Kiedy legalny bukmacher może zablokować konto gracza?

Ocena 4.67/3 głosy

Czy wiesz, kiedy legalny bukmacher może zablokować konto gracza? 🛑 Odkryj kluczowe sytuacje, które mogą prowadzić do blokady konta oraz dowiedz się, jak uniknąć problemów podczas obstawiania zakładów online! 📈 Przeczytaj nasz artykuł, by poznać tajniki regulaminów bukmacherskich i zabezpieczyć swoje środki! 💰 #Bukmacher #ZakładyOnline #RegulaminyBukmacherów 🏆

Kiedy legalny bukmacher może zablokować konto gracza?

Zasady są po to, żeby je łamać! To zdanie to praktycznie motto każdego Polaka i na każdym kroku spotykamy rodaków, którzy mają spore problemy z dostosowaniem się do obowiązujących regulaminów. Okazuje się, że taka postawa może przysporzyć niemałych problemów typerom obstawiającym mecze na stronach legalnych bukmacherów.

 1. Warto czytać regulaminy na stronach legalnych bukmacherów
 2. Kiedy bukmacher zablokuje konto gracza?
 3. Z czym wiąże się zablokowanie konta gracza u bukmachera?
 4. Czy blokada to to samo co limity na koncie?
 5. Czy zablokowane konto u bukmachera można odblokować?

Ci bowiem są wyjątkowo przewrażliwieni na punkcie przestrzegania regulaminu i natychmiast karzą graczy, co do których mają uzasadnione wątpliwości. Kiedy bukmachera blokuje konto? Czy gracz może wówczas wypłacić wygrane środki? Czy istnieje sposób na odblokowanie konta? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Warto czytać regulaminy na stronach legalnych bukmacherów

Polacy jako naród mają tendencję do omijania wszelkich zakazów i nakazów. Nie do końca wiadomo dlaczego tak się dzieje - czy jest to efekt trudnej historii, czy bardziej mentalności przenoszonej z ojca na syna? Fakty są jednak takie, że jeśli czegoś nie wolno, to można być pewnym, że Polak spróbuje to zrobić!

Tak dzieje się chociażby w przypadku kierowców nieprzestrzegających zasad kodeksu ruchu, przez co polskie drogi należą do najniebezpieczniejszych w całej Europie, jednak w błędzie są Ci z Was, którzy sądzą, że wyjątek stanowią typerzy obstawiający zakłady na stronach legalnych bukmacherów w Polsce. Ci również mają gigantyczne problemy ze stosowaniem się do zasad obowiązujących na stronie danego operatora, zaś powody takiego stanu rzeczy są dwa.

Pierwszy wynika z lenistwa i jest nim nieznajomość regulaminu bukmachera. Fortuna, forBET, Betfan, Superbet, STS, Etoto, Totolotek - każdy serwis posiada swoje własne zasady, których kurczowo się trzyma i egzekwuje z żelazną konsekwencją. Trudno się dziwić! Wszak w grze są pieniądze, niejednokrotnie całkiem spore, a nie wiedzieć czemu, jednak fakt gry przez internet daje graczom poczucie anonimowości i bezkarności.

I właśnie te ostatnie mają wpływ na to, że typerzy decydują się na próbę oszukania bukmachera i np. wyłudzenia bonusu lub uniknięcia limitów na koncie. Bukmacherzy są szalenie wyczuleni na tym punkcie i kiedy raz wezmą jakiegoś nieuczciwego gracza na swój radar, to ten może być niemalże pewien, że nie uniknie kary i wcześniej lub później (zazwyczaj wcześniej) spotkają go surowe konsekwencje, z których najbardziej dotkliwą będzie właśnie zablokowanie konta.

Kiedy bukmacher zablokuje konto gracza?

Na początek obalamy kilka mitów. Niejednokrotnie na forach bukmacherskich natrafiliśmy na złote myśli “ekspertów”, którzy radzili swoim mniej doświadczonym kolegom po fachu w jaki sposób uniknąć blokady konta. Ich zdaniem bukmacher nigdy nie zablokuje konta graczowi, który raz na jakiś czas przegra zakład, nie będzie grał za nietypowe stawki (np. 46,59 zł) oraz nie będzie obstawiał egzotycznych rozgrywek (np. regionalnych lig piłkarskich w Niemczech).

Okazuje się, że jest to totalna bzdura! Nie po to bukmacher wrzuca takie rynki zakładów do swojej oferty, aby potem karać graczy za ich obstawianie, to chyba oczywiste. Kolejna kwestia, to stawka. Tutaj również operatorzy dają całkowicie wolną rękę typerom i jeśli tylko ci nie grają surebetów, to nie mają się czego obawiać.

Ostatni mit, który należy raz na zawsze włożyć między bajki to ten, jakoby bukmacherzy blokowali konta regularnie wygrywających graczy. On również ma niewiele wspólnego z prawdą (oczywiście mamy tu na myśli legalnych bukmacherów z licencją, a nie serwisy zarejestrowane na Seszelach, Malediwach, czy Bóg wie gdzie jeszcze). Jedyną karą jaka może spotkać gracza, który wygrał sporo pieniędzy na stronie legalnego bukmachera będzie nałożenie limitów stawek na kolejne kupony, natomiast o żadnej blokadzie nie może być mowy!

