Najlepszy polski bukmacher

Ocena 4.90/21 głosów

Zaczynając grę w zakładach bukmacherskich, w pierwszej kolejności należy dokonać wyboru bukmachera, co dla wielu graczy może stanowić spory problem. Wprawdzie rynek firm bukmacherskich jest dziś na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć coś akurat dla siebie, to jednak często dokonujemy złego wyboru i nie wybieramy najlepszego bukmachera.

We wcześniejszym artykule jak wybrać bukmachera przedstawiliśmy kilka ogólnych elementów, na które należy zwrócić uwagę w tym poradniku zamiemy się kwestią doboru najlepszego bukmachera w zależności od poziomu zaawansowania typera.

Najlepszy polski bukmacher

Podobno podejmowanie decyzji kosztuje człowieka tyle energii, co niejeden wysiłek fizyczny. Dlatego często sami zauważamy, że w niektórych momentach z łatwością i pewnością siebie dokonujemy wielu wyborów, ale z czasem jesteśmy po prostu na to zbyt zmęczeni i przychodzi to nam z większym trudem.

Wybranie najlepszego bukmachera to dzisiaj dosyć trudna decyzja, gdyż konkurencja wśród legalnych bukmacherów jest coraz większa, a oferta zakładów każdego z nich coraz szersza. Ale bez nerwów, postaramy Wam się w tym pomóc i sprawić, abyście byli zadowoleni z wyboru najlepszego bukmachera.

Bukmacher, u którego typujemy przede wszystkim powinien być zależny od profilu gracza. Tych możemy natomiast podzielić na początkujących i doświadczonych. Trzecią grupę stanowią natomiast zawodowcy, ale tych jest niewielu, bo do takich zaliczyć możemy jedynie 2-5% wszystkich grających, którzy odnoszą regularne zyski na obstawianiu. Bukmacher najlepszy dla zawodowca wcale nie będzie najlepszym bukmacherem dla początkującego typera. I odwrotnie.

Który bukmacher dla każdego z typów gracza będzie zatem najlepszy? Spróbujemy porównać oferty kilku najpopularniejszych firm bukmacherskich i was w tym kontekście ukierunkować.

W artykule tym nie wskażemy jedynego słusznego najlepszego legalnego bukmachera gdyż najlepszy bukmacher dla jednego typera może być słabym wyborem dla kogoś innego. Pokarzemy zatem elementy i aspekty, na które powinniście zwrócić uwagę przy  wyborze bukmachera tak aby każdy z Was mógł sam odpowiedzieć na pytanie jaki jest najlepszy polski bukmacher.

 1. Najlepszy bukmacher – trudny wybór
 2. Legalni bukmacherzy
 3. Bukmacherzy z najlepszymi bonusami powitalnymi
 4. Bukmacherzy z najlepszymi kursami
 5. Bukmacherzy z bonusem bez depozytu
 6. Bukmacherzy z zakładem bez ryzyka
 7. Ranking najlepszych bukmacherów
 8. Najlepszy bukmacher dla Ciebie
 9. Bukmacherzy dla początkujących
 10. Bukmacherzy dla doświadczonych
 11. Legalny bukmacher
 12. Podsumowanie

Naszymi publikacjami stałymi przybliżamy Wam się branżę bukmacherską, a regularnymi newsami informujemy o najlepszych promocjach czy zmianach w ofercie legalnych bukmacherów. Wielu z Was chcąc założyć konto u jednego z bukmacherów, zaczyna plątać się w gąszczu ofert i, albo w ogóle porzuca ten pomysł, albo odsuwa go w czasie. Ta frustracja jest zrozumiała, ale można się przed nią ustrzec.

Poszukiwania najlepszego polskiego bukmachera często zaczynacie łudząc się, że ktoś wskaże Wam tego oferującego bezwzględnie najlepsze korzyści dla wszystkich, a tymczasem taki... nie istnieje. Owszem, w rożnych rankingach wygrywają poszczególni bukmacherzy i można wyróżnić czołówkę branży bukmacherskiej. Jednak zawsze należy pamiętać, że najlepszy bukmacher to ten najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom.

Najlepszy bukmacher – trudny wybór

Typer wybiera bukmachera
Wybór najlepszego polskiego bukmachera nie jest łatwy.

