Kalkulator marży bukmachera

Wykres słupkowy marży bukmachera
Niska marża zwiększa zyski z wygranych zakładów.

Poniżej prezentujemy listę 3 bukmacherów uszeregowanych w rankingu według najwyższych oferowanych kursów bukmacherskich (najniższej marży).

Marża bukmacherska wyrażana jest w procentach i jest to „prowizja” bukmachera za umożliwienie zawarcia typerowi zakładu. Dla każdego bukmachera z poniższej listy prezentujemy uśrednione marże obliczone z dużej liczby zakładów. Porównanie wysokości marży można utożsamić z porównaniem średnich kursów na oferowane zakłady.

Wysokość marży jaką ustala bukmacher jest niezmiernie istotna dla każdego typera gdyż od wielkości marży zależy wysokość oferowanych przez bukmachera kursów. Im niższa marża tym wyższy kurs a co za tym idzie większa wygrana. Pod listą bukmacherów przedstawiamy dokładne wyjaśnienia na czym polega marża bukmacherów, tłumaczymy jak obliczać marżę i dlaczego marża bukmacherska jest taka ważna przy obstawianiu zakładów.

Kursy bukmacherów, dzięki którym obliczyliśmy średnie marże, pobierane są przez nas system automatycznie z oferty bukmacherów. Na bieżąco monitorujemy wysokość kursów legalnych bukmacherów i automatycznie aktualizujemy poniższe statystyki. Marża zawiera średnią marżę bukmachera ze różnych dyscyplin sportowych.

 1. Legalni bukmacherzy według marży
 2. Co to jest marża bukmachera?
 3. Jaki bukmacher z najwyższym kursem?

Marże wyliczane są każdorazowo z czystych kursów wystawionych przez bukmachera na dane zdarzenie. Wszelkie promocje zwiększające wygrane na kuponie akumulowanym nie są brane pod uwagę.

Jesteś ciekawy jaką marżę pobiera twój bukmacher? Wprowadź kursy i oblicz marżę bukmachera w kalkulatorze marży. Wysokość marży to tylko jeden z wielu czynników jakie należy brać pod uwagę przy wyborze bukmachera. Chętnych zapraszamy do zapoznania się z ogólnym rankingiem firm bukmacherskich na stronie ranking bukmacherów.

Payout to procentowy współczynnik mówiący ile pieniędzy postawionych na zakład tak na prawdę „pracuje” dla typera w zakładzie. Payout jest obliczany ze wzoru: Payout = 100% - marża. Im payout jest wyższy tym bukmacher wystawia w ofercie wyższe kursy.

Dla bukmachera o średniej marży w wysokości 5.00% średni payout wynosi 95% co oznacza, że przy każdym postawionym 100 zł dla typera pracuje 95 zł a pozostałe 5 zł pobiera bukmacher jako prowizję.

Legalni bukmacherzy według marży

Poniżej przedstawiamy porównanie bukmacherów względem oferowanych kursów na zakłady. Należy pamiętać, że poniższe liczby są uśrednione i zostały obliczone na podstawie dużej liczby meczów. Oznacza to, że może się zdarzyć przypadek, w którym dany bukmacher (np. Fortuna) mający bardzo niską średnią marżę, z jakiegoś powodu dla wybranego jednego meczu ustawił ją na dużo wyższym poziomie. Mimo tego wyjątku, patrząc na całą jego ofertę ma bardzo niską marżę (wysokie kursy) co uwzględnia nasza uśredniona marża.

W zestawieniu bierzemy pod uwagę jedynie aktualnie wystawione kursy na przyszłe mecze oraz kursy z meczów rozgrywanych w ostatnim czasie. Polityka kursowa bukmacherów jest zmienna i kursy bukmacherskie na mecze sprzed roku mogą nie odzwierciedlać poprawnie wysokości aktualnie oferowanych kursów.

