Własny punkt bukmacherski

Ocena 2,92/5 | 12 głosów

Interesujesz się zakładami bukmacherskimi? Chciałbyś otworzyć własny biznes? Możesz połączyć te dwie rzeczy i otworzyć własny punkt przyjmowania zakładówLegalni bukmacherzy w Polsce posiadają programy franczyzowe dla przedsiębiorców, dzięki którym możliwe jest otwieranie lokali bukmacherskich pod szyldem bukmachera. Na czym to polega?

Aktualnie legalnie w Polsce działa ośmiu bukmacherów, którzy mogą oferować zakłady w punktach stacjonarnych. Co to oznacza? To że firmy te uzyskały licencje od Ministra Finansów na prowadzenie tego typu działalności.

Proces licencyjny w Polsce należy do bardzo restrykcyjnej procedury i trwa minimum 6 miesięcy. Firma chcąca uzyskać koncesje musi spełnić szereg wymogów określonych w ustawie hazardowej z 2017 roku. Przykład? Wysokość kapitału zakładowego spółki nie może wynosić mniej niż 4 000 000 PLN.

Fakty są takie, że przedsięwzięcie własnej firmy bukmacherskiej to bardzo duży koszt i spora biurokracja. Osoby zainteresowane biznesem związanym z zakładami sportowymi mogą wybrać łatwiejszą drogę, czyli zostać partnerem któregoś z obecnych bukmacherów w Polsce. To pozwala na otwarcie własnego punktu bukmacherskiego i czerpanie profitów z wygenerowanych zysków. Jak to wygląda w praktyce?

Franczyza - model biznesowy

Polscy bukmacherzy współpracują z partnerami na zasadach franczyzy. Polega to na udostępnianiu swojej marki i produktów w zamian za wstępną opłatę i procent z zysków. Słowem, bukmacher daje swoje produkty (logo, ofertę kursową, komputery), w zamian bierze aktywny udział w podziale zysków.

Tego typu model biznesowy jest niezwykle popularny w sklepach sieciowych spożywczych (Żabka, ABC, Biedronka), odzieżowych (H&M, Reserved, Top Secret) i restauracjach (McDonald's, Telepizza). 

Jak otworzyć punkt bukmacherski?

Dziesięciu bukmacherów w Polsce posiada zgodę na oferowanie zakładów w punktach stacjonarnych (finanse.mf.gov.pl). To oznacza, że możesz prowadzić własny lokal pod szyldem:

Liderami na rynku, jeśli chodzi o ilość punktów stacjonarnych są Fortuna, STS i Totolotek. Każda z tych firm posiada ponad 500 placówek na terenie naszego kraju. Pierwszym krokiem, jaki trzeba wykonać w celu podjęcia współpracy - to nawiązanie kontaktu z regionalnym przedstawicielem danej marki. Informacje na ten temat można uzyskać na stronie internetowej bukmacherów.

Lokal

Punkt bukmacherski Superbet
Nowy bukmacher Superbet otwiera dużo placówek.

Podstawowym warunkiem w kontekście własnego punktu bukmacherskiego, to posiadanie lokalu, który posłuży na realizacje przedsięwzięcia. Bukmacherzy mają określone wymagania, co do lokalu, jeśli chodzi o metraż i jego lokalizacje. Najlepiej aby było to miejsce, gdzie odbywa się duży ruch np. centrum miasta.

Pierwsze co robią bukmacherzy, to weryfikują lokalizacje punktu, jeśli jest on w mało atrakcyjnym miejscu - współpraca może nie dojść do skutku. Podobnie może być w przypadku konkretnego miasta - firma może odmówić współpracy, jeśli w danym mieście posiada wystarczającą liczbę placówek. W przypadku akceptacji miejsca dochodzi do formalności, czyli podpisania umowy (z reguły na minimalny okres współpracy to 24 miesięcy).

Koszta

Podejmując współpracę z bukmacherem należy mieć świadomość kosztów, jakie trzeba ponieść na starcie, czyli tzw. opłata sieciowa (10 - 40 tysięcy PLN) i kaucja zwrotna (5-10 tysięcy PLN).