Ale miało być łatwiej! I będzie! Wystarczy chwila lektury i analizy, a decyzja okaże się prosta, bezstresowa i przestanie Wam towarzyszyć ciągłe uczucie niepokoju, że może wciąż nie wybieracie najlepszego bukmachera.

Przede wszystkim najpierw ustalcie swój profil i swoje zasady. Budżet, który chcecie przeznaczyć na zakłady bukmacherskie w skali np. miesiąca. Wasze doświadczenie – czy dopiero zaczynacie przygodę z obstawianiem, czy może macie już pewny staż. Czy będziecie grać za niewielkie kwoty, wyłącznie dla rozrywki, czy może chcecie poświęcić na to więcej czasu i stać się zawodowym typerem. A dopiero później zacznijcie się rozglądać za najlepszym bukmacherem dla Was.

Zdradzimy Wam także tajemnicę, o której wielu początkujących graczy zapomina... otwarcie konta u jednego bukmachera wcale nie stanowi przeszkody do rejestracji u kolejnego. To nie jest decyzja na całe życie, legalnych bukmacherów wciąż w Polsce przybywa, dlatego status najlepszego bukmachera online również będzie się zmieniał. Zawsze będziecie mieli wybór.

Jeśli macie już określony swój profil, można zacząć zastanawiać się, który legalny bukmacher jest najlepszy. Każdy ma swoje zalety i przewagę nad konkurencją. Można jednak wyróżnić kilka czynników, które mają duże znaczenie dla graczy i które ułatwią Wam wybór. Zaczynamy!

Legalni bukmacherzy

Aby wybrać najlepszego bukmachera w Polsce, najpierw należy ich poznać. Ułatwi Wam to nasza stale aktualizowana lista legalnych bukmacherów. Dzięki niej poznacie branżę, zobaczycie pierwsze różnice między firmami. Niektóre nazwy będą dla Was znajome, nawet, jeśli dopiero rozpoczynacie przygodę z zakładami bukmacherskimi.

Bukmacherzy tacy jak STS, Fortuna czy Totolotek to firmy działające na polskim rynku od wielu lat. Ciekawą historię ma np. popularny bukmacher Betclic, który po kilkuletniej przerwie ponownie jest dostępny w naszym kraju. Są również zupełnie nowi bukmacherzy, jak eWinner, którzy nie są jeszcze tak szeroko rozpoznawalni, co nie znaczy, że nie dysponują atrakcyjną ofertą. Każdy z nich jest godny uwagi, zwłaszcza, jeśli chcecie wybrać najlepszego bukmachera dla Was.

Bukmacherzy z najlepszymi bonusami powitalnymi

Bonusy powitalne, nazywane również np. bonusami na start, to forma nagrody dla nowych użytkowników za rejestrację. Oferują je praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy. Bonusy różnią się od siebie formą, wysokością, wielokrotnością wymaganego obrotu czy zależnością od wysokości wpłaty. Bukmacher zachęcający najwyższą kwotą wcale nie musi być najlepszym bukmacherem pod względem bonusu powitalnego, gdyż dalsze warunki mogą być już mniej korzystne dla danego gracza.

Zapoznaj się ze wszystkimi ofertami, zwróć uwagę na szczegóły ofert bonusowych a wtedy wiele się wyjaśni. Dla ułatwienia subiektywnie uszeregowaliśmy bukmacherów pod względem atrakcyjności bonusów powitalnych od najlepszego i stworzyliśmy ranking bonusów powitalnych złożony z 10 bukmacherów z najlepszym bonusem powitalnym.

Przy wyborze bukmachera pod kątem bonusu powitalnego zwróć szczególną uwagę na: Fortunę, STS, Betfan i TOTALbet.

Bukmacherzy z najlepszymi kursami

Wysokość wygranych zależy oczywiście od poprawności zagranych zakładów, jednak u wielu bukmacherów kurs na to samo wydarzenie może się różnić. Z tej perspektywy najlepsi bukmacherzy to ci, którzy zapewniają średnio najwyższe kursy. Dla wielu nowych użytkowników nie będzie miało to aż tak dużego znaczenia, jednak z pewnością zaczniecie zwracać uwagę na ten aspekt wraz z nabieraniem doświadczenia. Jako portal bukmacherski monitorujemy kursy jakie na zakłady wystawiają polscy bukmacherzy. Zobacz porównanie kursów bukmacherów czyli ranking bukmacherów według wysokości oferowanych kursów.

