjąć 12% podatek. Przykładowo dla zakładu w kwocie 100 PLN do kalkulatora wprowadzasz 88 PLN.
 • Aby obliczyć maksymalną możliwą wygraną (tzw. EWK) zaznacz wszystkie checkboxy. Poprzez odznaczanie/zaznaczanie checkbox "Trafiony" możesz sprawdzić ile wygrasz dla konkretnych rezultatów wprowadzonych zdarzeń. Dzięki takiej symulacji możesz poznać zwrot z zakładu systemowego przy różnych opcjach wyników.
Liczba meczy Kurs Trafiony? Łączna stawka

UWAGA! Poniższe wyliczenia zrobione są dla danych testowych. Wprowadź w formularzu własne dane i kliknij "oblicz".

Wyliczenia kalkulatora bukmacherskiego

Poniżej przedstawiamy symulację możliwych zakładów systemowych dla 5 meczy i łącznej kwoty przeznaczonej na zakład w wysokości 100 PLN

Dla porównania przedstawiamy też symulację zagrania każdego meczu singlem oraz akumulatora AKO.

System Kombinacje Stawka Wygrana Zysk Yield
single 5 20 PLN 152 PLN 52 PLN 52 %
2 z 5 10 10 PLN 214.93 PLN 114.93 PLN 114.93 %
3 z 5 10 10 PLN 267.81 PLN 167.81 PLN 167.81 %
4 z 5 5 20 PLN 247.86 PLN 147.86 PLN 147.86 %
AKO 1 100 PLN 0 PLN -100 PLN -100 %

Patrząc na symulację kalkulatora bukmacherskiego pod kątem najwyższego yield'u najbardziej opłacalnym systemem jest 3 z 5 gdyż daje możliwość 167.81% zwrotu z zainwestowanego kapitału w zakład rozpisowy/systemowy.