6 powodów, dla których warto posiadać konta u kilku bukmacherów

Ocena 3,25/5 | 4 głosy

Oferty bukmacherów są niemal identyczne tylko na pierwszy rzut oka. Po bardziej szczegółowej analizie widać, że poszczególne firmy różnią się nie tylko kursami, ale również szerokością oferty czy specjalizacją w dyscyplinach sportu. Czy to wystarczający powód, aby rejestrować swoje konta u kilku bukmacherów naraz?

W sieci można znaleźć co najmniej 25 zagranicznych stron, które zajmują się obstawianiem zakładów sportowych i umożliwiają również grę Polakom (ranking bukmacherów dla Polaków). Co prawda początkujący typerzy z reguły wybierają jednego bukmachera, ale zawodowcy wiedzą, że aby regularnie zarabiać na zakładach należy posiadać konta u co najmniej kilku bukmacherów.

Obecnie rynek zmienia się bardzo dynamicznie i połączenie wszystkich idealnych cech bukmachera i zawarcie ich na jednej stronie jest niemożliwe.

Posiadanie kont u wielu bukmacherów nie jest zabronione. Dzięki temu typer może przebierać w ofertach i skuteczniej analizować rynek pod kątem wybranego zakładu. Wybraliśmy 6 powodów, które powinny skutecznie obalać twierdzenie, że gra w jednym miejscu jest lepsza i skuteczniejsza od ulokowania pieniędzy w kilku miejscach. 

Szukanie najlepszej oferty

Wysokość kursów to klucz do sukcesu
Wysokość kursów to klucz do sukcesu

Pierwszy, najbardziej prozaiczny powód dla którego warto posiadać konta u wielu bukmacherów to szukanie najlepszej oferty kursowej. Przewidywania analityków poszczególnych firm i ich oddsmakerów (osób odpowiedzialnych za ustalenie kursów) reguły są bardzo zbliżone jednak dla specyficznych meczy mogą być diametralnie różne.

Grając zarówno single, jak i zakłady akumulowane różnica może być bardzo wyraźna. Wydawać się może, że kurs większy 3-5% może być błahym powodem, aby specjalnie zakładać konto w innym miejscu.

Wyższy kurs = większa wygrana

Poniższy przykład pokazuje, że nawet drobne zmiany w kursach mogą znacząco wpłynąć na kurs ogólny zakładu akumulowanego. Każdy kurs w firmie Y był większy o zaledwie 0,05 od kursu w firmie X. Oto efekt:

Kursy w firmie X: 1,5 x 1,6 x 2 x 3 = 14,4 AKO

Kursy w firmie Y: 1,55 x 1,65 x 2,05 x 3,05 = 15,99 AKO

Różnica łącznego kursu aż 11,04%!

Stawiając w firmie Y gracz ma okazję na zysk większy o ponad 11%. Gracz, który chce, aby zakłady bukmacherskie nie były dla niego wyłącznie niskobudżetowym hobby powinien wiedzieć o podstawowym wykorzystaniu tego typu zależności.

Posiadanie wielu kont sprzyja także w graniu tzw. valuebetów, czyli zakładów po kursie wyższym niż wynika to z procentowych szans na jego sukces. Zakłady z value to klucz do zarabiania w bukmacherce.

Bukmacherzy charakteryzujący się najwyższymi kursami niestety nie są obecnie dostępni dla graczy z Polski.

Wykorzystywanie różnic kursów, czyli Surebety

Powstawanie różnic w kursach pomiędzy poszczególnymi bukmacherami prowadzi do bardzo ciekawego zjawiska. To z kolei powoduje, że gracze mają okazję bogacić się bez względu na rezultat danej potyczki. Jak to możliwe?

Mowa o tak zwanych surebetach (ang. sure - pewność, bet - typ). Najłatwiej opisać go na prostym przykładzie:

Mecz siatkówki. U bukmachera X kurs na zwycięstwo gospodarzy to 2,10. Z kolei w firmie Y sukces gości można typować po kursie 2,15.