Przy niższych kwotach i początkowej ostrożnej grze nie będzie to jeszcze decydujące. Jeśli wybrany przez Was najlepszy polski bukmacher widnieje wysoko w rankingu tych oferujących najwyższe kursy, to ma u Was kolejny plus.

Przy wyborze pod kątem wysokości kursów bukmacherskich zwróć szczególną uwagę na: eTOTO, Betclic, forBET.

Bukmacherzy z bonusem bez depozytu

Jedną z form bonusu przyznawanych na start, ale oferowanych także stałym graczom w ramach promocji jest bonus bez depozytu. Dla wielu początkujących graczy najlepszy bukmacher online może być właśnie tym, dzięki któremu mogą obstawić pierwszy zakład, nie ryzykując jeszcze swoim depozytem. Warto pamiętać, że wysokość bonusu nie zawsze powinna być decydująca i jednoznacznie wskazywać najlepszego bukmachera. Ważne są również warunki jego wypłaty.

Z uwagi, że bonus bez depozytu jest niezwykle atrakcyjny dla gracza to niewielu bukmacherów oferuje swoim użytkownikom taką promocję. Na bieżąco sprawdzamy oferty powitalne legalnych bukmacherów i aktualizujemy listę bukmacherów z bonusem bez depozytu.

Przy wyborze bukmachera pod kątem bonusu bez depozytu zwróć szczególną uwagę na: STS, LV BET, TOTALbet.

Bukmacherzy z zakładem bez ryzyka

Miłą formą powitania jest również zakład bez ryzyka. Pierwsze kupony mogą być dla gracza nieco stresujące, a szkoda, by popsuło to całą zabawę. Dlatego może najlepszy bukmacher online dla Was znajduje się wśród tych, którzy oferują atrakcyjny zakład bez ryzyka? Dzięki temu łatwiej i przyjemniej będzie Wam poznać świat zakładów bukmacherskich.

Świadomość braku utraty stawki sprawi, że rozstrzygnięciu pierwszego kuponu będą Wam towarzyszyć same pozytywne emocje. Zakład bez ryzyka oferowany jest tylko przez niektórych legalnych bukmacherów, dlatego tym bardziej warto przyjrzeć się nim przed wyborem tego najlepszego. Zobacz przefiltrowaną listę polskich bukmacherów oferujących bonus powitalny w formie zakładu bez ryzyka.

Bonus w formie zakładu bez ryzyka to świetny sposób na rozpoczęcie obstawiania zakładów poprzez zawarcie ryzykownego acz ciekawego i emocjonującego zakładu. W przypadku niepowodzenia nic nie tracisz, a przypadku wygranej cieszysz się sporą sumą pieniędzy. Jaki to może być zakład? np. Polska dojdzie do finału Euro 2021, Barcelona przegra u siebie z dużo niżej notowanym graczem, Andrzej Duda przegra wybory prezydenckie w 2020.

Przy wyborze bukmachera pod kątem bonusu zakład bez ryzyka zwróć szczególną uwagę na: Betfan, Fortuna, eWinner.

Ranking najlepszych bukmacherów

Mamy nadzieję, że analiza Waszych założeń i przyjęcie odpowiedniej perspektywy ułatwi Wam wybór najlepszego bukmachera. Jeśli jednak wciąż wahacie się pomiędzy dwoma lub trzema, możecie posłużyć się naszym rankingiem. Zasady jego ustalania i oceniania oraz kryteria – wszystko to opisane jest w specjalnym dziale. Być może wskaże on Wam również istotne kwestie przy wyborze najlepszego bukmachera dla siebie, które do tej pory umknęły Waszej uwadze.

Zatem proszę bardzo, do dyspozycji nasz subiektywny ranking 10 najlepszych bukmacherów dla Polaków.

Najlepszy bukmacher dla Ciebie

Teraz wybór najlepszego bukmachera powinien być dla Was łatwy i przyjemny. Pamiętajcie, że warto kierować się rozsądkiem, a nie pierwszym wrażeniem. Przygotowania do wyboru najlepszego polskiego bukmachera zaczynają się od analizy Waszych potrzeb i możliwości. One muszą być punktem wyjściowym.

