Podstawowe porady bukmacherskie

Ocena 5.00/1 głos

Zakłady bukmacherskie to rozrywka, ale także możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jak do każdej dziedziny życia, w której chodzi o finanse, tak i do bukmacherki należy podejść według określonego planu, który pozwoli na minimalizowanie ryzyka porażki, co przełoży się na częstsze wygrane. W środowisku typerów panuje kilka ważnych zasad, dzięki którym utrzymujemy płynność finansową i nie popadamy w tarapaty. Jakie to reguły?

Podstawowe porady bukmacherskie

Hazard kusi emocjami i szybkimi wygranymi. Podobnie jest z zakładami bukmacherskimi, które zdecydowanie nie idą w parze z ruletką czy Blackjack'iem, ale również dodają adrenaliny i są utożsamiane z dużymi pieniędzmi. Co cechuje dobrego typera? Opanowanie i nie poddawanie się tego typu wizji. Zrozumienie, że skuteczne obstawianie nie ma nic wspólnego z hazardem, bo opiera się na wiedzy, systemie i kalkulacji. A nie losowemu zdarzeniu.

Według szacunków u bukmacherów regularne profity odnosi niewielki procent graczy. Co się przez to rozumie? To że w dłuższej perspektywie czasu bilans gracza jest dodatni, czyli więcej wygrywa niż przegrywa. Mimo wszystko najliczniejszą grupę tworzą tzw. gracze rekreacyjni, którzy dla podkręcenia meczowych emocji obstawiają kupony, by mieć większą frajdę z oglądania sportowej rywalizacji. Raz bywają na wozie, a raz pod wozem - zakładów nie traktują jako głównego źródła dochodów, tylko formę rozrywki.

Stawanie się coraz to lepszym typerem jest długotrwałym procesem, który wymaga edukacji, samozaparcia, planu i celu. W Wielkiej Brytanii dobrego typera zakładów określa się mianem SMART (mądry), gdzie każda z liter ma swoją symbolikę.

S - specific - swoisty, własny; M - measurable - wymierny; A - achievable - osiągalny; R - realistic - realny; T - timed - czasowy.

 1. Konto u bukmachera
 2. Wiedza bukmacherska
 3. Przemyślane typowanie
 4. Małymi krokami do celu
 5. Zarządzanie budżetem
 6. Opanowanie emocji
 7. Złote rady dla typerów
 8. Podsumowanie

By skutecznie grać u bukmachera należy:

 • posiadać wiedzę z teorii bukmacherskiej
 • na bieżąco śledzić wydarzenia sportowe
 • umiejętnie analizować mecze: statystyki, historia, informacje, kontuzje
 • odpowiednio dobierać stawki zakładu, tak by zawsze zachowywać płynność finansową
 • panować nad emocjami i chęcią rewanżu na bukmacherze

Rozpoczynając przygodę z bukmacherką już na starcie należy twardo stąpać po ziemii i zdać sobie sprawę, że złoty strzał, czyli wielka wygrana w krótkim czasie - jest możliwa, ale zdarza się bardzo rzadko. Takie podejście z reguły kończy się utratą pieniędzy. Odpowiedzialna i mądra gra nastawiona na sukces musi charakteryzować się dbałością o detale.

Konto u bukmachera

W Polsce obecnie dostępnych jest siedmiu bukmacherów w internecie, u których można obstawiać legalnie zakłady sportowe. Nowy gracz rejestrując konto u bukmachera może odebrać bonus powitalny, czyli zyskać dodatkowe pieniądze.

Korzystanie z legalnych bukmacherów jest o tyle prostsze, że firmy te obsługiwane są w naszym języku z polską walutą, co znacznie ułatwia start początkującym graczom.

 • Fortuna - 100% bonus
 • forBET - 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN
 • LV BET - bonus bez depozytu 20 PLN + bonus z mnożnikiem 1000 PLN
 • Betfan - 100% od pierwszej wpłaty do 760 PLN
 • E-toto - 100% od pierwszej wpłaty do 500 PLN
 • STS - darmowy zakład 20 PLN + 100% od pierwszej wpłaty do 500 PLN

By zarejestrować konto u bukmachera online należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie firmy. W celu weryfikacji danych osobowych trzeba dołączyć zdjęcia lub skany dowodu osobistego/prawa jazdy/paszportu. Z usług bukmacherów korzystać mogą tylko pełnoletni użytkownicy.