Zwycięstwo gospodarzy - kurs 2,10 - stawka: 50,59 PLN - ewentualna wygrana 106,24 PLN
Zwycięstwo gości - kurs 2,15 - stawka 49,41 PLN - ewentualna wygrana 106,23 PLN

Dość nietypowe kwoty stawek zostały dobrane w taki sposób, by zmaksymalizować zysk. W przypadku powodzenia dowolnego zdarzenia zysk gracza jest taki sam. W tym konkretnym przypadku gracz inwestuje 100 PLN na zakłady u dwóch różnych bukmacherów, a w efekcie otrzymuje zwrot 106,23 PLN. Oznacza to ponad 6 procent zysku.

Surebety najczęściej osiągają poziom 1-3%, jednak możliwe jest znalezienie w sieci takich samych przykładów, jak powyższy. Należy jednak uważać na skrajne przypadki, kiedy surebet przekracza 20-30%. Wówczas możemy być pewni pomyłki jednej z firm. Tylko od niej zależeć będzie, czy zakład pozostanie w grze, czy zostanie anulowany. W niekorzystnym dla gracza przypadku zostanie cofnięty i wówczas użytkownik licząc na zysk musi jedynie liczyć na powodzenie nieanulowanych typów.

Aby mieć pewność czy kursy faktycznie dają surebet najlepiej skorzystać z kalkulatora surebetów, który błyskawicznie sprawdzi, czy dany zakład można nazwać surebetem oraz od razu dobierz odpowiednie stawki do poszczególnych wydarzeń.

Surebety to pewny, ale dość powolny sposób na zarabianie pieniędzy poprzez zakłady bukmacherskie. Są jednak sytuacje, w których bardzo się przydają, jak na przykład obrót bonusem w więcej niż jednym miejscu.

Bukmacherzy, którzy często występują w surebetach: Totolotek, Fortuna.

Bonusy powitalne

Promocja w formie bonusu dla nowych graczy to nieodzowna część rejestracji konta u bukmachera. Rzadko która z firm nie decyduje się na tego typu ofertę, by zachęcić do siebie nowych klientów. Wielu doświadczonych graczy w ten sposób buduje swój kapitał na dalszą grę w zakładach. Ile można otrzymać od bukmacherów? Zobacz listę najlepszych bonusów powitalnych od depozytu.

Łącznie tylko od pięciu pierwszych firm można otrzymać aż 4 540 PLN! A w tym przypadku mowa tylko i wyłącznie o bonusach od depozytu. Oznacza to, że pieniądze pojawiają się na koncie jako dodatkowy procent od pierwszej wpłaty. Waha się on od 25 do nawet 200 procent pierwszego depozytu. Pieniądze pojawią się na koncie tuż po dokonaniu depozytu i akceptacji warunków promocji.

Korzystaj z darmowych bonusów
Korzystaj z darmowych bonusów

W takich przypadkach regulaminy zawsze zawierają podstawowy punkt - konieczność obrotu, dlatego należy zapoznać się z regulaminem bonusu bukmachera i przeczytać nasz artykuł warunki obrotu bonusem. Oznacza to, że zgadzając się na dodatkowe pieniądze, gracz zobligowany jest do zagrania za konkretną sumę (wielokrotność pierwszego depozytu/przyznanego bonusu lub ich suma) po określonym kursie minimalnym i w odpowiednim czasie.

Nie chcąc ryzykować można wykorzystać technikę surebetów. Gracz zarobi skromny procent od każdego zakładu, ale do jego kieszeni trafią otrzymane bonusy.

Poza bonusami od depozytu na rynku można znaleźć również promocje cashback. Oznacza to, że w przypadku przegranego zakładu bukmacher zwróci stawkę zakładu. Taka oferta dostępna jest między innymi u bukmachera Betclic gdzie cashback jest niezwykle atrakcyjny gdyż nie wymaga obrotu! Zobacz też listę bukmacherów z ofertą bonusową cashback.