1 miejsce
Logo Superbet
5.0
Ocena bukmachera
Bonus na start 3754 zł
Kod bonusowy Superbet
Kod BONUSOWY: SPRYCIARZ
 • Bonus od depozytu 200 zł
 • Cashback 3500 zł
 • Freebet 20 zł
2 miejsce
Logo Fortuna
5.0
Ocena bukmachera
Bonus na start 325 zł
Kod bonusowy Fortuna
Kod BONUSOWY: SPRYCIARZ
 • Zakład bez ryzyka 300 zł
 • Zakład bez depozytu 20 zł
 • Dodatkowy bonus 5 zł
3 miejsce
Logo forBET
4.5
Ocena bukmachera
Bonus na start 3150 zł
Kod bonusowy forBET
Kod BONUSOWY: SPRYCIARZ +150 zł
 • Bonus od depozytu 2000 zł
 • Zakład bez ryzyka 1150 zł
 • 30 dni gry bez podatku - wygrane +14%

Ostatnia aktualizacja 18 lipca 2024.

Co to jest marża bukmachera?

Jak wielokrotnie pisaliśmy, bukmacherzy to nie organizacje charytatywne, to firmy, które muszą zarabiać. W jaki sposób zarabiają bukmacherzy? Nie poprzez ustawianie meczy, nie poprzez wygrane outsiderów tylko poprzez marżę bukmacherską.

W dłuższej perspektywie czasu bukmacherom wszystko jedno czy wygra drużyna X czy Y czy będzie remis, zależy im jedynie na jak największej liczbie zawartych zakładów na każdą z możliwych opcji w zdarzeniu. Bez względu na wynik spotkania bukmacher zarobi dużo pieniędzy. Dlaczego? Bo w kursach każdego meczu zawarta jest marża bukmacherska. Żaden bukmacher nie wystawi takich kursów na zakład aby gra była sprawiedliwa. Chyba, że przez pomyłkę.

Kursy bukmacherskie wyrażają prawdopodobieństwo poszczególnych opcji zakładu w procentach pomniejszone o marżę. Jeżeli prawdopodobieństwo w meczu piłki nożnej wynosi 50% zwycięstwo gospodarzy, 30% remis, 20% zwycięstwo gości to bukmacher wystawi kursy odpowiadające np. 49% zwycięstwo gospodarzy, 29% remis, 19% zwycięstwo gości to jego marża wyniesie 3%. Bez względu jaki będzie rezultat spotkania bukmacher zarobi 3% z puli postawionych pieniędzy, dlatego właśnie każdemu bukmacherowi zależy na jak największej liczbie zawartych zakładów. Oczywiście to lekkie uproszczenie gdyż kursy zmieniają się w czasie, ale to już oddzielny temat.

Marżę można potraktować jako „podatek” od zawarcia zakładu bukmacherskiego gdyż marża bezpośrednio przekłada się na wysokość kursów. Im marża niższa tym zakład ma większą wartość gdyż mając takie samo prawdopodobieństwo wygrania zakładu możemy wygrać więcej gdyż płacimy bukmacherowi mniejszy podatek. Należy jednak mieć na uwadze, że niska marża nie zawsze jest gwarantem najwyższego kursu gdyż różni bukmacherzy różnie szacują prawdopodobieństwa wygranej/przegranej.

Przeczytaj też bardzo ważny artykuł o tym jak zarabiają bukmacherzy, w którym tłumaczymy w jaki sposób wysokość marży przekłada się na mniejszy zarobek typera.

Jaki bukmacher z najwyższym kursem?

Samodzielne odnajdywanie bukmachera, który w danym momencie oferuje najwyższy kurs na zakład który chcemy zagrać jest zadaniem czasochłonnym i mozolnym. Niezbędne jest odwiedzenie strony internetowej każdego bukmachera z osobna, odnalezienie zakładu i porównanie kursu z innymi bukmacherami. Typer bezproduktywnie traci czas, który mógłby poświęcić na analizę spotkań i wyszukiwanie dobrych typów.

