Juventus lepszy od milanu

Po wyjazdowej wygranej z Lazio Juventusowi Turyn przyszło zmierzyć się z trzecim w tabeli Milanem. Stara Dama wygrała 1:0 po bramce Arturo Vidala z rzutu karnego. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Juve ma 11 punktów przewagi nad drugim w tabeli Napoli.

W pierwszych minutach kibice oglądali ciekawy futbol z obu stron, swoich szans po stronie gości szukali Robinho i El Shaarawy, wśród gospodarzy wyróżniał się Pirlo oraz Paul Pogba. W 15 minucie spotkania kontuzjowanego Abbiatiego zastąpił w bramce Marco Amelia. Ostatnie kilkanaście minut pierwszej części gry to ostra walka w środku pola i brak okazji strzeleckich.

Na drugą połowę trener Milanu Massimiliano Allegri desygnował na plac gry Sulleya Muntariego. W 57 minucie Marco Amelia sfaulował wbiegającego w pole karne Kwadwo Asamoaha i sędzia nie miał wątpliwości dyktując rzut karny. Jedenastkę kapitalnym strzałem w samo okienko bramki Amelii wykorzystał Arturo Vidal.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Rossoneri grali z dużym zaangażowaniem jednak nie byli w stanie sforsować szyków obronnych Starej Damy a jeśli już się udało to pewnie w bramce grał Gianluigi Buffon. Juventus również stwarzał sobie kolejne sytuacje do podwyższenia rezultatu lecz żadna z nich nie zakończyła się golem.

Po tej wygranej Juventus jest już bardzo bliski obrony tytuły wywalczonego przed rokiem. Milan nadal jest na trzeciej pozycji jednak czwarta Fiorentina traci już tylko jedno oczko. Dzięki wygranej z Cagliari piłkarze Napoli umocnili się na drugim miejscu z przewagą siedmiu punktów nad Milanem.

Za tydzień Juventus zmierzy się na wyjeździe z Torino, Napoli również na wyjeździe podejmie ostatnią w tabeli Pescare a Milan na San Siro zagra z Catanią.

Juventus Turyn - AC Milan 1:0 (0:0)

Bramka: Arturo Vidal 57' (karny)

Juventus : Gianluigi Buffon Andrea Barzagli Leonardo Bonucci Giorgio Chiellini Stephan Lichtsteiner (81' Simone Padoin) Arturo Vidal Andrea Pirlo Paul Pogba Kwadwo Asamoah (90+2' Federico Peluso) Claudio Marchisio Mirko Vucinić (90' Fabio Quagliarella).

Milan: Christian Abbiati (15' Marco Amelia) Ignazio Abate Philippe Mexes Cristian Zapata Kevin Constant Riccardo Montolivo Massimo Ambrosini (46' Sulley Muntari) Kevin-Prince Boateng Robinho (71' Bojan Krkić) Giampaolo Pazzini Stephan El Shaarawy.