Ostatnią grupę bonusów stanowią darmowe zakłady. Gracz otrzymuje voucher na możliwość postawienia zakładu na określoną kwotę, jednak do ewentualnej wygranej nie wlicza się wirtualna stawka przyznanego zakładu (np. stawiając za 100 PLN po kursie 3,00 gracz może wygrać 200 PLN, bo 100 PLN (stawka) x 3 (kurs) = 300 PLN, 300 PLN - 100 PLN (stawka) = 200 PLN (ewentualna wygrana), przeczytaj więcej o freebet'ach.

Posiadając konta u kilku bukmacherów można rozważyć przegrywanie bonusu jeżeli bonus posiada trudne, nieopłacalne warunki obrotu.

Unikanie limitów

Bukmacherzy lubią dzielić się swoimi pieniędzmi aby zachęcić typerów do rejestracji, jednak w dłuższej perspektywie czasowej chcą na tych samych typerach zarabiać więc nie lubią typerów wygrywających. To właśnie dlatego każdy regulamin opatrzony jest komentarzem, że zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla typerów rekreacyjnych, którzy obstawiają hobbystycznie i nie są profesjonalistami.

Firmom nie trzeba dać wielu sygnałów by zostać zakwalifikowanym jako „podejrzany” o zawodową grę. Wystarczy posiadać skuteczny system przynoszący stały zysk, który jest wykorzystywany wyłącznie u jednego bukmachera. Wówczas już tylko mały krok dzieli nas od otrzymania limitu stawek. To jeszcze nie kończy przygody gracza z danymi zakładami, jednak skutecznie utrudnia grę. W zależności od ustawionego limitu gracz nie będzie mógł obstawiać za więcej niż 100 PLN, 50 PLN czy nawet 20 PLN, wysokość limitów jest indywidualną decyzją bukmachera względem konkretnego gracza.

Obstawianie u kilku bukmacherów spowoduje, że zarówno intensywność obstawiania jak i kwota wygranych typera rozłoży się na kilka firm bukmacherskich więc i podatność na zakwalifikowanie go jako profesjonalnego gracza będzie znacznie mniejsza. Z pewnością też zdarzą się też przypadki przegrania pieniędzy (chociażby przy grze surebet'a) co dodatkowo podniesie w oczach bukmachera wiarygodność typera.

Bonusy za grę

Bukmacherskie promocje to nie tylko bonusy powitalne ale również bonusy lojalnościowe i reload. Coraz więcej firm stosuje oferty specjalne przy okazji wybranych meczów piłki nożnej, bądź organizuje konkursy typerów. Bonusy oferowane są nie tylko dla nowych klientów, ale także dla tych już zarejestrowanych. To pozwala na korzystanie z tego typu promocji i zdobywanie dodatkowych środków finansowych.

Co oferują poszczególni bukmacherzy?

  • W Totolotku, Milenium i eTOTO za samą rejestrację zyskać można bonus bez depozytu w kwocie 20-25 PLN. Dzięki temu można obstawić zakład bez ryzyka straty pieniędzy.
  • Bukmacherzy Fortuna, LV BET oraz PZBUK przynają klientom zakład bez ryzyka w kwocie depozytu. Dzięki temu pierwszy zawarty zakład wolny jest od ryzyka przegranej.
  • Totolotek, forBET, Milenium, eTOTO i  inni oferują standardowe bonusy powitlane od depozytu pozwalające na podwojenie wpłaconych środków.
  • Totolotek również oddaje pieniądze graczom pokrzywdzonym przez los. Wspiera grających zakłady w Premier League i Lidze Mistrzów. Jeśli wynik meczu zmieni się po upływie 90 minut, wówczas w określonych przypadkach zwróci stawkę zakładu.
  • TOTALbet okazjonalnie oferuje bonusy 25 PLN w meczach piłki nożnej. W przypadku, gdy kwalifikujący się do promocji zakład przegra, to bukmacher zwraca postawioną stawkę.
  • W Fortunie nie pochwalają nudnej gry, dlatego za remis 0:0 w meczu piłki nożnej również można liczyć na zwrot stawki do 50 PLN. W tym samym miejscu obowiązują również liczne promocje na zakłady akumulowane. Im więcej zakładów na kuponie, tym większy bonus. W zakładach piłkarskich może on sięgnąć nawet 100 procent.