Aby wyszukiwanie najwyższych kursów było prostsze powstały specjalne serwisy tzw. „porównywarki kursów” agregujące kursy bukmacherów. Jedną z najpopularniejszy porównywarek skupiającą kilkudziesięciu bukmacherów z całego świata jest oddsportal.com. Niestety Oddsportal pokazuje kursy głównie zagranicznych bukmacherów, którzy nie są dostępni dla graczy z Polski.

Aby ułatwić typerom z Polski obstawianie zakładów po najwyższych kursach stworzyliśmy porównywarkę legalnych bukmacherów. W serwisie tym porównujemy kursy 3 polskich legalnych bukmacherów. W chwili obecnej wyświetlamy kursy na najpopularniejsze ligi piłkarskie od legalnych bukmacherów: Superbet, Fortuna, forBET. Niebawem postaramy się dodać pozostałe firmy, zwiększyć liczbę monitorowanych wydarzeń oraz rozbudować funkcjonalności serwis

W jaki sposób obliczane są marże?

Jak obliczyć marżę bukmacherską? Obliczanie marży bukmachera nie jest trudne, dla pojedynczego 3-drogowego zakładu można w prosty sposób obliczyć marżę ze wzoru:

Marża = ((1/kurs A) * 100 + (1/kurs B) * 100 + (1/kurs C) * 100) - 100

Gdzie A, B, C są to kursy w notacji dziesiętnej.
Dla zdarzeń 2-drogowych należy usunąć blok z C, dla zdarzeń z większą liczbą opcji wyników należy dodać kolejne bloki D, E etc...

Przykładowe spotkanie: Newcastle United - Liverpool, kursy: 3.75 3.75 2.05, obliczamy marżę:

Marża = ((1/3.75) * 100 + (1/3.75) * 100 + (1/2.05) * 100) - 100 = 2.10%

Marża w wysokości 2.10% jest bardzo niska.

Od czego zależy marża bukmachera?

Marże bukmacherskie nie są stałe, są różne w zależności od dyscypliny sportu, rodzaju zakładu, ligi piłkarskiej, konkretnego meczu oraz tego czy kursy dotyczą zdarzeń przedmeczowych czy LIVE. Zdarzenia LIVE obarczone zawsze są dużo większą marżą od przedmeczowych dlatego, że zakładów zawieranych na żywo jest dużo mniej i bukmacherzy asekurują się przed stratami właśnie dużą marżą. Niską marżą charakteryzuje się baseball, handicapy azjatyckie oraz zazwyczaj popularne mecze takie jak Real Madryt - Barcelona gdyż niskimi marżami (czyli wysokimi kursami) bukmacherzy chcą przekonać typerów do obstawienia właśnie u nich a sportowy hit gwarantuje duże zainteresowanie a co za tym idzie duże pieniądze.

Wybierając bukmachera pod kątem marży należy spojrzeć zbiorczo na średnią marżę lub średnią marżę ze swojej głównej dyscypliny. Aby zmaksymalizować zyski należy założyć konto u kilku bukmacherów i obstawiać zdarzenie po najwyższym kursie.

Kalkulator marży bukmachera

Poniżej prezentujemy kalkulator do obliczania marży bukmachera, w kalkulatorze każdy typer może w prosty sposób obliczyć ile wynosi marża bukmachera na konkretne spotkanie. W rankingu bukmacherów powyżej prezentowane są uśrednione marże, warto czasem przeliczyć marżę bukmachera na konkretny zakład. Wartości poniżej 5% oznaczają niską marżę, wartości 5-7% marżę akceptowalną, bukmacher oferujący zakład z marżą powyżej 7% jest słaby a powyżej 10% tragiczny.

Wprowadź w poniższe pola kursy na zdarzenie sportowe a kalkulator marży bukmachera automatycznie obliczy wysokość marży pobieranej przez bukmachera. W przypadku zakładów 2-drogowych pozostaw środkowe pole (X) puste.

Na start kalkulator ma wprowadzone testowe dane aby zobrazować jego działanie. Wprowadź własne kursy a marża przeliczy się automatycznie.

1 X 2

Z powyższych kursów wynika, że bukmacher pobiera 5.95% marży. To akceptowalny wynik, obstawiaj u tego bukmachera!