Wiedza bukmacherska

Zakłady bukmacherskie, jak i inne dziedziny życia, mają swoją specyfikę, realia i slang. By skutecznie obstawiać należy poznać ofertę bukmachera, zrozumieć co to jest zakład, kurs i jak powstaje kupon, który może prowadzić do wygranej bądź przegranej.

Warto poznać wszystkie rodzaje zakładów, a nie standardowe rynki. U bukmacherów obstawiać można nie tylko wyniki, ale także liczbę goli/punktów, strzelców, kartki itp. Tak duże możliwości pozwalają na podejmowanie przemyślanych decyzji opartych na rzeczowej analizie.

W środowisku typerów funkcjonują także pojęcia takie jak valuebet - wartościowy zakład czy yield - wskaźnik rentowności zakładów. Zapoznanie się z nimi, zrozumienie i wprowadzenie w życie znacznie profesjonalizuje nasze obstawianie, które z czasem będzie skuteczniejsze.

Oczywiście rekreacyjne obstawianie kuponów nie wymaga edukowania się pod kątem stricte bukmacherskim, ale chcąc być lepszym typerem ta wiedza jest nieodzowna.

Przemyślane typowanie

Granie "na nosa", czyli stawianie zakładów kierując się swoją intuicją bądź niskim kursem sprawdzić się może raz, czy drugi raz, ale na dłuższą metę może prowadzić do przegranych. Clou skutecznego typowania to analiza meczu/rywalizacji, która prowadzi do wniosków odnośnie stawianego typu.

Co składa się na analizę meczu:

 • statystyki: bezpośredni bilans, forma, wyniki
 • informacje: miejsce meczu, pora, przeciwnik, kontuzje,

Warto kierować się swoim rozumem, a nie przewidywaniami bukmachera. Nie zawsze niski kurs oznacza pewną wygraną. Poprzez analizę można dostrzec niuanse, które decydują o losach rywalizacji i skutecznym zakładzie.

Małymi krokami do celu

Rozbudowane zakłady akumulowane, czyli tzw. taśmy są kuszące, bo pozwalają osiągnąć wysoki kurs łączny, ale z matematycznego punktu widzenia są minimalne szanse, by były skuteczne. Stawianie na jednym kuponie kilka, bądź kilkanaście zdarzeń znacznie redukuje szanse naszego powodzenia. Nawet jeśli w naszym przekonaniu obstawiamy "pewniaków".

Wizja dużej wygranej przy niskim nakładzie w obstawianiu rozbudowanych akumulatorów przede wszystkim na początku przygody z bukmacherką działa na wyobraźnię. Z reguły po kilku nieudanych próbach gracze dostrzegają iluzoryczną szanse powodzenia i kierują swoją uwagę na bardziej opłacalne zakłady pojedyncze, duble bądź treble. Zasada jest taka, że im więcej zdarzeń na kuponie, tym niższa powinna być stawka.

Zarządzanie budżetem

Na początku gry u bukmachera ustal swój limit budżetujaki przeznaczasz na grę w określonym czasie (tydzień, miesiąc). W przypadku przegrania pieniędzy, trzymaj się ustalonych reguł i nie naginaj ich poprzez dodatkowe wpłaty spoza ustalonego budżetu. To pozwoli na zachowanie twojej płynności finansowej i nie odbije się negatywnie na sytuacji życiowej.

Ważnym aspektem w kontekście budżetu jest również umiejętne dobieranie stawki do zakładów. Przy większym budżecie sięgającym kilku tysięcy złotych nie powinno obstawiać się pojedynczych kuponów za więcej niż 5% kapitału. Przy niższym opiewającym na kilkaset złotych maksymalna stawka pojedynczego zakładu nie może przekroczyć 10% całego kapitału dostępnego na grę.