Najlepszym bukmacherem będzie ten najbardziej odpowiadający Waszym wymaganiom. Ale jeśli już macie ostatecznych faworytów i każdy wydaje Wam się odpowiedni, wtedy jest czas na subiektywne wrażenia. Podoba Ci się kolorystyka strony STS? A może układ menu Fortuny? Być strona Betclic wydaje Ci się najbardziej przejrzysta i logiczna, chociaż nawet nie wiesz czemu... A może potrzebujesz mieć stale dostęp do oferty zakładów a aplikacja na telefon forBET najbardziej przypadłą Ci do gustu. 

Nieważne. Twoje odczucia są najważniejsze, bo zakłady bukmacherskie mają sprawiać przyjemność. Powodzenia na bukmacherskim szlaku!

Bukmacherzy dla początkujących

Osoby, które zaczynają swoją przygodę z bukmacherką nie mają na ogół wielkiego kapitału, a grę traktują jako dobrą zabawę. Dlatego też w pierwszej kolejności powinny one zwrócić uwagę na bonus powitalny, który pozwala znacznie powiększyć swój kapitał przeznaczony na grę. Obecnie bonus powitalny oferuje nam niemal każda firma bukmacherska, ale nie wszędzie dostaniemy go w formie zwiększenia depozytu. Poza tym może mieć formę bonusu freebet i cashback.

Chcąc skorzystać z bonusu powitalnego warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

 • rodzaj bonusu
 • moment przyznania
 • wysokość bonusu
 • warunki obrotu
 • metoda wpłaty
Rodzaje bonusów powitalnych

1. Bonus od depozytu

Najlepszą promocją wydaje się być bonus od depozytu, który powiększa nasz kapitał o 50 czy nawet 100%. Formuła takiego bonusu jest bardzo prosta. Wpłacając określoną kwotę, do naszego konta dopisywane są dodatkowe pieniądze.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że bonusy te często nie są przyznawane za realizację depozytu za pośrednictwem portfeli internetowych Skrill lub Neteller. Dlatego też należy dobrze zapoznać się z regulaminem bonusu, który uwzględnia także warunki jego obrotu. Przed wypłatą zawsze trzeba nim określoną ilość razy obrócić.

Przykład bonusu w Totolotek:

Depozyt 500 PLN + bonus 500 PLN = środki na koncie 1000 PLN

2. Freebet

Freebet (ang. free - wolny, darmowy, bet — zakład) to inaczej darmowy zakład. W pełni darmowy to on jednak nie jest, bo aby się o niego ubiegać, najpierw należy dokonać depozytu i zagrać zakłady, które kwalifikują się do promocji.

Sedno w tym, że środki są nam zwracane dopiero wtedy, kiedy okaże się on przegrany. Oczywiście zwrócona kwota musi przed wypłatą zostać obrócona.

3. Cashback

Freebet jest często mylony z cashbackiem. Rzeczywiście oba bonusy mają wiele wspólnego. Ich integralną częścią jest fakt, że w przypadku przegranego zakładu środki zostają nam zwrócone. Różnica polega tutaj natomiast na tym, że w cashbacku wygrana liczy się wraz ze stawką zakładu. We freebecie jej natomiast już nie obejmuje. Najlepiej obrazuje to poniższy przykład.

Freebet: 100 PLN (stawka, freebet) * 2,00 (kurs) = 200 PLN (wygrana) – 100 PLN (stawka) = 100 PLN (zwrot)

Cashback: 100 PLN (stawka) * 2,00 (kurs) = 200 PLN (wygrana, zwrot). Jednak bonus to tylko jeden z czynników, na które powinien zwrócić uwagę początkujący gracz. Nie mniej ważna jest szata graficzna strony oraz jej polski język, co z pewnością ułatwia graczowi nawigowanie. Dlatego też należy wybierać bukmacherów, którzy mają polską stronę oraz dają możliwość kontaktu z supportem w naszym rodowitym języku. Wszystkie wymienione wyżej firmy dają taką gwarancję.