No dobrze, skoro wiemy, w jakich sytuacjach bukmacher na pewno nie zablokuje graczowi konta, to nadszedł czas żeby sprawdzić, kiedy typer trafia na czarną listę u bukmachera i może się spodziewać błyskawicznej blokady. A lista potencjalnych przewinień jest całkiem spora (nie będziemy ich dzielić na mniej lub bardziej poważne, gdyż skutkują one tym samym, a mianowicie zablokowaniem konta gracza).

Podstawowy warunek uczestnictwa w internetowych zakładach sportowych to ukończenie 18 roku życia. Wielu młodszych graczy stara się jednak ominąć ten przepis, zaś pewną furtkę ku temu daje im możliwość założenia konta tymczasowego. Bukmacherzy bez dowodu są w naszym kraju coraz popularniejsi, jednak w tym wypadku kłamstwo ma bardzo krótkie nogi, gdyż w końcu gracz i tak będzie musiał dokonać weryfikacji konta, a będąc osobą niepełnoletnią z pewnością mu się to nie uda.

Nie radzimy również obchodzić tego zapisu w regulaminie bukmachera poprzez rejestrację konta gracza na inną osobę (np. starszego brata lub kolegę). Bukmacherzy mają swoje sposoby, aby dojść prawdy w takiej sytuacji (np. poprzez porównanie adresów IP) i natychmiast blokują konta graczom, którzy podszywają się pod inne osoby.

Podobnie dzieje się w przypadku graczy, którzy korzystają z kilku kont jednocześnie. Nie trzeba być geniuszem żeby mieć świadomość tego, że taka strategia jest szalenie nieopłacalna z punktu widzenia bukmachera. Mniej doświadczonym typerom wydaje się, że jest to doskonały sposób, aby np. zgarnąć kilka bonusów powitalnych, natomiast adres IP bardzo szybko zdradzi gracza, zaś bukmacher będzie dla niego w takiej sytuacji bezwzględny.

No właśnie, bonusy. Atrakcyjne promocje i chęć zgarnięcia sporej puli darmowych środków to jeden z głównych motywów, dla których gracze próbują oszukać bukmachera i zataić swoje dane. Bonusy od topowych legalnych bukmacherów w naszym kraju bardzo często liczone są w tysiącach złotych, a takie kwoty kuszą naciągaczy i nieuczciwych typerów, którym wydaje się to idealną okazją na błyskawiczny zarobek. Rzeczywistość nie rysuje się w tak różowych barwach, zaś przyłapany gracz z automatu dostaje dożywotniego bana w danym serwisie.

Kolejną rzeczą, która może budzić podejrzenia ze strony bukmachera są nietypowe przelewy. Legalni operatorzy w naszym kraju są bardzo mocno wyczuleni na punkcie ewentualnego prania brudnych pieniędzy za pomocą ich serwisu, dlatego jeśli coś takiego przyjdzie Wam do głowy, to sporo ryzykujecie.

Podobnie dzieje się w przypadku graczy, którzy obstawiają na stronie danego bukmachera surebety, czyli zakłady gwarantujące zysk niezależnie od wyniku końcowego. Taka strategia jest surowo zakazana i piętnowana przez legalnych operatorów w naszym kraju, więc jeśli już musicie obstawiać tego typu zakłady, to prawdopodobnie warto założyć konto w kilku serwisach.

Wreszcie, w kontaktach z bukmacherem warto wykazać się nienaganną kulturą osobistą, której brak może skutkować zablokowaniem konta. Brzmi jak żart? Zapewniamy, że nim nie jest! Operatorzy w swoim regulaminie bardzo jasno i stanowczo informują, że zarówno podczas kontaktu z pracownikami supportu, jak również w trakcie dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi graczami na czacie na żywo dostępnym w sekcji zakładów LIVE należy unikać wulgaryzmów oraz prób obrażania innych uczestników. Co prawda należałoby się mocno postarać, aby w ten sposób zarobić blokadę konta, jednak ostrzegamy, że jest to możliwe.

Na koniec zdradzimy Wam ciekawostkę, o której dowiedzieliśmy się przypadkiem od jednego z pracowników topowego legalnego bukmachera w naszym kraju. Otóż bardzo prędko na radar departamentu bezpieczeństwa konkretnej firmy bukmacherskiej trafiają konta zarejestrowane na… kobiety. Wynika to z faktu, że przedstawicielki płci pięknej stanowią bardzo mały odsetek ogólnej liczby typerów (mówi się o 0,1%), dlatego każde konto zarejestrowane na kobietę z automatu staje się podejrzane. A zatem, jeśli przechwyciliście dowód babci i zamierzacie w ten sposób założyć konto u bukmachera, to Wasze kłamstwo zostanie błyskawicznie zweryfikowane i surowo ukarane.