Nigdy nie graj va banque, czyli za całość budżetu. To pierwszy krok do bankructwa

Opanowanie emocji

Zakłady sportowe to rywalizacja, czyli chęć ogrania bukmachera, która jest udziałem drużyn na boisku, a to wiąże się z emocjami. Tym bardziej, jeśli w grze są nasze pieniądze. Dobry typer charakteryzuje się tym, że potrafi opanować emocje zarówno pozytywne, by nie poddać się euforii, jak i negatywne, by nie popaść w zły humor czy nerwowość.

Wygrana nigdy nie może prowadzić do lekkomyślnych zachowań, czyli grania kolejnych zakładów bez analizy i nie uwzględniając reguł przestrzegania budżetu. Przegrana natomiast nie może pchać do pochopnych zakładów nastawionych na chęci odegrania się i powetowania poprzedniego kuponu. Jedno, jak i drugie zachowanie może prowadzić do porażki i strat. Dlatego tak ważne jest, by zakłady traktować jako formę rozrywki i okazjonalnego zarobku, a nie opcji szybkiego zarobku.

Złote rady dla typerów

Każdy, nawet najlepszy gracz, nie powinien zamykać się na wiedzę dotyczącą zakładów bukmacherskich. Nie ważne ile zakładów już postawiłeś, prawdy zawarte w poniższym tekście są uniwersalne i dotyczą każdego.

Jak zostać skutecznym graczem i czerpać regularne zyski z bukmacherki? Oto kilka porad, które znacznie to ułatwią:

 • Zaplanuj budżet - Powiedzmy sobie szczerze - bukmacherka powinna być hobby, a nie sposobem utrzymania. Przed rozpoczęciem gry musisz ustalić swój nieprzekraczalny budżet. Nie powinien on w żaden sposób godzić w inne, ważniejsze potrzeby. Jeśli jest inaczej i po to by odegrać się rezygnujesz z innych, potrzebnych rzeczy to wiedz, że masz kłopot.

  Sztywny budżet to prosty sposób na zapanowanie nad emocjami. Musisz pamiętać, że istnieje ryzyko porażki, stąd ewentualność utraty pieniędzy.

 • Nie wygrasz w jeden dzień - Kluczem do sukcesu w zakładach bukmacherskich jest wytrwałość. Cierpliwość i umiejętność opanowania nerwów w każdej sytuacji. Bo co zrobić, kiedy kupon warty setki złotych zostaje przegrany przez akcję w ostatnich minutach zdarzenia? Od razu pojawia się chęć szybkiego odegrania się. To błąd.

  Gracz chcący regularnie wygrywać musi mieć świadomość, że nawet najlepszym zdarzają się spektakularne zwycięstwa i porażki. Stąd najważniejszy jest plan działania i jego konsekwentne realizowanie w dłuższym okresie czasu. Odpowiednie stawkowanie, gra określonych typów zakładów i rozłożenie gier na odpowiedni okres czasu.

 • Zaprogramuj zewnętrznego stróża - Twój wewnętrzy stróż okazuje się niewystarczający do trzymania budżetowej dyscypliny? Bukmacherzy przychodzą z pomocą. Większość stron ma możliwość zablokowania konta na pewien czas oraz ograniczenie przyjmowanych wpłat w danym okresie czasu. Zapobiegnij poważnym konsekwencjom nadużywania zakładów bukmacherskich. Nikt nie nakłada na Ciebie takiego obowiązku, jednak lepiej zapobiegać poważnym kryzysom w ten sposób.
 • Wiedza przede wszystkim - Nigdy nie typuj spotkania, o którym nie masz pojęcia. To wyrabia bardzo niebezpieczny nawyk stawiania wszystkiego, co znajduje się w ofercie. W krótkim okresie taki zabieg może się powieść, jednak to może doprowadzić do sytuacji brzemiennej w skutkach. Uwierzenie w swoje szczęście i możliwości przewidywania rezultatów bez potrzebnej wiedzy to pierwszy krok do bankructwa.

  Kurs to nie wszystko. Niski kurs nie musi wcale oznaczać pewnego zarobku. Często spada on na skutek masowej gry na dane wydarzenie. W niektórych przypadkach może być to również celowy zabieg bukmachera. Rozeznanie w sytuacji zespołów lub zawodników, wnikliwe śledzenie rozgrywek ograniczy ryzyko porażki.