Bukmacherzy dla doświadczonych

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku graczy doświadczonych, którzy w zakładach bukmacherskich grają od kilku czy kilkunastu lat. Na co uwagę powinni zwracać zaawansowani typerzy z większym stażem przy wyborze najlepszego bukmachera?

Osoby doświadczone często grają za znacznie wyższe stawki niż gracze niedoświadczeni. Dlatego też muszą oni zwrócić uwagę na możliwość szybkich wpłat i wypłat. Najlepiej wpłacać je za pośrednictwem portalu Skrill lub Neteller, co umożliwia natychmiastowe wpłaty czy wypłaty, czy też zabezpiecza dane w kontekście ustawy hazardowej.

Oczywiście nie bez znaczenia są także kursy bukmacherskie danych zdarzeń oraz szerokość oferty oraz limity.

Wyższe kursy zależne są od niższej marży narzuconej przez firmy bukmacherskie.
Zasada jest prosta - im niższa marża, tym wyższe kursy na poszczególne zdarzenia i odwrotnie.

Limity wiążą się natomiast ze stawianiem zakładów za wyższe stawki. Nakładane są na graczy, którzy regularnie wygrywają lub też poszczególne zdarzenia, dyscypliny czy ligi. Niskie limity w zasadzie uniemożliwiają poważną grę, pozwalając składać zakłady za kilkadziesiąt czy kilkanaście złotych.

Każdy z wyżej wymienionych bukmacherów to bezsprzecznie światowa czołówka, co także pokazuje ich ranking SBR, który jest wyznacznikiem bezpieczeństwa w danej firmie. Najlepszymi ocenami poszczycić się mogą Unibet,  Pinnacle, które mają je na poziomie A+.

Ranking SBR skupia wszystkie firmy bukmacherskie na świecie i je ocenia pod względem płynności finansowej, a także jakości usług. Oceny firm bukmacherskich wyrażone są w literach od A+ do F, gdzie A+ jest oceną najwyższą, a F najgorszą i sugeruje niesklasyfikowanie bukmachera, które spowodowane może być też jego niewielkim stażem.

Co istotne, poprzez SBR można również negocjować z daną firmą warunki powstałego na linii bukmacher - gracz problemu. Jest to instytucja o wielkim uznaniu i w świecie zakładów bukmacherskich ma duży posłuch.

Podkreślmy, że gracze doświadczeni konta mają na kilku portalach, co umożliwia im grę po najwyższych kursach, jakie są dostępne na rynku.

Legalny bukmacher

Jeszcze do kwietnia 2017 żaden z typerów nie zastanawiał się czy obstawia u bukmachera zgodnego z polską ustawą hazardową. Wszystko zmieniło się 1 kwietnia 2017 roku kiedy to w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej uchwalona przez rząd PiS. Zagraniczni bukmacherzy zaczęli wycofywać się z polskiego rynku obawiając się konsekwencji prawnych.

Niestety 1 lipca 2017 przyszedł kolejny cios - blokada internetowa serwisów bukmacherów bez polskiej licencji. Od tego czasu dostęp do zagranicznych bukmacherów możliwy jest jedynie przez VPN, proxy lub zagranicznych operatorów telefonii komórkowej. Osoby omijające i łamiace zakaz typowania u zagranicznej konkurencji mogą podlegać karze grzywny.

Wybór dostępnych bukmacherów zmniejszył się drastycznie, do rankingu bukmacherów wszedł legalny polski bukmacher Totolotek, który mimo niskich kursów posiada bardzo przyzwoitą ofertę i bardzo dobry bonus startowy od depozytu 500 PLN + 20 PLN freebet. To właśnie Totolotek jest najmniejszym złem z grupy polskich bukmacherów.

Podsumowanie

Obstawianie u bukmachera traktować możemy jako rozrywkę, ale z uwagi, że jest to gra na pieniądze, powinniśmy do tego podchodzić w pełni profesjonalnie. Tylko wtedy będziemy mieli szansę na poważne wygrane.

Bez wątpienia wybór najlepszego bukmachera jest sprawą priorytetową i o ile w przypadku początkujących graczy najważniejsze są prostota, łatwość obsługi strony oraz bonus powitalny, o tyle ci bardziej doświadczeni muszą wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, poziom limitów oraz wysokość kursów.

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/najlepszy-polski-bukmacher-191

Oceń ten tekst

Podobne artykuły