Przed skorzystaniem z którejkolwiek z promocji radzimy dokładnie przeczytać jej regulamin. W nim określone są ścisłe warunki promocji - kurs minimalny, rodzaj zakładu oraz warunki obrotu.

Dodać należy, że bukmacherzy starają się zabezpieczać przed graczami, którzy zbyt często wymuszają bonusy i po prostu, jeśli zachodzi podejrzenie o nadużywanie promocji (czytaj: zbyt częste wygrywanie), to uniemożliwiają w niej udział. Tak jednak dzieje się przede wszystkim w przypadku zawodowych graczy, którzy odnoszą regularne zyski.

Bukmacherzy, którzy oferują najwięcej promocji i bonusów w trakcie gry to: Fortuna, STS, LV BET.

Zabezpieczenie budżetu

Czasem,  zakładach bukmacherskich się bardzo nie przyjemne historie utraty środków. Jedną z nich jest przykład klienta jednego z zagranicznych bukmacherów, który z dnia na dzień stracił dostęp do swojego konta, na którym miał zgromadzone 10 tysięcy euro wygranych.

Bezpieczeństwo pieniędzy u bukmachera
Bezpieczeństwo pieniędzy u bukmachera

Bukmacher postanowił skonfiskować jego środki, mimo że nie złamał on regulaminu a bukmacher nie podał konkretnej przyczyny takiego posunięcia. Między innymi przez takie niespodziewane akcje wiarygodność bukmachera w rankingu SBR zaczęła gwałtownie spadać.

Z tej historii płynie morał do wykorzystania przez innych użytkowników. Sytuacja byłaby mniej bolesna dla gracza w momencie, gdyby swój depozyt miał rozlokowany na kontach różnych bukmacherów. Wówczas konfiskacie podlegałaby jedynie mała część. Oczywiście, wtedy bukmacher również nie byłby usprawiedliwiony, jednak w tym przypadku nie chodzi o stwierdzenie winy. Pokazuje, że nawet w pozornie niegroźnej sytuacji gracz może stracić wszystkie swoje pieniądze.

Dlatego radzimy rejestrację kont u wiarygodnych bukmacherów z wysoką oceną w rankingu wiarygodności SBR, który jest gwarantem wypłacalności, jakości usług oraz respektowania przez firmę wszelkich regulaminów i praw w oparciu których działa. Jeżeli nie wiesz jak sprawdzić czy bukmacher jest wiarygodny to polecamy artykuł wiarygodność bukmachera.

Podsumowanie

W skrócie: posiadania kont u więcej niż jednego bukmachera niesie ze sobą same korzyści. Podstawową zasadą w zakładach bukmacherskich jest szukanie okazji, której nie da się znaleźć u wyłącznie jednego bukmachera.

Na powyższych przykładach widać, że wiele kont prowadzi do korzyści oczywistych (bonusy powitalne), jak i pobocznych, o których gracz często nie ma świadomości zakładając nowy profil (stałe promocje, surebety). Przede wszystkim gracz musi mieć świadomość, że wiele kont będzie służyło do wykorzystywania różnic kursów, co pozwala na wyższe wygrane. 

Jeśli chcesz regularnie zarabiać to zakładach, to musisz mieć świadomość, że przy optymalizacji zysków, musisz posiadać więcej niż kilka kont bukmacherskich. Tak robią zawodowi gracze.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Komentarze i opinie

  1. Trzeba też pamiętać, by nie zakładać zbyt wielu kont. W sensie można mieć wiele, ale środki raczej trzyma się w praktyce na kilku głównych. Resztę zasila się z portfela internetowego na szybko w razie potrzeby by zachować możliwie wysoką płynność finansową.Poza tym wielu buków jest "jednorazowych". Po nałożeniu limitu można o nim zapomnieć :)

    • Link

Skomentuj artykuł 6 powodów, dla których warto posiadać konta u kilku bukmacherów

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "6 powodów, dla których warto posiadać konta u kilku bukmacherów" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 3,25/5 | 4 głosy

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Strategia:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.