W zależności od firmy bukmacherskiej ceny mogą się wahać. W Totolotku opłata sieciowa wynosi 10 tysięcy PLN netto, a kaucja zwrotna to 5 tysięcy PLN. To pieniądze, która trzeba zapłacić bukmacherowi w zamian za otwarcie własnego punktu przyjmowania zakładów.

Warunki współpracy

Po podpisaniu umowy, to bukmacher zajmuje się wystrojem lokalu, umeblowaniem oraz wyposażeniem w sprzęt (komputery, telewizory). Co więcej, zajmuje się także wizualizacją wewnętrzną i zewnętrzną lokalu, aby spełniała ona standardy marki. Po otwarciu punktu stacjonarnego bukmacher dostarcza ofertę kursową oraz promocje dla klientów.

Rolą właściciela lokalu jest zatrudnienie pracowników obsługujących klientów. W tym zakresie pomocą służy bukmacher, który organizuje szkolenia dla przyszłych pracowników punktów stacjonarnych.

Podział zysków

Bukmacherzy oferują wynagrodzenie prowizyjne. Powizja może być liczona od zysku danej placówki lub od wygenerowanego obrotu. Szczegóły podziału wynagrodzenia zależne są od konkretnej firmy bukmacherskiej oraz umiejętności negocjacyjnych przedsiębiorcy. Dla przykładu standardowa prowizja Totolotka wynosi 10% np. jeśli placówka wygeneruje zysk 10 tysięcy PLN to partner otrzyma 1000 PLN z tytułu prowizji. Co więcej, Totolotek przez pół roku oferuje dopłaty do prowizji, tak by gwarantowana kwota wynosiła 1500 PLN. Np. jeśli prowizja wyniesie 1200 PLN, to Totolotek do wynagrodzenia dopłaci 300 PLN.

Totolotek dodatkowo oferuje wsparcie gwarancyjne na kolejne 6 miesięcy (7-12 miesiąc) w ramach którego można zyskać maksymalnie 500 PLN dopłaty do prowizji. O dopłatę mogą starać się te osoby, których prowizja nie przekroczyła 2 tysięcy PLN.

Ryzyko inwestycji

Bukmacher przed podjęciem współpracy i decyzją o otwarciu nowego lokalu, analizuje rynek i ryzyko niepowodzenia. Z reguły nawiązuje partnerstwo przy projektach rokujących na przyszłość. To sprawia, że właściciel lokalu może spać spokojniej, ponieważ nie ponosi dużych nakładów finansowych i organizacyjnych (sprzęt i wystrój zapewnia bukmacher). W takich przypadkach powodzenie biznesu jest bardzo realne.

Własny punkt bukmacherski to stosunkowo nieduża inwestycja, która w perspektywie czasu może być bardzo opłacalna. Jest to dobre rozwiązanie dla posiadaczy lokali w atrakcyjnych miejscach, którzy w ten sposób mogą generować dodatkowe zyski. Co prawda w dzisiejszych czasach większość graczy obstawia zakłady przez internet ale wciąż nie brakuje klientów lubiących poczuć bukmacherski klimat w stacjonarnych punktach.

Obstawianie w punktach naziemnych mimo wielu oczywistych wad nigdy nie zniknie. Zawsze znajdą osoby, które wolą operować gotówką z portfela zamiast bawić się w internetowe przelewy. Osiedlowe punkty naziemne stanowią też swoiste miejsce spotkań okolicznych ziomali, którzy przy piwku w ręce chcą obgadać strategie puszczenia kolejnej taśmy za 5 złotych.

Prowadziłeś lub prowadzisz punkt bukmacherski w Polsce lub za granicą?  Podziel się doświadczeniem!

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj artykuł Własny punkt bukmacherski

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Własny punkt bukmacherski" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 2,92/5 | 12 głosów

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Świat zakładów bukmacherskich:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.

Betsson baner