Z czym wiąże się zablokowanie konta gracza u bukmachera?

Gracze stawiający swoje pierwsze kroki w świecie internetowych zakładów sportowych lekceważą sobie możliwość otrzymania blokady u danego bukmachera, gdyż ich zdaniem nie wiąże się to z żadnymi poważnymi konsekwencjami. Ot, po prostu wypłacą środki od tego bukmachera i zarejestrują się i wpłacą depozyt na stronie innego serwisu. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.

W przypadku 99% legalnych bukmacherów w naszym kraju blokada konta jest równoznaczna z tym, że środki znajdujące się w budżecie gracza automatycznie stają się własnością bukmachera i żaden organ nie zmusi go do wypłacenia graczowi ewentualnej wygranej. Regulamin jasno mówi, że każdy gracz, który będzie próbował złamać zasady obowiązujące w danym serwisie musi liczyć się z utratą zarówno depozytu, jak również ewentualnej wygranej i jest to działanie całkowicie zgodne z prawem.

Czy blokada to to samo co limity na koncie?

Wielu mniej doświadczonym typerom zablokowanie konta myli się z otrzymaniem limitu stawek. Tymczasem są to dwie odrębne rzeczy. Niestety, bukmacherzy (zwłaszcza ci o niższej reputacji z dalszych pozycji w rankingach) dość często nakładają na regularnie wygrywających graczy limity stawek na kolejnych kuponach i nie akceptują od nich sporej inwestycji, przez co gra w takim serwisie staje się kompletnie nieopłacalna z punktu widzenia gracza.

Nie ma to jednak nic wspólnego z nałożeniem blokady na konto i gracz ma nadal dostęp do wszystkich opcji i rynków zakładów na stronie bukmachera (nie może jedynie grać za duże sumy). A zatem bez obaw - nawet jeśli bukmacher nałoży limity na Wasze konto, to wygrane dotychczas środki są w pełni bezpieczne i można je w dowolnym momencie wypłacić.

Czy zablokowane konto u bukmachera można odblokować?

Nasz poradnik typera nie byłby kompletny, gdybyśmy nie sprawdzili, czy gracz może odzyskać konto, na które bukmacher nałożył blokadę. Okazuje się, że i tak, i nie - nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony nie jest to zadaniem łatwym, jednak nieprawdą byłoby stwierdzenie, że gracz stoi w takiej sytuacji na straconej pozycji.

Sporo będzie zależało od dwóch kwestii. Po pierwsze od rodzaju przewinienia, za które gracz zostanie ukarany. Oczywistą sprawą jest to, że większe szanse na odzyskanie konta i możliwość wypłaty środków będzie miał nerwowy klient, który wzburzony serią niepowodzeń zwymyśla Bogu ducha winnego konsultanta na czacie, niż gracz, który podszywając się pod inne osoby wyłudził kilka(naście) bonusów na start.

Wreszcie, sporo zależy od postawy samego gracza w momencie wpadki. Jeśli typer będzie szedł w zaparte i pomimo ewidentnych dowodów świadczących o swojej winie będzie utrzymywał, że nie zrobił niczego niezgodnego z regulaminem bukmachera, to jest na z góry straconej pozycji i może być pewien, że już nigdy nie zobaczy swojego depozytu i wygranych środków. Jeśli jednak gracz przyzna się do błędu i posypie głowę popiołem, a także obieca chęć poprawy, to przy sprzyjających wiatrach pracownicy supportu spojrzą na niego łaskawym okiem i być może dadzą mu drugą szansę.


 

FAQ Kiedy legalny bukmacher może zablokować konto gracza?

Kto pyta, nie błądzi. Ty pytasz - my odpowiadamy!

 • W jakiej sytuacji gracz może spodziewać się nałożenia przez bukmachera blokady na konto?

  Lista potencjalnych przewinień jest bardzo długa, natomiast najczęstsze grzechy graczy to założenie konta na dane innej osoby, brak pełnoletności, próba wyłudzenia bonusu, pranie brudnych pieniędzy oraz granie surebetów.

 • Czy w momencie blokady na koncie będę mógł wypłacić pieniądze?

  Niestety nie. Blokada konta jest równoznaczna z zajęciem środków znajdujących się na koncie gracza, który traci możliwość zlecenia wypłaty.

 • Czy bukmacher może zablokować konto gracza, który regularnie wygrywa spore sumy?

  Oczywiście, że nie! Żaden legalny w Polsce bukmacher nie zrobi niczego takiego, natomiast bardzo możliwe, że na takie konto nałożone zostaną limity stawek.

 • Czy limity na koncie to to samo co blokada konta?

  Nie, to dwie zupełnie inne sprawy. Gracz, na którego konto bukmacher nałożył limity ma ciągle dostęp do wszystkich opcji zakładów, zaś jedyna różnica jest taka, że nie może postawić sporej kwoty na kuponie. Blokada konta uniemożliwia zalogowanie się na stronie bukmachera, a co za tym idzie wypłatę wygranych środków.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/legalny-bukmacher-moze-zablokowac-konto-gracza-286

Oceń ten tekst