Legia bliżej pucharu polski

Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław 2:0 z pierwszym finałowym spotkaniu o Puchar Polski. Przed rewanżem, który odbędzie się za pięć dni na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej to Legioniści są zdecydowanie bliżej pucharu.

Przed czwartkowym spotkaniem faworytem dwumeczu byli piłkarze Legii. We Wrocławiu jednak nie mogli zagrać w najsilniejszym ustawieniu gdyż lekkie kontuzje odnieśli wcześniej Bartosz Bereszyński, Miroslav Radović, Daniel Ljuboja oraz Jakub Wawrzyniak. Dlatego Śląsk przy dopingu ponad 30 tysięcy kibiców mógł upatrywać szansę w korzystnym wyniku.

Początek spotkania nie należał jednak do najciekawszych. Jedynie pierwsze dwie sytuacje w której najpierw Kaźmierczak nie trafił w piłkę a następnie w odpowiedzi Michał Kucharczyk, który znalazł się sam na sam z Gikiewiczem zasługiwały na uwagę. Młody zawodnik Legii przegrał pojedynek z bramkarzem Śląska i gra toczyła się dalej. Dopiero w 32 minucie zobaczyliśmy kolejną okazję. Po akcji całego zespołu i dośrodkowaniu Michała Kucharczyka Marek Saganowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Gospodarze nie mogli otrząsnąć się po stracie bramki i jeszcze przed przerwą przegrywali dwoma trafieniami. Po błędzie w defensywie Wasiluka w 44 minucie Saganowski strzałem z kilku metrów zdobył drugiego gola w tym meczu. Chwilę później piłkarze udali się na przerwę. Trener Śląska Stanislav Levy na drugą część gry wprowadził na boisku Cetnarskiego a kilka chwil później Gikiewicza jednak to nie poprawiło stylu gry Wojskowych. Nadal atakowali Legioniści, którzy mieli szansę na kolejne bramki.

Gospodarze liczyli na kontrataki i po jednym bardzo blisko kontaktowej bramki był Waldemar Sobota jednak piłka przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Wojciecha  Skabe. Mecz stracił na efektowności w końcowych minutach gry, gospodarze pogodzili się z porażką i nie chcieli odsłaniać się narażając na stratę kolejnych bramek. W doliczonym już czasie gry Wladimer Dwaliszwili trafił w poprzeczkę. Rezultat nie uległ zmianie do końcowego gwizdka, Legia wygrała 2:0 i jest o krok od zdobycia Pucharu Polski. Rewanż odbędzie się 8 maja.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:2 (0:2)

Bramki: Marek Saganowski 32, 44

Śląsk Wrocław : Rafał Gikiewicz - Mariusz Pawelec, Marek Wasiluk, Marcin Kowalczyk, Tadeusz Socha (83. Krzysztof Ostrowski) - Waldemar Sobota, Przemysław Kaźmierczak (53. Łukasz Gikiewicz), Sebastian Mila, Dalibor Stevanovic, Piotr Ćwielong - Eric Moulonungui (46. Mateusz Cetnarski).

Legia Warszawa Wojciech Skaba - Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Tomasz Jodłowiec, Marko Suler - Michał Kucharczyk, Ivica Vrdoljak, Wladimir Dwaliszwili, Dominik Furman, Tomasz Brzyski (84. Aleksander Jagiełło) - Marek Saganowski (76. Daniel Łukasik).