 • Pewniak nie istnieje - Nie sposób policzyć, ile kuponów bukmacherskich zostało wyrzuconych do kosza po tym, jak przeszkodą okazał się zakład z kursem 1,10 czy nawet 1,01. Popularny "pewniak" w zakładach bukmacherskich nie istnieje. Jeśli podejmujesz już ryzyko i chcesz obstawiać zakłady, miej pewność, że podejmowana próba się opłaci.

  Czy warto inwestować 100 PLN licząc za zarobek 5-6 PLN? To kwestia do indywidualnej oceny i doboru taktyki, jednak liczne przypadki pokazują, że wysoka stawka w połączeniu z niskim kursem nie jest zawsze najlepszą parą.

 • Wybierz bukmachera z głową - W karierze gracza w zakładach bukmacherskich sporą rolę odgrywa także bukmacher. Jego właściwy wybór to klucz do sukcesu, wybierz najlepszego bukmachera. Sprawdź przede wszystkim jego ofertę przed rozpoczęciem zakładów. Porównaj wiele firm i wybierz najkorzystniejszą opcję dla siebie, zobacz na nasz ranking bukmacherów i sprawdź czy Twój bukmacher znajduje się wśród najlepszej 10. Dobrym rozwiązaniem dla każdego typera jest posiadanie kont u wielu bukmacherów. Wówczas może przebierać w ofertach, porównywać kursy i wybierać te najwyższe.  To znaczne ułatwienie w poszukiwaniu najlepszej oferty.
 • Korzystaj z bonusów bukmacherskich - Promocje i bonusy bukmacherskie to okazja na zdobycie dodatkowego kapitału na obstawianie zakładów. Warto z tego skorzystać ale przed depozytem należy zapoznać się z regulaminem bonusu aby być świadomym jakie jakim zasadom będzie podlegać obrót.

Podsumowanie

Rady, jakich udzieliliśmy powyżej, nie gwarantują zysku z zakładów bukmacherskich, ale na pewno wdrażanie ich w życie ulepszy waszą grę. Rekreacyjne obstawianie przede wszystkim ma dawać rozrywkę i frajdę przy meczu, a nie być źródłem utrzymania. By zwiększyć swoje szanse na ogranie bukmachera należy trzymać się obranych zasad, edukować się, analizować mecze i odpowiednio zarządzać kapitałem. W dłuższej perspektywie może to przynieść wymierne korzyści.

FAQ Podstawowe porady bukmacherskie

Kto pyta, nie błądzi. Ty pytasz - my odpowiadamy!

 • Co cechuje dobrego typera?

  Opanowanie i brak poddawania się emocjom. Zrozumienie, że skuteczne obstawianie to nie hazard, lecz oparte na wiedzy, systemie i kalkulacji. Regularne odnoszenie zysków w dłuższej perspektywie czasu.

 • Jakie są podstawowe porady bukmacherskie?

  Podejdź do obstawiania bukmacherskiego według określonego planu, który minimalizuje ryzyko porażki. Posiadaj wiedzę z teorii bukmacherskiej i śledź bieżące wydarzenia sportowe. Umiejętnie analizuj mecze, korzystając z statystyk, historii, informacji i danych dotyczących kontuzji. Dobieraj stawki zakładów tak, aby zachować płynność finansową. Panuj nad emocjami i unikaj chęci rewanżu na bukmacherze.

 • Jak zarządzać budżetem podczas obstawiania?

  Ustal limit budżetu na grę w określonym czasie i trzymaj się go. Nie dokonuj dodatkowych wpłat spoza ustalonego budżetu w przypadku przegranej. Dobieraj stawki zakładów odpowiednio do dostępnego kapitału.

 • Jak opanować emocje podczas obstawiania?

  Spróbuj opanować zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje. Wygrana nie powinna prowadzić do lekkomyślnych zachowań, a przegrana nie powinna pchać do pochopnych zakładów. Traktuj obstawianie jako formę rozrywki i okazjonalnego zarobku, a nie opcję szybkiego zysku.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/podstawowe-porady-bukmacherskie-284

Oceń ten tekst