Bukmacherzy w wyszukiwarkach - raport SEO

Ocena 4.50/2 głosy
Bukmacherzy w wyszukiwarkach - raport SEO

Agencji marketingu online if.pl przygotowała obszerny, 45-stronnicowy raport dotyczący widoczności legalnych bukmacherów w wyszukiwarkach internetowych.

W raporcie przeanalizowanych zostało sześciu najpopularniejszych w Polsce bukmacherów:

  • Fortuna
  • STS
  • Totolotek
  • eTOTO
  • forBET
  • LV BET

Raport obejmuje optymalizację SEO poza serwisem, w serwisie bukmachera oraz ocenę usability. W dokumencie można też znaleźć charakterystykę całego rynku zakładów oraz analizę potencjału rynku SEO dla tematyki zakładów bukmacherskich.

Dla każdego serwisu bukmachera eksperci if.pl sprawdzili jak działania marketingowe bukmacherów przekładają się na osiągany ruch z wyszukiwarek. Niezwykle cenną informacją jest oszacowany potencjał branży w SEO okazuje bowiem się, że polskie firmy wykorzystują potencjał marketingu w wyszukiwarkach jedynie w niewielkich procentach.

Najlepiej swój potencjał wykorzystuje Fortuna – w 13,5 procentach, najgorzej eTOTO –  zaledwie w 0,4 procentach. Niewykorzystany potencjał czyli dodatkowy ruch do zdobycia szacują na 10 mln a główne zaniedbane obszary to wyniki live, transmisje meczów, statystyki  oraz aktualności publikowane w Google News.

Na koniec eksperci seo analizują serwis internetowy każdego z bukmacherów pod kątem optymalizacji seo. Okazuje się, że najlepiej w wyszukiwarkach radzą sobie STS i Fortuna, na podium łapie się jeszcze Totolotek. Pozostałe firmy forBET, LV BET i eTOTO dzielą 4-6 miejsce.

Raport „Bukmacherzy w wyszukiwarkach: Kto obstawił SEO?” jest do pobrania na stronie agencji.

Sponsoring klubów i rozgrywek Zasięgi ambasadorów Wykorzystanie potencjału SEO

Rywalizacja o klienta w branży bukmacherskiej to gra warta świeczki. Według prognoz przychody legalnych bukmacherów w 2019 roku osiągną ok. 5,89 mld złotych. Skłania to zakłady do wzmożonej aktywności w marketingu offline i online, inwestycji w influencerów, sponsoring oraz kanały social media.

A kto z bukmacherów postawił na kanał ruchu z wyszukiwarek? Agencja IF.PL opublikowała na swojej stronie obszerny raport z zestawieniem dotyczącym zagadnień tej gałęzi marketingu.

Co najmniej milion wizyt wciąż na stole

Trzy czołowe strony internetowe bukmacherów z największą widocznością i ruchem z wyszukiwarek, to jednocześnie najstarsze firmy na rynku powstałe przed 2014 rokiem – Fortuna, STS oraz Totolo­tek. Jest to z pewnością jeden z czynników, który decyduje o obecnym układzie sił, natomiast tuż za nimi tworzy się solidna grupa pościgowa, która może pomieszać szyki w nadchodzących latach. Mimo że na tę chwilę E-TOTO, LV BET i forBET mocno odbiegają pod kątem widoczności od „top3”, trafne decyzje i postawienie na SEO może zmienić obecny układ sił.

Pomimo ograniczeń technologicznych, spowodowanych przez systemy bettingowe i rozproszonych działów IT, serwisy bukmacherów mają ogromny potencjał w postaci statystyk sportowych.

Mogą zostać wyko­rzystane do rozbudowy obecnych serwisów, bez ich modyfikacji i ryzyka oraz budowy dodatkowych sekcji. W ocenie agencji IF.PL, pierwsza firma, która zdecyduje się na tę ścieżkę zyska znaczącą przewagę w wyścigu po większy zasięg na rynku i pozycję lidera.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/bukmacherzy/bukmacherzy-w-wyszukiwarkach-raport-seo-n697

Oceń ten tekst

Podobne artykuły